PDA

צפה בגרסא המלאה : [בעיה]דדליפט+סקוואט.

Mr.Dino
26-09-08, 12:39
שמעו אני עושה ab ואני עושה סקוואט באימון a שזה רגליים חזה ויד קדמית ובעבר הייתי עושה דדליפט נabc ועכשיו הפסקתי כי אין לי מקום להכניס אותו ואם אני יכניס דדליפט זה רק באימון רגליים אבל אני לא רוצה להעמיס יותר מדי על הגב תחתון סקוואט+דדליפט אחד אחרי השני אני ימות מה אתם ממליצים?

trx--->sus
26-09-08, 12:57
תעשה את הדדליפט ברגליים אבל בצורה כזאת

פעם בשבוע סקוואט ופעם בשבוע דדליפט

Mr.Dino
26-09-08, 13:27
רעיון לא רע ,תודה עוד מישו?

Royal
26-09-08, 13:34
כמו שtrx אמר.
אני עושה ככה והולך לא רע.

The Sun
26-09-08, 14:32
יום דדליפט ויום סקוואט, ביום שאתה מאמן רגליים.

the animal
26-09-08, 17:18
איך הימי אימון שלך מחולקים?

reshos123
26-09-08, 18:24
למה תעושה ab?

the animal
26-09-08, 18:25
למה תעושה ab?

למה שלא יעשה?

reshos123
26-09-08, 18:32
כי הוא צריך את שניהם וזה לא מסתדר בab

the animal
26-09-08, 18:36

הוא לא חייב את שניהם, אחד מהם בתור תרגיל עיקרי לרגליים יספיק, למרות ששניהם תרגלים מצוינים

The Sun
26-09-08, 19:21

מה הבעיה לעשות דדליפט וסקוואט ב ab ? תאיר את עיניי בבקשה.

hypertrophy
26-09-08, 21:21

תאכל'ס מה הבעיה....אני עושה ככה ואין עם זה בעיה....
ואני עושה בכלל פרונט סקוואט שזוקפי הגב עובדים בו יותר חזק ואין עם זה שום בעיה....
אנשים מפחדים יותר מידי על הגב התחתון שלהם אבל שוכחים שאם עובדים נכון לא יקרה לו כלום...
ובנינו...זוקפי הגב מחזיקים אותך רוב היממה...למה ניראה לך שאם תעשה שני תרגילים שהמעורבות שלהם גדולה יקרה להם משהו....סמוך על הגוף שלך!!

The Sun
26-09-08, 21:23
פשוט תעשה את הדדליפט אחרי הסקוואט, מה הפאקינג בעיה?
או שתעשה b1 - סקוואט b2 - דדליפט.

hypertrophy
26-09-08, 21:30
פשוט תעשה את הדדליפט אחרי הסקוואט, מה הפאקינג בעיה?
או שתעשה b1 - סקוואט b2 - דדליפט.

עדיף שיעשה את הדדליפט אחרי הסקוואט ולא יחלק ל b1 b2

וואו...דה סאן....אני מסכים איתך על משהו....

Flash
26-09-08, 21:44
מה כל כך בעייתי לעשות דד-ליפט אחרי סקווט? אז במקום לתת 4 סטים לאחד וגם לשני 4 סטים, תן לאחד מהם פחות או תשווה ביניהם.

trx--->sus
27-09-08, 08:39
למצה התפתח דיוןכ כזה זה היה צריך להיסגר אחרי התגובה שלי

reshos123
27-09-08, 11:28

לי אין, הוא טוען שלו יש
אם הבעיה היא בגלל שזה ab אז עדיף כבר לוותר על הab, זאת דעתי אבל אני חסיד של התרגילים האלה אז..

reshos123
27-09-08, 11:29
הוא לא חייב את שניהם, אחד מהם בתור תרגיל עיקרי לרגליים יספיק, למרות ששניהם תרגלים מצוינים

זה העניין, מי אמר שדד ליפט זה תרגיל עיקרי לרגליים?
זה קורה לעיתים רחוקות ורק כשביצוע של סקוואט בלתי אפשרי מבחינת פציעה

The Sun
27-09-08, 12:14
דדליפט זה בהחלט תרגיל עיקרי לרגליים, סקוואט עובד הרבה יותר על הקוואדס ודדליפט מתמקד יותר בעבודה על ההאמסטרינגס.

