PDA

צפה בגרסא המלאה : קריאטין אקסטרים

adirsommer
10-08-08, 15:14
אהלן, רכשתי את הקריאטין הנ"ל לא מזמן וקיבלתי המלצות שונות לשימוש בו..

תוכלו בבקשה לפרט מהי דרך השימוש היעילה ביותר ?

תודה !

senate
10-08-08, 15:19
96 גרם מייד אחרי אימון רק ביום אימון (זה ההוראות שעל הקופסא)

Holy_Templar
10-08-08, 15:21
96 גרם מייד אחרי אימון רק ביום אימון (זה ההוראות שעל הקופסא)

וואט דה פאק ..

96 גרם ?

קריאטין לא לוקחים , 5 גרם בבוקר 5 גרם אחרי אימון 5 גרם בערב ?

או שזה רק למונו' ?

adirsommer
10-08-08, 15:48
זה קריאטין עם פחממות, במנה של ה-96 גרם יש 12 גרם קריאטין מונוהידרט..

לא צריך העמסה ? מזמן לא נגעתי בקריאטין

בימים בהם לא מתאמנים ולפני אימון לא לקחת ?

תודה !

senate
10-08-08, 16:23
בלי העמסה ובלי שטויות, בידיוק מה שרשמתי וזה גם מה שרשום על האריזה

adirsommer
10-08-08, 16:34
הבנתי, תודה גבר !

adirsommer
10-08-08, 18:39
עלתה לי מחשבה..

מטרת הקריאטין היא מתן אנרגיה בזמן האימון, לא ?

אם כך, מדוע לקחת אותו אחרי האימון ולא לפניו ?

senate
10-08-08, 18:58
בשביל אנרגיה הגוף משתמש בקריאטין האגור בגוף ולא בזה שאתה שותה בסמוך אליו

וזה מנה גדולה מהמנה הממוצעת ככה שהיא ממלא לך המאגרים שיהיו לאימון הבא.

וכמו כן קריאטין אחרי אימון מסייע למנוע מצב פירוק שריר ועוזר בבנייתו.

תראה , זה הממוחים של צ'מפיון החליטו על אוםן הלקיחה הזה, ואגב הוא דומה לרוב הפורמולות של הקריאטין

adirsommer
10-08-08, 19:11
תודה רבה לך! :sbb3:

melovepain
10-08-08, 23:04
שאלתי אחד מצוות המכירות של האתר והוא אמר לקחת אחד חצי שעה לפני אימון ואחד אחרי אבל כתוב על הקופסא לקחת 96 גרם ישר אחרי האימון אז אני לא יודע מה בדיוק יותר נכון...

senate
10-08-08, 23:06
מה ניראה לך ?

היצרן או מישהו שמוכר ובטח התבלבל עם מוצר אחר או משייך את המוצר הזה למוצר סטנדרטי אחר

יניב צוות ישראלבודי
11-08-08, 15:46
מה ניראה לך ?

היצרן או מישהו שמוכר ובטח התבלבל עם מוצר אחר או משייך את המוצר הזה למוצר סטנדרטי אחר

תן לנו קצת קרדיט חביבי! :fellow:

תשמעו חבר'ה יש הרבה מוצרים שיש עליהם הוראות שימוש שהיצרן רשם. אנחנו בישראלבודי לפעמים עושים שינויים . (קחו לדוגמא גיינרים ההוראות שימוש שהיצרן רושם שם לפעמים מטורפות ואנחנו ממליצים על חצי מהכמות)

בקשר לקריאטין אקסטרים...
הקטע בקריאטין שהוא צריך להיות בזרם הדם ולכן ההמלצות שלנו זה כף אחת כשעה לפני האימון (על מנת לחדש את מאגרי הקריאטין לקראת האימון) ועוד כף מיד לאחר האימון על מנת לחדש את מאגרי הקריאטין בשריר ולהכין אותו לאימון הבא

m0she
11-08-08, 15:46
קריאטין צריך להיות בזרם הדם? מה הוא יעשה שם?

יניב צוות ישראלבודי
11-08-08, 16:06
יגיע לשריר....

m0she
11-08-08, 16:20
ברגע שהוא נכנס לשריר, אין לו דרך לצאת משם (הטרנספורטר הוא חד כיווני) ולכן אין צורך לקחת את זה לפני האימון דווקא.

יניב צוות ישראלבודי
11-08-08, 16:25
הדרך שלו לצאת זה ע"י כיווץ השריר (תקן אותי אם אני טועה)
הלקיחה לפני האימון תבטיח שהמאגרי קריאטין מלאים...

