PDA

צפה בגרסא המלאה : לאחר זמן מה בחיטוב הגעתי לאיזון בתפריט, קבלו אותו!

LGhell
11-07-06, 19:45
אוקי, אז זה התפריט היומיומי שלי כמובן שיש פה ושם שינויים קטנים אבל זה הבסיס,
לפעמים יוצא לי להכניס בנוסף למה שרשום עוד נישנוש של ירקות (מלפפון סלרי וכד') או פרי קטן.
שותה הרבה נוזלים (כ-3 ליטר מים ואף 4 ליטרים של נוזלים ויותר)
שוקל: 65
גובה: 173

מטרה- חיטוב הורדת אחוזי שומן.

מבנה האימון שלי:
ריצה קצרה
אימון אנאירובי (כפיפות בטן\ שכיבות שמיכה\ משקולות\ מתח)
אימון אירובי ( כ40 דקות אופניים).

יום בשבוע מנוחה, יום בשבוע העמסת פחמימות.
זהו בערך הנה התפריט תגידו מה כדאי לשפר (אם צריך)
תקחו בחשבון שהקלוריות והפחמימות כנראה יהיו מעט יותר בגלל שפה ושם אני לוקח איזה ירק או פרי. (פרי זה די נדיר העיקר מלפפון או סלרי וירקות ירוקים)

אז הנה התפריט:
http://i2.tinypic.com/1zno9kg.jpg
http://i1.tinypic.com/1zno5n9.jpg

למי שקשה לראות:
שחור - קלוריות
חום- פחמימות
כחול- חלבון
כתום- שומן
אדום- מתוכו שומן רוווי
ירוק- סיבים תזונתיים
תודה לעוזרים! =]

-Bk
11-07-06, 19:51
קודם כל רעיון ממש יפה עם האקסל, לפני שאני בכלל מסתכל על התפריט אפשר לשפר את האימון חחח
עכשיו התפריט, לא רשמת מזה מה ... אבל הצלחתי להסיק לבד חלק מהדבר, וגם תעשה סיכום של כל הארוחה הכל ביחד ...
בשביל מה שומן בבוקר ... להעיף מהבוקר לפזר בשאר הארוחות (חוץ מהארוחה אחרי אימון)
השאר נראה דיי טוב, אבל נראה לי קצת קלוריות, כמה הBMR ?

LGhell
11-07-06, 19:56
BK הנה שיניתי תראה עכשיו,
אז ככה: BMR - 1687.208
כפול אקטיביות נניח 1.3 יוצא:
2200 בערך, תוריד 68X13 (שזה בערך אחוזי שומן שלי בין 12-15 אני מניח)
1316 קלוריות כדי לא לפגוע במסת שריר, ויוצא לי כמות כזאת כי יש לי עוד נישנושים כמו שציינתי בדרך (יש ימים שיוצא לי באקסל גם קרוב ל 1400 קלוריות תלוי מה בדיוק אכלתי)
לגבי האימון, אני מתאמן בבית ולכן הוא ככה, אני לא רוצה להתחיל חדר כושר עד אחרי החופש.

LGhell
11-07-06, 19:59
"בשביל מה שומן בבוקר ... להעיף מהבוקר לפזר בשאר הארוחות (חוץ מהארוחה אחרי אימון)
השאר נראה דיי טוב, אבל נראה לי קצת קלוריות, כמה הBMR ? "

אפשר לדעת למה חח? מה לא טוב שיהיה שומן בכל ארוחה?

BiZzz
11-07-06, 21:57
שומן מעט ספיגה אז לא מומלץ בבוקר ובאחרי אימון

LGhell
11-07-06, 22:01
אבל אז הספיגה של החלבון לא תהיה רק בבוקר אלא גם בשעות שאחרי הבוקר עד ארוחת הביניים לא עדיף?

