PDA

צפה בגרסא המלאה : כאב בגב תחתון

Real
28-08-08, 00:00
היי רציתי לשאול,
יש לי כאב שבא והולך בגב כל פעם שאני מסיים להתאמן על כתפיים/גב,
אני עושה את התרגילים נכון ואני מאוד נהנה לאמן רגליים בסקוואט אז אני לא רוצה
שהבעיה שלי תעצור אותי, יש איזשהי דרך להקל על הכאב מבחינה רפואית,
לקחת מאסג'ים או לא יודע, אבוד ואשמח לעצה, תודה.

Dark_Muse
28-08-08, 00:20
קצת קשה לאבחן דרך האינטרנט איך אתה עובד ומה בדיוק הבעיה. בעיות בגב תחתון יכולות להיות שונות ומגוונות. לפעמים הבעיה לא נובעת מהאימון עצמו אלא בגלל יציבה לא נכונה ביום-יום.

ד"ר עופר בר
29-08-08, 09:22
היי רציתי לשאול,
יש לי כאב שבא והולך בגב כל פעם שאני מסיים להתאמן על כתפיים/גב,
אני עושה את התרגילים נכון ואני מאוד נהנה לאמן רגליים בסקוואט אז אני לא רוצה
שהבעיה שלי תעצור אותי, יש איזשהי דרך להקל על הכאב מבחינה רפואית,
לקחת מאסג'ים או לא יודע, אבוד ואשמח לעצה, תודה.

ניתן להקל על כאבי הגב.
חשוב לעבוד עם מדריך כושר ולהקפיד על גב זקוף בתרגילים.
להפחית עומסים עד שהכאב יוקל.
לקחת זמנית משככי כאבים או נוגדי דלקת, קירור או חימום מקומי, פיזיותרפיה עצמאית ומשחות מחממות- כל הנ"ל צריכים להקל על כאבי הגב.

בריאות שלמה.

KOKO16
30-08-08, 22:45
גם לי זה קרה. הייתי מתאמן ותמיד אחרי האימונים הגב התחתון שלי כאב. זה נובע מדבר אחד והוא הזנחה של השריר הנ"ל. שריר הגב התחתון הוא שריר מייצב וחשוב והוא מוזנח לרוב באימונים (לא עובדים עליו בכלל). השריר חלש מאוד ביחס לשאר הגוף העליון שתופס מאסה. מה שאתה צריך לעשות זה לחזק את הגב התחתון. אני עשיתי ככה והכאבים נעלמו לי. עכשיו כל שבוע אחרי אימון גב אני מכניס איזה 3 סטים לתחתון עם משקל בכיסא רומי ונפתרה הבעיה.

כמובן שזה בתנאי שאתה עושה תרגילים נכון והגב שלך לא נדפק מסיבות אחרות

P-a-n-1-c
31-08-08, 19:13
עופר, משהו טיפה מטריד אותי בתשובות שלך. כל הזמן אתה ממליץ על נוגדי דלקת. זה לא משהו שסתם ככה באים ולוקחים, בכל זאת זה כימיקלים ולא צריך סתם להביא לגוף תרופות כשלא צריך.

Holy_Templar
31-08-08, 19:16
עופר, משהו טיפה מטריד אותי בתשובות שלך. כל הזמן אתה ממליץ על נוגדי דלקת. זה לא משהו שסתם ככה באים ולוקחים, בכל זאת זה כימיקלים ולא צריך סתם להביא לגוף תרופות כשלא צריך.

מן הסתם נוגדי דלקת ... ניתן לרכוש רק עם מרשם , משמע צריך ביקור רופא מומחה (אורטופד)

וממתי אתה רופא?

P-a-n-1-c
31-08-08, 19:18
טוב אחי, שב בצד

Holy_Templar
31-08-08, 19:20
טוב אחי, שב בצד

לא באמת, אתה בא לרופא ומעביר ביקורת על החוות דעת הרפואית המינימלית שהוא גם ככה יכול לתת בפורום ... זה לא כאילו שהוא רואה את הבעיה..

אז לא הבנתי , מאיפה הביקורת על החוות דעת שלו ?

P-a-n-1-c
31-08-08, 19:23
טוב אחי

HardCor3
31-08-08, 19:38
לא באמת, אתה בא לרופא ומעביר ביקורת על החוות דעת הרפואית המינימלית שהוא גם ככה יכול לתת בפורום ... זה לא כאילו שהוא רואה את הבעיה..

