PDA

צפה בגרסא המלאה : חדש בפורום!+השוואה בין גיינרים.

little_friend
31-07-08, 20:50
שלום לכולם!
שמי רותם, בן 20, עד לפני חודש הייתי מתאמן און אנד אוף בהדרגה כ3 שנים,אך עם השנים החכמתי ולמדתי רבות על פיתוח הגוף.
ראשית, אני רוצה לומר שאני שמח לראות שהפורום הולך ומתעל את עצמו יותר ויותר לכיוון המדעי של פיתוח הגוף ומתרחק ממיתוסים, טיפים של אנשים תמוהים במכון הכושר, ואבקות מפוקפקות מתא מטענו של מדריך חד"כ העירוני.
ועכשיו לעיניין:
קצת רקע על עצמי-
גובה1.81, משקל 73, היקף יד (קר) 36.5, אגן מאוד צר יחסית וכתפיים רחבות.
כבר חודש שאני משתמש בצ'מפיון מאס, ועליתי 2 קילו. אחוז השומן שלי עומד כעת על 11-13 אחוזים.
אני רוצה להמשיך להתאמן ולשמור על אחוז שומן זה, או לפחות להאט את קצב עליית אחוז השומן ולהגביר את קצב בניית השריר.
לטעמי והעדפותי האישיות היחס בין חלבון לפחמימה בצ'מפיון מאס אינו מספק, ולכן החלטתי לעבור למוצר אחר.

הרשתי לעצמי להשוות בין 4 מוצרים:
1. pro complex gainer
2. super heavyweight gainer
3. optimum gainer
4. bsn- true mass

הפרמטרים להשוואה היו:
1. כמות חלבון ל100 גרם.
2. יחס חלבונים-פחמימות.
3. מחיר לקילו.
4. כמות שומנים יחסית.
5. כמות יחסית של סוכרים פשוטים.

לכל פרמטר יש משקל שונה הנובע מהנחות היסוד הבאות:
1. תמיד אוכל להוסיף פחמימות, לכן אוכל תמיד לשנות את יחס החלבונים-פחמימות בשייק, אך פרמטר זה חשוב מטעמי נוחות.
2. כמות החלבון ל100 גרם הינו המשתנה החשוב ביותר עבורי, ואחריו המחיר (חייל, מה לעשות..).
3. ארצה לשלוט בכמות השומנים שאני צורך, לכן אשאף למוצר בעל כמות נמוכה ביותר של שומנים ל100 גרם.
4. תמיד אוכל להוסיף סוכרים פשוטים כמו סוכר ענבים לכן אעדיף מוצר בעל כמות סוכרים פשוטים נמוכה יותר.

התוצאות:
עפ"י השוואה בין המוצרים בהתחשב בפרמטרים ובמשקלם הגעתי לדירוג הבא (מהכי טוב ומטה):
1. pro complex gainer
2. optimum gainer
3. super heavyweight gainer
4. bsn- true mass

הערות: 3 ו- 4 היו מאוד קרובים, אך ה-פרו לקח בגדול ואחריו הגיינר הרגיל של אופטימום.
הטרומאס מבחינתי די בינוני.

החלטתי ללכת על ה-פרו.

[אשמח לתגובות על ההשוואה והערות בונות אם יש.