PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה | אני לא סתם אשמין ?

crock
30-08-08, 23:10
אוקיי, אני לא ממש מבין כמה דברים .

[בן 15 , גובה 186 , משקל 67, 11 אחוזי שומן ]

דבר ראשון .
אני עכשיו על תפריט של עלייה במסה , ואני אוכל בערך ב2500-2600 קלוריות ביום.
הקטע הוא שש אני מפחד סתם להשמין .
כאילווו , נגיד שאני אעלה קילו בקרוב, מי אמר שזה לא קילו שיילך לי לכרס ?
אבל עזבו , אני בנתיים שחיף ,אבל אחרי זה , לא סתם יהיה לי עוד שומן בגוף אם אני אמשיך לאכול מלא ?
אחוזי השומן בגוף שלי לא יעלו ?
[כאילוו , אני הולך למכון כושר ומתאמן לפי תכנית אימונים והכל , אבל עדיין אני מתעניין .. ]

דבר שני ,
אם אני אעלה קילו מאכילת דברים בריאים , זה שונה מלעלות קילו מאכילת בורקסים ועוגות וגלידות ?
ואם זה שונה, אז במה זה שונה?

ועוד שאלה .
בשביל לעלות קילו צריך להיות במאזן קלורי חיובי של בערך 7000 קלוריות ליום לפי מה ששמעתי ( זה נכון ? )
אזז , אם אני במאזן קלורי חיובי של 500 קלוריות ליום , זאת אומרת , אני צורך נגיד 2500 קלוריות ביום ושורף רק 2000 , אז ייקח לי 14 ימים לעלות קילו ? [ מאזן קלורי חיובי של 500 קלוריות ליום כפול 14 ימים יוצא 7000 , מקווה שהבנתם למה אני מתכוון חחח ]

תודה מראש לעונים :)

king l8
30-08-08, 23:19
אם תאכל דברים בריאים והרבה ותעלה קילו אז אתה תעלה נקי יחסית, בלי הרבה שומן .. ואם תעלה קילו מאכילת בורקסים עוגות וכו' אז אתה תעלה את זה מלוכך אם הרבה שומן

IsMe
30-08-08, 23:21
אם אתה מתכוון לעשות מסה אז ברור שאחוזי השומן יעלו אבל עם מסת שריר כמובן
בישביל מה יש חיטוב הא:]?
2:
ברור שזה שונה אם אתה תאכל דברים בריאים עם חלבונים ופחממות אתה תעלה יותר בשריר מאשר בשומן
3:
7000 קלוריות זה קילו בשומן. קילו בשריר זה משו שונה.
אם זה היה כולכך קל אז היה אפשר לעלות כמה קילו בשבוע של שריר

snoop
30-08-08, 23:30
אם אני אעלה קילו מאכילת דברים בריאים , זה שונה מלעלות קילו מאכילת בורקסים ועוגות וגלידות ?
ואם זה שונה, אז במה זה שונה?
הבדל ענק במקור המרכיבים...
נגיד בגלידות השומן הוא בא מן החיה, שומן שהגוף לא יכול לפרק אותו ושולח לך אותו ישר לכרס, אבל נגיד שמן צמחי הגוף יכול לפרק... ולקחת ממנו את המרכיבים החשובים לבנייתו או למערכת החיסון (לא לתפוס במילה) ואת כל השאר להוציא מהגוף. בקיצור מה שגוף מצליח לפרק - טוב. מה שלא - רע.

freepsider
31-08-08, 00:21
אחי אני 170, שוקל 71, אוכל 2600 , חודשיים כבר במסה, מתכנן עוד חודשיים בטוח.
העליתי ממש קצת שומן. והרבה שריר..

nirbin
31-08-08, 11:53
בעניין השאלה הראשונה:
אף אחד לא מבטיח לך כלום.
השאלה היא איך אתה מתאמן ואיך אתה אוכל ואיך אתה חי באופן כללי. אני לא אכנס להוראות מפורטות כאן, אבל זה משנה מאוד. אם אתה מתאמן חזק, אתה תעלה משקל של שרירים וכנראה גם משקל של שומן, זה כמעט בלתי נמנע. אבל בפירוש אין הבטחות. אתה צריך לבקר את עצמך בצורה טובה.
מה שאני מציע לך הוא ללמוד מהניסיון. תהיה מודע לגוף שלך ושים לב. תסתכל במראה, אפשר לקבל המון אינפורמציה מהמראה, לפחות בתור הערכה ראשונית.

בקשר לדבר השני ששאלת: הסיבה שג'אנק פוד הוא ג'אנק פוד (=אוכל זבל), היא שהוא מכיל הרבה מאוד קלוריות, אבל מעט מאוד ערכים תזונתיים. קצת רקע: לאוכל יש 2 תפקידים:
1. לספק לגוף שלך אנרגיה (=קלוריות)
2. לספק לגוף שלך חומרי בניין (=חלבונים, ויטמינים, מינרלים)
מה שמאפיין ג'אנק פוד (בורקסים, עוגות, גלידות, ממתקים, ביסלי-במבה, וכו'), הוא שג'אנק פוד מכיל המון אנרגיה (קלוריות), אבל הוא מכיל מעט מאוד חומרי בניין. לגוף שלך אין מה לעשות עם עודף האנרגיה, ולכן הוא מאכסן אותה בתור שומן.
מזון בריא אמור להכיל לא רק אנרגיה, אלא גם כמות גבוהה של ערכים תזונתיים וחומרי בניין. ג'אנק פוד הוא נמוך בויטמינים ומינרלים, מכיל מעט חלבון, ואפילו מכיל חומרים שלא מועילים לגוף וגם מזיקים לו, כמו כמות גדולה של מלח ושומנים מסוג לא טוב.

בקשר לשאלה השלישית:
כדי לעלות קילו של שומן, אומרים שצריך, בממוצע, לצבור עודף של 7000 קלוריות. זה אומר, שאם אתה אוכל 500 קלוריות עודפות בממוצע כל יום, תוך שבועיים אתה מחזיק קילוגרם עודף של שומן. אם כל יום אתה אוכל 1000 קלוריות עודפות, אתה תעלה קילוגרם של שומן בערך תוך שבוע. בקיצור, התשובה לשאלתך היא כן, בממוצע.