PDA

צפה בגרסא המלאה : חזה

etaig
28-09-08, 03:16
אשמח בבקשה אם מישהו י יכול להביא לי תרגילי חזה טובים כי אני מתחיל עונת עלייה נקייה במסה

hypertrophy
28-09-08, 03:41
לחיצת חזה בלי שיפוע
עם שיפוע חיובי
עם שיפוע שלילי
ואם ממש ממש ממש חסר לך תרגיל אז פלייס בכבלים

etaig
28-09-08, 10:18
וואלה תודה רבה אחי

Bono
28-09-08, 11:18
http://exrx.net/Lists/ExList/ChestWt.html#anchor165455

BlackJack`
28-09-08, 14:38
לחיצת חזה
לחיצת חזה בשיפוע חיובי 30 מעלות
פלייס

+1
זה האימון חזה שלי.

hypertrophy
28-09-08, 15:09
לחיצת חזה
פלייס

הרבה יותר עדיף לעבוד גם על הסיבים התחתונים של החזה מאשר שני תרגילים על אותם הסיבים

Logout
28-09-08, 15:15
לחיצת חזה
פלייס

הייתי עושה את זה עם דאמבלים....

etaig
28-09-08, 15:57
וואלה תדה לכם אני יבדוק את זה

trx--->sus
28-09-08, 16:27
כמו שאמרו לך יש מיליון סוגי לחיצות

ותוסיף תרגיל הצלבה אחד

slim shady
28-09-08, 18:13
הרבה יותר עדיף לעבוד גם על הסיבים התחתונים של החזה מאשר שני תרגילים על אותם הסיבים

לא חושב שיש אפשרות כזאת... החזה מחולק לשנים לא שלוש כמו שחשבו פה פעם
החלק העליון
http://exrx.net/Graphics/PectoralisClavicle.gif
והחלק הגדול
http://exrx.net/Graphics/PectoralisSternal.gif
אין חלק תחתון..
הרוב חושבים שאם כדי לעבוד על החזה עליון עובדים עם שיפוע חיובי אז כדי לעבוד על החזה התחתון עובדים על שיפוע שלילי אבל אתם כולה ממקדים את העבודה על החזה הגדול מכאן התחושה שהחזה התחתון עובד.
אני לא חושב שבאמת יש אפשרות לעבוד על הסיבים התחתונים של השריר.. לא נראה לי שאפשר לעבוד על סיביים מסויימים בשריר בכלל ואם אני טועה תתקנו אותי.
בכל מקרה כל השיפוע שלילי לדעתי זה בולשיט ותמקד את העבודה שלך החזה הגדול - בלי שיפוע- והחזה העליון- שיפוע 30 35 מעלות.
- כשהחזה הגדול מקבל יותר מן הסתם..

- עוד תרגיל שלא ציינו פה זה פרפר. אחלה תרגיל לדעתי...
- אותו דבר מקבילים אם יודעים לעבוד נכון..
- אם אתה צריך עוד תרגילים או סירטון ביצוע שלהם תבקש אני יביא לך..

בהצלחה
shady:happy:

trx--->sus
28-09-08, 18:45
לא חושב שיש אפשרות כזאת... החזה מחולק לשנים לא שלוש כמו שחשבו פה פעם
החלק העליון
http://exrx.net/graphics/pectoralisclavicle.gif
והחלק הגדול
http://exrx.net/graphics/pectoralissternal.gif
אין חלק תחתון..
הרוב חושבים שאם כדי לעבוד על החזה עליון עובדים עם שיפוע חיובי אז כדי לעבוד על החזה התחתון עובדים על שיפוע שלילי אבל אתם כולה ממקדים את העבודה על החזה הגדול מכאן התחושה שהחזה התחתון עובד.
אני לא חושב שבאמת יש אפשרות לעבוד על הסיבים התחתונים של השריר.. לא נראה לי שאפשר לעבוד על סיביים מסויימים בשריר בכלל ואם אני טועה תתקנו אותי.
בכל מקרה כל השיפוע שלילי לדעתי זה בולשיט ותמקד את העבודה שלך החזה הגדול - בלי שיפוע- והחזה העליון- שיפוע 30 35 מעלות.
- כשהחזה הגדול מקבל יותר מן הסתם..

- עוד תרגיל שלא ציינו פה זה פרפר. אחלה תרגיל לדעתי...
- אותו דבר מקבילים אם יודעים לעבוד נכון..
- אם אתה צריך עוד תרגילים או סירטון ביצוע שלהם תבקש אני יביא לך..