Der Metzgermeister
11-07-06, 22:11
חחח לא קשור לפה אבל אחי, הרגת אותי עם המטריקס :lol:

ולא עדיף כי אחרי לילה אתה צריך להכנס מהר את החלבונים בגלל הצום.
זה כמושאתה לא אוכל שומן אחרי אימון בשביל הספיגה הכי מהירה

LGhell
11-07-06, 22:17
Originally posted by TheButcher@Jul 11 2006, 11:11 PM
חחח לא קשור לפה אבל אחי, הרגת אותי עם המטריקס :lol:

חחחחחחחח חופשי אחי =]

ולא עדיף כי אחרי לילה אתה צריך להכנס מהר את החלבונים בגלל הצום.
זה כמושאתה לא אוכל שומן אחרי אימון בשביל הספיגה הכי מהירה

סבבה טוב לדעת =]

תודה!!

בכל מיקרה יש לעוד מישהו מה להגיד בנושא :P

BiZzz
11-07-06, 22:44
ובבוקר הספיגת חלבון פחות חשובה יותר חשוב זה הפחממות...

the kid
11-07-06, 22:44
Originally posted by LGhell@Jul 11 2006, 08:45 PM
לפעמים יוצא לי להכניס בנוסף למה שרשום עוד נישנוש של ירקות (מלפפון סלרי וכד') או פרי קטן.

מבנה האימון שלי:
ריצה קצרה

תקחו בחשבון שהקלוריות והפחמימות כנראה יהיו מעט יותר בגלל שפה ושם אני לוקח איזה ירק או פרי. (פרי זה די נדיר העיקר מלפפון או סלרי וירקות ירוקים)

אז הנה התפריט:

למי שקשה לראות:
שחור - קלוריות
חום- פחמימות
כחול- חלבון
כתום- שומן
אדום- מתוכו שומן רוווי
ירוק- סיבים תזונתיים
תודה לעוזרים! =]
המשקל שלך בהתאם לגובה לא גבוה במיוחד (BMI נמוך למדי). מדוע אתה רוצה לרדת במשקל? אם ידוע לך, על כמה אחוזי שומן אתה?
הייתי אומר שצריכת האנרגיה שלך (כמות הקלוריות היומית) נמוכה מאוד, צריכת הפחמימות לא מחולקת מספיק טוב (מעט מדי פחמימות לאחר האימון ויותר מדי לפני השינה והבוקר), מעט מדי חלבון ושומן (רק 2 כמוסות שמן דגים, מעט מאוד שומן רווי וכולסטרול), מעט מדי פירות וירקות, יותא מדי פחמימות עמילניות ש"לא מסביב לאימון", מעט מדי סיבים תזונתיים ואנטי-אוקסידנטים וכו'.

הייתי מציע לך, פשוט וחלק, ל-א-כ-ו-ל יותר. נכון שצריך את הגרעון האנרגטי הגבוה ביותר בשביל "לרדת יותר במשקל" - אבל פשוט מאוד, ה-BMR וה-NEAT (וה-TEF), הלפטין ופעילות בלוטת התריס יצנחו למטה, והגרעון הקלורי יצטמצם. במילים אחרות, קצב חילוף החומרים ירד - תאבד יותר שריר ומים משומן, יווצרו חסרים תזונתיים (ואפילו תת-תזונה), פירוק חלבון השריר יתעצם, הביצועים הגופניים יפגעו ופעילות האינסולין ומטבוליזם השומן יפגעו.
אני לא אומר לך לאכול יותר מדי, ולהגיע לעודף קלורי ועלייה במשקל - אלא לצמצם את הגרעון הקלורי, לצרוך יותר חלבון ושומן בריא, יותר פחמימות לאחר האימון ופחות פחמימות עמילניות בבוקר ובלילה. בנוסף, עליך להוסיף הרבה ירקות (ופירות בעלי GI נמוך), בשר ותוספים לתפריט.

עליך להבין שהמטרה היא לא לרדת כמה שיותר במשקל (כפי שניתן לראות במצב של תת-תזונה והגבלה קלורית קיצונית), אלא לשמור על כמה שיותר שריר ולאבד כמה שיותר שומן בדרך בריאה ומתונה, על מנת לצמצם את ההשלכות הגופניות של דיאטה לאורך זמן (ירידה במטבוליזם, חסרים תזונתיים, איבוד שריר וכו'). וזה, ידידי, לא נראה לי שיקרה עם תפריט כה מצומצם וקטן.

