PDA

צפה בגרסא המלאה : חישוב גרם חלבון יומי מאילו מקורות?

Anti_Tragus
22-09-08, 15:45
שלום..

רציתי לשאול, כאשר אני משלב בתפריט היומי את כמות החלבון המומלצת, אני מתחשב רק בחלבון שמגיע מדגים, בשר, עוף, חלב, ביצים וכו'..
או שאני מחשב גם כמויות חלבון שנמצאות במקורות אחרים, כמו אגוזים, ירקות, טחינה וכו..?

Bar's
22-09-08, 15:48
כל מה שאתה מכניס לפה יש לו ערכים, אז תחשיב גם את החלבון של הטחינה אגוזים וכל שאר הדברים האלו שאתה אוכל.

adimenia
22-09-08, 16:24
ממ לא מדוייק חלבון מהצומח (חוץ מסויה ניראה לי) הם לא חלבונים מלאים אין להם את כל שרשרת 22 חומצות האמינו החיוניות והגוף לא יכול להשתמש בהם לבניית שריר

Bono
22-09-08, 16:25
הגוף יכול להשתמש בהם לבניית שריר
חשוב שמקורות החלבון יהיו מגוונים !

adimenia
22-09-08, 16:47
אני מצטער אבל זה ממש לא נכון על מנת שחלבון ישמש לבניית שיריר הוא חייב להיות מלא כלומר מכיל את כל שרשרת חומצות האמינו החיוניות 9 במספר(אלה שהגוף לא יכול ליצר לבד) כל חלבון אחר לא יכול לשמש לבניית שריר אלה לבניית רקמות אחרות בגוף חוצמיזה חלבון מהצומח הוא חלבון באיכות ירודה לאומת חלבון מן החי לגבי מידע על חלבונים לבניית שריר תקרא קצת http://www.copperwiki.org/index.php/Protein

Bono
22-09-08, 16:49
http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=1266&CategoryID=81

"פעמים רבות מחלקים את החלבונים לחלבונים "מלאים" וחלבונים "חסרים". חלבון מלא הוא חלבון שמכיל את כל חומצות האמינו החיוניות וחלבון חסר הוא חלבון שלא מכיל אחת או יותר מחומצות האמינו החיוניות. זוהי הפשטת-יתר, כיוון שלמעט מקרים חריגים מאוד, בכל החלבונים בטבע יש את כל חומצות האמינו אך בכמויות משתנות. לכן, נכון יותר להגדיר חומצת אמינו מגבילה ולא חסרה. חומצת האמינו היא "מגבילה" כיוון שבהעדר חומצות אמינו חיוניות, הגוף לא יוכל לבנות חלבונים שכוללים אותן. למרות האמור לעיל, החלבון החסר אינו מהווה בעיה בתזונה הכוללת חלבון ממקורות מגוונים. בעיה יכולה להתעורר בעיקר כאשר התזונה מתבססת על מקור חלבון יחיד, מצב לא שכיח. למשל: בחיטה יש מעט ליזין והרבה מתיונין ובירקות יש מעט מתיונין והרבה ליזין. כך, החיטה והירקות יוכלו להשלים זה את זה."

adimenia
22-09-08, 16:57
זה לא סותר את מה שאמרתי אם הבחור אוכל ביצה ולחם החלבון של הביצה הוא מלא ויכול לשמש לבניית שריר החלבון של הלחם לא אבל זה לא אומר שחומצות האמינו החסרות בחלבון הלחם ילקחו מחלבון הביצה זה לא עובד ככה
זה כן נכון כאשר אתה משלב אורז ועדשים לדוגמא ששילובם ביחד יוצר חלבון "מלא"

Bono
22-09-08, 17:11
זה לא סותר את מה שאמרתי אם הבחור אוכל ביצה ולחם החלבון של הביצה הוא מלא ויכול לשמש לבניית שריר החלבון של הלחם לא אבל זה לא אומר שחומצות האמינו החסרות בחלבון הלחם ילקחו מחלבון הביצה זה לא עובד ככה

לא קראת\ לא הבנת את המאמר של משה

Antonyx
22-09-08, 17:22
כל מה שיש לך בתפריט צריך להיות בחישוב הכללי.