בהצלחה
shady:happy:

טוב מאוד!

באמת הרבה אנשים לא יודעים את זה

אני לא מבין איך לא קיבלת vip אני כמובן הייתי גם צריך לקבל (רמי זה קיבינימט מה זה מועמד)?

Dark_Muse
28-09-08, 19:05
אני חושב שכבר דיברנו על שריר החזה בשרשור אחר פה והזכרנו את כל מה שנאמר. אין גם דבר כזה חזה עליון, זה בסך הכל אותו שריר אם כי סיבי החזה העליון מעוצבבים ממקורות שונים מזה של שאר חלקי החזה, לכן ניתן לחלק את זה כך.

זה לא אומר שאי אפשר לתת דגש לכיון סיביו של החלק התחתון בחזה, אם כי אני גם לא מוצא סיבה לעשות שיפוע שלילי. יש תרגילים הרבה יותר נחמדים לכך, למשל מקבילים.

slim shady
28-09-08, 19:09
איך אפשר לתת דגש לסיבים מסויימים? שואל, לא מתוך ציניות, לא שמעתי על דבר כזה וגם הגיונית זה לא נכון..
השריר חזה עליון זה כמעט שריר בפני עצמו- בערך כמו כתף קדמית ואמצעית אם כך בוודאי שאפשר לעבוד עליו- העובדה עליו היא כמעט ביחס ישיר לעבודה על החזה הגדול כי התנועות דומות וגם הוא עובד אבל בהחלא אפשר להתמקד בו יותר.
לגבי "חזה תחתון".. לדעתי זה מיתוס.

שוב אם יש לך מאמר או משהו שיתקן אותי אני ישמח לראות..

shady

Dark_Muse
28-09-08, 19:41
איך זה בדיוק לא נכון ולא הגיוני? שאתה מבצע תרגיל מסויים לכתפיים למשל, אתה לא עובד על כיון סיבים מסויים למרות שמדובר בשריר אחד?

מצטער אני לא טוב במציאת מאמרים, אשמח אם תוכל להראות לי מאמר שמנפץ את המיתוס הזה.

slim shady
28-09-08, 20:18
שוב.. כתפיים זה שלוש שרירים שונים שמושכים את היד לכיוונים שונים- תרגילים שונים. הם צמודים אחד לשני ופועלים כמעט ביחס ישיר אחד לשני אז מקובל להגיד שהם אותו שריר אבל זה לא ככה..
אותו דבר החזה. יש שריר גדול והשריר העליון. שני שרירים נפרדים שבגלל הקירוב שלהם והעובדה שהם מאוד מאוד דומים בתנועה שלהם נוטים לאחד אותם לשריר אחד.
אין דבר כזה לעבוד על סיבים מסויימים. פשוט אין
אין לי מאמר יש לי ניסיון בתחום והיגיון דיי בריא זה מספיק.
אם יש לך או למישהו מאמר או משהו סותר בנושא אני ישמח לקרוא.

שנה טובה
shady

Dark_Muse
28-09-08, 20:43
כנראה שנסיון זה לא מספיק, כי ידע אין לך בשיט. תלמד קצת אנטומיה ותחזור להתווכח על משהו שאולי אתה כן מבין בו.

אה, וההגיון הבריא שלך נובע מבורות ותו לא.

- Idan -
28-09-08, 20:47
איך אפשר לתת דגש לסיבים מסויימים?

shady
בשרירים שיש להם כיווני סיבים שונים, אפשר לעבוד בצורה כזאת שסיבים בכיוון מסוים יעבדו יותר מסיבים בכיוון אחר. כל העניין הזה של "חזה עליון", "כתף קדמית" וכו' קשור לכיוון הסיבים. הפעולה של האיבר מתבצעת עפ"י כיוון הסיבים של השריר שמניע את האיבר ולכן אם תעבוד לפי קו הפעולה של השריר, אתה תפיק ממנו את המירב. כך למשל קירוב אופקי הוא קו הפעולה הקלאסי של החזה, מאחר וזהו שקול הכוחות של כל הסיבים.

http://www.docmartin.at/Unfallchirurgie/Schulter/pectoralis.jpg

לעומת זאת, לבייספס יש רק כיוון אחד של סיבים (מאחר והמרפק הוא חד צירי) ולכן אין אפשרות לעבוד עם דגש על סיבים שונים של הבייספס. כנ"ל גם הברכיאליס והטרייספס שאפשר לראות בתמונה.

http://img521.imageshack.us/img521/8028/image002px4.gif

כמו החזה כך גם לגבי הכתפיים, מדובר בשריר אחד עם סיבים שמתפרסים כמו מניפה, הם יוצאים מנקודות שונות של הקלויקולה והסקפולה אבל מתחברים לאותה נקודה על הזרוע, דבר המאפשר לזרוע לנוע לכל כיוון אפשרי מאחר והכתף היא מפרק רב צירי.