לשיקולך,
יואב

-Bk
11-07-06, 22:55
כמו כן אין לי מושג איך חישבת את הכמות שומן מירבית לשריפה אבל עשיתה פה שטויות ... לא יודע מה הקשר בין זה לבין הנוסחה
תעלה משקל גוף רזה X משקל שומן
משקל שומן לא אחוזי שומן !!!
וגוף רזה = המשקל שלך פחות המשקל של השומן ...
איך אתה מחשב ת'משקל שלך ? אמרת אתה 13 אחוז שומן אז 65 חלקי 100 זה 0.65 זה אחוז אחד אתה צריך 13 אז 8.45 קילו שומן ישך ... ממש דובון P: חחח סתם אחי :P
טוב יאלה אני יעשה לך את כל החישוב אתה חייב לי :P
8.45 * 56.55 = 477.8
אתה צריך לצרוך
2200-477.8=1722.2 קלוריות

LGhell
11-07-06, 23:01
Originally posted by the kid+Jul 11 2006, 11:44 PM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (the kid @ Jul 11 2006, 11:44 PM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-LGhell@Jul 11 2006, 08:45 PM

מבנה האימון שלי:
ריצה קצרה

אז הנה התפריט:

למי שקשה לראות:
שחור - קלוריות
חום- פחמימות
כחול- חלבון
כתום- שומן
אדום- מתוכו שומן רוווי
ירוק- סיבים תזונתיים
תודה לעוזרים! =]
המשקל שלך בהתאם לגובה לא גבוה במיוחד (BMI נמוך למדי). מדוע אתה רוצה לרדת במשקל? אם ידוע לך, על כמה אחוזי שומן אתה?
הייתי אומר שצריכת האנרגיה שלך (כמות הקלוריות היומית) נמוכה מאוד, צריכת הפחמימות לא מחולקת מספיק טוב (מעט מדי פחמימות לאחר האימון ויותר מדי לפני השינה והבוקר), מעט מדי חלבון ושומן (רק 2 כמוסות שמן דגים, מעט מאוד שומן רווי וכולסטרול), מעט מדי פירות וירקות, יותא מדי פחמימות עמילניות ש"לא מסביב לאימון", מעט מדי סיבים תזונתיים ואנטי-אוקסידנטים וכו'.

הייתי מציע לך, פשוט וחלק, ל-א-כ-ו-ל יותר. נכון שצריך את הגרעון האנרגטי הגבוה ביותר בשביל "לרדת יותר במשקל" - אבל פשוט מאוד, ה-BMR וה-NEAT (וה-TEF), הלפטין ופעילות בלוטת התריס יצנחו למטה, והגרעון הקלורי יצטמצם. במילים אחרות, קצב חילוף החומרים ירד - תאבד יותר שריר ומים משומן, יווצרו חסרים תזונתיים (ואפילו תת-תזונה), פירוק חלבון השריר יתעצם, הביצועים הגופניים יפגעו ופעילות האינסולין ומטבוליזם השומן יפגעו.
אני לא אומר לך לאכול יותר מדי, ולהגיע לעודף קלורי ועלייה במשקל - אלא לצמצם את הגרעון הקלורי, לצרוך יותר חלבון ושומן בריא, יותר פחמימות לאחר האימון ופחות פחמימות עמילניות בבוקר ובלילה. בנוסף, עליך להוסיף הרבה ירקות (ופירות בעלי GI נמוך), בשר ותוספים לתפריט.

עליך להבין שהמטרה היא לא לרדת כמה שיותר במשקל (כפי שניתן לראות במצב של תת-תזונה והגבלה קלורית קיצונית), אלא לשמור על כמה שיותר שריר ולאבד כמה שיותר שומן בדרך בריאה ומתונה, על מנת לצמצם את ההשלכות הגופניות של דיאטה לאורך זמן (ירידה במטבוליזם, חסרים תזונתיים, איבוד שריר וכו'). וזה, ידידי, לא נראה לי שיקרה עם תפריט כה מצומצם וקטן.

