PDA

צפה בגרסא המלאה : מה אתם אומרים על לקיחת ויטמינים?

Monosodium Glutamat
14-08-08, 14:13
קניתי לפני כמה חודשים מולטי ויטמין ואז הייתה איזו כתבה בטלווזיה שעשו מחקר מקיף וזה גורם לתומתה מוקדמת.
ומאז הפסקתי לקחת.

מה אתם חושבים?

m0she
14-08-08, 14:17
בד"כ מיותר. אם חסר ויטמין/מינרל ספציפי - צריכים לתסף ספציפית. אם לא, עדיף שלא לתסף. תזונה עשירה ומגוונת אמורה לספק בצורה די טובה את רוב הויטמינים והמינרלים.

Monosodium Glutamat
14-08-08, 14:44
ואיך אני יודע אם חסר? אפשר ללכת ולעשות בדיקה כוללת של כל הדברים שאולי חסרים לי(הכוונה אם זה פרקטי)?

m0she
14-08-08, 16:29
אפשר לעשות בדיקות דם לויטמינים ומינרלים חשובים. בעקרון אתה יכול לבדוק פשוט את התפריט שלך - אם יש לך תזונה מגוונת (דגנים, בשר, מוצרי חלב, ירקות במגוון צבעים, פירות וכו') - לא אמורה להיות בעיה.

orel
14-08-08, 20:25
אפשר לעשות בדיקות דם לויטמינים ומינרלים חשובים. בעקרון אתה יכול לבדוק פשוט את התפריט שלך - אם יש לך תזונה מגוונת (דגנים, בשר, מוצרי חלב, ירקות במגוון צבעים, פירות וכו') - לא אמורה להיות בעיה.
יש רע בלתסף עם טבליה ביום בכל מקרה? (מולטי)

Big_Hand
14-08-08, 20:41

תגיד, יש חסרון אם אני צורך "יותר מידי" ויטמין B12 וחומצה פולית?

:ok:

m0she
14-08-08, 20:53
בנוגע למולטי ויטמין - הם מאוד שונים אחד מהשני בכמויות, אבל באופן כללי אם אין הכרח אז עדיף לא לקחת.

בנוגע לb12 וחומצה פולית - לא קראתי על סכנה בצריכה מוגברת שלהם.

Big_Hand
14-08-08, 21:00
תודה משה.

ד"א- יודע כי ויטמינים מסוג k, e, d, a מסיסים/נספגים בשומן.
מישהו יודע אם יש צורך לשלב עם המולטיויטמין שמן (בזמן הארוחה אולי)?

Monosodium Glutamat
14-08-08, 22:27
תודה משה.

ד"א- יודע כי ויטמינים מסוג k, e, d, a מסיסים/נספגים בשומן.
מישהו יודע אם יש צורך לשלב עם המולטיויטמין שמן (בזמן הארוחה אולי)?

tם אני לא טועה רשום על התווית שצריך לקחת עם הארוחות.