PDA

צפה בגרסא המלאה : 7 אנשים אושפזו עקב פירוק שריר

OMRI-TURBO
01-01-07, 13:27
זה לא בדיחה אני רציני, תפתחו היום את העיתון של ידיעות יש כתבה באמצע המוסף המרכזי. מצאו אצלהם פסולת חלבונית ברמה גבוהה בשתן שנוצרה עקב פירוק שריר אינטנסיבי.
מישהו ראה את הכתבה?

Bullet
01-01-07, 13:36
וואי, זה נשמע ממש מפחיד.
זאת הדרך הכי מפחידה למות! אתה הולך ונהיה יותר שחיף מרגע לרגע :ph34r:

Antonator1
01-01-07, 13:38
וואי, זה נשמע ממש מפחיד.
זאת הדרך הכי מפחידה למות! אתה הולך ונהיה יותר שחיף מרגע לרגע :ph34r:
זה נקרא מוות מרעב אם אני לא טועה...

pohdem
01-01-07, 13:42
כה אני ראיתי.. כתבה מעניינת דווקא.. זה הגיוני שהדבר הזה הוא באמת שכיח כמו שהדר' אמר כי אנשים נמצאים ללא השגחה רוב הזמן במכונים ועובדים לא נכון עקב בורות..

yonii
01-01-07, 13:42
אמאלהה
זה בדיוק מה שהרופא אמר לי שדיברתי עליו באשכול הזה :<<<<
http://www.atraf-f.net/or/showthread.php?t=14360

pohdem
01-01-07, 13:46
אמאלהה
זה בדיוק מה שהרופא אמר לי שדיברתי עליו באשכול הזה :<<<<
http://www.atraf-f.net/or/showthread.php?t=14360
חח זה לא קשור לתוספי מזון בכלל..

yonii
01-01-07, 13:47
חח זה לא קשור לתוספי מזון בכלל..
זה אותוו עיקרון.!!! חלבון שמתפרק כי יש עודף ועובר ויוצאא בשתן!!זה בדיוק זה!!!!!!!!!!!

OMRI-TURBO
01-01-07, 13:48
זה אותוו עיקרון.!!! חלבון שמתפרק כי יש עודף ועובר ויוצאא בשתן!!זה בדיוק זה!!!!!!!!!!!

אני מניח שעוד לא היה לך שתן שחור:jockey:
או בצבע מוזר..

yonii
01-01-07, 13:54
אני מניח שעוד לא היה לך שתן שחור:jockey:
או בצבע מוזר..
אבל זה אותו העיקרון תראה בדיוק מה כתבתי שם
זה משהו שקשור

Ori-Silver
01-01-07, 13:57
עומרי תפרט קצת ממה זה נגרם

OMRI-TURBO
01-01-07, 13:59
עומרי תפרט קצת ממה זה נגרם

כמות גדולה של חלבון בשתן מה שגרם לנזק בכליות כתוצאה מפירוק שריר מוגבר שנגרם עקב אימונים אינטנסיביים.

Leo
01-01-07, 14:00
לא הבנתי כלום

OMRI-TURBO
01-01-07, 14:02
לא הבנתי כלום

החברה האלו התאמנו אינטסיבי,כתוצאה מכך פירקו הרבה שריר, עקב כך גרמו נזק לכליות כתוצאה מהפסולת החלבונית, ואושפזו.

yonii
01-01-07, 14:05
החברה האלו התאמנו אינטסיבי,כתוצאה מכך פירקו הרבה שריר, עקב כך גרמו נזק לכליות כתוצאה מהפסולת החלבונית, ואושפזו.
אי ספיקת כליות?....
:sad: בסוף אולי אני אצא דביל אבל אני מתעקש שזה כמו מה שדיברתי עליו באשכול ההוא

OMRI-TURBO
01-01-07, 14:08
לא יודע מזה האשכול ההוא, האשכול הזה הוא האשכול הזה.
אם זה מעניין אותך אז תפתח את העיתון של היוםן יש את כל הכתבה.