לשיקולך,
יואב [/b][/quote]
תודה על התגובה וההשקעה הרבה במחשבה, כמה דברים שרציתי להתייחס:

אני כרגע שוקל 65 קילו, שהייתי 69 הייתי על 15 אחוז לפי משקל אחד שבדק אותי, אז אני משער שזה בסיביבות 13 אחוז שומן.

הייתי אומר שצריכת האנרגיה שלך (כמות הקלוריות היומית) נמוכה מאוד

איפה בעצם אתה ממליץ לי להוסיף? בשומן חלבון או פחמימות? ומאיזה סוגים בעיקר?

מעט מדי חלבון ושומן (רק 2 כמוסות שמן דגים, מעט מאוד שומן רווי וכולסטרול),

אני צורך מעל 150 גרם חלבון, זה אפילו לא יותר מידי? אם נחשב לפי 2.2 לכל קילו בגוף אני אקבל 143 גרם ביום.
אני צורך 3 כמוסות שמן דגים.
ואת בעצם אומר לי לצרוך יותר שומן רווי?!

מעט מדי פירות וירקות, יותא מדי פחמימות עמילניות ש"לא מסביב לאימון", מעט מדי סיבים תזונתיים ואנטי-אוקסידנטים וכו'.

יותר מ2 פירות ביום? הבנתי שפרי זה יכול להיות יותר מידי ביום.
פחמימות עמילניות, מה הם בעצם? ואיזה מקורות אתה ממליץ לי במקומם בשעות שלא מסביב לאימון?
מעט מדי סיבים תזונתיים: קצת יותר מ30 גרם ביום זה לא מספיק? הבנתי שזה הכמות המומלצת...
אנטי-אוקסידנטים וכו' - אשמח אם תפרט לי בקצרה מה אלו בעצם.

לגבי תוספים שאמרת אני קונה ויטמינים בסוף בחודש, עוד משהו שעליי לצרוך?
לגבי כל הפיסקה השניה בכללי, אז כמה קלוריות חלבון שומן ופחמימות אתה ממלליץ לי במהלך יממה?
איך אני יכול לחשב את זה יותר נכון?

תודה בעיה שהייתה לי טעות קטנה בחישוב,
אז בעצם השאלה שלי היא, איפה בדיוק עליי להוסיף?

אז אשמח אם תתיחס לכל מה שאמרתי ותעזור לי להשכיל יותר!

תודה רבה!!

LGhell
11-07-06, 23:06
Originally posted by -Bk@Jul 11 2006, 11:55 PM
כמו כן אין לי מושג איך חישבת את הכמות שומן מירבית לשריפה אבל עשיתה פה שטויות ... לא יודע מה הקשר בין זה לבין הנוסחה
תעלה משקל גוף רזה X משקל שומן
משקל שומן לא אחוזי שומן !!!
וגוף רזה = המשקל שלך פחות המשקל של השומן ...
איך אתה מחשב ת'משקל שלך ? אמרת אתה 13 אחוז שומן אז:) 65 חלקי 100 זה 0.65 זה אחוז אחד אתה צריך 13 אז 8.45 קילו שומן ישך ... ממש דובון P: חחח סתם אחי :P
טוב יאלה אני יעשה לך את כל החישוב אתה חייב לי :P
8.45 * 56.55 = 477.8
אתה צריך לצרוך
2200-477.8=1722.2 קלוריות
אמממ שחושבים על זה... אתה צודק חח ...
טוב אז איפה להוסיף בעצם?
בפחמימות חלבון שומן?
כי חלבון נראה לי מספיק.
ואיזה סוג בעיקר!
תודה רבה חח קצת הייתי אומר שטעיתי פה
(תסתכל גם מה שרשמתי בהודעה הקודמת ותראה אם תוכל להתייחס לזה תודה)

אבל אתה יודע מה לא כל כך הגיוני, ככל שיורדים באחוזי שומן, כך קשה יותר לרדת, וכל שיורדים באחוזי שומן כך מוסיפים בקלוריות כי מורידים פחות מהBMR... למה זה?

(אגב אפשר תאיסי שלך?)

