PDA

צפה בגרסא המלאה : איזה שמן זית איכותי מומלץ לצרוך בחיטוב?

מושיק23
08-08-08, 17:39
יש מבחר גדול, אז אשמח לעזרה...

senate
08-08-08, 17:41
אלו שעולים מעל 30 שקל לבקבוק ממוצע

תאכלס תבחר את זה שיש לו הכי הרבה שומן ביחס לנפח וכמה שפחות שומן רווי.

Monosodium Glutamat
08-08-08, 18:10
אלו שעולים מעל 30 שקל לבקבוק ממוצע

תאכלס תבחר את זה שיש לו הכי הרבה שומן ביחס לנפח וכמה שפחות שומן רווי.

וואלה!?
חשבתי שהכל אותו דבר..

danielsn
08-08-08, 22:26
שמן זית איכותי הוא שמן שהוכן בכבישה קרה ורמת החומציות שלו לא עולה על 0.8% (נקרא גם שמן זית מעולה בניגוד לשמן זית מזוכך או חריע שהם פחות טובים) - כל הנתונים הללו אמורים להופיע על תווית השמן.

ד"א - כל שמן מכיל את אותה כמות קלוריות ליחידת נפח (9 קלוריות לגרם) ואחוז השומן הרווי בשמן זית מכל סוג שהוא הוא אחיד (כ-10%).

יניב צוות ישראלבודי
08-08-08, 22:30
הדבר היחיד שאני חושב אישית על שמן זית זה שיהיה כמה שיותר בלתי רווי. ( ד"א מבחינה בריאותית לא טוב לטגן עם שמן זית כי השמן מתחמצן ומכניס הרבה רדיקלים חופשים לגוף)

תאכלס ביננו.. לא נראה לי שסוג השמן כזה ישנה אם אתה בחיטוב... הרי כמה שמן זית כבר יש לך בתפריט? 3 -4 כפות במקסימום ביום?

GreenLight
09-08-08, 08:18
שמן זית כתית מעולה מכבישה קרה.

הבחירה של השמן היא חשובה וצריך לבחור תמיד את האיכותי ביותר שהוא לרוב גם היקר ביותר ובאיזור המחירים של 25- 35 שקל. שמן אגוזים, פשתן, קנולה מועשר באומגה 3 (בכמות מוגבלת) וכמובן שמן זין מהסוג הנ"ל.
השומנים הטובים: אומגה 3 (שמן פשתן), שומנים חד בלתי רוויים (שמן זית כתית מעולה, או אגוזי מלך ושקדים), סוגים מסוימים של שומנים רווים [מכילים חומצה לאורית](שמן קוקוס, שמן דקלים, שמן אגוזי מקדמיה), שומני אומגה 6 רב בלתי רוויים (שמן זרעי ענבים, שמן חמניות, שמן אגוזי מלך, שמן שומשום).

שומנים מהסוג הזה יעזרו לך לשמור על אחוזי שומן נמוכים ושומרים על רגישות תקינה לאינסולין.
לנסות כמה שיותר לשלב ולגוון.

ל"יניב צוות ישראלבודי", זה משנה. חומצות השומן שבשמן נקשרות לקולטן ppar (קולטנים בגרעין התא שקשורים בשליטה על הרגישות לאינסולין), מתניעות את שריפת השומן ומשפרות את הרגישות לאינסולין.
על החשיבות של כל אחד מסוגי השומנים האלו אפשר לדבר שעות, ים של תרומה לגוף מעבר לחיטוב ולמראה החיצוני.

Monosodium Glutamat
09-08-08, 12:16
הדבר היחיד שאני חושב אישית על שמן זית זה שיהיה כמה שיותר בלתי רווי. ( ד"א מבחינה בריאותית לא טוב לטגן עם שמן זית כי השמן מתחמצן ומכניס הרבה רדיקלים חופשים לגוף)

תאכלס ביננו.. לא נראה לי שסוג השמן כזה ישנה אם אתה בחיטוב... הרי כמה שמן זית כבר יש לך בתפריט? 3 -4 כפות במקסימום ביום?

חידשת לי.

אני משתמש אך ורק בשמן זית, כשאני מטגן להשתמש בשמן אחר? אם כן איזה שמן את ממליץ?

יניב צוות ישראלבודי
09-08-08, 17:13
אם אני לא טועה אז שמן שהוא לא בכבישה קרה... אבל עדיף לבדוק כי אני לא סגור על זה 100%

מושיק23
09-08-08, 17:19
מצטרף לשאלה: איזה שמן הכי מומלץ לטיגון בתקופת חיטוב?

יניב צוות ישראלבודי
09-08-08, 17:21
מצטרף לשאלה: איזה שמן הכי מומלץ לטיגון בתקופת חיטוב?

בלי שמן בכלל הכי טוב :10:

מושיק23
09-08-08, 17:32
בלי שמן בכלל הכי טוב :10:

האמת, עד שהתחלתי לקרוא הודעות שלך, שקלתי לשכור את שירותי ישראלבודי לתקופת החיטוב ואח"כ עליה במסה שלי...

מה זאת התשובה הזאת?!

ברור שעדיף בלי שמן! אבל פעם בשבוע כשבא לי להקפיץ קצת חזה עוף עם ירקות וחייבים מינימום שמן כדי שלא ישרף, ואם כבר שמן אז אני נכנס שואל ומתעניין מה הכי איכותי, אז אתה בא עם התשובה הילדותית הזאת?!