yonii
01-01-07, 14:22
לא יודע מזה האשכול ההוא, האשכול הזה הוא האשכול הזה.
אם זה מעניין אותך אז תפתח את העיתון של היוםן יש את כל הכתבה.
:blush: עוד מעט יצא לי להיות ליד חנות אני אקנה אותו כנראה

עזוב את האשכול ההוא אם זה מה שאתה רוצה
אבל מה שזה נראה לפי מה שכתבת מדובר על בעיות בכליות שנוצרו עקב התפרקות של חלבון
הגוף מוציא את החלבון "המיותר" דרך השתן
אותו דבר קורא בעצם מתי שיש כמות יתר של חלבון
ואז הגוף מוציא את החלבון המיותר (הפעם ללא גרשיים) דרך השתן
הכליות והשתן עובדים כמו לדוגמא ברז... בברז יש מסננת ואחרי שימוש אינטנסיבי היא נהרסת
ככה בכליות...אחרי פירוק כמות גדולה של חלבון נגרמת בעיה קשה בכליות שנקראת "אי ספיקת כליות"
הפיתרון לדבר כזה הוא עד כמה שידוע לי "דיאליזה" שהוא טיפול קבוע מספר פעמים בשבוע והדבר הזה מאוד קשה פיזית..זה בעצם מכשיר חיצוני שמבצע את הפעולה של הכליות
אי ספיקת כליות נגרמת לפעמים לאנשים מבוגרים (זקנים)

זה ההערכה שלי..ובכל זאת אחרי שאני אקרא את הכתבה אני אראה על מה מדובר

Leo
01-01-07, 14:24
החברה האלו התאמנו אינטסיבי,כתוצאה מכך פירקו הרבה שריר, עקב כך גרמו נזק לכליות כתוצאה מהפסולת החלבונית, ואושפזו. מממממ.... פעם ראשונה שאני שומע על כזה דבר , כנראה הם טחנו שייקים של 3000 קלוריות חלבון ביום בלי לשתות מספיק ועשו דרופסטים עם כל השיטות הידועות להעצמה ואקסטרה זמן מתחת להתנגדות למשך 6 שעות (וגם לא בהדרגה כי בהדרגה אפשר לאמן את הגוף לעמוד ב 6 שעות אימונים) וכנראה מישהו מכר להם חומרים והם השתמשו בלי ידע \ פיקששו סייקל

d-undertaker
01-01-07, 14:26

הכליות והשתן עובדים כמו לדוגמא ברז... בברז יש מסננת ואחרי שימוש אינטנסיבי היא נהרסת
ככה בכליות...אחרי פירוק כמות גדולה של חלבון נגרמת בעיה קשה בכליות שנקראת "אי ספיקת כליות"
הפיתרון לדבר כזה הוא עד כמה שידוע לי "דיאליזה" שהוא טיפול קבוע מספר פעמים בשבוע והדבר הזה מאוד קשה פיזית..זה בעצם מכשיר חיצוני שמבצע את הפעולה של הכליות

תגיד לי אתה מודע שאתה עדיין מדבר?

עומס על הכליות מגיע בד"כ אחרי כמויות גבוהות של חלבון
מצטער להגיד לך אבל אתה שוקל בערך 60-70 וזה לא יותר מ140 גרם חלבון
אז איך לעזאזל אינעל העולם מניאק אתה תצליח לעשות נזק לכליות?

yonii
01-01-07, 14:28
תגיד לי אתה מודע שאתה עדיין מדבר?

עומס על הכליות מגיע בד"כ אחרי כמויות גבוהות של חלבון
מצטער להגיד לך אבל אתה שוקל בערך 60-70 וזה לא יותר מ140 גרם חלבון
אז איך לעזאזל אינעל העולם מניאק אתה תצליח לעשות נזק לכליות?
דיברתי על עצמי?