Anti_Tragus
22-09-08, 17:35
http://www.israelbody.org/index.asp?articleid=1266&categoryid=81

"פעמים רבות מחלקים את החלבונים לחלבונים "מלאים" וחלבונים "חסרים". חלבון מלא הוא חלבון שמכיל את כל חומצות האמינו החיוניות וחלבון חסר הוא חלבון שלא מכיל אחת או יותר מחומצות האמינו החיוניות. זוהי הפשטת-יתר, כיוון שלמעט מקרים חריגים מאוד, בכל החלבונים בטבע יש את כל חומצות האמינו אך בכמויות משתנות. לכן, נכון יותר להגדיר חומצת אמינו מגבילה ולא חסרה. חומצת האמינו היא "מגבילה" כיוון שבהעדר חומצות אמינו חיוניות, הגוף לא יוכל לבנות חלבונים שכוללים אותן. למרות האמור לעיל, החלבון החסר אינו מהווה בעיה בתזונה הכוללת חלבון ממקורות מגוונים. בעיה יכולה להתעורר בעיקר כאשר התזונה מתבססת על מקור חלבון יחיד, מצב לא שכיח. למשל: בחיטה יש מעט ליזין והרבה מתיונין ובירקות יש מעט מתיונין והרבה ליזין. כך, החיטה והירקות יוכלו להשלים זה את זה."

תודה לכולם על התגובות..

אז בעצם אם אני מחשב את כל החלבון מכל המוצרים שאני אוכל ומגיע לכמות המומלצת זה בסדר?

amir
22-09-08, 17:44
תודה לכולם על התגובות..

אז בעצם אם אני מחשב את כל החלבון מכל המוצרים שאני אוכל ומגיע לכמות המומלצת זה בסדר?

כן, אבל רובו צריך להיות "מלא".

HardCor3
22-09-08, 18:32
אני מצטער אבל זה ממש לא נכון על מנת שחלבון ישמש לבניית שיריר הוא חייב להיות מלא כלומר מכיל את כל שרשרת חומצות האמינו החיוניות 9 במספר(אלה שהגוף לא יכול ליצר לבד) כל חלבון אחר לא יכול לשמש לבניית שריר אלה לבניית רקמות אחרות בגוף חוצמיזה חלבון מהצומח הוא חלבון באיכות ירודה לאומת חלבון מן החי לגבי מידע על חלבונים לבניית שריר תקרא קצת http://www.copperwiki.org/index.php/protein

במשך היום אתה צורך חלבונים לא מלאים שמשלימים אחד את השני,לכן הם מתחברים לחלבון מלא שתורם לבניית שריר,מה שאמרת לא נכון.

Bono
22-09-08, 18:52
כן, אבל רובו צריך להיות "מלא".

:ok:
פותח האשכול קח המלצה: תן 1.5.-1.8 גרם חלבון מלא בתפריט שלך והשאר כבר יבוא מהלא מלא וכך תגיע ל2 גרם...

Anti_Tragus
23-09-08, 22:42
:ok:
פותח האשכול קח המלצה: תן 1.5.-1.8 גרם חלבון מלא בתפריט שלך והשאר כבר יבוא מהלא מלא וכך תגיע ל2 גרם...

אהבתי את העצה..

toxicity
23-09-08, 22:48

יש לך חור בהשכלה
תאכל למשל פיתה עם חביתה, החלבונים שבפיתה ילכו עיקרונית לבניית שריר
הם חלבונים לכל דבר, סה"כ יש חומצת אמינו אחת שיש להם בכמות נמוכה.
אל תשכח שהחלבון מתפרק בגוף לחומצות אמינו שכולן משלימות אחת את השניה ועושות אורגיה פראית

tipakess
23-09-08, 22:49
הכול..