יש דברים שהשתיקה יפה להם, במיוחד כשכינוי שלך הוא "יניב צוות ישראלבודי" ולא "יניב"....

senate
09-08-08, 17:32
אני אישית בחיטוב עברתי מעוף מוקפץ בכף שמן אל התנור

מדליק את התנור על הכי חזק, מערבב את החזה עוף עם כך ברביקיו (או כל רוטב שבא לכם) שם אותו על נייר כסף/אפיה שם בתנוע על הרשת למעלה ומוציא אותו ליפני שהרוטב שנוזל מתחיל להתייבש על הנייר. (5-7 דקות)

תקבלו עוף עסיסי ולא יבש בכלל עם טעם שיביס כל חזה שתזמינו במסעדות

ואז אני צורך רק שומנים טובים ולא צריך טיגון בכלל

יניב צוות ישראלבודי
09-08-08, 23:16
האמת, עד שהתחלתי לקרוא הודעות שלך, שקלתי לשכור את שירותי ישראלבודי לתקופת החיטוב ואח"כ עליה במסה שלי...

מה זאת התשובה הזאת?!

ברור שעדיף בלי שמן! אבל פעם בשבוע כשבא לי להקפיץ קצת חזה עוף עם ירקות וחייבים מינימום שמן כדי שלא ישרף, ואם כבר שמן אז אני נכנס שואל ומתעניין מה הכי איכותי, אז אתה בא עם התשובה הילדותית הזאת?!

יש דברים שהשתיקה יפה להם, במיוחד כשכינוי שלך הוא "יניב צוות ישראלבודי" ולא "יניב"....

זה היה בצחוק אחי
חוץ מזה זה שאני חבר צוות בישראלבודי לא אומר שכל מה שאני רושם בפורום חייב להיות רשמי. מה אסור לי לצחוק?

עכשיו ברצינות.. אם תשים לב שרשמתי קודם שנדמה לי שזה שמן שהוא לא בכבישה קרה...
חוץ מזה אני יודע שבארה"ב יש תרסיסי שמן ככה שהכמות שאתה שם היא מינימלית.. לא יודע אם זה קיים בארץ צריך לבדוק.. בעיקרון זה יהיה אידיאלי

Big_Hand
09-08-08, 23:19

מה זאת התשובה הזאת?!

מה אתה רוצה ממנו?
הוא בסך הכל בצוות זה לא אומר שהוא לא כמו כל אחד מאיתנו...
אם היה לו תפקיד חשוב והוא לא היה "מתנדב", אז הוא היה בצבע כלשהו , בטוח...

senate
09-08-08, 23:48
אגב מה הצריכת שומן המינימלית שדרושה לבריאות תקינה ?

כמה % מהתפריט או גרם לקילו משקל רזה

Big_Hand
10-08-08, 00:00
אגב מה הצריכת שומן המינימלית שדרושה לבריאות תקינה ?

כמה % מהתפריט או גרם לקילו משקל רזה

תן 20% מהתפריט.
אני נותן טיפה יותר- כמות כמשקל הגוף.

senate
10-08-08, 00:05
אני מתכוון למינימלי שמתחת לזה זה לא תקין

באתר ראיתי המלצות בתפריטי מאסה עם 15%

Bono
10-08-08, 00:05
אני מתכוון למינימלי שמתחת לזה זה לא תקין

באתר ראיתי המלצות בתפריטי מאסה עם 15%

מינימלי (שמומלץ) זה 10%

Monosodium Glutamat
10-08-08, 00:07
זה היה בצחוק אחי
חוץ מזה זה שאני חבר צוות בישראלבודי לא אומר שכל מה שאני רושם בפורום חייב להיות רשמי. מה אסור לי לצחוק?

עכשיו ברצינות.. אם תשים לב שרשמתי קודם שנדמה לי שזה שמן שהוא לא בכבישה קרה...
חוץ מזה אני יודע שבארה"ב יש תרסיסי שמן ככה שהכמות שאתה שם היא מינימלית.. לא יודע אם זה קיים בארץ צריך לבדוק.. בעיקרון זה יהיה אידיאלי

יש יש, קוראים לזה פאם משהו אם אני לא טועה.

זה יקר בהרבה, אפשר פשוט לשים טיפה שמן על נייר סופג ולמרוח על המחבת

toxicity
10-08-08, 00:48
לטיגון עדיף קנולה
או שמן זית מזוכך אם אני לא טועה גם בסדר

גסrider
10-08-08, 01:14
זה הולך ככה יש כתית ויש כתית מעולה זה לא על איזה חברה אתה קונה זה אם זה כתית מעולה או לא ,
לפי מה שזכור לי השמן זית של כרם הזיתים כתית מעולה ניחשב הכי טוב בשוק כיום והוא גם עולה בהתאם ,

Big_Hand
10-08-08, 10:43
זה הולך ככה יש כתית ויש כתית מעולה זה לא על איזה חברה אתה קונה זה אם זה כתית מעולה או לא ,
לפי מה שזכור לי השמן זית של כרם הזיתים כתית מעולה ניחשב הכי טוב בשוק כיום והוא גם עולה בהתאם ,

יש לי בבית שמן זית מעולה :laughing:

מושיק23
12-08-08, 00:00
תגידו, האם זיתים שחורים מהווים מקור לשומן איכותי? כמו שמן זית, אגוזים וכו'?

יש סוג מסויים שאני נורא אוהב...
האם זה נורא לצרוך 6-8 זיתים שחורים ביום בחיטוב כתוספת לסלט נניח? או שמומלץ להמנע?