אל תבנה כל כך על האיורים של EXRX, הם מאוד מטעים כי הם כביכול מחלקים את השרירים למדורים מה שנראה כאילו מדובר בשרירים שונים, באותה מידה הם היו יכולים לחלק את השרירים להרבה יותר חלקים כי כיוון הסיבים לא מסתכם רק ב 2-3 וקטורים. זה פשוט עניין של סמנטיקה, זה יהיה כמו לחלק את שושנת הרוחות ליותר מ 4 או 8 כיוונים. החזה (Pectoralis Major) הוא שריר אחד והכתף (Deltoid) הוא גם שריר אחד.

The Sun
28-09-08, 20:57
ברפרוף קצר על הנושא ראיתי שוב שקפץ עניין ה"חזה תחתון"

תעשו מקבילים עם משקל עליכם ויהיה יופי

Dark_Muse
28-09-08, 22:49
לעזאזל עידן, מה זה הסבלנות הזו :-p

Bono
28-09-08, 22:52
לעזאזל עידן, מה זה הסבלנות הזו :-p

תכונה שאין לך....
במקום לרדת על הבן אדם הייתה מסביר למה אתה מתכוון - כמו שעידן הסביר ואפילו פחות מזה.

slim shady
28-09-08, 23:44
כנראה שנסיון זה לא מספיק, כי ידע אין לך בשיט. תלמד קצת אנטומיה ותחזור להתווכח על משהו שאולי אתה כן מבין בו.

אה, וההגיון הבריא שלך נובע מבורות ותו לא.

טוב אחי. כשיהיה לך משו אינפורמטיבי להגיד תענה להודעות שלי.
ופעם הבאה שאתה רוצה לדבר אליי ככה תעשה טובה אל תשב מאחורי מקלדת ומסך. פלצני מקלדת כמוך ראיתי ואני רואה כל יום אז תחסוך ממני.

אל תטרח לענות להודעה הזאת אלא אם כן יש לך משהו חכם להגיד

לעניין.
עידן קודם כל טוב שחזרת הייתחסר בפורום אימונים
לא הבנתי לגבי הקטע עם הכיוון סיבים. אתה אומר שלמשל הכתף לא מחולקת ל3 שרירים שונים?
אותו דבר לגבי החזה. איך הוא מחולק? כאילו יש חזה עליון שזה שריר בפני עצמו או שזה גם קשור לכיוון סיבים?
אם אני לא טועה ויש מצב שאני טועה הסיבים קשורים לגיד שמושך אותם כאגודה אחת, אם כך איך אפשר לעבוד על סיבים באופן פרטני יותר?
האם זה גם תקף לגבי הבטן? כי אני זוכר שעבודה על הבטן היא עבודה על כל הבטן ולא כמו שנטו לחשוב- בטן תחתונה עליונה וכו'.. איך זה מסתדר פה?

שואל מתוך כוונה לדעת לא להתחכם או משהו.

תודה מראש
shady

Dark_Muse
29-09-08, 08:56
תכונה שאין לך....
במקום לרדת על הבן אדם הייתה מסביר למה אתה מתכוון - כמו שעידן הסביר ואפילו פחות מזה.

נכון, אין לי סבלנות לאנשים שכותבים לי "יש לי הגיון בריא" ברמיזה שכביכול אני טועה בגלל הגיון חולה.
ואיפה ירדתי עליו?

ופעם הבאה שאתה רוצה לדבר אליי ככה תעשה טובה אל תשב מאחורי מקלדת ומסך. פלצני מקלדת כמוך ראיתי ואני רואה כל יום אז תחסוך ממני.