coacher
27-09-08, 12:24
אחי תיראה תפיתרון הכי קל וטוב בעולם

הבעיה שלך שאתה רוצה לעשות דדליפט לגב והוא פועל לך ברגליים
ויום לפני עשיתה סקוואט
כן? ככה אני הבנתי

אז במקום דד ליפט תעשה סטיפ לאג דד ליפט ואז כל הנועה היא רק בגב בלי ברגלים ואתה לא עובד על הרגלים וזהו תעשה אותו בגב
ותסקוואט ברגליים ואין לך בעיה

דדליפט זה בהחלט תרגיל עיקרי לרגליים, סקוואט עובד הרבה יותר על הקוואדס ודדליפט מתמקד יותר בעבודה על ההאמסטרינגס.

אחי דד ליפט לא יכול לעבוד בכלל על האמסטרינג
האמסטרינג+התאומים עוזרים ל קוואד בתרגיל

reshos123
27-09-08, 12:30

דד ליפט עובד חזק מאוד על הרגליים אבל עדיין סקוואט היה וישאר התרגיל העיקרי לרגליים
כשאני אומר עיקרי אני מתכוון התרגיל שעליו תבסס תאימון רגליים
בראיה של היום מסתכלים על דד ליפט כעובד על כל הגוף

אבל זה לא משנה, לדעתי, ושוב אני אומר שזאת רק דעתי, אם בן אדם יכול לבצע את שניהם הוא חייב לעשות את זה ולא בשיטה של רוטציה, אי אפשר לוותר לא על זה ולא על זה.

The Sun
27-09-08, 12:34

:cry::cry::cry:

רישוס123 - דדליפט יכול בהחלט להוות תרגיל עיקרי לרגליים, כשהתרגילים אחריו מהווים תרגילים משלימים (דוגמאת דדליפט ואחריו לג פרס ולאנג'ים)

דדליפט זה התרגיל מספר אחד להאמסטרינגס, סקוואט התרגיל מספר אחד לקוואדס.

reshos123
27-09-08, 12:44
:cry::cry::cry:

רישוס123 - דדליפט יכול בהחלט להוות תרגיל עיקרי לרגליים, כשהתרגילים אחריו מהווים תרגילים משלימים (דוגמאת דדליפט ואחריו לג פרס ולאנג'ים)

דדליפט זה התרגיל מספר אחד להאמסטרינגס, סקוואט התרגיל מספר אחד לקוואדס.

זה בהחלט יכול להיות פתרון בסיטואציות מסוימות, אבל אתה יודע, רגליים בלי סקוואט זה כמו אבי נימני בלי מכבי
אם אין פציעה שמונעת ביצוע של הסקוואט אין שום סיבה שבעולם לא לעשות סקוואט
לא יודע, מבחינתי זה אבסורד אם אפשר לעשות סקוואט באימון רגליים אבל בסוף לא לעשות וזה מבלי לגרוע בדד ליפט, אבל סקוואט זה סקוואט..

זוכר ששאלת את ארבל למה הוא שונא ab? אז הנה יש לך פה עכשיו דוגמא לחוסר יכולת תמרון כאן.

The Sun
27-09-08, 12:46
מצד שני לבצע פעמיים בשבוע סקוואט בעצימות גבוהה זה בלתי אפשרי מבחינת ההתאוששות של השריר, ולכן עדיף לחלק פעם לסקוואט ופעם לדדליפט.

בקשר לחלוקה של abcd היום כבר יש כל-כך הרבה מחקרים עם הוכחות חותכות שלמתאמנים טבעיים אין מה לחפש בabcd כי התדירות לא מספיקה לגירוי שריר שזה מיותר להכנס לזה.

reshos123
27-09-08, 12:49
אחי תיראה תפיתרון הכי קל וטוב בעולם

הבעיה שלך שאתה רוצה לעשות דדליפט לגב והוא פועל לך ברגליים
ויום לפני עשיתה סקוואט
כן? ככה אני הבנתי

אז במקום דד ליפט תעשה סטיפ לאג דד ליפט ואז כל הנועה היא רק בגב בלי ברגלים ואתה לא עובד על הרגלים וזהו תעשה אותו בגב
ותסקוואט ברגליים ואין לך בעיה

שטויות במיץ עגבניות מה שרשמת פה..