OMRI-TURBO
01-01-07, 14:31
מממממ.... פעם ראשונה שאני שומע על כזה דבר , כנראה הם טחנו שייקים של 3000 קלוריות חלבון ביום בלי לשתות מספיק ועשו דרופסטים עם כל השיטות הידועות להעצמה ואקסטרה זמן מתחת להתנגדות למשך 6 שעות (וגם לא בהדרגה כי בהדרגה אפשר לאמן את הגוף לעמוד ב 6 שעות אימונים) וכנראה מישהו מכר להם חומרים והם השתמשו בלי ידע \ פיקששו סייקל

אין קשר לחומרים ולא מוזכר כלום על תזונה שלהם, לפי הבדיקות שנעשו להם הנזק נגרם מפירוק של שריר כתוצאה מאימון יתר.

OMRI-TURBO
01-01-07, 14:32

נו אוקי זה ידוע, אבל בכתבה שאני הבאתי זה קשור לפירוק רקמת שריר.
זה שעודף חלבון מהאוכל גורם לנזק זה ידוע אבל בשביל זה יש בדיקות דם בדיקות שתן וכל זה. תעשה את הבדיקות האלה ותדע מה המצב שלך.

yonii
01-01-07, 14:34
נו אוקי זה ידוע, אבל בכתבה שאני הבאתי זה קשור לפירוק רקמת שריר.
זה שעודף חלבון מהאוכל גורם לנזק זה ידוע אבל בשביל זה יש בדיקות דם בדיקות שתן וכל זה. תעשה את הבדיקות האלה ותדע מה המצב שלך.
כתוב בכתבה שהבעיה היא בכליות?

maradona
01-01-07, 14:36
פירוק שריר גם גורם לעליית האנזים Cpk בדם וכמויות גדולות שלו גורמות נזק לכליות!

OMRI-TURBO
01-01-07, 14:37
כתוב בכתבה שהבעיה היא בכליות?

כן מה נסגר איתך בן אדם?

yonii
01-01-07, 14:40
כן מה נסגר איתך בן אדם?
הכל דבש מה איתך?

meni32
01-01-07, 15:00
שלא תגידו שלא דואגים לכם....הנה הכתבה:

http://i14.tinypic.com/33mq5hy.jpg

:jockey: :jockey: :jockey:

nati10
01-01-07, 15:00
יכול להיות שזה גם בגלל זה אבל לא נראה לי עומרי היום במקרה שמעתי רדיו בבוקר ודיברו על זה אז העלו לשידור את הבנאדם שזה קרה לו והוא אמר שהוא היה בחצי שנה הפסקה מאימונים והוא חזר הוא חשב שהוא יכול לעשות את כל מה שהוא עשה לפני ההפסקה(הגיע לאימון יתר) והוא הרגיש תשוש וכאבים בשרירים ואחרי זה היה לו דם בשתן ומשם זה התפתח אבל עכשיו הוא בסדר הוא חוזר להתאמן!

Bullet
01-01-07, 15:05
נו מה תמיד אמרתי לכם? לא צריך להפריז בווליום האימון! :laugh:
ואיך לכל הרוחות בן אדם יכול להתאמן בצורה כ"כ אינטנסיבית?!?!?!

yonii
01-01-07, 15:07
שלא תגידו שלא דואגים לכם....הנה הכתבה:

http://i14.tinypic.com/33mq5hy.jpg

:jockey: :jockey: :jockey:
איזה מלךךך מני :jockey: תודה אחי

עריכה:
כתוב שם על 2 בעיות
הראשונההיא אימון יתר
והשניה היא בעצם אותה הבעיה של עודף חלבונים כתוצאה מהאימון יתר

NIRAN
01-01-07, 15:07
תודה מני

אליאב
01-01-07, 15:19
איזה מלךךך מני :jockey: תודה אחי

עריכה:
כתוב שם על 2 בעיות
הראשונההיא אימון יתר
והשניה היא בעצם אותה הבעיה של עודף חלבונים כתוצאה מהאימון יתר
בשביל להגיע לעודף חלבון אתה צריך 5 גרם חלבון ויותר על כל קילו בגופך.
אתה רחוק מזה.
מדובר באנשים שהתאמנו לא נכון, ודפקו חלבונים כמו חיות. לא שמו על מנוחות שזה אולי הימים הכי חשובים. אז תרגע אתה בסדר, אין צורך להיכנס לפניקה.

