PDA

צפה בגרסא המלאה : מי שעובד לפי שיטת האימונים של מייק מנצר כמה שאלות...

thereupemi
11-09-08, 20:51
אני רוצה לשנות תוכנית לתוכנית של מייק מנצר, 3 אימונים בשבוע, תרגילים, משקלים מפציצים וכו.
למי שעובד עם התוכנית האם ראיתם שינוי רציני לאחר שהתחלתם לעבוד 3 אימונים בשבוע? עליה במסה בצורה דרסטית?
פרטו את תוכנית האימונים שלכם, חזה זרועות, גב כתפיים, רגליים ובטן?
כמה תרגילים לכל חלק וכמה סטים?

תודה מראש :)

Fatboy
11-09-08, 20:55
כל תכנית שכוללת כשל חיובי בכל אימון לא מתאימה לכלל האוכלוסיה

avlier
12-09-08, 00:33
מה זה כשל חיובי ?

Dark_Muse
12-09-08, 02:01
שאתה מרים את המוט כשאתה עובד על הביספס ואז נתקע ולא מצליח יותר, זה כשל חיובי.
רוב האנשים שמתאמנים חזה למשל, עושים חזרות מאולצות עם הספוטר אחרי שהם הגיעו לכשל חיובי, חבל שהם לא יודעים שזה עומס גבוה ואולי אף מיותר בשלבים מסויים שבהם הם נמצאים.

thereupemi
12-09-08, 07:41
בכל מקרה יש מישהו שעובד עם התוכנית ואיך הוא מחלק את הימים?

The Sun
12-09-08, 10:47
כל תכנית שכוללת כשל חיובי בכל אימון לא מתאימה לכלל האוכלוסיה

מה לא בסדר בלהגיע לכשל חיובי בכל אימון ולעצור את העבודה? זה לא בדיוק הסף שבו צריך לעצור?

Fatboy
12-09-08, 10:58
מה לא בסדר בלהגיע לכשל חיובי בכל אימון ולעצור את העבודה? זה לא בדיוק הסף שבו צריך לעצור?

cns overload

עם גנטיקה ממוצעת אתה תתקע מהר מאוד ככה

The Sun
12-09-08, 11:02
cns overload

עם גנטיקה ממוצעת אתה תתקע מהר מאוד ככה

אנחנו מדברים על לעצור חזרה אחת לפני שאתה נתקע כן? אני מדבר על להגיע לנקודה שבה אתה יודע שאם תוריד את המוט לעוד חזרה בלחיצת חזה אתה לא תעלה בלי ספוטר... מה רע בזה בדיוק? אני לא מגיע למצב שמישהו צריך למשוך ממני את המוט :helpsmilie:

Fatboy
12-09-08, 11:10
אנחנו מדברים על לעצור חזרה אחת לפני שאתה נתקע כן? אני מדבר על להגיע לנקודה שבה אתה יודע שאם תוריד את המוט לעוד חזרה בלחיצת חזה אתה לא תעלה בלי ספוטר... מה רע בזה בדיוק? אני לא מגיע למצב שמישהו צריך למשוך ממני את המוט :helpsmilie:

כשל חיובי זה לא כשאתה חושב שאתה לא יכול לעשות עוד חזרה, זה כשאתה מנסה לעשות ולא מצליח

מה שאתה מדבר עליו זה לא כשל.

The Sun
12-09-08, 11:13
כשל חיובי זה לא כשאתה חושב שאתה לא יכול לעשות עוד חזרה, זה כשאתה מנסה לעשות ולא מצליח

מה שאתה מדבר עליו זה לא כשל.

אז אתה הבאת דוגמא לכשל שלילי חביבי, חיובי זה כשאתה יודע שהגעת לסף ואם תרד לעוד חזרה זה יהיה כשל שלילי.

שלילי זה כשאתה יורד לעוד חזרה ונתקע וצריך שירימו לך ת'מוט.

בקיצר הדוגמא שהבאתי של כשל חיובי היא הדרך הנכונה לעבוד, לא משנה איך קוראים לזה :sweatdrop:

tal_s
12-09-08, 11:37
אז אתה הבאת דוגמא לכשל שלילי חביבי, חיובי זה כשאתה יודע שהגעת לסף ואם תרד לעוד חזרה זה יהיה כשל שלילי.

בקיצר הדוגמא שהבאתי של כשל חיובי היא הדרך הנכונה לעבוד, לא משנה איך קוראים לזה :sweatdrop:

זה לא חד משמעי אחי, זה תלוי בעוד גורמים כמו חלוקת אימונים , מאזן קלורי ורמת המתאמן

The Sun
12-09-08, 11:40
זה לא חד משמעי אחי, זה תלוי בעוד גורמים כמו חלוקת אימונים , מאזן קלורי ורמת המתאמן

איך זה תלוי בחלוקת אימונים ורמת מתאמן? אין שום יתרון לא במאסה ולא בחיטוב בלהגיע לכשל שלילי באימון.