סטיף לגד דד ליפט לא עובד על רגליים? אז על מה הוא עובד? על הציפורניים?
http://www.exrx.net/WeightExercises/GluteusMaximus/BBStrBackStiffLegDeadlift.html

וובקשר לדדליפט והקשר להאמסטרינג
http://www.exrx.net/WeightExercises/GluteusMaximus/BBDeadlift.html

מאיפה רק הבאת את הערימת שטויות האלה?

reshos123
27-09-08, 13:08
מצד שני לבצע פעמיים בשבוע סקוואט בעצימות גבוהה זה בלתי אפשרי מבחינת ההתאוששות של השריר, ולכן עדיף לחלק פעם לסקוואט ופעם לדדליפט.

בקשר לחלוקה של abcd היום כבר יש כל-כך הרבה מחקרים עם הוכחות חותכות שלמתאמנים טבעיים אין מה לחפש בabcd כי התדירות לא מספיקה לגירוי שריר שזה מיותר להכנס לזה.

בגלל זה אני גם לא סובל ab
מצד שני, לא אמרתי לו לעבור לabcd

פותח הפוסט לקח תפלטפורמה של ab ועליה הוא מנסה להלביש תרגילים
אני תמיד יתן עדיפות לתרגילים ובגלל זה אני המלצתי להסתדר על מצב שהוא יעשה את שניהם

ובקשר לסקוואט פעמיים בשבוע - אני לא מחסידי ריפטו, אבל הוא בתכנית שלו נותן סקוואט כל אימון, כלומר 3 פעמים בשבוע, בעצימות גבוהה ולאורך כל התכנית.
ברור שיש הבדל בין התכנית של ריפטו לab הזאת אבל זה סתם להראות לך שבגדול זה אפשרי...

coacher
27-09-08, 13:09
שטויות במיץ עגבניות מה שרשמת פה..

סטיף לגד דד ליפט לא עובד על רגליים? אז על מה הוא עובד? על הציפורניים?
http://www.exrx.net/weightexercises/gluteusmaximus/bbstrbackstifflegdeadlift.html

וובקשר לדדליפט והקשר להאמסטרינג
http://www.exrx.net/weightexercises/gluteusmaximus/bbdeadlift.html

מאיפה רק הבאת את הערימת שטויות האלה?

שמע אל תחשוב שאתה יודע יותר ממני

בקשר לסטיף לג דד ליפט
הרגליים עובדות בתור מציבות והם עובדות איזומטרי
אתה מרגיש את האמסטרינג שלך שם בגלל שאתה מותח אותו שחושילינג מתי שאתה מתכוף
אתה לא יכול להשוות את העבודה של זה לסקוואט או כל תרגיל רגליים אחר

ואם אתה כל כך מבין אז הינה הקשר של הדד ליפט והרגליים
האגוניסט רגליים הוא הקוואד הסנרגיסטים שלו זה האמסטרינג והתאומים והאנטגוניסט הוא האמסטרינג
איך יכול להיות שהאמסטרינג הוא גם סנרגיסט ואם אנטגוניסט? כי יש תפרדוקס לומברד אני בטוח שכל מי שמוסמך פה להיות מדריך יודע מה זה
אתה לא יכול להשוות בכלל את העבודה של האמסטרינג לעבודה של הקוואד כי האמסטרינג רק עוזרים
אז תעשה טובה לעצמך ואל תתוכח איתי

The Sun
27-09-08, 13:11
הכל אפשרי, תלוי במטרות של המתאמן.
ריפטו בss רוצה בראש ובראשונה שהמתאמן שלו ילמד לבצע את התרגילים כמו שצריך, ולכן חשוב שיבצע אותם בתדירות גבוהה.
מה גם שss זאת תוכנית לכוח (אפילו שתהיה היפרטרופיה, כמובן.) ויש שני סטים עצימים של סקוואט באימון, לעומת תוכנית ab ששם אני אעשה 4 סטים עצימים ועוד 2-3 לחימום :)

כמו בכל דבר, יש יתרונות וחסרונות.

coacher אתה ממשיך להביך את עצמך, מספיק.