:):):):) מי אתה חושב שאתה שאני לא אגיד לך את זה בפרצוף? כבר אמרתי לאנשים בפרצוף דברים יותר גרועים. מה שכן, הם לא התרבבו שההגיון שלהם יותר בריא אלא הם הקשיבו וביררו את העניין. בכל מקרה אתה טועה וזה לא משנה אם זה מאחורי מקלדת או מול הפנים שלך, מה כבר תעשה? :rolleyes:

הכתף היא לא שלושה שרירים, החזה לא מחולק לשנים (תחפש בגוגל). מדובר בשריר מניפה שכיון התנועה הוא בהתאם לכיון סיביו. תזכור שסיבי השריר הם אלו שמתכווצים, הגיד הוא אמצעי החיבור של השריר והעצם.
כשאתה עובד על הבטן, אתה מפעיל את כל שריר הישר בטני, וכפי שכבר עידן הסביר לגבי הביספס, כיון סיבי הישר בטני הוא לכיון אחד בלבד, אז אין צורך לחלק אותה ל"בטן תחתונה" ו"בטן עליונה". מה גם שהכוונה בבטן תחתונה ברוב המקרים היא בנסיון לחטב את השומן מה שבפועל גם ככה לא יקרה מזה. זה לא אומר שלא ניתן לעשות תרגילים "הפוכים" כמו גלגול אגן וכו'.

Bono
29-09-08, 09:18
[QUOTE=Dark_Muse;656433]נכון, אין לי סבלנות לאנשים שכותבים לי "יש לי הגיון בריא" ברמיזה שכביכול אני טועה בגלל הגיון חולה.
ואיפה ירדתי עליו?

"ההגיון הבריא שלך נובע מבורות ותו לא."
לא משנה .. עד עכשיו התרשמתי ממך לטובה- אתה בד"כ עונה לאנשים לעניין וכמו שצריך...אבל לא הייתה צריך להתחיל להתעצבן... תסביר למה התכוונתה(פחות ממה שעידן עשה) וזהו..
שנה טובה:diractor:

Dark_Muse
29-09-08, 09:44
אני לא מתעצבן 8)

סליחה slim אם נפגעת.
שנה טובה |פרח|

itaiprz1
29-09-08, 13:04
ברפרוף קצר על הנושא ראיתי שוב שקפץ עניין ה"חזה תחתון"

תעשו מקבילים עם משקל עליכם ויהיה יופי

זה באמת אחלה אני ההיתי עושה את זה זה בן ****
הבעיה היחידה שאני משאיר את זה לסוף ושאני בא לעשות אני לא מצליח להרים את עצמי,

slim shady
29-09-08, 16:30
נכון, אין לי סבלנות לאנשים שכותבים לי "יש לי הגיון בריא" ברמיזה שכביכול אני טועה בגלל הגיון חולה.
ואיפה ירדתי עליו?

:):):):) מי אתה חושב שאתה שאני לא אגיד לך את זה בפרצוף? כבר אמרתי לאנשים בפרצוף דברים יותר גרועים. מה שכן, הם לא התרבבו שההגיון שלהם יותר בריא אלא הם הקשיבו וביררו את העניין. בכל מקרה אתה טועה וזה לא משנה אם זה מאחורי מקלדת או מול הפנים שלך, מה כבר תעשה? :rolleyes:

הכתף היא לא שלושה שרירים, החזה לא מחולק לשנים (תחפש בגוגל). מדובר בשריר מניפה שכיון התנועה הוא בהתאם לכיון סיביו. תזכור שסיבי השריר הם אלו שמתכווצים, הגיד הוא אמצעי החיבור של השריר והעצם.
כשאתה עובד על הבטן, אתה מפעיל את כל שריר הישר בטני, וכפי שכבר עידן הסביר לגבי הביספס, כיון סיבי הישר בטני הוא לכיון אחד בלבד, אז אין צורך לחלק אותה ל"בטן תחתונה" ו"בטן עליונה". מה גם שהכוונה בבטן תחתונה ברוב המקרים היא בנסיון לחטב את השומן מה שבפועל גם ככה לא יקרה מזה. זה לא אומר שלא ניתן לעשות תרגילים "הפוכים" כמו גלגול אגן וכו'.

לא סובל אנשים שמרשים לעצמם לדבר איך שהם רוצים כשהם מאחורי מקלדת. בור אתה יכול להגיד למי שאתה רוצה לא לי ובטח לא באינטרנט.לא נפגעתי אני לא כל כך שם על זה אבל זה בכל זאת מעצבן.
לא רמזתי ולא כלום אמרתי שכל מה שאמרתי אני מבסס על הניסיון שייש לי בתחום+ ידע בסיסי מאוד+ הגיון. לא אמרתי שלך אין או שום דבר באתי לנסות לנהל דיון ואתה בא לתקוף אין לי בעיה אבל דיבורים כאלה עושים בפנים ולא מסתתרים מאחורי כינוי ומסך- לא רק כל אחד פה.
אני לא מתיימר להיות שום דבר, אם יש משהו שלמדתי בפורום הזה שאתה אף פעם לא יכול לדעת הכל וכל מה שאתה יודע יודע יכול להפוך פתאום למיתוס ככה שאני תמיד פתוח להקשבה.