אז לא הבנתי , מאיפה הביקורת על החוות דעת שלו ?

מה הוא אמר? הוא צודק בדברים שלו ,לא לכל דבר צריך טיפול תרופתי לפעמים מנוחה של כמה ימים היא פתרון יעיל ועדיף על פני טיפול תרופתי,אל תשלול סתם כבר היו מקרים שרופאים עשו פאשלות בלי שום קשר לד"ר עופר הנכבד,זה שהוא ד"ר כאן בפורום לא אומר שצריך לקחת דברים כברור מאליו בכל זאת הוא לא רואה אותך ואתה לא עובר כאן שום אבחנה שאתה יכול להסתמך על כל מילה שהוא רושם,כל עוד הוא לא רואה אותך 1 על 1 כל תגובה כאן היא בגדר המלצה בלבד.

Holy_Templar
31-08-08, 19:44
מה הוא אמר? הוא צודק בדברים שלו ,לא לכל דבר צריך טיפול תרופתי לפעמים מנוחה של כמה ימים היא פתרון יעיל ועדיף על פני טיפול תרופתי,אל תשלול סתם כבר היו מקרים שרופאים עשו פאשלות בלי שום קשר לד"ר עופר הנכבד,זה שהוא ד"ר כאן בפורום לא אומר שצריך לקחת דברים כברור מאליו בכל זאת הוא לא רואה אותך ואתה לא עובר כאן שום אבחנה שאתה יכול להסתמך על כל מילה שהוא רושם,כל עוד הוא לא רואה אותך 1 על 1 כל תגובה כאן היא בגדר המלצה בלבד.

תגיד קראת מה נאמר או שפשוט החלטת להתחיל לכתוב ?

הוא אמר שנוגדי דלקת זה מסוכן להמליץ ככה סתם וזה נראה לו חריג שהד"ר ממליץ כל הזמן נוגדי דלקת ..

חבוב לנוגדי דלקת אתה צריך מרשם, משמע ביקור רופא מומחה . משמע יהיה רופא שיראה אותך 1 על 1

סה"כ אמרתי שהביקורת הזו בפרט מטופשת ביותר .. כי הד"ר לא רואה אותו אחד על אחד ונותן לו המלצות שהן בסיסיות ביותר ...

קומפרסים חמים\קרים או משככי כאבים (אופטלגין , דקסומול וכו') או נוגדי דלקת (מרשם רופא) .

אז מה אתה מבלבל את המוח תגיד לי ?

וכן רופא שלמד רפואה בערך 17 שנה ... וממליץ המלצות קטנטנות יחסית בגלל שאין כאן הסתכלות מעמיקה אני אסמוך על המילה שלו .

P-a-n-1-c
31-08-08, 19:48
קודם כל מאיפה הבאת את זה שהוא למד 17 שנה? לא שאני מזלזל בו, אבל 17 שנה הוא לא למד.

ולנוגדי דלקת לא חייב מרשם, לא לכולם.

HardCor3
31-08-08, 19:48
תגיד קראת מה נאמר או שפשוט החלטת להתחיל לכתוב ?

הוא אמר שנוגדי דלקת זה מסוכן להמליץ ככה סתם וזה נראה לו חריג שהד"ר ממליץ כל הזמן נוגדי דלקת ..

חבוב לנוגדי דלקת אתה צריך מרשם, משמע ביקור רופא מומחה . משמע יהיה רופא שיראה אותך 1 על 1

סה"כ אמרתי שהביקורת הזו בפרט מטופשת ביותר .. כי הד"ר לא רואה אותו אחד על אחד ונותן לו המלצות שהן בסיסיות ביותר ...

קומפרסים חמים\קרים או משככי כאבים (אופטלגין , דקסומול וכו') או נוגדי דלקת (מרשם רופא) .

אז מה אתה מבלבל את המוח תגיד לי ?

וכן רופא שלמד רפואה בערך 17 שנה ... וממליץ המלצות קטנטנות יחסית בגלל שאין כאן הסתכלות מעמיקה אני אסמוך על המילה שלו .