-Bk
12-07-06, 01:54
לא מוסיפים, מורידים, חילוף החומרים שלך צונח (ואתה איכשהו מאזן אותו טיפה עם העמסת פחמימות אבל זה לא ממש... )
דרך אגב רק עכשיו שמתי לב, אתה שם חצי מהלבן ביצה ? כאילו רבע ביצה סך הכל ? חחחחחח אתה ענק אתה ...
קח אחד מהם ותהפוך אותו לביצה שלמה (חביתה\ביצה קשה עדיף )
254200999

the kid
12-07-06, 14:20
עליך לצרוך 25%-35% שומן מסך הקלוריות בתפריט, כאשר כל סוג שומן (רווי, חד בלתי רווי ורב-בלתי רווי) מהווה 1/3 מכמות השומן. שומן רווי אולי מוביל לחמצון שומן נמוך יותר בהשוואה לשומן חד ורב בלתי רווי, אך הוא חשוב לשמירה על הגורמים האנאבוליים ורמות הטסטוסטרון (שצונחות בתקופות של דיאטה והגבלה קלורית).
שומן בריא בדיאטה זה דבר חשוב מאוד, ובמיוחד כשהמטרה היא איבוד שומן תוך כדי שמירה על מסת השריר הכחושה.
אני מציע לך לצרוך יותר שומן שמחולק בכל ארוחה מוצקה במשך היום (רצוי שלא בתקופות שמיד לאחר האימון) - רווי (בשר בקר רזה, ביצים), חד-בלתי רווי (אגוזים, שמן זית, אבוקדו), רב-בלתי רווי (יותר אגוזים, שמן פשתן ו-6-10 גר' שמן דגים) ויחס של 1:1-2:1 אומגה 6 ו-3 (במילים אחרות, פחות שמן צמחי וחמניות ויותר שמן דגים ופשתן).

בכל מקרה, 150 גר' חלבון זה אולי "הרבה", אך זה מהווה רק 500 קלוריות. נכון שזו צריכת חלבון "גבוהה" יחסית (% גבוה מסך הקלוריות היומי), אך אם תחליף כמה מהפחמימות בחלבונים - תוציא יותר קלוריות, תשמור טוב יותר על המסה הרזה, תחמצן יותר שומן, תשפר את רמות הגלוקוז והאינסולין ובכלליות - הרכב גופך ישתפר.
אפילו שאני בטוח שגל לא יסכים איתי, אני מציע לך להוסיף חלבון בתפריט. במידה וגופך לא "ישתמש" בכל הלבון הזה, הוא ימיר אותו לגלוקוז וע"י כך תרוויח יותר פחמימות. כך שהאפקט יהיה זהה לדיאטה עשירה בפחמימות, אך בדרך תשרוף יותר קלוריות, תשבע יותר ותהיה פחות רעב (דבר שצריך להתגבר בדיאטות היפוקלוריות והגבלות קלוריות), מאזן החלבון והניטרוגן ישתפרו, ה-RQ יהיה נמוך יותר (דבר שמעיד על יותר שומן שנשרף ומתחמצן ופחות פחמימות וגלוקוז), המדדים בדם ישתפרו ועוד הרבה יתרונות.
אני לא בהכרח אומר לך להפחית מצריכת הפחמימות ה-י-ו-מ-ית (במיוחד כשאחוז השומן שלך די נמוך ואתה בחור אקטיבי וצעיר), אלא לשנות את חלוקת הפחמימות במשך היום. כלומר, לצרוך הרבה יותר פחמימות בשעות הקרובות שלאחר האימון (1-3 הארוחות הראשונות שלאחר הפעילות) ופחות בשעות שבהם הרגישות לאינסולין והסבילות לגלוקוז (וקליטת הפחמימות בשרירים) פחות טובים, ורמות גבוהות יותר של גלוקוז ואינסולין עשויים לדכא ליפוליזה, Beta-oxidation וחמצון ("שריפת") שומן. יותר מכך, אפילו היפרגליקמיה (ית-סוכר בדם) והיפראינסולינמיה (נוכחות וריכוז גבוהים של אינסולין בדם) לאחר האימון, כתוצאה מארוחה עשירה מ-א-ו-ד בפחמימות, לא ימנעו חמצון שומן! זאת בעקבות הפעילות הגליקוגנית והרגישות לאינסולין הגבוהים בתקופה הזו, ומטבוליזם השומן משתנה (ע"ע המאמר שלי "תזונה מסביב לשעון"). ולמרות זאת, היפראינסולינמיה בשאר היום תמנע לחלוטין "שריפת" שומן וליפוליזה, ותפגע ביכולת לאבד שומן (Adipose tissue).
הייתי מציע לך להוסיף יותר חלבון בעיקר בתקופה שלאחר האימון, כאשר שרירייך ה"מפורקים" (קטבוליים)והמורעבים רוצים יותר חלבון ומסנטזים אותו ביעילות וטוב יותר.

