PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה-פחמימות לאחר האימון

buzaglo
04-08-08, 20:59
שלום לכולם,
האם זה משנה איזה פחמימה בעלת אינדקס גליקמי גבוה אני לוקח, כלומר זה משנה אם זה פרי כמו תמרים, אבטיח אני יודע או שזה קורנפלקס וכו'?

gogo
04-08-08, 21:22
אין משמעות לאינדקס הגליקמי של הפחמימה במילוי הגליקוגן,אתה יכול לאכול גם אורז אם בא לך או שיבולת שועל.

"שאין הבדל בין סוגי הפחמימות שנאכלו לאחר האימון וקצב מילוי הגליקוגן בתנאי שסופקו כמויות מספיקות של פחמימות. מכאן אנו למדים שהגורם המגביל בקצב חידוש הגליקוגן איננו תלוי בעיכול או באינדקס הגליקמי של מקור פחמימות מסוים. לאורך 24 שעות, הגורם המשפיע והחשוב ביותר הוא כמה פחמימות נצרכו."

* Pre- and Post-workout nutrition to maximize the training effect by Bryan Haycock (עליו מתבססת מרביתו של מאמר זה)

* Pre/During/Post Workout Nutrition כפי שהתפרסם במגזין mindandmuscle

* An oral essential amino acid-carbohydrate supplement enhances muscle protein anabolism after resistance exercise מאת Rasmussen, Tipton, Miller, Wolf, Wolfe

* Ingestion of protein hydrolysate and amino acid-carbohydrate mixtures increases postexercise plasma insulin response in men

* Maximizing postexercise muscle glycogen synthesis: carbohydrates supplementation and the application of amino acid or protein מאת van Loon, Saris, Kruijshoop

http://israelbody.org/Index.asp?ArticleID=390&CategoryID=81&Page=2

Big_Hand
04-08-08, 21:22
אם אני לא טועה עדיף כמה שפחות סיבים תזונתיים כי הם מורידים ע"ג, ובקורנפלקס יש בדר"כ סיבים.
הכי טוב לא לשבור את הראש וללכת על סוכר ענבים / תמרים.

gogo
04-08-08, 21:23
אם אני לא טועה עדיף כמה שפחות סיבים תזונתיים כי הם מורידים ע"ג, ובקורנפלקס יש בדר"כ סיבים.
הכי טוב לא לשבור את הראש וללכת על סוכר ענבים / תמרים.

קרא תגובה מעל

Bono
04-08-08, 21:26
אם אני לא טועה עדיף כמה שפחות סיבים תזונתיים כי הם מורידים ע"ג, ובקורנפלקס יש בדר"כ סיבים.הכי טוב לא לשבור את הראש וללכת על סוכר ענבים / תמרים.

תלוי איזה קונפלקס... בקורנפלקס הרגיל הצהוב ("של אלופים") אין סיבים (אולי גרם אחד).
ומה הקשר לשבור את הראש? אם הוכח כי לא חייב פחמימיה בעלת אינדקס גבוהה אז למה להיות דפוק ולעשות דברים שפחות נוחים לך?!
גוגו, תודה על המידע.

gogo
04-08-08, 21:28
אין חשיבות לספיגת חלבון אחרי אימון ואין קשר לא"ג של הפחמימה ,ולכן ארוחה מלאה לאחר האימון כמו

חזה עוף
אורז
כפית שמן זית

נחשבת לארוחה מזינה שתספר מילוי של גליקוגן ואספקה של חלבונים לשריר.

gogo
04-08-08, 21:29
תלוי איזה קונפלקס... בקורנפלקס הרגיל הצהוב ("של אלופים") אין סיבים (אולי גרם אחד).
ומה הקשר לשבור את הראש? אם הוכח כי לא חייב פחמימיה בעלת אינדקס גבוהה אז למה להיות דפוק ולעשות דברים שפחות נוחים לך?!
גוגו, תודה על המידע.

בבקשה,

buzaglo
05-08-08, 03:20
אני מתכוון מיד לאחר האימון..

gman
05-08-08, 03:25
האינדקס הגליקמי משנה כדי להקפיץ את האינסולין, שזה נדרש אחרי אימון כדי לסתור את ההורמונים הקטבוליים שהופרשו...אם אנ'לא טועה...

gogo
05-08-08, 08:41
חלבון מי הגבינה עצמו מקפיץ את האינסולין אין קשר לפחמימה כאן,לכן לא חשוב הא"ג.

skepper
05-08-08, 09:14
חלבון מי הגבינה עצמו מקפיץ את האינסולין אין קשר לפחמימה כאן,לכן לא חשוב הא"ג.

