PDA

צפה בגרסא המלאה : טבלת קפאין

HardCor3
18-09-08, 19:03
בהמשך לפוסט בנוגע לקפה לפני אימון,הנה לפניכם טבלה המכילה כמות קפאין במספר משקאות.

http://img387.imageshack.us/img387/8356/efene9.jpg

*נלקח מאתר ויסוצקי

Bono
18-09-08, 19:06
וואלה בא לי טוב הפוסט הזה :)
מה הכוונה בכוס שתיה? אתה מתכוון לכפית של נס קפה לדוגמה ?
כי בכוס אפשר לשים כמה כפיות...
תודה ..
ד"א מעניין למה לא כותבים את כמות הקפאין על המוצר עצמו...

HardCor3
18-09-08, 19:06
כפית-שתיים.

Bono
18-09-08, 19:27
אממ אתה יודע כמה קפאין יש בשוקו\ קקאו? (כפית שטוחה)

HardCor3
18-09-08, 19:31
יש לך כאן מחשבון קפאין הוא יכול לעזור לך לחשב

http://www.goleango.com/caffeine-calculator.php

slim shady
18-09-08, 19:34
שתיהיו בעניינים שזה לא בריא הרבה קפאין.. כתבתי מאמר (אספתי חומרים מכל מיני מקומות) ל"חקר מולקולה" בכימיה וזה לא בריא לצרוך כמויות קפאין גדולות על בסיס קבוע.. כן זה יגרום לך לסטרס במהלך היום- מה שמאוד נוח לאימון אבל יש לזה השלכות רחוקות טווח... אם אתם רוצים אני יכול להעתיק את המאמר שכתבתי שתראו..

Bono
18-09-08, 19:36
תודה ארדקור !
סלים , אני צורך כמות גדולה רק לפני אימון- זה ממריץ אותי חבל על הזמן אחרי שאני מותש מכל היום..
ביום יום אני בקושי צורך אם בכלל (משתדל שלא לצרוך ביומ יום...)

gad57
18-09-08, 23:07
יש לך כאן מחשבון קפאין הוא יכול לעזור לך לחשב

http://www.goleango.com/caffeine-calculator.php

יש לך מושג כמה גרמים זה כל יחידה שם?

SiX PACK
18-09-08, 23:52
שתיהיו בעניינים שזה לא בריא הרבה קפאין.. כתבתי מאמר (אספתי חומרים מכל מיני מקומות) ל"חקר מולקולה" בכימיה וזה לא בריא לצרוך כמויות קפאין גדולות על בסיס קבוע.. כן זה יגרום לך לסטרס במהלך היום- מה שמאוד נוח לאימון אבל יש לזה השלכות רחוקות טווח... אם אתם רוצים אני יכול להעתיק את המאמר שכתבתי שתראו..

תעתיק את המאמר..

slim shady
19-09-08, 00:11
כתבתי את זה לעבודה בכימיה ככה שהרוב מתייחס להשפעה של הקפאין ותחושת ה"סטרס" שהוא יוצר אבל גם יש התייחסות להשלכות שליליות של זה.. אם אתה רוצה אני ימצא את הדפים המקוריים..

אל תכנסו לסטרס

תשתו קפה?

הקפה נחשב למשקה הנפוץ ביותר בעולם.
מקורו בעיר קאפה שבאתיופיה שם היו הילידים לועסים את פולי הקפה כמזון.
הקפה הוא משקה מעורר, מקובל בחברה, עוזר לשמירת ערנות.
יחד עם זאת אינו מתאים לכולם ומייחסים לו שורה ארוכה של נזקים.
בישראל ובעולם המערבי תשעה מתוך עשרה אנשים צורכים לפחות 200 מ"ג קפאין
ליום (כמות הנמצאת ב- 2 ספלי קפה).

קפאין הוא חומר השייך למשפחת המתיל-קסאנטינים.
נחשב לסם מעורר וממכר הוא נמצא במגוון מזונות ומשקאות.
הוא מצוי באופן טבעי בפולי הקפה, בעלי התה ופולי קקאו.
הקפאין מצוי ב- 60 צמחים שונים כמו גוארנה ואגוז קולה וכן מוסיפים אותו למשקאות תוססים רבים כמו קוקה קולה ותרופות לשיכוך כאבים והצטננות.
הקפאין מעורר ע"י המרצת מערכת עצבים מרכזית.