בנוסף, המזונות שלך די מעובדים (ברנפלקס, יוגורט יופלה נטול שומן, גרנולה, לחם קל וכד'). נסה לאכול יותר טבעי - ירקות, פירות, אגוזים, קטניות, בשר בקר רזה ודגי מים עמוקים וקרים (סלמון, מקרל, בקלה וכו'), שמן פשתן וכו'.
הייתי מציע לך לחשב את ה-PRAL (המדד לחומצה ובסיס) היומי שלך (ע"ע המאמר שכתבתי על "מאזן חומצה ובסיס"), ולדעת מהו מצב החומציות שלך בגוף וברקמות. זה לא כל כך קריטי וחיוני ביותר, אבל אם אתה מוכן להשקיע - עשה זאת.

בכל מקרה, הייתי מציע לך לתסף במולטי ויטמין ומינרל טוב, שכן בדיאטה היפוקלורית ודלת-קלוריות הסיכוי לפתח חסרים תזונתיים גדול יותר.
ושוב, תוסיף קלוריות לתפריט. אתה רוצה להיות חלש, עייף, לאבד שריר, להצניח את המטבוליזם, להתקשה לרדת במסת השומן ולפתח תת-תזונה?

לשיקולך,
יואב

צור איתי קשר במסנג'ר:
yoavelizur@hotmail.co.il

LGhell
12-07-06, 19:58
BK , נדבר כבר באייסי =]

יואב המון תודה אני באמת מעריך תהשקעה שלך, אפשר לומר שנתת לי כיוון מסויים אך עדיין ישנם שאלות שפתוחות בפניי, מחכה לעריכה של הוודעה שלך.
דבר נוסף האם ישנה דרך לתקשר איתך באופן ישיר?
מסנג'ר או אייסיקיו?
אשמח לקבל אותו.
שוב תודה!

the kid
12-07-06, 21:46
Originally posted by LGhell@Jul 12 2006, 08:58 PM
BK , נדבר כבר באייסי =]

יואב המון תודה אני באמת מעריך תהשקעה שלך, אפשר לומר שנתת לי כיוון מסויים אך עדיין ישנם שאלות שפתוחות בפניי, מחכה לעריכה של הוודעה שלך.
דבר נוסף האם ישנה דרך לתקשר איתך באופן ישיר?
מסנג'ר או אייסיקיו?
אשמח לקבל אותו.
שוב תודה!
ערכתי את ההודעה. אתה מוזמן להציץ ולהסתכל.

LGhell
13-07-06, 10:14
יואב,

אני חייב להגיד לך הוקסמתי!
איזה ידע, איזו השקעה!
המון המון תודה, קראתי הכל וגם תמאמרים שרשמת קראתי עוד לפני!
לגבי השאלות שנותרו פתוחות בפני אני אצור איתך כבר קשר היום יותר מאוחר או בהמשך הימים.
ושוב המון תודה עזרת לי מאוד!

Moshi
26-09-06, 22:13

מבנה האימון שלי:
ריצה קצרה

אז הנה התפריט:

למי שקשה לראות:
שחור - קלוריות
חום- פחמימות
כחול- חלבון
כתום- שומן
אדום- מתוכו שומן רוווי
ירוק- סיבים תזונתיים
תודה לעוזרים! =]

אחי
איך העתקת מהאקסל את התפריט?
יש לי גם תפריט שאני רוצה לעלות והוא באקסל אבל אי אפשר להעתיק ולהדביק כי זה לא יוצא טוב