yonii
01-01-07, 15:22
בשביל להגיע לעודף חלבון אתה צריך 5 גרם חלבון ויותר על כל קילו בגופך.
אתה רחוק מזה.
מדובר באנשים שהתאמנו לא נכון, ודפקו חלבונים כמו חיות. לא שמו על מנוחות שזה אולי הימים הכי חשובים. אז תרגע אתה בסדר, אין צורך להיכנס לפניקה.
אני בכלל בכלל בכלל בכלל לא נכנס לפאניקה
אני לא מדבר על עצמי..אני מדבר ברמת העיקרון

Takima
01-01-07, 15:22
קראתי את המאמר אבל לא הבנתי איזה סוג אימונים יכול להביא למצב כזה.

OMRI-TURBO
01-01-07, 15:23
אי אפשר לקבוע מי בעודף ומי לא, כל גוף פועל בצורה שונה וזה תלוי בהרבה פרמטרים. אני מציע לכולכם לעשות בדיקת דם, זה תמיד טוב.
בדיקת דם ושתן פעם ב-5 חודשים ככה.
תעשו בדיקות ואז תדעו אם אתם בעודף או לא.

OMRI-TURBO
01-01-07, 15:25
קראתי את המאמר אבל לא הבנתי איזה סוג אימונים יכול להביא למצב כזה.
כל אימון שגורם לפירוק שריר,לצורך העניין אני מניח שמדובר באירובי.
אבל אם בן אדם מגיע לאימון משקולות עם מאגרי גליקוגן ריקים/מרוקנים, אז מין הסתם האנרגיה צריכה לבוא מאיזה מקום לא? וכמו שאתם יודעים הגוף לא מפרק רק שומן בתהליך הזה.

PcGunMan
01-01-07, 15:26
קרה פעם מישהו במכון שלנו שהרים משקל יותר מדי כבד ופשוט היה לו פירוק של שריר בצורה מהירה מאודד שהגוף לא ידע מה לעשות עם זה לכן הוא השתן שלו היה שחור וכולל הצואה יצאו דברים שחורים משמה שזה השריר

Takima
01-01-07, 15:30
כל אימון שגורם לפירוק שריר,לצורך העניין אני מניח שמדובר באירובי.
אבל אם בן אדם מגיע לאימון משקולות עם מאגרי גליקוגן ריקים/מרוקנים, אז מין הסתם האנרגיה צריכה לבוא מאיזה מקום לא? וכמו שאתם יודעים הגוף לא מפרק רק שומן בתהליך הזה.
אז כנראה אותם אנשים לא אכלו מספיק ו/או התאמנו ממש ממש הרבה

קרה פעם מישהו במכון שלנו שהרים משקל יותר מדי כבד ופשוט היה לו פירוק של שריר בצורה מהירה מאודד שהגוף לא ידע מה לעשות עם זה לכן הוא השתן שלו היה שחור וכולל הצואה יצאו דברים שחורים משמה שזה השריר
מהרמה אחת זה נהייה לו?

dkatorza
01-01-07, 18:00
אני כבר רואה כמה ילדים שהולכים לבכות כי אמא ואבא לא הביאו להם ללכת לחדר כושר אחרי שהם קראו את הכתבה הזאת...

Psychopath
01-01-07, 18:28
אוווה נשמע לא נעים
מוזר דווקא בפורום לא שמעתי על מקרים דומים אולי האנשים בכתבה לא התאמנו נכון או אכלו נכון לפני שהלכו למכון.
אני משתדל שהארוחה הכי גדולה ועמודה שלי תהיה שעה וחצי לפני האימון (הארוחה של לפני האימון) כבר ממתי שהתחלתי להתאמן.. גם אני בדרך כלל לא דופק חשבון לשומן.
שאלה:
שומן שמתעכל (שומן שאכלתי שעתיים לפני האימון למשל) גם משמש כמקור אנרגיה לשרירים בזמן האימון ? או שזה רק שומן שעל הגוף שלנו ? סליחה על הבורות.

אגב מה אפשר לעשות כדי למנוע מהשריר לפרק את עצמו ולכוון אותו יותר לפירוק שומן ושימוש במאגרי האנרגיה ?

