PDA

צפה בגרסא המלאה : כפיפות מרפקים - אגוניסטיות

Fatboy
15-09-08, 14:50
לפי האתר EXRX

האגוניסט ב-conentration/preacher curls הוא ברכיאליס ובייספ סינרגיסט

לאומת זאת בכפיפות מרפקים בעמידה/ישיבה האגונסטיות משתנה לבייספ

מישהו יכול להסביר לי את הסיבה לכך?

VIKING
15-09-08, 18:15
תעלה לינק של זה אם אפשר...

Dark_Muse
15-09-08, 19:26
בגלל שיש כפיפה בכתף

Fatboy
15-09-08, 20:17
אין שום כפיפה בכתף

כתף קדמית רק מייצבת את המפרק

Dark_Muse
15-09-08, 20:21
חמוד, כשאתה עושה כפיפת מרפקים בכסא כומר\מרפק על הירך שלך, אתה עושה כפיפה בכתף. זה משפיע על אורך המתח.

בחיי נמאס להתווכח פה עם בלטות...

UltraShay
15-09-08, 20:25
חחחחחחחחחח

Fatboy
15-09-08, 20:29
חמוד, כשאתה עושה כפיפת מרפקים בכסא כומר\מרפק על הירך שלך, אתה עושה כפיפה בכתף. זה משפיע על אורך המתח.

בחיי נמאס להתווכח פה עם בלטות...

בוא נגיד שזה היה נכון (וזה לא)

אם אתה עושה בפריצ'ר כפיפת מפרקים, למה שהאגונסטיות תעבור לברכיאליס? הוא בכלל לא דו-מרפקי ואין לא שום קשר לכתף

אבל אין מה לדבר על זה בכלל כי אתה לא אמור לזוז עם הכתף בשום צורה בעבודת בייספס, זה שאצלך בחדר כושר כולם מקפיצים משקלים עם הכתף למעלה לא הופך את זה לעבודה נכונה

Dark_Muse
15-09-08, 20:37
מה זה קשור ללהקפיץ את הכתף? :\
תסתכל איך אתה יושב בכסא כומר, הכתף שלך נמצאת בכפיפה. בכל כפיפת מרפק שתבצע, כופפי המרפק יעבדו. היחס בינהם משתנה כאשר אתה משנה את תנוחת כף היד (פרונציה, סופינציה ומיד פוזישין) ובאורך מתח. כשאתה עושה על כסא כומר, האורך מתח של הביספס קטן והוא יכול לפתח פחות כוח (ואז כביכול הברכיאליס עובד משמעותית יותר חזק), זה לעומת ישיבה בשיפוע, שאז יש לך פשיטה בכתף ואז הוא נמצא באורך מתח גדול יותר.

זה שהם כתבו שהברכיאליס הוא אגוניסט זה סתם להכנס לזוטות. כל כופפי המרפק עובדים חזק בכפיפת מרפק, היחס בינהם משתנה בפוזיציה כזו או אחרת כפי שרשמתי לך. יש מקומות שלא תראה שעושים את ההבדלה הזאת בין הביספס ברכיאליס והברכיורדיאליס.

hypertrophy
15-09-08, 21:38
כמעט נכון....
גם לי היה את הבילבול הזה בגלל האתר המדובר במהלך הקורס ושאלתי כמה מרצים והם אמרו לי שזה לא נכון...
בסופו של דבר האגוניסט בסופינציה הוא הבייספס בפרונציה ברכיאליס ומיד פוזישן ברכיורדיאליס
עקומת האורך מתח לא מתייחסת לאיזה סינרגיסטיים עובדים יותר אלא אך ורק לאגוניסט
כשיש כפיפה בכתף[למשל בפריצ'ר] אז הראש הארוך של הבייספס מקבל גירוי טוב יותר וכשיש פשיטה בכתף[למשל בישיבה עם שיפוע חיובי] הראש הקצר של הבייספס מקבל יותר גירוי
כל זה גם משתנה גם ביחס לרוחב האחיזה [צרה או רחבה]
בפרונציה או מיד פוזישן זה לא משנה כי אלו שרירים חד מפרקיים לא כמו הבייספס שהוא דו מפרקי[מרפק וכתף]