coacher
27-09-08, 13:12

שמע תשאל פה כל מדריך מוסמך וניראה מה הוא יגיד

אם זה עוזר לך אני מחכה לתעודה של המדריך שלי
תאמין לי שאני יודע מה אני אומר ותשאל פה כל מדריך והוא יגיד לך שאני צודק.

reshos123
27-09-08, 13:23
הכל אפשרי, תלוי במטרות של המתאמן.
ריפטו בss רוצה בראש ובראשונה שהמתאמן שלו ילמד לבצע את התרגילים כמו שצריך, ולכן חשוב שיבצע אותם בתדירות גבוהה.
מה גם שss זאת תוכנית לכוח (אפילו שתהיה היפרטרופיה, כמובן.) ויש שני סטים עצימים של סקוואט באימון, לעומת תוכנית ab ששם אני אעשה 4 סטים עצימים ועוד 2-3 לחימום :)

כמו בכל דבר, יש יתרונות וחסרונות.

נכון, ריפטו רוצה שילמדו לבצע אותם כמו שצריך אבל הוא גם מכיר בחשיבות ובערך שלהם.
תקן אותי אם אני טועה אבל יש שם 3 סטים עבודה לסקוואט (לא שזה כזה רלוונטי לדיון).

ss היא תכנית לכוח אבל זה לא בהכרח אומר שהיא תכנית לפאווריפטרים או משהו, היא תכנית לכח כחלק מהרעיון של ריפטו שכוח הוא הבסיס והוא דבר סופר חשוב כהתחלה
הדעה שלו היא קודם תפתח כוח והשאר יבוא איתו, ועם זה אני די מסכים, ובגלל זה גם הוא נותן תדגש על אותם התרגילים

ו coacher - אמרת בסטיף לגד רק הגב עובד, האתר משקר יעני?
כנס ל
http://www.exrx.net/WeightExercises/GluteusMaximus/BBStrBackStiffLegDeadlift.html
כתוב שם target muscle - glutes
זה לא אני אמרתי, זה אמר האתר

coacher
27-09-08, 15:13
^^ נכון הגלטאוס עובד ומי עוד עובד? זוקפי הגב ואז אתה עושב פשיטה בגב

בגלל שאתה יורד לכפיפה הרמסטרינג שלך נמתח אז אתה מרגיש אותו

תאמין לי אני שאני יודע מה אני אומר
ורק שתידע שגם באתרים יש טעיות וגם בחלק מהספרים יש טעויות
אני לא אומר שאני יודע הכל פשוט למדתי על זה והכל כתוב לי פה מול העיניים

reshos123
27-09-08, 15:20
רק בגלל שאתה כותב ^^ אני לא מאמין לך

וברגע שתעשה תתרגיל הזה פעם אחת אתה תבין כמה בלבלת במוח עד עכשיו

- Idan -
27-09-08, 15:30
שמע תשאל פה כל מדריך מוסמך וניראה מה הוא יגיד

אם זה עוזר לך אני מחכה לתעודה של המדריך שלי
תאמין לי שאני יודע מה אני אומר ותשאל פה כל מדריך והוא יגיד לך שאני צודק.
אני מדריך, ואתה טועה בגדול. עשית סלט שלם מהכל, לא יודע בשביל מה דחפת עכשיו את פרדוקס לומברד, זה סתם פרדוקס דבילי שאוהבים לנפנף בו בקורס מדריכים, הפרדוקס הזה קיים בכל שריר דו מפרקי רק שהוא בולט במקרה של הסקוואט בגלל שזאת תנועה בסיסית של קימה מישיבה ובדיקות ה emg הראו פעילות גבוהה של ההאמסטרינגס.

עכשיו לתיקונים:
תעשה סטיפ לאג דד ליפט ואז כל הנועה היא רק בגב
התנועה היא ממש לא בגב, עמוד השדרה חייב להישאר סטטי, התנועה היא בירך בדיוק כמו דדליפט קלאסי. זוקפי הגו כמובן עובדים בלי קשר, אבל באופן סטטי (איזומטרי). ההבדל היחיד בין דדליפט קלאסי וסטיף לג דדליפט הוא בטווח התנועה של הברך, משמע עבודה של הקוואדס.