אגב,
תודה על המידע עמרי.
תודה על הכתבה מני.

NIRAN
01-01-07, 18:38
מעניין בדיוק מה הייתה תוכנית העבודה שלהם...

oR1515
01-01-07, 19:15
וואי איזה מפחיד זה בידיוק מה שיש לי אני מרגיש טשוש מת ממש מוטש כזה וכואבים לי השירירם כל היום אמרתי לחברים שלי כוס עמק כואבות לי הידיים והכתפיים מזה אמאלה=\
ואיך שאני נכנס הביתה אמא שלי עושה לי לך תקרא מה יש בעיתון בקשר לאימונים שלך משהו לא היה לי כוח=\

PcGunMan
01-01-07, 19:34
אז כנראה אותם אנשים לא אכלו מספיק ו/או התאמנו ממש ממש הרבה

מהרמה אחת זה נהייה לו?

אני לא ממש יודע זה קרה לפני חמש שנים ככה אני רק שמעתי על זה
אבל מה שהבנתי הוא הרים משקל שהגוף שלו לא היה מסוגל והוא פשוט כנראה קיבל סחרחורת והשתין וחירבן שריר!

Bullet
01-01-07, 19:37
אני לא ממש יודע זה קרה לפני חמש שנים ככה אני רק שמעתי על זה
אבל מה שהבנתי הוא הרים משקל שהגוף שלו לא היה מסוגל והוא פשוט כנראה קיבל סחרחורת והשתין וחירבן שריר!
אי אפשר להרים משקל שהגוף לא מסוגל... אלא אם כן אתה על סמים ממש ממש חזקים

Antonator1
01-01-07, 19:38
בטח אימנו חלקים מסוימים בגוף בתדירות מוגזמת בווליום שבו צריך לאמן כל חלק גוף בתדירות נמוכה בהרבה.

Bullet
01-01-07, 19:42
בטח אימנו חלקים מסוימים בגוף בתדירות מוגזמת בווליום שבו צריך לאמן כל חלק גוף בתדירות נמוכה בהרבה.
אני מכיר 2 מתאמנים שלא גודלים, אבל הם עושים ווליום פי 4 משלי!!!
משהו כמו, 48 סטים בשבוע לשריר גדול!
אולי גם הם בדרך לאי ספיקת כליות חח

Yoshi-Moto
01-01-07, 19:55
ראיתי את זה.
מה שקרה לבן אדם הזה זה שהוא נפצע, והושבת לחודשיים.
אחרי החודשיים במקום לחזור ולעשות אימון קל הוא ישר הפציץ אימון קשה, באמצע האיון הוא הרגיש ממש מוטש והתפרק על כל מכשיר שם, הוא הפסיק את האימון לפני סופו, והלך לבית חולים.

Antonator1
01-01-07, 19:57
אני מכיר 2 מתאמנים שלא גודלים, אבל הם עושים ווליום פי 4 משלי!!!
משהו כמו, 48 סטים בשבוע לשריר גדול!
אולי גם הם בדרך לאי ספיקת כליות חח
זה כבר פשוט חולני. תוריד מזה 20 וזה כבר גבול שלא כדאי לעבור.

Nimrod
01-01-07, 20:03
זה כבר פשוט חולני. תוריד מזה 20 וזה כבר גבול שלא כדאי לעבור.

אצלי במכון יש אחד טבעי שבא למכון לשעתיים וחצי אימון, ABCD (הוא לא מאמין רגליים) , כל תרגיל שאתם מכירים ולא מכירים לכל שריר הוא עושה.
יעני תכנסו לexrx תלחצו על קבוצת שריר קחו את כל התרגילים הוא עושה.

Takima
01-01-07, 20:07
ואיך הוא נראה?

Yoshi-Moto
01-01-07, 20:07
אצלי במכון יש אחד טבעי שבא למכון לשעתיים וחצי אימון, ABCD (הוא לא מאמין רגליים) , כל תרגיל שאתם מכירים ולא מכירים לכל שריר הוא עושה.
יעני תכנסו לexrx תלחצו על קבוצת שריר קחו את כל התרגילים הוא עושה.
אז תעיר לו, חבל עליו..