מי יכול לתאר לעצמו בוקר בלי כוס קפה, אבל המחיר של שתיית קפה עשוי להיות גבוה.
אנשים שצורכים קפאין על בסיס קבוע עשויים לחוות עלייה בלחץ הדם המתבצעת כתוצאה מחסימת קולטני האדנוזין שבתאי מערכת העצבים, על ידי תפיסת מקומם של האדנוזין בידי מולקולות הקפאין, מולקולות הקפאין בשונה ממולקולות האדנוזין לא גורמות להאטת פעילות התא, לכן כתוצאה מהפעילות המוגברת של התא שלא נחסמת ע"י מולקולות האדנוזין משתחרר הורמון הנקרא אפינפרין- אדרנלין. האדרנלין כשמשתחרר גורם למס' תופעות פיזיולוגיות, כשביניהם: הגברת קצב פעילות הלב ועליית לחץ הדם.
עליית לחץ הדם וקצב פעילות הלב גורמות לאנשים הצורכים קפאין להרגיש לחוצים יותר- מצב הנקרא סטרס (לחץ) שנוצר כדי להתמודד עם סכנה כלשהיא, מה שגורם לאותה תחושת ערנות שחשים לאחר צריכת קפאין- ולייצר יותר הורמוני סטרס מאשר בימים שבהם הם שותים משקה נטול קפאין. השפעות הקפאין נמשכות זמן רב לאחר הצריכה, לדברי החוקרים תופעה זאת קורת מפני שהגוף נפטר ממנו באיטיות: אחרי ארבע שעות, למשל, הוא נפטר ממחצית מכמות הקפאין שנצרכה. 12 שעות אחרי צריכת הקפאין, הגוף עדיין מכיל שמינית מהכמות.
במחקר שפורסם בעיתון אמריקאי. החוקרים - ד"ר ג'יימס ליין ועמיתיו מאוניברסיטת דיוק בדרהאם שבצפון קרוליינה - סבורים שצריכה קבועה של קפאין עלולה להגביר את הסיכון למחלות לב ולהחמיר מחלות שמושפעות מסטרס- כגון מחלות מעיים, סוכרת מסוג 2- הפוגעת בעיקר במבוגרים מעל גיל 30, והפרעה פוסט טראומטית- הפרעה פסיכיאטרית (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%99%D7%90%D7%98%D7%A8%D 7%99%D7%94) מתחום הפרעות החרדה (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97%D7%A8%D7%93%D7%94).
לסיכום: כמות מתונה ושימוש בשכל הישר הם המפתח לצריכת מזונות ומשקאות המכילים קפאין למעשה, כמו בצריכת כל מזון אחר. אנשים הידועים "כרגישים", צריכים להימנע משתיית משקאות המכילים קפאין.

orel
19-09-08, 00:16
קפה נמס זה נס קפה נכון?

HallucinogeN
19-09-08, 00:23
קודם כל, תודה, מעניין לדעת למה מתרחשת הרגשת המרץ.
אני חושב שהמסקנה בתכל'ס זה שלא מומלץ לאנשים בעלי בעיות לב ולחץ דם גבוה (מה שידוע)
מעבר לכך, זה גורם לגוף השפעה כימית שמביאה למצב סטרס מה שמביא להפרשה של חומרים בגוף כגון קורטיזול.
פסיכולוגית ניתן למתן את ההשפעה הזאת על ידי סטייט טוב (או בקיצור, מצב רוח טוב).
ואם שומרים על צריכת הקפאין רק למטרות אימונים זה לדעתי בסדר גמור

SiX PACK
19-09-08, 00:24
כתבתי את זה לעבודה בכימיה ככה שהרוב מתייחס להשפעה של הקפאין ותחושת ה"סטרס" שהוא יוצר אבל גם יש התייחסות להשלכות שליליות של זה.. אם אתה רוצה אני ימצא את הדפים המקוריים..

אל תכנסו לסטרס

תשתו קפה?

הקפה נחשב למשקה הנפוץ ביותר בעולם.
מקורו בעיר קאפה שבאתיופיה שם היו הילידים לועסים את פולי הקפה כמזון.
הקפה הוא משקה מעורר, מקובל בחברה, עוזר לשמירת ערנות.
יחד עם זאת אינו מתאים לכולם ומייחסים לו שורה ארוכה של נזקים.
בישראל ובעולם המערבי תשעה מתוך עשרה אנשים צורכים לפחות 200 מ"ג קפאין
ליום (כמות הנמצאת ב- 2 ספלי קפה).

