PDA

צפה בגרסא המלאה : צבא

מספיק
12-08-08, 16:48
אם יש לי פרופיל 97 אני מחוייב ללכת לקרבי?

תודה לעוזרים

Dino Psaras
12-08-08, 16:49
לא‏‏‏‏ אבל רוב הסיכויים שכן אם אין משהו מיוחד

P-a-n-1-c
12-08-08, 17:42
הנה המקרים בהם לא תהיה קרבי:
א. בעיות ת"ש
ב. בן יחיד
ג. קה"ס
ד. התקבלת למודיעין\קצונה יעודית
ה. פרוטקצי
ו. תישב בכלא ובסופו של דבר אחרי הרבה מאמצים יפלטו אותך לטירונות 02

The-One
12-08-08, 17:43
אתה לא חייב להיות קרבי אתה יכול גם להתנגד לזה בלי קשר..

אבל למה לא להיות קרבי? לשרת תמדינה 3שנים כמו בנאדם נורמלי..

מספיק
12-08-08, 17:47
א. בעיות ת"ש
ב. בן יחיד
ג. קה"ס
ה. פרוטקצי

מזה בעיות ת"'ש?קה"ס?פרוטקצי?...

וזה לא שאני לא רוצה קרבי עדיין לא החלטתי...

P-a-n-1-c
12-08-08, 17:49
מזה בעיות ת"'ש?קה"ס?פרוטקצי?...

וזה לא שאני לא רוצה קרבי עדיין לא החלטתי...

בעיות ת"ש - בעיות בבית.
קה"ס - קשיי הסתגלות, ניתן ע"י הקב"ן.
ופרוטקציות...

מספיק
12-08-08, 17:57
בעיות ת"ש - בעיות בבית.
ופרוטקציות...

תודה...(הודעה קצרה)

DrGYM
12-08-08, 22:53
א. בעיות ת"ש
ב. בן יחיד
ג. קה"ס
ה. פרוטקצי

ופספסת מקרה חשוב:
עתודה אקדמית.

P-a-n-1-c
12-08-08, 22:56
ופספסת מקרה חשוב:
עתודה אקדמית.

וטכנולוגית, אבל מי האידיוט שיעשה אחד מהשניים? לחתום קבע 3 שנים? להשתחרר עם 6 שנות ניסיון כשהניסיון לעיתים קרובות בכלל לא רלוונטי ולא עסקת באמת בתפקיד? לעשות משכורת של 5-6 אלף שקל ב3 שנים קבע כשבאזרחות היית מקבל 15+?

DrGYM
13-08-08, 01:25
וטכנולוגית, אבל מי האידיוט שיעשה אחד מהשניים? לחתום קבע 3 שנים? להשתחרר עם 6 שנות ניסיון כשהניסיון לעיתים קרובות בכלל לא רלוונטי ולא עסקת באמת בתפקיד? לעשות משכורת של 5-6 אלף שקל ב3 שנים קבע כשבאזרחות היית מקבל 15+?

אני רואה שאתה מדבר מ"ניסיון".

אני אפתח בזה שאני מסכים איתך שתאכלס אפשר להגיע למצב הזה, להיות מוצב באיזה בסיס מכמים או משהו בסגנון של כנף 4 כשאתה מהנדס חשמל מהטכניון ולא להבין מה רוצים ממך.

אבל!
בעתודה אתה גם יכול לנתב את עצמך למסלול מעולה, לקבל ניסיון ששווה זהב, ואם אתה משיג דירוג מחקר אז אתה יכול לקבל גם 9 נטו +- בקבע.
ככה שלא רק שאתה מקבל בנטו 9 לאורך שנתיים (נניח), אתה יכול אחרי זה לצאת לאזרחי ולקבל תפקיד ניהולי אוטומטית (ואת זה חביבי, אני יכול לאמר מניסיון).

בנוסף,
הודעה זו נכתבה כדי להסביר לך שתפסיק להיות דוגמתי, ולא הכל שחור ולבן.

shalom_G
13-08-08, 01:28
שמע אם אתה בריא תלך לקרבי מה הבעיה שלך ?!
מה אתה מפונק או משו ?!
לא אמרתי ללכת להכי קרבי שיש לעשות רובאי 07
אבל לפחות תעשה רובאי 03 של תותחנים, נ"מ
תתרום 3 שנים כמו גבר.

eyalamzleg
13-08-08, 02:22
שמע אם אתה בריא תלך לקרבי מה הבעיה שלך ?!
מה אתה מפונק או משו ?!
לא אמרתי ללכת להכי קרבי שיש לעשות רובאי 07
אבל לפחות תעשה רובאי 03 של תותחנים, נ"מ
תתרום 3 שנים כמו גבר.