חוצמזה ובלי קשר הקריאטין אקסטרים מכיל גם טאורין וגלוטמין ולכן יש לגיטימציה להשתמש בקריאטין גם לפני האימון

m0she
11-08-08, 16:29
הוא לא יוצא בזמן כיווץ השריר, הוא לא יכול לעבור ממברנות כמעט (אולי הוא כן יצא קצת בגלל נזק לתא אבל בכל אופן זה לא משנה אם תקח אותו לפני או אחרי, כי ברגע שהוא בפנים הוא בפנים ולא משנה אם הוא נכנס שעה לפני או שניה לפני).
הלקיחה גם לא יכולה להבטיח מאגרים מלאים, זה תלוי בכל מיני תכונות (גודל המאגרים המקסימלי, קבוע הספיגה ועוד).

אתה אולי מדבר על cpk שיוצא בזמן נזק לשריר, אבל זה אנזים שמזרחן את קריאטין ולא הקריאטין עצמו.

גלוטמין לא עוזר ממילא לשום דבר, אולי הטאורין והסוכר ענבים קצת יעזרו לאימון.

Holy_Templar
11-08-08, 16:31
הוא לא יוצא בזמן כיווץ השריר, הוא לא יכול לעבור ממברנות כמעט (אולי הוא כן יצא קצת בגלל נזק לתא אבל בכל אופן זה לא משנה אם תקח אותו לפני או אחרי, כי ברגע שהוא בפנים הוא בפנים ולא משנה אם הוא נכנס שעה לפני או שניה לפני).
הלקיחה גם לא יכולה להבטיח מאגרים מלאים, זה תלוי בכל מיני תכונות (גודל המאגרים המקסימלי, קבוע הספיגה ועוד).

אתה אולי מדבר על cpk שיוצא בזמן נזק לשריר, אבל זה אנזים שמזרחן את קריאטין ולא הקריאטין עצמו.

אז מה בכלל עושה הגלוטמין, ומה הוא טוב בפורמולה של קריאטין ...

ולא הבנתי בכל קריאטין אומרים לקחת לפני אימון ואחרי אימון ...

m0she
11-08-08, 16:37
תיסוף גלוטמין טוב למשל אם נכווית בצורה מאוד קשה. אם אתה בריא, אין לך ממש מה לעשות עם זה.

קריאטין צריכים לקחת כל יום, לא משנה מתי, רק להיות עקביים.

יניב צוות ישראלבודי
11-08-08, 16:38

גם אם הם קצת יעזרו לאימון, אז אני מבחינתי תרמתי (אפילו שזה טיפה) למי שמשתמש בזה.

יניב צוות ישראלבודי
11-08-08, 16:39
תיסוף גלוטמין טוב למשל אם נכווית בצורה מאוד קשה. אם אתה בריא, אין לך ממש מה לעשות עם זה.

קריאטין צריכים לקחת כל יום, לא משנה מתי, רק להיות עקביים.

לפחות אנחנו מסכימים על משהו...:flowers:

Holy_Templar
11-08-08, 16:40
כלומר כל שעליי לעשות זה לקחת 10 גרם כל יום .. בצורה עקבית וזהו , תוך כמה ימים זה מגיע לספיגה מקסימלית בשריר וגמרנו ?

ככה 6 שבועות ואז לעשות הפסקה ולהתחיל עוד סייקל ?

נ.ב

אני מדבר על מונוהיידראט טהור ..

m0she
11-08-08, 16:47
10 גרם זה יותר ממה שצריך, כנראה שאיזור ה5 זה מספיק. אתה יכול להשתמש בזה גם שנה ברצף אם אתה רוצה, אין טעם לעשות הפסקה.

Holy_Templar
11-08-08, 16:50
10 גרם זה יותר ממה שצריך, כנראה שאיזור ה5 זה מספיק. אתה יכול להשתמש בזה גם שנה ברצף אם אתה רוצה, אין טעם לעשות הפסקה.

אתה כרגע נוגד את כל מה שקראתי אי פעם על קריאטין ..

על איזה בסיס אתה אומר לא לעשות הפסקה, ועל איזה בסיס אתה אומר לא לצרוך 10 ..

הבנתי שלעשות העמסה זה דבילי ולא צריך לצרוך 15 גרם ביום ..

אבל הבנתי שפעמיים ביום חשוב לצרוך 5 כל פעם ...

P-a-n-1-c
11-08-08, 17:00
אתה כרגע נוגד את כל מה שקראתי אי פעם על קריאטין ..

על איזה בסיס אתה אומר לא לעשות הפסקה, ועל איזה בסיס אתה אומר לא לצרוך 10 ..