אתה מתכוון לקטוז ? אני לא חושב שהוא מקפיץ ברמה כה גבוהה

gogo
05-08-08, 09:15
אתה מתכוון לקטוז ? אני לא חושב שהוא מקפיץ ברמה כה גבוהה

תמשיך לחשוב

Big_Hand
05-08-08, 12:17
קרא תגובה מעל

לא הייתי סומך על כל מה שרושמים במאמרים כאלה. (ואני לא שולל את זה)

Big Bang
05-08-08, 12:20
אין משמעות לאינדקס הגליקמי של הפחמימה במילוי הגליקוגן,אתה יכול לאכול גם אורז אם בא לך או שיבולת שועל.

"שאין הבדל בין סוגי הפחמימות שנאכלו לאחר האימון וקצב מילוי הגליקוגן בתנאי שסופקו כמויות מספיקות של פחמימות. מכאן אנו למדים שהגורם המגביל בקצב חידוש הגליקוגן איננו תלוי בעיכול או באינדקס הגליקמי של מקור פחמימות מסוים. לאורך 24 שעות, הגורם המשפיע והחשוב ביותר הוא כמה פחמימות נצרכו."

* Pre- and Post-workout nutrition to maximize the training effect by Bryan Haycock (עליו מתבססת מרביתו של מאמר זה)

* Pre/During/Post Workout Nutrition כפי שהתפרסם במגזין mindandmuscle

* An oral essential amino acid-carbohydrate supplement enhances muscle protein anabolism after resistance exercise מאת Rasmussen, Tipton, Miller, Wolf, Wolfe

* Ingestion of protein hydrolysate and amino acid-carbohydrate mixtures increases postexercise plasma insulin response in men

* Maximizing postexercise muscle glycogen synthesis: carbohydrates supplementation and the application of amino acid or protein מאת van Loon, Saris, Kruijshoop

http://israelbody.org/Index.asp?ArticleID=390&CategoryID=81&Page=2

טוב אחי, אתה תמלא את מאגרי הגליקוגן שלך בסוכרוז ואני המלא את שלי בדקסטרוזה :bye1:

gogo
05-08-08, 13:42
לא הייתי סומך על כל מה שרושמים במאמרים כאלה. (ואני לא שולל את זה)
זה מחקר לא מאמר אין כאן מה להאמין יש כאן הוכחות.

Big_Hand
05-08-08, 17:00
זה מחקר לא מאמר אין כאן מה להאמין יש כאן הוכחות.

עזוב, יש ועוד איך חשיבות לע"ג גבוה אחרי האימון.
נכון, כל פחמימה תמלא את המאגרים, אבל לא באותה המהירות ולא תשפיע על רמת הסוכר בגוף כמו הפחמימה עם הע"ג הגבוה.

buzaglo
05-08-08, 17:05
נכון, כל פחמימה תמלא את המאגרים, אבל לא באותה המהירות ולא תשפיע על רמת הסוכר בגוף כמו הפחמימה עם הע"ג הגבוה.

בואו נחזור לנושא, אז לאכול קורנפלקס אחרי האימון ביחד עם החלבון זה בסדר? כי קורנפלקס הוא פחמימה בעלת אינדקס גליקמי גבוה...

Big_Hand
05-08-08, 18:00
בואו נחזור לנושא, אז לאכול קורנפלקס אחרי האימון ביחד עם החלבון זה בסדר? כי קורנפלקס הוא פחמימה בעלת אינדקס גליקמי גבוה...

ענית לעצמך על השאלה...
אם אתה בטוח שהמזון שאתה אוכל הוא בעיקר מקור לפחמימה עם ע"ג גבוה (מעל 70), לך על זה.

buzaglo
05-08-08, 18:01
טוב תודה על העזרה כולם!

gogo
05-08-08, 19:35

גם חלבון מי גבינה נספג יותר מהר מי אמר שיש לזה יתרונות?!
זה סתם בולשיט אחינו צא מהסרט אתה חי על מיתוסים שכבר התפוגגו....כמו אי שתיית חלבון עם חלב כי זה מאט את הספיגה וכ'ו.

Bono
05-08-08, 20:02

כן זה בסדר גמור
אני לפעמים אוכל אחרי אימון קופלקס עם 2-3 יוגורטים וזה אחלה. תוסיף לזה קינמון זה ישפר לו את הטעם.
האמת אני כל פעם מגוון בין מה שאני אוכל אחרי האימון כדי שלא ישעמם: קורנפלקס עם יוגורט, טוסט עם טונה (לחם לבן, רסק עגבניות וטונה במיים),סנדביץ' עם כמה חלבוני ביצה וקוטג' דל שומן ואם לא בא לי לאכול משהו חלבוני ומוצק אז שותה שייק עם 4-5 תמרים.
אחי תנסה לגוון בכל הארוחות שלך תמיד (לכל דבר יש תחליף) תראה שאתה תהנה מזה בסופו של דבר כי זה סתם משעצם לאכול כל יום אותו הדבר.