גרברר

P-a-n-1-c
13-08-08, 10:06
אני רואה שאתה מדבר מ"ניסיון".

אני אפתח בזה שאני מסכים איתך שתאכלס אפשר להגיע למצב הזה, להיות מוצב באיזה בסיס מכמים או משהו בסגנון של כנף 4 כשאתה מהנדס חשמל מהטכניון ולא להבין מה רוצים ממך.

אבל!
בעתודה אתה גם יכול לנתב את עצמך למסלול מעולה, לקבל ניסיון ששווה זהב, ואם אתה משיג דירוג מחקר אז אתה יכול לקבל גם 9 נטו +- בקבע.
ככה שלא רק שאתה מקבל בנטו 9 לאורך שנתיים (נניח), אתה יכול אחרי זה לצאת לאזרחי ולקבל תפקיד ניהולי אוטומטית (ואת זה חביבי, אני יכול לאמר מניסיון).

בנוסף,
הודעה זו נכתבה כדי להסביר לך שתפסיק להיות דוגמתי, ולא הכל שחור ולבן.

ואם אתה תגיע לאותו מצב שציינת בפסקה ה1? אתה מוכן לקחת את הסיכון?
ושוב, זה מאוד מאוד תלוי במה אתהעושה את העתודה, באיזה מקצוע. יש מקצועות כמו שבחר שלי לומד [הנדסת אוירונאוטיקה] שבאזרחות אין לך מה לעושת עם זה ובלי העתודה אתה לא באמת תצליח להתפתח, אבל יש מקצועות כמו מהנדס תוכנה או חשמל שזה פשוט טימטום לעשות את זה בעתודה, כי בנאדם שמסיים תואר במקצועות הנ"ל גם בלי ניסיון ישר מקבל משכורת של 12-15+.

DrGYM
13-08-08, 10:46
ואם אתה תגיע לאותו מצב שציינת בפסקה ה1? אתה מוכן לקחת את הסיכון?
ושוב, זה מאוד מאוד תלוי במה אתהעושה את העתודה, באיזה מקצוע. יש מקצועות כמו שבחר שלי לומד [הנדסת אוירונאוטיקה] שבאזרחות אין לך מה לעושת עם זה ובלי העתודה אתה לא באמת תצליח להתפתח, אבל יש מקצועות כמו מהנדס תוכנה או חשמל שזה פשוט טימטום לעשות את זה בעתודה, כי בנאדם שמסיים תואר במקצועות הנ"ל גם בלי ניסיון ישר מקבל משכורת של 12-15+.

בלי להעליב ובלי להגזים, אבל משכורת של 12-15 ברוטו זה לא כל כך הרבה היום.(וזה לא נטו חביבי אם זה מה שאני חושב שכתבת).
בה במידה אתה יכול לצאת מהעתודה בתפקיד ראש צוות ואז באזרחי להתברג במקבילה של התפקיד שלך או במידה והיית ביחידה מעולה בתפקיד טוב - באף יותר מזה.
ואז, אני מדבר איתך על משכורת ברוטו שמתחילה מ25.
לכן לא הכל שחור ולבן, וגם (ולעניות דעתי אפילו יותר) במקצועות כמו הנדסת חשמל אתה מקבל ניסיון (לא תמיד) שיותר טוב מאזרחי גם - עמידה תחת לחצים לא פשוטים.

joker1
13-08-08, 11:20
ערוך

כבשה

P-a-n-1-c
13-08-08, 11:29
בלי להעליב ובלי להגזים, אבל משכורת של 12-15 ברוטו זה לא כל כך הרבה היום.(וזה לא נטו חביבי אם זה מה שאני חושב שכתבת).
בה במידה אתה יכול לצאת מהעתודה בתפקיד ראש צוות ואז באזרחי להתברג במקבילה של התפקיד שלך או במידה והיית ביחידה מעולה בתפקיד טוב - באף יותר מזה.
ואז, אני מדבר איתך על משכורת ברוטו שמתחילה מ25.
לכן לא הכל שחור ולבן, וגם (ולעניות דעתי אפילו יותר) במקצועות כמו הנדסת חשמל אתה מקבל ניסיון (לא תמיד) שיותר טוב מאזרחי גם - עמידה תחת לחצים לא פשוטים.