Dark_Muse
15-09-08, 22:42
לא הבנתי איך זה משנה את דבריי אבל סבבה :-)

Cookie
15-09-08, 23:34
אבל אם אני לא טועה שיקו אמר שאחיזה רחבה/צרה לא משנה את העבודה על הבייספס ורק על הכתף ועל מפרק היד משהו כזה

Dark_Muse
15-09-08, 23:38
אני גם לא מכיר שזה משנה.

hypertrophy
16-09-08, 01:39
לא הבנתי איך זה משנה את דבריי אבל סבבה :-)

כי כתבת ששינוי באורך מתח משנה את האגוניסט וזה לא ממש נכון או שרק אני הבנתי ככה ממה שכתבת....

בכל אופן...רוחב האחיזה כן משנה אבל באמא שלי אין לי כוח להכנס לניתוחים קינזיולוגיים וביומכניים...אבל תאמינו לי שזה משנה כשמסתכלים על הפרטים הקטנים ביד..

Dark_Muse
16-09-08, 02:31
זה בדיוק העניין. כשיש לך הרי פשיטה בכתף אז הביספס מאורך ואז הוא "אגוניסט" וכשיש לך כפיפה אז הביספס מקוצר ואז מי שיותר דומיננטי זה הברכיאליס.

לכן להתייחס לזה בתור אגוניסט שונה כשאתה משנה את אורך המתח או מנה כף היד, זה די מטופש.

הדעה שלי היא שלא צריך להתייחס לזה יותר מדי, כפיפה לא משנה איזה תפעיל יפה מאוד את כל כופפי המרפק ולהתייחס לכל דבר באופן ספציפי זה די מיותר. אולי לאנשים שיש להם בעיות מסויימות זה יעיל בפיזיותרפיה, אחרת מכך אין טעם להתחיל לבודד כל דבר.

Holy_Templar
16-09-08, 07:20
זה לא באמת משנה :)

hypertrophy
16-09-08, 11:18
זה בדיוק העניין. כשיש לך הרי פשיטה בכתף אז הביספס מאורך ואז הוא "אגוניסט" וכשיש לך כפיפה אז הביספס מקוצר ואז מי שיותר דומיננטי זה הברכיאליס.

לכן להתייחס לזה בתור אגוניסט שונה כשאתה משנה את אורך המתח או מנה כף היד, זה די מטופש.

הדעה שלי היא שלא צריך להתייחס לזה יותר מדי, כפיפה לא משנה איזה תפעיל יפה מאוד את כל כופפי המרפק ולהתייחס לכל דבר באופן ספציפי זה די מיותר. אולי לאנשים שיש להם בעיות מסויימות זה יעיל בפיזיותרפיה, אחרת מכך אין טעם להתחיל לבודד כל דבר.

אחי כשיש לך כפיפה בכתף ראש אחד מאורך וכשיש לך פשיטה בכתף הראש השני מאורך!
הברכיאליס יהיה דומיננטי יותר מהבייספס רק בפרונציה בגלל הרוטציה שיש לך באמה מה שמשנה את האגוניסט זה אך ורק מנח כף היד!

ולמה לא לבודד?אתה בכל מקרה נותן 3 תרגילים ליד קידמית מה רע לתת לזה קצת מחשבה?

Sugarzaza
16-09-08, 12:53
אחי כשיש לך כפיפה בכתף ראש אחד מאורך וכשיש לך פשיטה בכתף הראש השני מאורך!
הברכיאליס יהיה דומיננטי יותר מהבייספס רק בפרונציה בגלל הרוטציה שיש לך באמה מה שמשנה את האגוניסט זה אך ורק מנח כף היד!

ולמה לא לבודד?אתה בכל מקרה נותן 3 תרגילים ליד קידמית מה רע לתת לזה קצת מחשבה?

אתה באמת נותן 3 תרגילים ליד הקדמית?

hypertrophy
16-09-08, 13:15
כן מה הבעיה?

Dark_Muse
16-09-08, 15:33
יאיר אתה לא צריך להסביר לי ואתה יודע מה הדעה שלי :-p

hypertrophy
16-09-08, 18:10
יאיר אתה לא צריך להסביר לי ואתה יודע מה הדעה שלי :-p

מה..???מי זה??