PDA

צפה בגרסא המלאה : אני בצום מה לעשות?

buzaglo
09-08-08, 22:48
מבחינת תזונה, אכלתי ארוחה לפני תחילת הצום מלאה בסיבים תזונתים פחמימות חלבונים שומנים איכותיים וכל מה שצריך ובסעודה שאני מפסיק את הצום לאכול כמו מטורף או במידה כי אני מאמין שאני יהיה ממש רעב, ומה ההשפעות של הצום על התפריט ועל התוצאות הכלליות זה כל כך נורא, ומה לעשות כדי לתקן את זה, אני כרגע במאסה...

Bono
09-08-08, 23:16
תאכל טוב בארוחה שאחרי הצום וזהו
לא יקרה לך כלום מצום של יום
ד"א כל הכבוד על זה שאתה צם (אני צם רק בכיפור)

Big_Hand
09-08-08, 23:20
שתה איזה שייק חלבון b)
תמיד עוזר חחח

יניב צוות ישראלבודי
09-08-08, 23:24
צום של יום אחד לא יקרה לך יותר מדי, אבל אתה כן תהיה קטבולי בטירוף.
סוגיה מעניינת שמעניינת אותי מאוד היא יש מחקרים שמראים שאפשר לאכול ארוחה אחת גדולה ששווה לכמה ארוחות קטנות והגוף עדיין יקבל את זה מבחינה ויזואלית.. זה שווה בדיקה.. כי לפי התיאוריה אתה יכול לפני הצום לדפוק ארוחה אחת שמכסה את כל החלבון של הצום וכל הפחמימות של הצום... זאת תהיה ארוחה מצחיקה.. בתיאבון

buzaglo
10-08-08, 01:54
אכלתי די הרבה בארוחה שלפני הצום, טוב נו "די הרבה" אפילו לא מתחיל לכסות את כמה שאכלתי אבל משום מה הבטן שלי מקרקרת >< לא נורא נישן עד מחר בערב וזה יעבור =] תודה לעוזרים!

m0she
10-08-08, 02:15
צום של יום אחד לא יקרה לך יותר מדי, אבל אתה כן תהיה קטבולי בטירוף.
סוגיה מעניינת שמעניינת אותי מאוד היא יש מחקרים שמראים שאפשר לאכול ארוחה אחת גדולה ששווה לכמה ארוחות קטנות והגוף עדיין יקבל את זה מבחינה ויזואלית.. זה שווה בדיקה.. כי לפי התיאוריה אתה יכול לפני הצום לדפוק ארוחה אחת שמכסה את כל החלבון של הצום וכל הפחמימות של הצום... זאת תהיה ארוחה מצחיקה.. בתיאבון

כן, לתדירות הארוחות אין השפעה משמעותית.

פותח הפוסט - בצאת הצום אל תאכל "כמו מטורף". מיד אחרי הצום תשתה (חשוב לא לשתות הרבה! לאט ולא יותר מדי), תאכל משהו קטן ואחר כך תעשה ארוחה נורמלית. לא יקרה לך כלום מיום של צום.

buzaglo
10-08-08, 02:24

פותח הפוסט - בצאת הצום אל תאכל "כמו מטורף". מיד אחרי הצום תשתה (חשוב לא לשתות הרבה! לאט ולא יותר מדי), תאכל משהו קטן ואחר כך תעשה ארוחה נורמלית. לא יקרה לך כלום מיום של צום.

הבנתי אחי תודה על העצה, זה מה שאני יעשה באמת...=]

slim shady
10-08-08, 09:30

חחחחחחחחח איך אני שונא את אלה שאומרים את זה תמיד אחרי צום כיפור.... אתה בא לקרנף פיצה משפחתית + 67876987 בורקסים והם באים עם כוס תה ואומרים קח תשתה קודם.. אתה יודע איזה כוויות אני מקבל כל צאת כיפור מהפאקינג תה הזה? שותה אותו בשלוק כדי שאני יוכל להתחיל לאכול..:mushy:

Big_Hand
10-08-08, 10:40

תגיד, ליותר ארוחות פרוסות על גבי היום יש קשר לזירוז חילוף החומרים בחיטוב, או שזה לא ישנה בכלל?

m0she
10-08-08, 11:42
לא ישנה בכלל

Nicolas
10-08-08, 15:05
לא ישנה בכלל

יש מחקר אולי או פשוט תסביר למה...