האמסטרינגס הם סינרגיסטים בפשיטת ירך ולכן הם עובדים (מסייעים לגלוטאוס מקסימוס).
האמסטרינגס ותאומים לא עוזרים לקאוודס כי הקוואדס מניעים את מפרק הברך, האמסטרינגס מניעים את הירך (ביחד עם גלוטאוס מקסימוס) ותאומים בקרסול. את התנועה מנתחים לפי מפרקים ולא כתנועה כוללת.

coacher
27-09-08, 15:54
אני מדריך, ואתה טועה בגדול. עשית סלט שלם מהכל, לא יודע בשביל מה דחפת עכשיו את פרדוקס לומברד, זה סתם פרדוקס דבילי שאוהבים לנפנף בו בקורס מדריכים, הפרדוקס הזה קיים בכל שריר דו מפרקי רק שהוא בולט במקרה של הסקוואט בגלל שזאת תנועה בסיסית של קימה מישיבה ובדיקות ה emg הראו פעילות גבוהה של ההאמסטרינגס.

עכשיו לתיקונים:

התנועה היא ממש לא בגב, עמוד השדרה חייב להישאר סטטי, התנועה היא בירך בדיוק כמו דדליפט קלאסי. זוקפי הגו כמובן עובדים בלי קשר, אבל באופן סטטי (איזומטרי). ההבדל היחיד בין דדליפט קלאסי וסטיף לג דדליפט הוא בטווח התנועה של הברך, משמע עבודה של הקוואדס.

האמסטרינגס ותאומים לא עוזרים לקאוודס כי הקוואדס מניעים את מפרק הברך, האמסטרינגס מניעים את הירך (ביחד עם גלוטאוס מקסימוס) ותאומים בקרסול. את התנועה מנתחים לפי מפרקים ולא כתנועה כוללת.

זוקפי הגב מאוד עובדים פה ביחד עם גלטאוס
ובקשר לקוואד זה מה שהזברתי לו
אם אתה הולך לפי פרדוקס לומברד אז בדד ליפט בשלב הקונצנטרי מי עושה את התנועה בברך?הקוואד והם אומרים שזה האמסטרינג,אז הזברתי להם שהקוואד עושה והאמסטרינג ביחד עם התאומים עוזרים לו עם התנועה
בסטיף לג אז אמרתי שהאמסטרינג גם עובד עם התאומים וגם בגלל הפרדוקס אבל הפרדוקס הוא באופן איזומטרי
אבל האורך של האמסטרינג משתנה בגלל התנועה בירך

האמסטרינגס ותאומים לא עוזרים לקאוודס כי הקוואדס מניעים את מפרק הברך, האמסטרינגס מניעים את הירך (ביחד עם גלוטאוס מקסימוס) ותאומים בקרסול. את התנועה מנתחים לפי מפרקים ולא כתנועה כוללת
^^ אותו דבר כמו מיקודם האמסטרינג+התאומים יש שוב תפרדוקס פה אין תנועה בברך היא במצב איזומטרי אבל עדיין הם עובדים
האמסטרינג לא עובד ממש איזומטי כי הוא עוזר לגלוטאוס

אבל אתה רוצה להגיד לי שסטיף לג זה תרגיל לרגליים? או תרגיל לגב כמו שאני אומר

shikoLM
27-09-08, 16:01
coacher אין לי מושג מה איך ומה מלמדים היום בקורס מדריכי חדר כושר אבל אין לך ממש מושג בניתוח תנועתי.

coacher
27-09-08, 16:06
לפי דעתי זה כבר דיון שאפשר לעשות בפרטי(הוא לא קשור לנשוא) אז אם מישהו רוצה שינעל

- Idan -
27-09-08, 16:15
התנועה של הברך לא משנה להאמסטרינגס, היא משנה לקאוודריספס כי מדובר פה בתנועת פשיטה. הברך לא סטטית, יש תנועה אבל ביחס לדדליפט קלאסי היא קטנה. חשוב להדגיש שאנחנו מדברים על סטיף לג דדליפט ולא Straight leg deadlift

ההאמסטרינגס אמנם מסייעים לגלוטאוס מקסימוס אבל זה לא מעיד בהכרח שהעבודה שלהם זניחה, הם עובדים חזק מאוד בפשיטה של הירך.

