PDA

צפה בגרסא המלאה : מה הניגוד שבין קפאין לקריאטין מונו?

shukila
28-08-08, 23:32
קראתי פה כמה תגובות שקפאין ומונו לא הולכים ביחד .

השאלה היא אם אני צורך כל יום 5 גרם קריאטין בבוקר , לפני אימון שותה קפה
האם ההשפעות מבטלות אחד את השני?

HardCor3
29-08-08, 00:07
אין שום ניגוד .

m0she
29-08-08, 11:57
יש ניגוד, הקפאין מבטל את הפעילות של הקריאטין - אני לא מכיר הסבר שנמצא לסיבה.

P-a-n-1-c
29-08-08, 12:17
בתקופת קריאטין אסור לצרוך בכלל קפאין? או שיש טווחי זמן?

m0she
29-08-08, 12:21
במחקר שבדק את זה לקחו לתקופה מסויימת את שניהם. מאיך שהמחקר נראה, אני משער שעדיף להמנע בכלל.

SiX PACK
29-08-08, 12:21
בתקופת קריאטין אסור לצרוך בכלל קפאין? או שיש טווחי זמן?

מצטרף

והאם הקפאין מבטל את הקראטין לגמריי..?
יש לי קופסא של קראטין ששוכבת אצלי בבית מעל חצי שנה, ואני חושש להשתמש בה בגלל הקפה שאני שותה לפני אימונים (אני שותה רק בימי אימון, ולפני האימון בלבד)
מעבר לזה אני לא שותה משקאות שמכילים קפאין אז השאלה שלי היא האם אני אקבל אפילו אפקט חלקי מהקראטין אם אשתמש בו במקביל עם צריכת קפה לפני אימון, או שזה מיותר לחלוטין..?

m0she..?

senate
29-08-08, 12:37
אז איך אתה אומר את זה ?

בכל אופן, בחלק מהפורמולות קריאטין יש קפאין

לדעתי אם היתה סתירה ביניהם זה מזמן היה מצויין על אריזות הקריאטין

SiX PACK
29-08-08, 12:40
אז איך אתה אומר את זה ?

בכל אופן, בחלק מהפורמולות קריאטין יש קפאין

לדעתי אם היתה סתירה ביניהם זה מזמן היה מצויין על אריזות הקריאטין

יש שם עוד הרבה חומרים אחרים "שמקפיצים" מלבד לקפאין + קראטין
בלתי ניתן לדעת אילו מהחומרים הללו משפיעים ואולי השילוב של השניים באמת לא יעיל.

P-a-n-1-c
29-08-08, 13:06
האמת שאני שותה קפה לפני אימון ושותה גם משהו כמו חצי ליטר~ ביום של קולה והקריאטין דווקא השפיע עליי מצויין ועדיין משפיע.

The Sun
29-08-08, 14:54
גם אני אשמח לשמוע קצת פרטים על ניגוד בין קפאין לקריאטין עם הסבר וריפרנס, מאוד מעניין.

boris19
29-08-08, 15:20
הניגוד הוא בזה שקפאין משתן, וקריאטין סופח נוזלים ?
לכן האפקט יקטן ?

m0she
29-08-08, 18:03
יש רפרנס, אין הסברים. אתם יכולים להריץ חיפוש, כבר דברנו על זה 2587258923750 פעם. לא לכל תופעה נצפית כבר יש הסבר, תתמודדו.

HardCor3
29-08-08, 18:04
האמת שאני שותה קפה לפני אימון ושותה גם משהו כמו חצי ליטר~ ביום של קולה והקריאטין דווקא השפיע עליי מצויין ועדיין משפיע.

בדיוק ככה זה גם עלי.

HardCor3
29-08-08, 18:08
סתם קטע ממאמר ב-BB.COM

Firstly creatine should be taken hot, not boiling (Creatine was first used on race horses and they would only drink it in tea, in fact in the UK one of the first companies to produce creatine was thinking of producing it as a tea bag), anything over 80 degrees will turn the creatine into an unusable form.

Yes you can take it in coffee to dispel an ongoing myth and in fact is the best way to take it if you have read above you will see why. Take it hot and reap the benefits, take it cold and get next to nothing in return. Try it and see for yourself. You have plenty of time to become a believer.

m0she
29-08-08, 18:35
וואי איזה חזק אחי... מאמר מbb... הם שולתיםםםם!!!111

HardCor3
29-08-08, 18:43
וואי איזה חזק אחי... מאמר מbb... הם שולתיםםםם!!!111

רשמתי "סתם" תלמד לקרוא.
בכל מקרה קריאטין משפיע עלי יופי גם שאני צורך קפאין ובכמויות די גדולות ככה שלא משנה איזה מחקר תביא.