Dark_Muse
12-09-08, 11:54

לא חביבי, הוא צודק.
כשל שלילי זה כשל בשלב האקסצנטרי של התרגיל. כבר דיברנו על זה בשרשור אחר פה.
אם הגעת לחזרה אחת לפני כשל חיובי, אז הגעת לכשל. שלא כמו fat, אני לא חושב שזה רע להגיע בסט אחרון לכשל חיובי (שהחזרה האחרונה תהיה האחרונה האפשרית ללא עזרה).

The Sun
12-09-08, 14:52
לא חביבי, הוא צודק.
כשל שלילי זה כשל בשלב האקסצנטרי של התרגיל. כבר דיברנו על זה בשרשור אחר פה.
אם הגעת לחזרה אחת לפני כשל חיובי, אז הגעת לכשל. שלא כמו fat, אני לא חושב שזה רע להגיע בסט אחרון לכשל חיובי (שהחזרה האחרונה תהיה האחרונה האפשרית ללא עזרה).

עשית כאן סלט ירקות.
כשל חיובי - סיום חזרה והמנעות מירידה לחזרה שלא תעלה ממנה.
כשל שלילי - לא יכול לעלות ולסיים את החזרה (כאן אני טועה?)

Dark_Muse
12-09-08, 15:06
לא עשיתי שום סלט ירקות.
אתה פשוט טועה.

The Sun
12-09-08, 15:07
אני מחפש שתתקן אם עדיין לא הבנת, כי מההודעה שלך הצלחתי רק להתבלבל, אבל במקום זה לבוא ולנפנף עם הבולבול ולצעוק "אתה פשוט טועה" זה טוב יותר כנראה.

The Sun
12-09-08, 15:19
תתעלם מהניסוח בצורת בולבול, אבל הבנת את הכוונה.

Fatboy
12-09-08, 15:30
אני יעשה סדר, בבקשה לא להתווכח על זה יותר

שלב1
כשל חיובי: חוסר יכולת התמודדות עם השלב הקונצטרי
דוגמה - חוסר יכולת העלאת המוט בלחיצת חזה

שלב2
כשל איזומטרי: חוסר יכולת התמודדות עם התנגדות במצב סטטי; ללא תזוזה
דוגמה - חוסר יכולת החזקת משקל במצב נטרלי תוך כדי כיווץ שריר

שלב3
כשל שלילי: חוסר יכולת התמודדות עם השלב האקצנטרי
דוגמה - חוסר יכולת שליטה על הירידה בסקוואט

במידה וממשיכים עבודה אחרי כשל חיובי קודם יבוא שלב2 ובסוף שלב3, אפשר לקרוא לו גם "כשל משתק" מאחר שרוקנת את כל מאגרי הכוח של השריר

- Idan -
12-09-08, 15:32
כשל חיובי - כאשר אתה מבצע את את החזרה האחרונה ולא מצליח לסיים אותה.
כשל שלילי - כאשר אתה לא מצליח לבצע את החזרה האקצנטרית (ירידת המוט בבנצ') תוך שליטה על התנועה. או במילים אחרות, אתה מבצע את החזרה האקצנטרית אבל בלי שליטה (ולא בגלל שאתה רוצה, אלא בגלל שאתה פיזית לא יכול).

עוד לא יצא לי לראות מישהו שבאמת מגיע לכשל שלילי, צריך להשתמש במשקלים גבוהים יותר מ-100% וחייבים ספוטר שעוזר לאורך כל הסט לבצע את החזרות הקונצנטריות על מנת להגיע למצב הזה שהחזרה האקצנטרית היא בלתי נשלטת.

Bono
12-09-08, 15:33
כשל שלילי נשמע משהו מטורף...

The Sun
12-09-08, 15:40
בקיצר אז כוונתי הייתה שהמטרה היא לעבוד חזרה אחת לפני כשל חיובי, ככה לא יווצר עומס מיותר על הגוף.

Dark_Muse
12-09-08, 15:47
כשל חיובי - כאשר אתה מבצע את את החזרה האחרונה ולא מצליח לסיים אותה.
כשל שלילי - כאשר אתה לא מצליח לבצע את החזרה האקצנטרית (ירידת המוט בבנצ') תוך שליטה על התנועה. או במילים אחרות, אתה מבצע את החזרה האקצנטרית אבל בלי שליטה (ולא בגלל שאתה רוצה, אלא בגלל שאתה פיזית לא יכול).

עוד לא יצא לי לראות מישהו שבאמת מגיע לכשל שלילי, צריך להשתמש במשקלים גבוהים יותר מ-100% וחייבים ספוטר שעוזר לאורך כל הסט לבצע את החזרות הקונצנטריות על מנת להגיע למצב הזה שהחזרה האקצנטרית היא בלתי נשלטת.

זה קל להגיע לכשל שלילי עם משקל גוף. עם משקל חיצוני אכן מדובר בעומסים מאוד גבוהים.