אחי, 12-15 ברוטו זה משהו כמו 9-12 נטו אתה צודק, אבל שכחת את הפרט הכי חשוב אתה פאקינג אזרח!!!!

אל תשכח את זה אף פעם. יש הבדל של שמיים וארץ בין אזרחות לצבא.
כמובן שאתה יכול להתברג בצבא בג'וב טוב, אבל מילא זה היה "רוב הסיכויים", אבל זה אפילו לא זה. זה משהו כמו 50-50.

תגיד ג'וקר הכבשה זה אמור כאילו להצחיק או מה?

Bullet
13-08-08, 12:13
זה לא נכון, יש בעתודה יתרונות שאתה לא אמרת. לא הכל שחור ולבן.

קודם כל, ה6 שנות נסיון האלה לפעמים כן משתלמות מאוד. למשל ביחידה שלי כל העתודאים מתמחים בענפים מאוד מבוקשים בשוק, בין אם זה בתחום התכנות או בתחום התשתיות.

באזרחות אתה מקבל 15+ רק אם יש לך נסיון- אם אתה עושה תואר ואין לך נסיון- תמצא מישהו שיביא לך 15 אלף, כי בתכלס- תואר זה דבר תאורתי ביותר ואתה לא לומד "לעבוד".
בוגרי מדעי המחשב, והנדסת חשמל יש כחול שעל שפת הים.

שכחת עוד משהו- כשאתה חוגר- אתה חפ"ש... ומתייחסים אליך כמו לחרא, יש לך תורנויות ואתה נמצא בתחתית שרשרת המזון.
כשאתה עתודאי- אתה לא חפ"ש אלא קצין אקדמאי, וזה מביא לך יחס הרבה יותר גבוה מהמערכת לא משנה מה הפז"ם שלך כחוגר ואתה גם ב99% יכול לצאת לקק"ץ ולא צריך לחתום עוד קבע בשביל זה.

כמובן שאתה יכול להדפק בשיבוץ ואז נדפקת...

DrGYM
13-08-08, 14:40
זה לא נכון, יש בעתודה יתרונות שאתה לא אמרת. לא הכל שחור ולבן.

קודם כל, ה6 שנות נסיון האלה לפעמים כן משתלמות מאוד. למשל ביחידה שלי כל העתודאים מתמחים בענפים מאוד מבוקשים בשוק, בין אם זה בתחום התכנות או בתחום התשתיות.

באזרחות אתה מקבל 15+ רק אם יש לך נסיון- אם אתה עושה תואר ואין לך נסיון- תמצא מישהו שיביא לך 15 אלף, כי בתכלס- תואר זה דבר תאורתי ביותר ואתה לא לומד "לעבוד".
בוגרי מדעי המחשב, והנדסת חשמל יש כחול שעל שפת הים.

שכחת עוד משהו- כשאתה חוגר- אתה חפ"ש... ומתייחסים אליך כמו לחרא, יש לך תורנויות ואתה נמצא בתחתית שרשרת המזון.
כשאתה עתודאי- אתה לא חפ"ש אלא קצין אקדמאי, וזה מביא לך יחס הרבה יותר גבוה מהמערכת לא משנה מה הפז"ם שלך כחוגר ואתה גם ב99% יכול לצאת לקק"ץ ולא צריך לחתום עוד קבע בשביל זה.

כמובן שאתה יכול להדפק בשיבוץ ואז נדפקת...

אאל"ט ברירת המחדל של העתודים היא לצאת לקק"צ. אלו שלא יוצאים הם היוצאי דופן (קמא).
שכחתי להזכיר את זה באמת, אין שמירות, אין תורנויות מטבח, חדר אוכל קצינים וכו'.

חוצמזה שאל תשכח שברגע שאתה עושה את זה אתה מונע מעצמך 3 שנים חיריבירי.

idunno
13-08-08, 17:16
קיבלת פרופיל 97 דבר ראשון זה מעולה.
אני מניח שאם יש לך הישגים ממש גבוהים בלימודים אולי יוותרו לך.

Homie
13-08-08, 23:06
בעיות ת"ש - בעיות בבית.
ופרוטקציות...

שכחת לציין עבר פלילי אחי :)

P-a-n-1-c
14-08-08, 00:37
שכחת לציין עבר פלילי אחי :)

הוא דיבר על כאלה עם פרופיל 97... על עבר פלילי או שמקבלים קה"ס [שציינתי] או שאי התאמה.