הבנתי שלעשות העמסה זה דבילי ולא צריך לצרוך 15 גרם ביום ..

אבל הבנתי שפעמיים ביום חשוב לצרוך 5 כל פעם ...

אתה עדיין סבור ובטוח שצריך גם לאכול כל 3 שעות? וששומן בארוחה "לפני השינה" הוא הכרחי?

Holy_Templar
11-08-08, 17:02
אתה עדיין סבור ובטוח שצריך גם לאכול כל 3 שעות? וששומן בארוחה "לפני השינה" הוא הכרחי?

אני לא אוכל כל 3 שעות ... ואוכל רק את הגיינר שלי לפני שינה ..

אני כן מאמין בלחלק 5-6 ארוחות במשך היום כמו .. שהמתחרים והבאדי בילדרים של מר.אולימפיה ממליצים .. כן אם ראית את הוידאו של eat like a pro

אתה סבור שלא צריך ?

m0she
11-08-08, 17:04
על איזה בסיס אתה אומר כן לעשות הפסקה ועל איזה בסיס אתה אומר כן לצרוך 10?

P-a-n-1-c
11-08-08, 17:04

אני כן מאמין בלחלק 5-6 ארוחות במשך היום כמו .. שהמתחרים והבאדי בילדרים של מר.אולימפיה ממליצים .. כן

אתה סבור שלא צריך ?

אז אני מבין שלא שאלת את גיל?

כי מר אולימפיה אמר לו..

Holy_Templar
11-08-08, 17:05

מאמרים שקראתי , הוראות שנותנים על גבי האריזות של הקריאטין ... מפתחי גוף אחרים שעשו סייקלים של קריאטין ..

Holy_Templar
11-08-08, 17:06
אז אני מבין שלא שאלת את גיל?

שאלתי...

הוא אמר שהסוגייה הזו היא שנויה במחלוקת ... שאין קביעה חד משמעית .

ושהוא וישראל בודי ממליצים לחלק את הארוחות.

אני אקח ריזיקה כזו ...

יש מפתחי גוף גדולים שהצליחו בתחום שממליצים לחלק ..

אתה ממליץ שלא

נראה לי שאלך עם מי שכבר הצליח..

m0she
11-08-08, 17:07
סיבות, סיבות.

בד"כ אומרים להפסיק עם הקריאטין כי זה יגרום לגוף להפסיק לייצר. כמובן שזה לא נכון והבטיחות של קריאטין נבדקה לטווח הרחוק ולא נמצאו שום בעיות.

בנוגע ל10 גרם ביום - הפרוטוקולים במחקרים הם בד"כ סביב ה5 גרם ביום. יש גם מאמר שמסכם תכונות פרמקולוגיות של קריאטין שגורס שאפשר אפילו פחות, אבל אני חושב שצריכים בכל זאת לקחת איזשהו מקדם בטיחות.

Holy_Templar
11-08-08, 17:08
סיבות, סיבות.

בד"כ אומרים להפסיק עם הקריאטין כי זה יגרום לגוף להפסיק לייצר. כמובן שזה לא נכון והבטיחות של קריאטין נבדקה לטווח הרחוק ולא נמצאו שום בעיות.

בנוגע ל10 גרם ביום - הפרוטוקולים במחקרים הם בד"כ סביב ה5 גרם ביום. יש גם מאמר שמסכם תכונות פרמקולוגיות של קריאטין שגורס שאפשר אפילו פחות, אבל אני חושב שצריכים בכל זאת לקחת איזשהו מקדם בטיחות.

אתה אומר כפית אחת של 5 גרם ביום ... במשך כמה זמן שרק צריך בלי לעשות הפסקות ?

P-a-n-1-c
11-08-08, 17:10
שאלתי...

הוא אמר שהסוגייה הזו היא שנויה במחלוקת ... שאין קביעה חד משמעית .

ושהוא וישראל בודי ממליצים לחלק את הארוחות.

אני אקח ריזיקה כזו ...

יש מפתחי גוף גדולים שהצליחו בתחום שממליצים לחלק ..

אתה ממליץ שלא

נראה לי שאלך עם מי שכבר הצליח

מה שנויה במחלוקת? מה שאלת אותו?
תשאל אותו אם 3 ארוחת ו6 ארוחות [כמובן עם אותה כמות קלוריות] יניבו את אותן תוצאות.
אם הוא אומר שלא אני כורת את הזין מה אתה אומר?

Holy_Templar
11-08-08, 17:13
מה שנויה במחלוקת? מה שאלת אותו?
תשאל אותו אם 3 ארוחת ו6 ארוחות [כמובן עם אותה כמות קלוריות] יניבו את אותן תוצאות.
אם הוא אומר שלא אני כורת את הזין מה אתה אומר?

