PDA

צפה בגרסא המלאה : זוקפי גו תפוסים

סמי21
21-07-08, 12:22
אני שוקל כ94 קילו מתאמן מזה כשלוש וחצי שנים הגעתי לרמה די גבוהה אני עומד כיום על 10 אחוז שומן בגוף עם אימונים קשים מאוד , הגב התחתון שלי נתפס פעם אחת לפחות בארבעה חודשים אני מודע לכך שהסיבה היא הצטברות של חומצות חלב ,גלוטאוס תפוס שתופס את הזוקפים,טרפזים תפוסים שתופסים את האיזור . יש לי כמה שאלות ואשמח אם תענה
איך אני יכול למנוע את המצב הזה ?
האם אני יכול להמשיך להתאמן אם הגב לא כל כך תפוס ?
האם סאונה עוזרת לשרירים תפוסים?
כיצד לחמם את השרירים לפני ?(חוץ מהאירובי במשך כ5-10 דקות )

Bodybuilder
21-07-08, 12:37
גם אני סובל מאותה בעיה, זוקפי הגב תפוסים אצלי (לא בתוח תפוסים), לפעמים זה מציק לי כמה שבועות רצוף, אי אפשר לעשות סקוואט ודדליפט אבל במיוחד סקוואט..
כמה טיפים
קודם כול לא בתוח שהשריר תפוס, אולי זאת דלקת..
1)על תתקרר, כשאתה מזיע או אחרי מקלחת חמה, אל תתקרב - תשב או אל תישן עם מזגן או מעברר דלוק לידך !
2)תעשה מתיחות, לא כשאתה באימון, אלה כשסתם יש לך זמן פנוי, תקדיש את הזמן ל5 דקות של מתיחות לאזור !
3)לא לשבת הרבה, התיעצתי עם רופא אחד, שהסביר לי, הסיבה לזה שהכאבים האלה הם לא עוברים מהר יכולה להיות ישיבה ממושכת על כיסה לדוגמה, אין זרימת דם תקינה באזור, אולי גם הצורה שאתה יושב לא נכונה ואתה יושב מקופל..

בקשר לסאונה, לא ניסיתי ....
בכול מקרה לך תתיעץ עם רופא..
מעניין לראות איך אתה נראה דרך אגב, 94 קילו 10 % שומן ? אתה רציני !
ובהצלחה גבר !

ran_z
21-07-08, 15:33
האם אני יכול להמשיך להתאמן אם הגב לא כל כך תפוס ?
כן.

האם סאונה עוזרת לשרירים תפוסים?

לא שלי ידוע.

כיצד לחמם את השרירים לפני ?(חוץ מהאירובי במשך כ5-10 דקות )

חימום ספציפי לקבוצת שרירים שאתה מתחיל לעבוד עליה. במשקל קל לעבודה קלה הרחק מכשל, 2-3 סטים, טווח תנועה מלא.

ד"ר עופר בר
21-07-08, 17:33
כן.

לא שלי ידוע.

חימום ספציפי לקבוצת שרירים שאתה מתחיל לעבוד עליה. במשקל קל לעבודה קלה הרחק מכשל, 2-3 סטים, טווח תנועה מלא.

מסכים עם תשובתך למעט סייג אחד.
סאונה זה למעשה חימום מקומי של השרירים.
קירור או חימום מקומי מקלים על ספאזם שרירי.

בריאות שלמה.

סמי21
21-07-08, 21:46
תודה רבה

סמי21
22-07-08, 20:45
אני אעלה תמונות אם אתם תרצו:)