PDA

צפה בגרסא המלאה : עזרה|לא הבנתי את מאמרי התזונה

TheBestInTheWest
01-08-08, 00:09
היי לפי מונה ההודעות שלי אפשר לראות שאני חדש באתר והידע שלי עדיין לא מספיק עשיר בנושא.....
קראתי את המאמר על התזונה לפני ואחרי אימון ולא הבנתי אותו בכלללל

לפני אימון
צריך הרבה חלבון? קצת?
פחמימות? הרבה? קצת?

אחרי אימון
צריך הרבה חלבון? קצת?
פחמימות? הרבה? קצת?

ודרך אגב כדי לא לפתוח עוד אשכול....
שבוע שעבר הלכתי לבית מרקחת בכדי לקנות אבקת חלבון....
הרוקח אמר לי שבגיל שלי (15) לא כדאי לצרוך אבקות לפיתוח גוף עכשיו הוא לא סתם אמר את זה מדובר בבן אדם זהב אנשים באים אליו לקנות כדורים הוא אומר להם אצלי סתם יקר לא כדאי לכם לכו לקופת חולים (בית מרקחת פרטי)
הוא צדק????

נ.ב
בגלל שאמרו לי שלא טוב האבקות האלו לגיל שלי אז עשיתי חלבו משלי:
בבקבוק של חצי ליטר אני שם 2 חלבונים מביצה 2 כפות גלידה(בשביל הטעם) והמקום שנישאר בבקבוק אני ממלא בחלב 3% שומן (3.3 ג' חלבון פר 100 מ''ל חלב)

liftt
01-08-08, 02:11
תזונה לפני אימון, במידה ואתה אוכל כשעה-שעתיים לפני האימון הייתי ממליץ לך לאכול ארוחה גדולה שכוללת את כל אבות המזון, היא תתחלק לפי הצריכה הקלורית היומית שלך, פחמימה:חלבון:שומן.

בעיקרון לפני אימון במידה זה כמו שאמרתי, אתה מספק לגוף את כל מה שהוא צריך, מילוי מאגרי גליקוגן ואספקת אנרגיה, ערכי הארוחה תלויים בך ובמאזן הקלורי היומי כמו שאמרתי, אבל למרות הנתונים שלך, ערך הפחמימה צריך להיות גדולה מהחלבון ומהשומן לדעתי.

אחרי אימון - הדבר החשוב ביותר זה הפחמימה. פחמימה זמינה בעלת ערך גליקמי גבוהה מיד אחרי האימון יהיה מצויין, ולכן תצרוך בין 0.7 ל- 0.9 פר קילו במשקל הגוף שלך, החלבון גם חשוב, לכן יהיה מצויין אם אתה יכול לצורך חלבון מיד עם הפחמימה לאחר האימון, אבקת חלבון היא דרך מצויינת למרות השטויות ששמעת או סיפרו לך, זה בסך הכל תוסף תזונה, אבל לא חייב, מעצם העובדה שאתה בן 15, אנלא יודע נתונים עליך אבל אני מאמין שתוכל לצרוך כמות נכבדה של חלבון במשך היום בקלות גם בלי תוספים, בכל מקרה, נסגור את זה שאחרי האימון יהיה מצויין אם תאכל למשל קופסאת טונה עם עדיפות לטונה במים, עם פחמימה כמו תמרים,בננות,ענבים(סוכר ענבים אפשרי), עם טונה ילך לך טוב לחם לבן שזה גם טוב, אז תתפנק.

בקיצור חפרתי אחושרמוטה שעתיים כבר חח, דבר אחרון לגבי החלבון, עזוב אותך מבקבוק חצי ליטר ובלאגן, יש עוד מליון דברים שערך החלבון בהם גבוהה, בשרים(עדיפות לבשר רזה), עוף, ביצים, טונה, יוגורטים 0% וכו'

בהצלחה

shahar-king
01-08-08, 02:24
אין לי כוח להיתייחס אל הכל אבל הרוקח אמר לך שטויות אין בעיה לצרוך אבקת חלבון בכל גיל