אני שאלתי אותו האם צריך לחלק את הארוחות ל 6 ארוחות ביום , או 3 ארוחות ביום מה יותר אפקטיבי ..

הוא אמר שזה שנוי במחלוקת , חלק אומרים שיותר אפקטיבי לחלק, כי זה גם מועיל מאד לחילוף חומרים ולא מעמיס על מערכת העיכול .

וחלק אומרים שאין זה משנה כי מה שחשוב זה רק מה שנכנס והכמות שנכנסת בסוף היום ...

הוא אמר שהוא וישראל בודי ממליצים לחלק .. זה הכל ..

ואתה יכול ללכת לחתוך את הזין שלך .. אם בא לך .. אבל לא נראה לי שזה יועיל לוויכוח הסתמי הזה..

בסופו של דבר אני מאמין שאם תכניס הכל ב 3 ארוחות , נהדר לך .. אם תחלק אותם ל 6 נהדר לך ..

ברור לי שהכמות שנכנסת בסופו של דבר היא היחידה שמשנה.. אני פשוט מסתכל בצורה ריאלית על משתנים כמו מערכת עיכול , האם אני אקבל בחילה בסוף , האם אני ארגיש כבד ועייף אחרי האוכל .. כי העמסתי 4000 קלוריות ...

מעולם לא היה לי וויכוח שזה לא אפקטיבי כמו לחלק מבחינת הכנסת הקלוריות , רק מבחינה לוגיסטית..
אנשים נורמלים לפני דעתי וכל מפתח גוף מקצועי או לא שנתקלתי בו, חוץ ממך, ממליץ לחלק ל 4-6 ארוחות קטנות .. ולא 3 ארוחות מאסיביות ..

כל אחד מה ושעובד לו

לא חולק עלייך בנושא האפקטיביות רק בנושא הלוגיסטיות של לדחוס 5000 קלוריות ב 3 ארוחות

m0she
11-08-08, 17:16
אתה אומר כפית אחת של 5 גרם ביום ... במשך כמה זמן שרק צריך בלי לעשות הפסקות ?

כן, זה יעשה את העבודה

Holy_Templar
11-08-08, 17:17
כן, זה יעשה את העבודה

סבבה תודה..

מביאים לארה"ב קריאטין מונוהיידראט של prolab

שהוא יגיע אדע לא לבזבז אותו על העמסה

P-a-n-1-c
11-08-08, 17:22
אני שאלתי אותו האם צריך לחלק את הארוחות ל 6 ארוחות ביום , או 3 ארוחות ביום מה יותר אפקטיבי ..

הוא אמר שזה שנוי במחלוקת , חלק אומרים שיותר אפקטיבי לחלק, כי זה גם מועיל מאד לחילוף חומרים ולא מעמיס על מערכת העיכול .

וחלק אומרים שאין זה משנה כי מה שחשוב זה רק מה שנכנס והכמות שנכנסת בסוף היום ...

הוא אמר שהוא וישראל בודי ממליצים לחלק .. זה הכל ..

ואתה יכול ללכת לחתוך את הזין שלך .. אם בא לך .. אבל לא נראה לי שזה יועיל לוויכוח הסתמי הזה..

בסופו של דבר אני מאמין שאם תכניס הכל ב 3 ארוחות , נהדר לך .. אם תחלק אותם ל 6 נהדר לך ..

ברור לי שהכמות שנכנסת בסופו של דבר היא היחידה שמשנה.. אני פשוט מסתכל בצורה ריאלית על משתנים כמו מערכת עיכול , האם אני אקבל בחילה בסוף , האם אני ארגיש כבד ועייף אחרי האוכל .. כי העמסתי 4000 קלוריות ...

מעולם לא היה לי וויכוח שזה לא אפקטיבי כמו לחלק מבחינת הכנסת הקלוריות , רק מבחינה לוגיסטית..
אנשים נורמלים לפני דעתי וכל מפתח גוף מקצועי או לא שנתקלתי בו, חוץ ממך, ממליץ לחלק ל 4-6 ארוחות קטנות .. ולא 3 ארוחות מאסיביות ..

כל אחד מה ושעובד לו

לא חולק עלייך בנושא האפקטיביות רק בנושא הלוגיסטיות של לדחוס 5000 קלוריות ב 3 ארוחות

אני אוכל 5 ארוחות ביום, אבל כשאני לא מספיק ומצליח אז 3.
הטענה שלי היא שזה לא משנה לאפקטיביות, לא שזה יותר נוח.