א. אתה יכול לדבר יפה ,אני לא התפרצתי עלייך בסה"כ הגבתי כמו בנאדם.
ב.רפואה לומדים 7 שנים.
ג.כדי לקבל תרופות נוגדות דלקת לא חייבים מרשם רופא אפשר להשיג אותן גם משכנים,חברים ומשפחה קרובה,לי למשל בבית יש איזה נוגד דלקת שאתה רוצה מאטופן ועד זריקות וולטרן ולא ביקרתי אצל שום רופא.
ד.זכותו להביע את דעתו אתה לא זה שתקבע לו מה להגיד ותלמד לכבד תגובה של כל אחד כאן בפורום.

P-a-n-1-c
31-08-08, 19:50
הארדקור אחי חבל שאתה מבזבז סתם כוח ומגיב לו, שים לב איך אני הגבתי לו ואיך אתה הגבת לו, בסופו של דבר שנינו השגנו את אותו הדבר [זה שהוא לא הבין כלום ומנסה רק לזיין במוח] רק שאני עשיתי את זה בפחות השקעה :)

HardCor3
31-08-08, 19:51
הארדקור אחי חבל שאתה מבזבז סתם כוח ומגיב לו, שים לב איך אני הגבתי לו ואיך אתה הגבת לו, בסופו של דבר שנינו השגנו את אותו הדבר [זה שהוא לא הבין כלום ומנסה רק לזיין במוח] רק שאני עשיתי את זה בפחות השקעה :)

כנראה...

Holy_Templar
31-08-08, 19:52
א. אתה יכול לדבר יפה ,אני לא התפרצתי עלייך בסה"כ הגבתי כמו בנאדם.
ב.רפואה לומדים 7 שנים.
ג.כדי לקבל תרופות נוגדות דלקת לא חייבים מרשם רופא אפשר להשיג אותן גם משכנים,חברים ומשפחה קרובה,לי למשל בבית יש איזה נוגד דלקת שאתה רוצה מאטופן ועד זריקות וולטרן ולא ביקרתי אצל שום רופא.
ד.זכותו להביע את דעתו אתה לא זה שתקבע לו מה להגיד ותלמד לכבד תגובה של כל אחד כאן בפורום.

א. אם קיבלת רושם שהתפרצתי עלייך אני מתנצל . לא הייתה לי כוונה .
דבר שני אמרתי 17 שנה , כצורת ביטוי ... להמון שנים של לימודי רפואה .
דבר שלישי אם יש לך כאבים במפרקים או בשרירים , ואתה תאלץ לקחת נוגדי דלקת רציניים .. אתה תיהיה חייב מרשם רופא . לקחת נוגדי דלקות מקומיים לא יעשה לך כלום . גם אם תקח ואין לך דלקת . ככה שזה לא מסוכן להמליץ עליהם .

וחוצמזה... אם באמת ישנה בעיה חמורה שחוזרת על עצמה, הולכים לראות רופא וכמובן לא מסתמכים על פורום .

לכן אני אומר התגובות של הד"ר הן מקובלות ואף מומלצות . אלה עזרים מנימליים לכאב סה"כ .
הרי ברור שצריך לראות רופא אם זה ממשיך המון זמן .

ואני מכבד את דעותיהם של כולם בפורום, מתי ששאלתי את ידידי למעלה מאיפה הביקורת כל שהוא ענה היה "שב בשקט" .

מראה לך את הרמה של האנשים שמגיבים , אז תסלח לי אם אקח את "תכבד את דעותיהם של אחרים" בעירבון מוגבל .

P-a-n-1-c
31-08-08, 19:53
דבר שלישי אם יש לך כאבים במפרקים או בשרירים , ואתה תאלץ לקחת נוגדי דלקת רציניים .. אתה תיהיה חייב מרשם רופא . לקחת נוגדי דלקות מקומיים לא יעשה לך כלום . גם אם תקח ואין לך דלקת . ככה שזה לא מסוכן להמליץ עליהם .

וחוצמזה... אם באמת ישנה בעיה חמורה שחוזרת על עצמה, הולכים לראות רופא וכמובן לא מסתמכים על פורום .

לכן אני אומר התגובות של הד"ר הן מקובלות ואף מומלצות . אלה עזרים מנימליים לכאב סה"כ .

ואני מכבד את דעותיהם של כולם בפורום, מתי ששאלתי את ידיד למעלה מאיפה הביקורת כל שהוא ענה היה "שב בשקט" .