~!Jasmin!~
14-08-08, 01:21
לא דעת אנלא הכי עוקבת פה אחריי כל מה שכתבתם, וכתבתם הרבה
מה שכן אני יכולה להגיד שידיד שלי בעתודה ואני לא זוכרת את ההסבר שהוא דפק לי, אבל זה השתלם לו ... ככה שיש יתרונות... תלוי לאן אתה פונה ומה אתה לומד.

קיבלת פרופיל 97 דבר ראשון זה מעולה.
אני מניח שאם יש לך הישגים ממש גבוהים בלימודים אולי יוותרו לך.
למה שיוותרו לו ???
מה הם יושבים שם ואומרים לעצמם "אמממ זה פרופיל 97 אבל יש לו השגים ממש ממש גבוהים בלימודים.. מה אתה אומר ? לא נגייס אותו לקרבי??"
נו באמת >< הגיון.

אממממ לזה שפתח ת'אשכול
שומע ? שאלת את זה כי אתה פרופיל 97 ואתה לא רוצה קרבי ? או כי אתה מתלבט בין קרבי לוואטאוור אחר שאתה רוצה ללכת אליו ??

m0she
14-08-08, 01:36
בנוגע לעתודה..

1. זה תלוי לאיזה פרוייקט אתה הולך. אם אתה בפסגות/ברקים המצב שלך הרבה יותר טוב מאשר ללכת להנדסה "סתם".

2. עתודאים באים לצבא בשביל לעבוד, לא בשביל לשחק בקקה. להרבה עתודאים הצבא זה עבודה לכל דבר, אז מה אכפת להם שהם בצבא? נראה לך שהם עסוקים בלברוח למשטרה צבאית ולחרטט את המפקדים שלהם?

3. בצבא יש הזדמנויות שאי אפשר למצוא באזרחות. אתה יכול להיות בן 25 וכבר לנהל צוות בתחומים של תכנה/הנדסה. אם אתה רופא, אתה יכול להיות בן 30 וכבר להיות אחראי על לוגיסטיקה של מערכת בריאות עם עשרות אלפי אנשים - זה נסיון שאין סיכוי לקבל באזרחות בגילאים האלה. תסתכל על ראשי מחלקות ומנהלי בתי חולים, אתה תמצא כמות אדירה של עתודאים.

4. המשכורות לא כל כך גרועות, זה תלוי אם אתה קצין ואם עשית תואר שני וכו'. לרופאים לפחות המשכורת יכולה להגיע ל12 בחודש (אגב, אפשר גם במקום לעשות 3 שנים חובה ושנתיים קבע, שנתיים חובה ו4 שנים קבע - שזה יוצא די משתלם מבחינה כספית).

5. כמובן שתמיד קיימת האופציה שתדפק. אבל יש אנשים שאם הם לא ילמדו בעתודה - לא תהיה להם הזדמנות ללמוד בכלל...

DrGYM
14-08-08, 08:19
בנוגע לעתודה..

1. זה תלוי לאיזה פרוייקט אתה הולך. אם אתה בפסגות/ברקים המצב שלך הרבה יותר טוב מאשר ללכת להנדסה "סתם".

רק חבל שהמצב לא כל כך טוב מבחינה נפשית ;)

!Demon!
14-08-08, 12:03
הוא דיבר על כאלה עם פרופיל 97... על עבר פלילי או שמקבלים קה"ס [שציינתי] או שאי התאמה.

לא רק..
הרבה עם עבר פלילי מוגדרים נערי מכ"ם

ולמשה , על איזה מסכורת טובה אתה מדבר?אתה בן 25 מקבל 700 שקל בחודש 3 שנים..

P-a-n-1-c
14-08-08, 12:06
לא רק..

זה נער מקא"מ (מרכז קידום אוכלוסיות מיוחדות).
ונערי מקא"מ זה החל מקה"ס 50 ומעלה [שזה נכנס לתוך הסעיף של קה"ס].

m0she
14-08-08, 12:08
לא רק..

יש לרופאים כל חודש מענק רופאים של 2600 שקל + מענק עתודאים + שכר בסיסי + תוספת לקרביים = המשכורת מגיעה לאיזור ה3.5, שזה לא הרבה פחות מסטאז'ר ממוצע. תוסיף לזה שבצבא אין לך כמעט הוצאות.