Holy_Templar
11-08-08, 17:27
אני אוכל 5 ארוחות ביום, אבל כשאני לא מספיק ומצליח אז 3.
הטענה שלי היא שזה לא משנה לאפקטיביות, לא שזה יותר נוח.

אם כך אנחנו מתווכחים סתם .. כי גם אני מאמין שאין זה משנה לאפקטיביות ..

תכניס 3000 קלוריות ב 17 ארוחות או ב 2 .. זה אותו אפקט בדיוק ..

+ - למערכת עיכול של כל אחד זה אחרת ... יש כאלה שמייד יקבלו בחילה וכו' ויש כאלה שמסוגלים להכיל את זה...

אבל מבחינת תוצאות אין וויכוח אחי ..

toxicity
11-08-08, 17:29

אני כן מאמין בלחלק 5-6 ארוחות במשך היום כמו .. שהמתחרים והבאדי בילדרים של מר.אולימפיה ממליצים .. כן אם ראית את הוידאו של eat like a pro

אתה סבור שלא צריך ?

חחחחח אני זוכר את הסירטון הזה
אחד הדברים העלובים ולא מבין איך אתה מתייחס לזה בתור מקור ידע
הם שותים סלטק ואחרי זה משלבים אותו עם שמלטק וזקטק וסאעחטק ושמנטק
זה היה כל כך ממוסחר בצורה מטורפת

senate
11-08-08, 18:21
באחד המאמרים באתר עצמו רשום שאין צורך בקריאטין לפני האימון כי גם ככה הגוך לא ישתמש בו באימון עצמו אלא רק במה שאגור בגוף

יניב צוות ישראלבודי
11-08-08, 18:25
שמעו חבר'ה אם מדובר בקריאטין מונוהידראט אז באמת הדבר החשוב זה שהוא יהיה בגוף בצורה קבועה וסדירה.

אם מדובר בפורמולות שמכילות גם פחמימות אז יש לגיטימציה להשתמש בהם לפני האימון, מקסימום אם זה לא עזר זה גם לא הזיק

ohad1011
11-08-08, 18:47
טוב הפוסט הזה ארוך ומייגע
החלטתי לעשות לו סוף...

אני מצמיד לכם מאמר של מולי אפשטיין (הפיזולוג בעל הכי הרבה ידע בארץ לטעמי).
לגבי צריכת קריאטין
באופן עקרוני משה צודק
יש נוסחא מדויקת לגבי הצריכה שלו שמופיעה במאמר
בעיקרון אחרי תקופת העמסה קצרה (אני אוהב לעשות בגלל שאז החומר מתחיל לפעול מהר יותר)
בן אדם משקלו 70 -+ קילו צריך לתחזק 5 גרם.

וכן עקרונית אין צורך להפסיק או לצרוך בסייקלים
http://www.wingate.org.il/Index.asp?CategoryID=101&ArticleID=3301&SearchParam=קריאטין

תהנו..

shahar-king
11-08-08, 21:28
החלטתי לעשות לו סוף...

לגבי צריכת קריאטין
באופן עקרוני משה צודק
בעיקרון אחרי תקופת העמסה קצרה (אני אוהב לעשות בגלל שאז החומר מתחיל לפעול מהר יותר)

http://www.wingate.org.il/index.asp?categoryid=101&articleid=3301&searchparam=קריאטין (http://www.wingate.org.il/index.asp?categoryid=101&articleid=3301&searchparam=%d7%a7%d7%a8%d7%99%d7%90%d7%98%d7%99%d 7%9f)

תהנו..

אני ממליץ לכולם לקורא לא שיש שם משהו חדש פשוט אולי זה יפסיק את הוויכוחים המיותרים בנושא הכל כך חרוש הזה!!!

ohad1011
11-08-08, 22:04
מנהלים

אולי אפשר לנעוץ ולהפנות לשם כל פעם שתעלה שאלה...
נוכל לקדם קצת את הפורום

במידה וזה יעבוד
אשמח לשתף פה עוד מאמרים ומחקרים.

Sugarzaza
12-08-08, 18:39
אני לא מבין למה לעשות העמסה, זה אולי יהיה קצת יותר מהר בכמה ימים, אבל לא חבל על הכסף?

senate
12-08-08, 18:43
אם קיצרת את הזמן זה לא אומר שביזבזת כי תאכלס חסכת זמן כמו ימי אימונים וכל זה

Snacks
12-08-08, 20:20
החלטתי לעשות לו סוף...

לגבי צריכת קריאטין
באופן עקרוני משה צודק

http://www.wingate.org.il/Index.asp?CategoryID=101&ArticleID=3301&SearchParam=קריאטין

תהנו..
אז לא חשוב..