The Sun
29-08-08, 18:45
רשמתי "סתם" תלמד לקרוא.
בכל מקרה קריאטין משפיע עלי יופי גם שאני צורך קפאין ובכמויות די גדולות ככה שלא משנה איזה מחקר תביא.

אתה עולה במאסה, מן הסתם אתה תתקדם בכוח ובמשקלים גם בלי האפקט של הקריאטין.
אם יש ריפרנס אני לא חושב שיש על מה להתווכח אלא אם אתה מגדיר את עצמך כמוטציה.

משה - לא מצאתי את המחקר, אתה יכול לתת לי לינק?

m0she
29-08-08, 18:56
http://jap.physiology.org/cgi/content/abstract/80/2/452

אחד המאמרים הכי מצוטטים בתחום

הרדקור - אם זה "סתם" חבל לבזבז את הזמן, לא?

HardCor3
29-08-08, 18:59

אכן כך.

The Sun
29-08-08, 19:50
משה מה זה אגרוגני? בשורה התחתונה המסכמת של המחקר?

אגב, המחקר התייחס ל per day, אם תעשה יום קפאין יום לא יהיה הבדל?

The Sun
30-08-08, 16:26
מקפיץ

itaiprz1
30-08-08, 16:53

בידיוק היום קראתי על זה וזה לא נכון,

q: I heard that creatine and caffeine can be consumed at the same time. But an article i read claims caffeine inhibits the absorption of creatine into muscle tissue. Which is true?

A: There was a controversial research study published in 1996 in the journal of applied physiology about creatine and caffeine; however, if you study that article closely, you'll find that caffeine had no effect on creatine uptake into muscle. A more recent study by vanakoski, et al. In 1998 investigated the pharmacokinetics of caffeine and creatine, both alone and in combination. They reported when creatine was used alone or even in combination with caffeine that, "creatine was rapidly and efficiently absorbed, as reflected by plasma concentrations." because researchers concluded that creatine was efficiently absorbed even when combined with caffeine, it does not appear from the results of this study that caffeine exerts a negative effect on the uptake of creatine into muscle tissue.

The Sun
30-08-08, 16:53
בידיוק היום קראתי על זה וזה לא נכון,

מה שהבאת גם אני יכולתי לכתוב, איפה קראת את זה?

DarkGulis
30-08-08, 18:00
מצטרף

והאם הקפאין מבטל את הקראטין לגמריי..?
יש לי קופסא של קראטין ששוכבת אצלי בבית מעל חצי שנה, ואני חושש להשתמש בה בגלל הקפה שאני שותה לפני אימונים (אני שותה רק בימי אימון, ולפני האימון בלבד)
מעבר לזה אני לא שותה משקאות שמכילים קפאין אז השאלה שלי היא האם אני אקבל אפילו אפקט חלקי מהקראטין אם אשתמש בו במקביל עם צריכת קפה לפני אימון, או שזה מיותר לחלוטין..?

m0she..?

סיקס פאק שאלה לא קשורה...אתה מעשן? הפסקת? כמה זמן עישנת? מאיזה גיל עד איזה גיל?
תודה :o

itaiprz1
30-08-08, 18:18
מה שהבאת גם אני יכולתי לכתוב, איפה קראת את זה?

הלוואי עלי כזאת רמה של כתיבה.

The Sun
30-08-08, 18:18
הלוואי עלי כזאת רמה של כתיבה.

הכוונה שלי היא מאיזה אתר הבאת את הדבר הזה? כל אחד יכול לכתוב דברים בלי גיבוי.

itaiprz1
30-08-08, 18:21

זה אני או שהגרע נתתה מאמר מ1996.

אה וזה מbb.com לsun

The Sun
30-08-08, 18:21
זה אני או שהגרע נתתה מאמר מ1996.

זה לא מאמר זה מחקר, תלמד לעשות את ההבדל.
זה כמו שתגיד שבני אדם יכולים לעוף כי המחקר משנות ה20 כבר לא רלוונטי כי הוא "עתיק"

itaiprz1
30-08-08, 18:26
זה לא מאמר זה מחקר, תלמד לעשות את ההבדל.
זה כמו שתגיד שבני אדם יכולים לעוף כי המחקר משנות ה20 כבר לא רלוונטי כי הוא "עתיק"

בתחום הבודיבילדינג כל שני וחמישי יוצא מחקר חדש
אז אתה בה ומתבסס לי על מחקר מלפני 12 שנה?!?!?!.