Bullet
01-01-07, 20:43
אז תעיר לו, חבל עליו..
למה נראה לך שמישהו ישים קצוץ על ילד בן 14? :1eye:
אצלי בח"כ יש מפלצות שעושים סקוואטים שהם הכלאה בין סקוואט לגוד-מורנינג, אני לא מעיר להם על זה חחח

OMRI-TURBO
01-01-07, 21:23
מעניין בדיוק מה הייתה תוכנית העבודה שלהם...

זה לפי דעתי מאירובי,אירובי אינטסיבי מאוד,אירובי זאת פעילות אופטימלית להפקת אנרגיה בגוף מחלבון (במעגל קרבס)

meni32
01-01-07, 21:30
זה לפי דעתי מאירובי,אירובי אינטסיבי מאוד,אירובי זאת פעילות אופטימלית להפקת אנרגיה בגוף מחלבון (במעגל קרבס)

מעגל קרבס חחח.
כמה זמן לא שמעתי את המילים האלו...מאז הקורס.
משתמש במילים גבוהות כדי לעשות רושם על הילדים כאן הא? :whistle:

Nimrod
01-01-07, 21:50
למה נראה לך שמישהו ישים קצוץ על ילד בן 14? :1eye:
אצלי בח"כ יש מפלצות שעושים סקוואטים שהם הכלאה בין סקוואט לגוד-מורנינג, אני לא מעיר להם על זה חחח

ככה בהתחלה חשבו.
התווכחתי עם הרבה חברה מהמכון וצדקתי, היום הרבה חברה מהמכון מדברים איתי, שואלים אותו שאלות ובכלל כבר מקשיבים לי מאוד..
בכלל במכון תופסים ממני כילד שלמד המון, שואלים אותי שאלות על מלא דברים וזה..

בקשר לבן אדם הספציפי, דיברתי איתו אמרתי לו שאימון אחרי שעה וחצי כלכך הרבה פעמים בשבוע זה קטבולי וגם הוא לא מרוויח כלום מכלכך הרבה סטים.
בנוסף לזה אמרתי לו שאני אישית מעדיף את החלוקות ab , fbw ושוט..

הוא רק הסכים איתי שהוא צריך לקצר את האימונים.

Antonator1
01-01-07, 22:20
ככה בהתחלה חשבו.
התווכחתי עם הרבה חברה מהמכון וצדקתי, היום הרבה חברה מהמכון מדברים איתי, שואלים אותו שאלות ובכלל כבר מקשיבים לי מאוד..

בקשר לבן אדם הספציפי, דיברתי איתו אמרתי לו שאימון אחרי שעה וחצי כלכך הרבה פעמים בשבוע זה קטבולי וגם הוא לא מרוויח כלום מכלכך הרבה סטים.

זה כל מה שהוא היה צריך להסכים אתך עליו. אין תכניות שמתאימות לכל אחד.

NIRAN
01-01-07, 22:58
אל תתוכח אם אנשים כאלו, הם לא מקשיבים.
אני אישית לא מתקן אף אחד. אני בא מתאמן ויוצא מפסוט שהיה לי אימון חזק.

Bullet
01-01-07, 23:25
ככה בהתחלה חשבו.

כמה אתה לוקח לפגישת ייעוץ? :book:
אתה תבנה לי תוכנית אימונים ותזונה?

OMRI-TURBO
02-01-07, 00:03
מעגל קרבס חחח.
כמה זמן לא שמעתי את המילים האלו...מאז הקורס.
משתמש במילים גבוהות כדי לעשות רושם על הילדים כאן הא? :whistle:

:):):):) לא השתמשתי במילים כאלה אתה יודע כמה זמן?!?! החלפתי את האוצר מילים שלי לפני איזה 4 חודשים,לפעמים זה נחמד להגיד מילים שלא אמרת המון הזמן:jockey: :jockey:

ofirdesign
02-01-07, 00:54
שטויות הם בטח סתם שתו אבקת חלבון יותר מידיי וחשבו שזה כמו שוקו
לא יכול לקרות כלום אם לוקחים רמה תקינה של חלבון 1.5 לכל משקל גוף(אם אני לא טועה) ולא הרבה באמת לוקחים ככה