קפאין הוא חומר השייך למשפחת המתיל-קסאנטינים.
נחשב לסם מעורר וממכר הוא נמצא במגוון מזונות ומשקאות.
הוא מצוי באופן טבעי בפולי הקפה, בעלי התה ופולי קקאו.
הקפאין מצוי ב- 60 צמחים שונים כמו גוארנה ואגוז קולה וכן מוסיפים אותו למשקאות תוססים רבים כמו קוקה קולה ותרופות לשיכוך כאבים והצטננות.
הקפאין מעורר ע"י המרצת מערכת עצבים מרכזית.

מי יכול לתאר לעצמו בוקר בלי כוס קפה, אבל המחיר של שתיית קפה עשוי להיות גבוה.
אנשים שצורכים קפאין על בסיס קבוע עשויים לחוות עלייה בלחץ הדם המתבצעת כתוצאה מחסימת קולטני האדנוזין שבתאי מערכת העצבים, על ידי תפיסת מקומם של האדנוזין בידי מולקולות הקפאין, מולקולות הקפאין בשונה ממולקולות האדנוזין לא גורמות להאטת פעילות התא, לכן כתוצאה מהפעילות המוגברת של התא שלא נחסמת ע"י מולקולות האדנוזין משתחרר הורמון הנקרא אפינפרין- אדרנלין. האדרנלין כשמשתחרר גורם למס' תופעות פיזיולוגיות, כשביניהם: הגברת קצב פעילות הלב ועליית לחץ הדם.
עליית לחץ הדם וקצב פעילות הלב גורמות לאנשים הצורכים קפאין להרגיש לחוצים יותר- מצב הנקרא סטרס (לחץ) שנוצר כדי להתמודד עם סכנה כלשהיא, מה שגורם לאותה תחושת ערנות שחשים לאחר צריכת קפאין- ולייצר יותר הורמוני סטרס מאשר בימים שבהם הם שותים משקה נטול קפאין. השפעות הקפאין נמשכות זמן רב לאחר הצריכה, לדברי החוקרים תופעה זאת קורת מפני שהגוף נפטר ממנו באיטיות: אחרי ארבע שעות, למשל, הוא נפטר ממחצית מכמות הקפאין שנצרכה. 12 שעות אחרי צריכת הקפאין, הגוף עדיין מכיל שמינית מהכמות.
במחקר שפורסם בעיתון אמריקאי. החוקרים - ד"ר ג'יימס ליין ועמיתיו מאוניברסיטת דיוק בדרהאם שבצפון קרוליינה - סבורים שצריכה קבועה של קפאין עלולה להגביר את הסיכון למחלות לב ולהחמיר מחלות שמושפעות מסטרס- כגון מחלות מעיים, סוכרת מסוג 2- הפוגעת בעיקר במבוגרים מעל גיל 30, והפרעה פוסט טראומטית- הפרעה פסיכיאטרית (http://he.wikipedia.org/wiki/%d7%a4%d7%a1%d7%99%d7%9b%d7%99%d7%90%d7%98%d7%a8%d 7%99%d7%94) מתחום הפרעות החרדה (http://he.wikipedia.org/wiki/%d7%97%d7%a8%d7%93%d7%94).
לסיכום: כמות מתונה ושימוש בשכל הישר הם המפתח לצריכת מזונות ומשקאות המכילים קפאין למעשה, כמו בצריכת כל מזון אחר. אנשים הידועים "כרגישים", צריכים להימנע משתיית משקאות המכילים קפאין.

לא מזכירים מינונים במאמר הזה, כמה זה "צריכת קפה מרובה"..?

20 כוסות ביום..? 5 כוסות..? כוס אחת..?

slim shady
19-09-08, 00:35
לא מזכירים מינונים במאמר הזה, כמה זה "צריכת קפה מרובה"..?

20 כוסות ביום..? 5 כוסות..? כוס אחת..?