אני הראתי לך משהוא מהיום מ2008 שמראה שאין ניגוד אם יש לך מחקר עדכני שאומר אחרת אני אשמח ליראות,

ולא רק זה גם החברות הגדולות שמים קפאין וקריאטין לאותו מוצר אם זה היה לא טוב הוא היו חושבים על זה קודם,

אם אין אל תגיב כי זה סתם ימשוך את האשכול לשטויות

The Sun
30-08-08, 18:27
טוב אני רואה שזה ויכוח אבוד.
אם אתה לא יודע מה ההבדל בין מאמר למחקר אני טוחן כאן מים.

m0she
30-08-08, 19:23
בתחום הבודיבילדינג כל שני וחמישי יוצא מחקר חדש
אז אתה בה ומתבסס לי על מחקר מלפני 12 שנה?!?!?!.

אני הראתי לך משהוא מהיום מ2008 שמראה שאין ניגוד אם יש לך מחקר עדכני שאומר אחרת אני אשמח ליראות,

ולא רק זה גם החברות הגדולות שמים קפאין וקריאטין לאותו מוצר אם זה היה לא טוב הוא היו חושבים על זה קודם,

אם אין אל תגיב כי זה סתם ימשוך את האשכול לשטויות

אני גם יכול לכתוב משהו מהיום מ2008, זה לא הופך את זה לנכון. גם הכותב שלך הסתמך על מאמר מ1998 אם לא שמת לב.

בכל אופן, הכותב הצליח להערים עליך בשימוש במילים גדולות כמו פרמקוקינטיקה (בוווו!). אז לידיעתך, זה שקריאטין נספג לא אומר שהוא עובד. למה? פשוט וקל. יכול להיות אנטגוניזם פיזיולוגי. דוגמא: אם אתה לוקח לב של חיה ושופך עליו נוראדרנלין, הוא מתכווץ חזק יותר. אם אתה שופך עליו אצטילכולין, האפקט של האדרנלין מפסיק. מה נראה לך? שהאצטילכולין מעלים את הנוראדרנלין? לא, זה אנטגוניזם פיזיולוגי. כך שיתכן שקפאין לא מפריע לספיגה של קריאטין (אף אחד לא אמר שהוא מפריע) אבל הוא עדיין יכול להפריע לפעילות שלו. אז עד שאתה (או הכותב מbb.com שאיכשהו הפך להיות הג'ורנל המדעי מספר 1 בפורום) לא תביא מחקר שאומר שאין סתירה, בינתיים העדויות היחידות שקיימות מראות שיש סתירה - אני אשמח לראות מחקר אחר, לצערי באמת לא עורכים הרבה מחקרים בנושא ויהיה אחלה להתעדכן.

The Sun
30-08-08, 19:25
משה מה לגבי השאלה שלי? פספסת אותי?

m0she
30-08-08, 19:33
משה מה זה אגרוגני? בשורה התחתונה המסכמת של המחקר?

אגב, המחקר התייחס ל per day, אם תעשה יום קפאין יום לא יהיה הבדל?

ארגוגני זה משהו שמשפר ביצועים פיזיים או מנטליים.

בנוגע ליום ככה יום ככה - אין לי תשובה כי לא ראיתי מחקר על זה. אני יכול להגיד בזהירות שיכול להיות שלא תהיה בעיה, אבל מצד שני קריאטין אמורים לצרוך באופן יומיומי.

SiX PACK
30-08-08, 20:54
סיקס פאק שאלה לא קשורה...אתה מעשן? הפסקת? כמה זמן עישנת? מאיזה גיל עד איזה גיל?
תודה :o

מעשן סיגרה מקס שני סיגריות ביום

מגיל 14 אני חושב..

m0she לא אמרת את דעתך בקשר למה שכתבתי
אני אחזור,

האם אתה סבור שהקפאטין מבטל את הקראטין באופן מוחלט, או שיש איזו סבירות שבשילוב של השניים עדיין ישאר אפקט מסויים..?

תודה.

m0she
30-08-08, 21:17
לפי המחקר האפקט מתבטל. יכול להיות שנשאר מעט אפקט אבל לא מספיק בשביל להיות מובהק סטטיסטית, אז מבחינה מחקרית זה נחשב שאין אפקט.

SiX PACK
30-08-08, 21:19
אוקיייי אחי תודה !!!!

DarkGulis
30-08-08, 21:24
אוקיייי אחי תודה !!!!

לא מפריע לך לאירובי? (העישון)
כי לי זה ממש מפריע,אני גם מפחד לקחת נגיד שורף שומן או דברים שמעלים תדופק כי הוא גם ככה גבוה בגלל העישון..:(

shukila
31-08-08, 00:27
אני צורך קריאטין כבר 3 שבועות ובאמת לא מרגיש שום דבר .
יכול להיות שזה בגלל הקפה שאני שותה לפני כל אימון...

עכשיו אני לא אשתה קפה לפחות שבועיים ונראה מה קורה . עידכונים בהמשך