אני לא אוהב להגדיר תרגילים מורכבים לשריר מסוים, זה שגוי בעיניי אלא אם כן מדובר בעבודה של שריר מסוים שבולטת בהרבה מעל השרירים האחרים. דדליפט קלאסי אפשר לייחס לעבודה בעיקר של גלוטאוס מקסימוס, האמסטרינגס וקאוודס (בגלל שהם אלה שמניעים את המפרקים העיקריים - ירך וברך), זוקפי גו וטרפזים (בעיקר האמצעים) - עובדים איזומטרית אבל בגלל המשקל הגבוה שניתן לעבוד איתו ובגלל זרוע משא ארוכה (בהקשר לזוקפי הגו בלבד) הם בהחלט עובדים חזק מאוד. סטיף לג דדליפט אפשר לייחס לאותם שרירים מאותן סיבות בדיוק חוץ מהקוואדס מאחר והתנועה בברך קטנה יחסית. בדרך כלל המשקל שיהיה ניתן לעבוד איתו בסטיף לג דדליפט יהיה קטן יותר ועל כן המומנט על זוקפי הגו יהיה קטן יותר = פחות עבודה של זוקפי הגו.

coacher
27-09-08, 17:46
התנועה של הברך לא משנה להאמסטרינגס, היא משנה לקאוודריספס כי מדובר פה בתנועת פשיטה. הברך לא סטטית, יש תנועה אבל ביחס לדדליפט קלאסי היא קטנה. חשוב להדגיש שאנחנו מדברים על סטיף לג דדליפט ולא straight leg deadlift

ההאמסטרינגס אמנם מסייעים לגלוטאוס מקסימוס אבל זה לא מעיד בהכרח שהעבודה שלהם זניחה, הם עובדים חזק מאוד בפשיטה של הירך.

.

סבבה הבנתי מה הטעות שלי אני לא קורא תמיד עד הסוף

שהם אמרו שהאמסטרינג עובד אני היתי בטוח שהם מתכוונים במפרק הברך ולא הירך
לא משנה הבנתי תטעות שלי

Mr.Dino
27-09-08, 19:19
בקיצור מה זה הדיון הזה כולה שאלתי שאלה פשוטה ואתם רבים פה כמו לא יודע מה לא משנה תנעלו אני יעשה דדליפט ו סקוואט באימון רגליים.

reshos123
28-09-08, 00:15
[QUOTE=- Idan -;655234]אני לא אוהב להגדיר תרגילים מורכבים לשריר מסוים, זה שגוי בעיניי אלא אם כן מדובר בעבודה של שריר מסוים שבולטת בהרבה מעל השרירים האחרים. QUOTE]

the_sun - כנראה אני לא היחיד

ו coacher - זה לא שלא קראת עד הסוף - פשוט לא קראת בכלל

The Sun
28-09-08, 11:17
לא הבנתי את הציטוט והקשר שלו אליי

reshos123
28-09-08, 16:34
שמחשיב תתרגילים האלה כתרגילים כלליים ולא של קבוצה מסוימת
לא משנה. יאללה נראה לי נגמר הדיון פה.

The Sun
28-09-08, 16:45
גם אני בדיעה שצריך לעבוד כמה שיותר מורכב כדי לערב כמה שיותר קבוצות שרירים - לצורך העניין אני מאמן ידיים 3 סטים בשבוע אז ככה שאנחנו פחות או יותר משדרים על אותו הגל

וכן הדיון כאן גמור

trx--->sus
28-09-08, 16:47

מה שבתיאוריה ומה שקורה על פני השטח זה לא תמיד אותו דבר

אני אישית גודל הרבה יותר מabcd מאשר מab

The Sun
28-09-08, 16:48
זה שאתה גדל ב abcd הרבה יותר זה הכל טוב ויפה, אבל יש עוד המון פרמטרים שמשתנים ובטוח השתנו גם אצלך בין העבודה ב ab ו abcd.

בואו לא נפתח כאן שוב דיון על תדירות מול עצימות, למרות שאני ממש אוהב שזה תופס תאוצה ועוד פעם קופצים כל מיני אנשים מהחורים שלהם להציג עמדה - אבל לא זה המקום :)