מראה לך את הרמה של האנשים שמגיבים , אז תסלח לי אם אקח את "תכבד את דעותיהם של אחרים" בעירבון מוגבל .

תקרא את מה שכתבתי, זה לא משנה אם הייתי מגיב לך באורך של חצי עמוד בתגובה מנומקת או "טוב אחי" - שתי התגובות היו משיגות את אותה התוצאה.

HardCor3
31-08-08, 19:53

ואני מכבד את דעותיהם של כולם בפורום, מתי ששאלתי את ידידי למעלה מאיפה הביקורת כל שהוא ענה היה "שב בשקט" .

:flowers:

Holy_Templar
31-08-08, 19:54
תקרא את מה שכתבתי, זה לא משנה אם הייתי מגיב לך באורך של חצי עמוד בתגובה מנומקת או "טוב אחי" - שתי התגובות היו משיגות את אותה התוצאה.

מה אתה מנסה להצדיק תשובה מטופשת שענית לשאלה שלי או משהו ?

לומר לבנאדם ששואל אותך שאלה טוב אחי זו לא תשובה לשאלה שנשאלת .. אלא הבעת זילזול של "אין לי זין לענות לך"

זה בסדר. מבנאדןם ברמתך אינני מצפה לתשובות רציניות, הוכחת לא פעם את רמת הרצינות של התשובות שלך.

עזוב מה אנחנו מתווכחים, שאלתי שאלה, לא קיבלתי תשובה.

P-a-n-1-c
31-08-08, 19:56
מה אתה מנסה להצדיק תשובה מטופשת שענית לשאלה שלי או משהו ?

לומר לבנאדם ששואל אותך שאלה טוב אחי זו לא תשובה לשאלה שנשאלת .. אלא הבעת זילזול של "אין לי זין לענות לך"

זה בסדר. מבנאדןם ברמתך אינני מצפה לתשובות רציניות, הוכחת לא פעם את רמת הרצינות של התשובות שלך.

עזוב מה אנחנו מתווכחים, שאלתי שאלה, לא קיבלתי תשובה.

הארדקור ענה לך.
ו:

אתה צודק 100% :)

Holy_Templar
31-08-08, 20:01
הארדקור ענה לך.
ו:

אתה צודק 100% :)

יפה.

אז אתה מוכיח את מה שאמרתי לו ...

הרמה של האנשים בפורום (אתה)

נמוכה.

P-a-n-1-c
31-08-08, 20:02
אז תעזוב אותו :)

Holy_Templar
31-08-08, 20:06
אז תעזוב אותו :)

אני פשוט מעדיף ... להסתכל עלייך ולהגיד ..

איזה מזל שאני לא אתה.

ולחייך על כמה התמזל מזלי .

(העלת לי רעיון נהדר)

:idea:

אני פשוט אתעלם ממך .

P-a-n-1-c
31-08-08, 20:09
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחחחחח
גדול!!!

ד"ר עופר בר
01-09-08, 18:34

אתה צודק שנוגדי דלקת ובכלל משככי כאבים אינם מומלצים תמיד.
יתר על כן, יש תופעות לוואי כמו כיב קיבה, דלקת בקיבה, פגיעה בכליות ועוד.
עם זאת, לכל תרופה יש תופעות לוואי (אקמול בכמות מוגזמת יכול להרוס את הכבד ולגרום למוות, אופטלגין יכול לעיתים נדירות לגרום לאגרנולוציטוזיס= ירידה בספירה לבנה אדומה וטסיות).
כשלא צריך-מנוחה וקומפרסים בהחלט מספיקים.
לפעמים זה לא מספיק ויש מקום לקחת משככי כאבים או נוגדי דלקת באופן זמני.
כמובן שאם אתה יכול לשאת את הסבל אני לא ממליץ לקחת תרופות בכלל.

מקווה שהבהרתי את הנקודה.

חשוב יותר-בקשר לתרבות הדיון שהתפתחה בשרשור הזה:
לפני שאנחנו ספורטאים אנחנו קודם כל בני אדם.
חשוב להתייחס לכל אדם בכבוד.
ולא חשוב אם הוא למד רפואה או משפטים או שהוא חייל בצה"ל.
אני מבקש להקפיד על הנושא הזה.
כבוד זה א"ב ביחסי אנוש.