PDA

צפה בגרסא המלאה : בשר אדום פילה מדומה - וואלה ממליץ

BodyKilo
01-08-08, 19:25
טוב אחרי שהחלטתי להחליף את החזה עוף שיצא לי מכל החורים(תחשבו מה זה לאכול את זה כמעט כל יום כבר איזה 4-5 חודשים)..
בבשר אדום, אמרתי נלך לקנות כתף בקר אבל לא היה שם אז קניתי את הפילה מדומה שהוא גם קצת יותר זול... וואלה אכלתי לפני כמה רגעים איזה 400 גרם משהו פיצוץ.. טעים אש, אמרתי לקצב שיחתוך לי את זה לסטייקים כאלה דקים.

בישלתי ככה:
לקחתי את הבשר(יצא איזה 5 חתיכות דקות ונחמדות כל ה400 גרם), טיבלתי אותם בטיפה מלח ובתבלין על האש, חיממתי בנתיים מחבת טפלון עם טיפה שמן זית על אש נמוכה-בינונית, שמתי אותם והפכתי כל דקה וחצי ככה איזה 3 פעמים...

הוצאתי ויצא וואלה כמו על המנגל לא מגזים! משהו אש... הערכים שלו ממש מעולים כמעט אין שומן ויש ב100 גרם איזה 22 גרם חלבון.

בקיצור מרוצה ממליץ לכל אלה שמחפשים לגוון קצת בתפריט שלהם במקום החזה עוף או בנוסף לו :cool:

Bono
01-08-08, 19:47
אחי, מה להגיד לקצב (למוכר כן? חח) ?פילה מדומה ? יש לזה איזה מספר?(כמו שיש בשאר בשרים)
תודה:)

ironman
01-08-08, 19:59
כמה עולה קילו פילו מדומה?

Big_Hand
01-08-08, 22:52
טוב אחרי שהחלטתי להחליף את החזה עוף שיצא לי מכל החורים(תחשבו מה זה לאכול את זה כמעט כל יום כבר איזה 4-5 חודשים)..
בבשר אדום, אמרתי נלך לקנות כתף בקר אבל לא היה שם אז קניתי את הפילה מדומה שהוא גם קצת יותר זול... וואלה אכלתי לפני כמה רגעים איזה 400 גרם משהו פיצוץ.. טעים אש, אמרתי לקצב שיחתוך לי את זה לסטייקים כאלה דקים.

בישלתי ככה:
לקחתי את הבשר(יצא איזה 5 חתיכות דקות ונחמדות כל ה400 גרם), טיבלתי אותם בטיפה מלח ובתבלין על האש, חיממתי בנתיים מחבת טפלון עם טיפה שמן זית על אש נמוכה-בינונית, שמתי אותם והפכתי כל דקה וחצי ככה איזה 3 פעמים...

הוצאתי ויצא וואלה כמו על המנגל לא מגזים! משהו אש... הערכים שלו ממש מעולים כמעט אין שומן ויש ב100 גרם איזה 22 גרם חלבון.

בקיצור מרוצה ממליץ לכל אלה שמחפשים לגוון קצת בתפריט שלהם במקום החזה עוף או בנוסף לו :cool:

חחחחחחחח מוזר מאוד...
בידיוק היום גם אני אכלתי את אותו נתח!
הוא טעים, אבל הוא לא מהדלים ביותר (שומן).
מדובר בנתח מס' 6.
הנתחים הרזים מאוד הם 11-18.

Bono
01-08-08, 23:35
^ אחי, אתה יודע כמה הוא עולה?
וכמה הנתחים ה"רזים" עולים?

JaSoN.B
02-08-08, 12:07
ממה שאני זוכר קילו אמור לעלות בסביבות ה-70 ש"ח+-
תוסיפו לו קצת טבאסקו(או במקרה שלי אני קניתי טבסקו בטעם שום פלפל משהו בן ********* ואני גם אוהב שהוא קצת שרוף זה נותן לבשר קריספיות=], אבל חשוב שאם שורפים ואז מכניסים למקררק לאכול אחר כך זה יותא גומי..אז צריך לאכול ישר אחרי הבישול)

!Demon!
02-08-08, 13:01
אני אוכל חזה עוץ כל החיים שלי כל יום ולא מאס לי בכלל :)
ערכים טובים גם:)

BodyKilo
02-08-08, 15:24
עלה לי קילו 71 שקל אם אני זוכר נכון...
פעם הבאה אני אקנה כתף בקר מיושן... יש טיפה יותר שומן אבל בקטנה. (ננסה נראה איך זה)

osher123 - אחי ב100 גרם יש איזה 2-3 גרם שומן לפי מה שראיתי.. זה סבבה לאללה.
איזה מס' נתח זה הכתף יש לך מושג?

שמעון - כן תגיד לו פילה מדומה, אתה כבר תראה את זה במחלקת בשר...