תודה

יניב צוות ישראלבודי
10-08-08, 16:28
לא ישנה בכלל

צודק.

קצת לחדד את זה. מבחינה ויזואלית לא יהיה שינוי.

מבחינת הרגשה אישית כן יהיה. אחרי ארוחות גדולות מרגישים יותר עייפים וכבדים ויש גם עליות וירידות ברמת הסוכר בדם וזה קצת מעיק ולכן עדיף לחלק לארוחות קטנות. אבל שוב מבחינה ויזואלית זה באמת לא ישנה

Nicolas
10-08-08, 18:25
צודק.

קצת לחדד את זה. מבחינה ויזואלית לא יהיה שינוי.

מבחינת הרגשה אישית כן יהיה. אחרי ארוחות גדולות מרגישים יותר עייפים וכבדים ויש גם עליות וירידות ברמת הסוכר בדם וזה קצת מעיק ולכן עדיף לחלק לארוחות קטנות. אבל שוב מבחינה ויזואלית זה באמת לא ישנה

את זה אני יודע

פשוט תמיד חשבתי שהחילוף חומרים יורד אחרי 4-5 שעות בלי אוכל, גם אחרי כמות כזאת של זמן בלי אוכל מרגישים חלש ובלי מצב רוח אז זה הגיוני שחילוף חומרים יורד, לא?

m0she
10-08-08, 18:29
לא, מה זה קשור לחילוף חומרים?

אני אביא מאמר אחר כך, אני עסוק כרגע

dor_dru
10-08-08, 18:31
ביום כיפור אם עד שעת הצום אני אוכל את כל הסך הקלורי שאני צריך ואפילו עושה אימון בבוקר של אותו יום.
למחר אוכל בצאת הצום עד השינה את הסך הקלורי של יום ללא אימון
בעצם לא פיספסתי כלום זה אפילו לא נחשב לגוף צום לא?

leonidis
10-08-08, 18:48
וואלה אחי אני לא העמסתי דוקא בארוחה לפפני הצום. תאכל ארוחה רגילה מאוזנת ומשם תסתדר עד סוף הצום כמוני...
אני גם בתקופת מאסה אבל אין מה לעשות..

blackbimer
10-08-08, 19:21
אני גם צם ואחרי הצום אני תכוון לשתות קודם כל מים + עוגה מתוקה

אחרי 10 דקות מנה של גיינר

אחרי חצי שעה הרבה בשק והרבה אורז

זה כבר יוצא מאוחר אבל לפני השינה עוד איזה חביתה מ 2-3 ביצים וכמה פרוסות לחם וככה אני ימזער כמה שאפשר את הנזקים

moo
10-08-08, 19:48
אתה במחסור של הכל
הכי חשוב זה חלבון
מייד שיוצא הצום 2 סקופים חלבון + 2 סקופים סוכר ענבים
בנוסף לשתות המון מים

אחרי כחצי שעה לאכול ארוחה שכוללת
חלבון פחמימה ושומן
150 גר' בשר/טונה + ביצה
200 ג' אורז
כף שמן זית

אחר כך תמשיך כרגיל

Bono
10-08-08, 20:13
אתה במחסור של הכל
הכי חשוב זה חלבון
מייד שיוצא הצום 2 סקופים חלבון + 2 סקופים סוכר ענבים
בנוסף לשתות המון מים

אחרי כחצי שעה לאכול ארוחה שכוללת
חלבון פחמימה ושומן
150 גר' בשר/טונה + ביצה
200 ג' אורז
כף שמן זית

אחר כך תמשיך כרגיל

אפשר לחשוב כבר מה יקרה לו אם הוא לא יעשה את מה שכתבת ופשוט אחרי הצום יאכל ארוחה טובה.

יניב צוות ישראלבודי
11-08-08, 12:24
את זה אני יודע

פשוט תמיד חשבתי שהחילוף חומרים יורד אחרי 4-5 שעות בלי אוכל, גם אחרי כמות כזאת של זמן בלי אוכל מרגישים חלש ובלי מצב רוח אז זה הגיוני שחילוף חומרים יורד, לא?

זה לא בגלל ירידה בחילוף חומרים זה פשוט בגלל רמת סוכר בדם לא מאוזנת