PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה | צריכה קלורית יומית

SomeGuy88
30-08-08, 22:52
יש לי שאלה בנוגע לכמות קלוריות ביום.

ראשית אפתח ואגיד שאני לא עוסק בתחום פיתוח גוף, וגם לא ממש מתעניין בזה.

אז ככה,
בן 20, 55 ק"ג, 165 ס"מ.
Bmi 20.2

מתאמן אימוני אירובי [ריצה ואופניים] 4 פעמים בשבוע. אימוני ריצה 70 דקות ואימוני רכיבה 110 דקות.
יוצא שבשבוע אני שורף כ3000 קלוריות מהאימונים הללו.

השאלה שלי היא כמה קלוריות עלי לצרוך ביום על מנת לשמור על המשקל?
הbmr שלי הוא 1522. נכפיל ב1.3 יוצא 1978.

האם כדי להגיע לכמות הקלוריות שעלי לצרוך ביום על מנת להיות במאזן נייטרלי עלי לחלק את הקלוריות שאני שורף בשבוע [3000 קל'] ל7 - 428 ולהוסיף אותן לbmr*1.3?
כלומר אם אצרוך ביום 2406 קל' אהיה במאזן נייטרלי?

וגם - איך כדאי לחלק את הקלוריות מבחינת פחמימות, חלבונים ושומנים?
האם 50% פחמימות, 30% שומנים ו20% חלבון זו חלוקה טובה? [שוב מזכיר שאני לא עוסק בתחום פיתוח גוף, כך שאין לי ממש צורך בכמויות עתק של חלבונים]
וגם כמובן שאני מאוד מקפיד על כל נושא התזונה שתהייה מאוזנת ובריאה - פחמימות מורכבות במשך היום, פחמימות זמינות לפני אימון, שומנים איכותיים, גיוון בסוגי הפחמימות [לחם חיטה מלאה, בטטות, אורז מלא...], בחלבונים [חזה עוף, טונה, גבינות, בשר רזה..] ובשומנים [אגוזים, טחינה, שמן זית...]. משתדל להמנע מג'אנק [בדר"כ רק בסופי שבוע עושה צ'יט]

תודה מראש לעוזרים.

The Sun
30-08-08, 23:11
יש לי שאלה בנוגע לכמות קלוריות ביום.

ראשית אפתח ואגיד שאני לא עוסק בתחום פיתוח גוף, וגם לא ממש מתעניין בזה.

אז ככה,
בן 20, 55 ק"ג, 165 ס"מ.
Bmi 20.2

מתאמן אימוני אירובי [ריצה ואופניים] 4 פעמים בשבוע. אימוני ריצה 70 דקות ואימוני רכיבה 110 דקות.
יוצא שבשבוע אני שורף כ3000 קלוריות מהאימונים הללו.

השאלה שלי היא כמה קלוריות עלי לצרוך ביום על מנת לשמור על המשקל?
הbmr שלי הוא 1522. נכפיל ב1.3 יוצא 1978.

האם כדי להגיע לכמות הקלוריות שעלי לצרוך ביום על מנת להיות במאזן נייטרלי עלי לחלק את הקלוריות שאני שורף בשבוע [3000 קל'] ל7 - 428 ולהוסיף אותן לbmr*1.3?
כלומר אם אצרוך ביום 2406 קל' אהיה במאזן נייטרלי?

וגם - איך כדאי לחלק את הקלוריות מבחינת פחמימות, חלבונים ושומנים?
האם 50% פחמימות, 30% שומנים ו20% חלבון זו חלוקה טובה? [שוב מזכיר שאני לא עוסק בתחום פיתוח גוף, כך שאין לי ממש צורך בכמויות עתק של חלבונים]
וגם כמובן שאני מאוד מקפיד על כל נושא התזונה שתהייה מאוזנת ובריאה - פחמימות מורכבות במשך היום, פחמימות זמינות לפני אימון, שומנים איכותיים, גיוון בסוגי הפחמימות [לחם חיטה מלאה, בטטות, אורז מלא...], בחלבונים [חזה עוף, טונה, גבינות, בשר רזה..] ובשומנים [אגוזים, טחינה, שמן זית...]. משתדל להמנע מג'אנק [בדר"כ רק בסופי שבוע עושה צ'יט]

תודה מראש לעוזרים.

אתה בפורום הלא נכון

SomeGuy88
31-08-08, 06:36
זה לא פורום שעוסק בתזונה?

tipakess
31-08-08, 06:38
לא הבנתי כלום עשיתה נורא מבולגן...

תעשה הוצאת קלוריות יומית+ bmr מה שיצא זה מה שאתה צורך כדי לישמור על המישקל