SuzukiR
02-01-07, 02:20
שאני הולך להיתאמן במכון זה שעה וחצי של רוגע לא אוהב לדבר אם אף אחד לא אוהב שמצקים לי בשאלות וכו בא להיתמאן נטו אחר כך אם יש זמן הולך לברכה 2 דקות ולסואנה הרטובה 5 דקות בערך 8 דקות בגקוזי והולך ליתפוס מונית שרות

אם אין לי זמן לפעמים אני לא מיתקלח וישר הולך לאוטובוס חחח על הזיין שלי כולם

noni
02-01-07, 12:16
הנה ההסבר למה שקרה
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3346963,00.html

OMRI-TURBO
02-01-07, 13:32
אהה יפה אחלה שמצאת!
חתכתי לעצלנים את החלק המעניין:

"בדיקות הדם הראו רמות גבוהות של האנזים קריאטין פוספו-קינאז – Cpk, המשתחרר לזרם הדם לאחר פגיעה שרירית. בדיקות דם ושתן נוספות הראו כי הגברים סבלו מרמות שונות של פגיעה בתפקוד הכליה. הממצאים הובילו את הרופאים למסקנה כי כל הגברים סבלו מרבדומיוליזיס – הרס שרירים. "

מכאבי שרירים ועד דיאליזה

רבדומיוליזיס תוארה לראשונה בעולם הרפואה בשנת 1940 אצל נפגעים אנגלים במהלך מלחמת העולם השניה. אצל אלה נמצאו פגיעות שריר קשות שהביאו גם לפגיעה כלייתית. הרס השריר עלול להיגרם מסיבות רבות נוספות, אחת מהן היא גם פעילות גופנית מאומצת הגורמת לצריכת אנרגיה גבוהה מזו שהשריר יכול לספק.
בשלב זה, מתחיל להתפרק תא השריר, והתוצאה: שרשרת ארועים הרסניים בגוף: אשלגן משתחרר לזרם הדם ועלול לגרום להפרעות בקצב הלב, זרחן וגופרה משתחררים אף הם מתאי השריר וגורמים לעלייה בחומציות הדם, דרכי הכליה נסתמות בשל שחרור של החלבון מיוגלובין מתאי השריר, והפרעה בתפקודי קרישה.

התסמינים האופיינים להרס השריר הם תחילה כאבי שרירים עזים, ובהמשך חולשה כללית עד עילפון, נפיחות, שתן אדום או כהה המסמן פגיעה כלייתית, ולעתים גם אובדן הכרה. הטיפול ברבדומיוליזיס כולל עירוי נוזלים מסיבי לתוך הווריד, מנוחה מוחלטת ובמקרה של פגיעה כלייתית חמורה לעתים יש צורך בדיאליזה. "

Johnny
02-01-07, 13:40
איך אף אחד לא שואל את השאלה השאלתית, מה הקשר של שבעת האנשים? איך זה שבמכה שבעה התאשפזו על אותה בעיה? הם מכירים? אותו מאמן/תזונאי? קשה לי להאמין שהם לא קשורים וככה סתם, במקרה הם כולם התאשפזו עם אותה הבעיה.

נימרוד, הבחור מהמכון שלך גדול? חלוקה של Abcd בלי רגליים, איך?

TZAHI10
02-01-07, 14:51
איך אף אחד לא שואל את השאלה השאלתית, מה הקשר של שבעת האנשים? איך זה שבמכה שבעה התאשפזו על אותה בעיה? הם מכירים? אותו מאמן/תזונאי? קשה לי להאמין שהם לא קשורים וככה סתם, במקרה הם כולם התאשפזו עם אותה הבעיה.

נימרוד, הבחור מהמכון שלך גדול? חלוקה של Abcd בלי רגליים, איך?

בגלל שזה לא היה בבאת אחת, כתוב בכתבה שזה מקרים מהחודשים האחרונים