Demon - חחח אחי וואלה יצא לי מכל החורים כבר לא יכול להריח חזה עוף בגלל זה חיפשתי תחליף שיש לו ערכים גם יותר טובים וגם יותר טעים בשבילי... כי אני חולה על בשר וואלה מת על זה תן לי לאכול סטייקים כל היום.
והאמת שזה גם טוב כי לבשר אדום יש כמה יתרונות.. אז מה רע?D:

ד"א הסינטה לפי מה שהבנתי זה אחד הבשרים... מה שכן הוא יקר אש...

Big_Hand
02-08-08, 16:27
osher123 - אחי ב100 גרם יש איזה 2-3 גרם שומן לפי מה שראיתי.. זה סבבה לאללה.
איזה מס' נתח זה הכתף יש לך מושג?

אחי, אתה לא יכול לדעת בידיוק כמה שומן זה, זה תלוי בהרבה גורמים- ביניהם השומן החיצוני...
הכתף הם נתחים מס' 4 ו-5.

סתם לידע:
נתחים מס' 11-18 נחשבים רזים מאוד. (כולל 16a)
נתחים מס' 4,5,6,8,10 נחשבים רזים יחסית.
נתחים מס' 1,2,3,7,9b1 נחשבים רגילים.

BodyKilo
02-08-08, 16:29
אני יודע אבל מה לעשות אני סומך על מה שאומרים שזה.

בסופר היה על הנתח פילה שקניתי(קילו מאתיים בדיוק), מדבקה עם ערכים... נכון שזה לא הכי מדויק אבל זה מוערך וזה דיי מספיק לי אתה מבין...

!Demon!
02-08-08, 18:13
demon - חחח אחי וואלה יצא לי מכל החורים כבר לא יכול להריח חזה עוף בגלל זה חיפשתי תחליף שיש לו ערכים גם יותר טובים וגם יותר טעים בשבילי... כי אני חולה על בשר וואלה מת על זה תן לי לאכול סטייקים כל היום.
והאמת שזה גם טוב כי לבשר אדום יש כמה יתרונות.. אז מה רע?d:

ד"א הסינטה לפי מה שהבנתי זה אחד הבשרים... מה שכן הוא יקר אש...

כה תחלס צודק לגבן זה סבבה אבל לא יודע אני חולה על חזה עוף ואף פעם לא נמאס לי חח

Avi
02-08-08, 19:12
חחחחחחח מה אתם גנובים? פילה מדומה זה לא לצלייה במחבת. זה נועד לקדירה ממושכת (בין שעה וחצי לשעתיים). לבריאות.

BodyKilo
02-08-08, 19:42
חחחחחחח מה אתם גנובים? פילה מדומה זה לא לצלייה במחבת. זה נועד לקדירה ממושכת (בין שעה וחצי לשעתיים). לבריאות.
למי אכפת? יצא טעים. ומה רע במחבת אפשר לעשות את זה במחבת..

hasman90
02-08-08, 19:44
פשש יודע לפנק את עצמך הא ? דווקא שמעתי שהפילה המדומה הזה לא משהו..

BodyKilo
02-08-08, 19:47
למה לא משהו הוא טעים תנסה...

כבר טחנתי 800 גרם ביומיים חח נקנה פעם הבאה את הכתף נראה איך הוא. מי שהתנסה כבר בכמה נתחים מוזמן להמליץ וכאלה...

ד"א למי שרוצה הנה מדריך לבשר בקר חח:
http://aux.shenkar.ac.il/2004/group25/BeefGuide.html#17

יש שם את כל הסוגים והנתחים...

ד"א זה משנה באמת אם זה במחבת? כי יצא טעים... למי יש כוח לקדירה(מה זה בכלל חחח?)

איך הולך העניין של הקדירה?

Avi
02-08-08, 19:54
אני הכנתי את הפילה מדומה על מחבת כי חשבתי שזה פילה בקר, וחצי ממנו יצא לא לעיס. את מה שנשאר אבא שלי הכין בקדירה של שעתיים וזה יצא מעדן. אבל למי יש שעתיים להכין בשר. עברתי לסטייק.

BodyKilo
02-08-08, 19:58
מה סטייק? סטייק בקר יעני לא? איזה נתח אתה אוכל?

דווקא לי יצא לעיס לא יודע... ד"א יצאתי לאכול סטייק עגל(על המחבת) זה לא רע בכלל טעים אבל יש הרבה שומן אם אני לא טועה...

הפילה בקר שאתה מדבר עליו זה נתח מס' 12 לא?

Avi
02-08-08, 20:15
מה סטייק? סטייק בקר יעני לא? איזה נתח אתה אוכל?

דווקא לי יצא לעיס לא יודע... ד"א יצאתי לאכול סטייק עגל(על המחבת) זה לא רע בכלל טעים אבל יש הרבה שומן אם אני לא טועה...