זה מאוד מתומצת כי זה צריך להיכנס לעמוד אחד..
אבל 300 מ"ג אם אני לא טועה זה נחשב המון.. בצריכה יומיומית זה גרוע מאוד...
זה ידוע הרי שאנשים רגועים חיים יותר זמן.. תחשוב שאנחנו לא רגועים גם ככה תוסיף לזה כל כך הרבה סטרס ותקבל תוחלת חיים הרבה יותר קצרה עם רגישות גדולה יותר למחלות. בלי הסברים מסובכים..

SiX PACK
19-09-08, 00:37
זה מאוד מתומצת כי זה צריך להיכנס לעמוד אחד..
אבל 300 מ"ג אם אני לא טועה זה נחשב המון.. בצריכה יומיומית זה גרוע מאוד...
זה ידוע הרי שאנשים רגועים חיים יותר זמן.. תחשוב שאנחנו לא רגועים גם ככה תוסיף לזה כל כך הרבה סטרס ותקבל תוחלת חיים הרבה יותר קצרה עם רגישות גדולה יותר למחלות. בלי הסברים מסובכים..

אם זה ככה אז גם ספורט זה לא בריא - כי גם זה מוביל לסטרס.

HallucinogeN
19-09-08, 00:44
זה לא תוחלת החיים אלא האיכות שלה.

סיקס-פאק, אם נסתכל על זה לרגע מזווית אחרת, הגוף לא בנוי להיות במצב אנאבולי (סתם דוגמא) במידה ובכמות שמפתחי גוף נמצאים בו. הגוף תמיד שואף לאיזון. לכן, אנאבוליזם זה לא מצב טבעי של הגוף ואני בטוח שגם זה איפשהו "מקצר" את תוחלת החיים.
בכל אופן, אני מעדיף לשכב למנוחות עם מסה מכובדת.

slim shady
19-09-08, 00:48
אם זה ככה אז גם ספורט זה לא בריא - כי גם זה מוביל לסטרס.

אל תתחיל עם הווכיחים האלה של כל דבר בחיים שאתה עושה יש לו סיכון וכל זה... זה וויכוח בלי טעם...
אם אני אומר שלא כל החומרים הכימיים יהרגו אותך זה לא אומר שאתהצריך לרוץ לשתות אקונומיקה. זה כבר שאלה של יתרון מול חיסרון... וזה כבר אינדוידואלי..

SiX PACK
19-09-08, 01:14
אל תתחיל עם הווכיחים האלה של כל דבר בחיים שאתה עושה יש לו סיכון וכל זה... זה וויכוח בלי טעם...
אם אני אומר שלא כל החומרים הכימיים יהרגו אותך זה לא אומר שאתהצריך לרוץ לשתות אקונומיקה. זה כבר שאלה של יתרון מול חיסרון... וזה כבר אינדוידואלי..

אבל אמרת שכביכול הסטרס הוא זה שפוגע לנו בבריאות, ובזמן אימון אנחנו הרבה פעמים נמצאים במצב הזה, במיוחד בדיאטות חיטוב כאלה ואחרות, אז זה כבר לא משנה לא..? רק רציתי להדגיש.

אני אישית שותה שלוש כוסות קפה רק לפני אימון, וזה גם לא תמיד (משהו כמו שלוש-ארבע פעמים בשבוע) זה נחשב הרבה..?

Bono
19-09-08, 07:35
קפה נמס זה נס קפה נכון?
כן:ok:

slim shady
19-09-08, 15:03
אבל אמרת שכביכול הסטרס הוא זה שפוגע לנו בבריאות, ובזמן אימון אנחנו הרבה פעמים נמצאים במצב הזה, במיוחד בדיאטות חיטוב כאלה ואחרות, אז זה כבר לא משנה לא..? רק רציתי להדגיש.

אני אישית שותה שלוש כוסות קפה רק לפני אימון, וזה גם לא תמיד (משהו כמו שלוש-ארבע פעמים בשבוע) זה נחשב הרבה..?

כל סטרס שאת יכול להפחית מעצמך זה טוב.. אני לא אומר שלא תאכל פיצה תאלה פיצה אבל עם דיאט קולה ולא רגיל..
אני בעצמי גם כן שותה לפעמים קפה לפני אימון אבל אני מקפיד להוריד קפאין ממקומות אחרים ולהימנע כשאפשר..
באותו יום שאתה לוקח זה נחשב הרבה אבל בגלל שזה לא בא באופן קבוע אז זה פחות נורא..