הפילה בקר שאתה מדבר עליו זה נתח מס' 12 לא?
הסטייק שאני אוכל אני מאמין שזה נתח מספר 1. פילה מדומה זה מספר 6 ופילה בקר זה מספר 12. מספר 6 זה לקדירה ממושכת ומספר 12 זה לצלייה במחבת.

BodyKilo
02-08-08, 21:00
זה באמת ישנה אם אני אעשה את זה על המחבת? יוצא לי אכיל והכל... יש סיבה אחרת למה לא לעשות את זה על המחבת?

נתח מס' 1 הוא עם הרבה שומן לא? אנטריקוט.. זה לא בשר רזה...

ומה הבעיה אחי למה אתה לא אוכל כתף למשל? או פילה בקר...

Avi
03-08-08, 00:04
זה באמת ישנה אם אני אעשה את זה על המחבת? יוצא לי אכיל והכל... יש סיבה אחרת למה לא לעשות את זה על המחבת?

נתח מס' 1 הוא עם הרבה שומן לא? אנטריקוט.. זה לא בשר רזה...

ומה הבעיה אחי למה אתה לא אוכל כתף למשל? או פילה בקר...

פילה בקר אף פעם אין בקצבייה. כתף בקר זה גם בישול ארוך. ועל האריזה של הסטייק רשום שזה 6 אחוז שומן. כנראה שהוציאו את השומן כי אני יודע שזה אמור להיות 25 אחוז שומן.

orel
03-08-08, 00:11
כתף בקר ופילה מדומה זה טעים גם בתנור, אחד הטעימים לא סתם, אני גם טוחן את זה ומשתמש לקציצות
(קילו חזה עוף, קילו חזה הודו, קילו פילה מדומה, קילו כתף בקר, 200 גרם פטרוזיליה וכוסברה,הרבה בצלים, 6 שיני שום, פפריקה מתוקה, צילי, פלפל שחור, מלח, תערובת לקציצות).

Bono
03-08-08, 00:21
איזה בעסה עכשיו עם זה... אי אפשר להכין ( אצלי בבית) .. בגלל תשעה באב הזה נצטרך לחיות על גבינות ודגים =\

Avi
03-08-08, 15:04
כתף בקר ופילה מדומה זה טעים גם בתנור, אחד הטעימים לא סתם, אני גם טוחן את זה ומשתמש לקציצות
(קילו חזה עוף, קילו חזה הודו, קילו פילה מדומה, קילו כתף בקר, 200 גרם פטרוזיליה וכוסברה,הרבה בצלים, 6 שיני שום, פפריקה מתוקה, צילי, פלפל שחור, מלח, תערובת לקציצות).
איך בדיוק אתה מכין את זה בתנור? אני מתכוון לשאול כמה זמן כל צד ועל איזה עוצמה?

orel
03-08-08, 15:50
על 180 מעלות חצי שעה על הצד הראשון 10 דקות על השני..

liftt
03-08-08, 15:55
איזה בשר הכי רזה ומשתווה לחזה עוף מבחינת ערכים והכי טעים לדעתכם? בלי קשר למחיר.

Bono
03-08-08, 19:02
איזה בשר הכי רזה ומשתווה לחזה עוף מבחינת ערכים והכי טעים לדעתכם? בלי קשר למחיר.

^ לא נראה לי שיש בשר שמשתווה לחזה עוף מבחינת ערכים.

BodyKilo
03-08-08, 21:01
סינטה משתווה לחזה עוף, כך גם שאר הנתחים הרזים פחות או יותר.. (הבדל אולי של 10 קלוריות משהו כזה)
הסיבה שהרוב אוכלים חזה עוף זה כי הבשר יקר. (בואו לא נשכח שלבשר יש יתרון על החזה עוף)

Avi
03-08-08, 21:50
חלאס להסתבך. תוכלו סטייק עין. ותורידו שומן רווי ממקומות אחרים בתפריט. בבשר הקפוא זה רק 8 אחוז שומן.

BodyKilo
03-08-08, 21:51
תן לי להבין למה לאכול משהו עם ערכים כביכול פחות טובים אם אפשר לאכול משהו אחר עם ערכים יותר טובים?

וכמה עולה הסטייק עין? אתה קונה את זה כחבילה(מוקפא?) או על המשקל אצל הקצב(במחלקת בשר)?

Avi
03-08-08, 21:56
אני קונה את זה מוקפא. ושאתה אומר שאתה קונה משהו יותר טוב אתה מתכוון לפילה מדומה? כי אני לא יודע כמה זה בריא לאכול את זה בצורה שאתה מכין את זה.
דרך אגב, שמתי לב שאחרי כל הודעה שלי לוקח לך שלוש שניות להגיב ולא משנה באיזה שעה אני כותב אותה. איך אתה עושה את זה?

YONI
04-08-08, 07:43
מישהו יודע על ערכים של כתף עגל ואם זה תחליף הולם לחזה עוף ופסטרמה דלת שומן?.....