בכל מקרה אתה נראה בחור טוב ומבין עניין עם ידע בתחום, וראש השנה היום אז בוא נתחיל מהתחלה.

אמרת שהכתף לא מחולקת לשלוש שרירים אלא אלה פשוט כיוונים שונים של הסיבים. כל כיוון כזה נמשך ע"י גיד אחר? איך זה הולך?
בקשר לחזה. אם הסיבים של החזה הם כמו מניפה אז איך אפשר לעבוד על חלק מהם? כאילו אם מתייחסים לשני כיווני סיב בחזה. זה מחולק ל"חזה הגדול" ו"חזה עליון" ששניהם כיווני סיבים שונים- ניתן לעבוד על סיבים ספציפיים מתוך הסיבים השייכים לאותו כיוון?
שוב אני מזכיר אני באמת באמת שואל לדעת לא להתחכם ולא כלום.

תודה מראש לתשובות
שנה טובה
shady

hypertrophy
29-09-08, 16:44
סלים...בוא ננסה לפשט את הדברים...
סיב שריר מכווץ לאורכו-סבבה?
יש שרירים כמו הבייספס לדוגמא שכל סיבי השריר הולכים לאותו הכיוון לדוגמאת הבייספס מהאמה עד לכתף מפה אפשר להבין שהפעולה היחידה שהוא מבצע היא כפיפה במרפק
יש שרירים שיש להם כיוון אחד עיקרי אבל יש בהם זויות[למשל הפקטורליס מייג'ור שהוא החזה הגדול] כך שבגדול התנועה העיקרית כשכל סיבי השריר מתכווצים ביחד הם יוצרים את התנועה של קירוב של הכתף ושוב אבל גדול בגלל שיש להם כמה זויות יש לנו אפשרות לתת לחלק מהסיבים התייחסות מיוחדת אם מומנט ההתנגדות הוא כביכול בהמשך ישיר[למשל בביספס ההתנגדות מגיעה כהמשך ישיר לאמה]לכיוון הסיבים....
מפה אנחנו יכולים להסיק שכן יש אפשרות לבודד פעולה של חלק מהסיבים[זה לא אומר שכל שאר הסיבים נחים הם גם עובדים אבל העומס העיקרי הוא על הסיבים הספציפים]
תסתכל על המצגות שעידן שם לנו פה ותראה את כיווני הסיבים של החזה...ככה תוכל להבין וויזואלית למה התכוונתי
מקווה שעזרתי
שנה טובה ואנאבולית שתהיה לך

Cookie
29-09-08, 16:47

לעניין.
עידן קודם כל טוב שחזרת הייתחסר בפורום אימונים
לא הבנתי לגבי הקטע עם הכיוון סיבים. אתה אומר שלמשל הכתף לא מחולקת ל3 שרירים שונים?
אותו דבר לגבי החזה. איך הוא מחולק? כאילו יש חזה עליון שזה שריר בפני עצמו או שזה גם קשור לכיוון סיבים?
אם אני לא טועה ויש מצב שאני טועה הסיבים קשורים לגיד שמושך אותם כאגודה אחת, אם כך איך אפשר לעבוד על סיבים באופן פרטני יותר?
האם זה גם תקף לגבי הבטן? כי אני זוכר שעבודה על הבטן היא עבודה על כל הבטן ולא כמו שנטו לחשוב- בטן תחתונה עליונה וכו'.. איך זה מסתדר פה?

שואל מתוך כוונה לדעת לא להתחכם או משהו.

תודה מראש
shady

זה לא שעובד רק "החזה עליון" או רק "החזה תחתון",אם לחיצות בשיפוע גורמות לסיבים העליונים של השריר לעבוד יותר מאשר בלחיצות ללא שיפוע ו/או בשיפוע שלילי.
אותו דבר לגבי הבטן,זה שריר אחד,כל הסיבים שלו תמיד עובדים אבל לפעמים הסיבים העליונים עובדים יותר ולפעמים הסיבים התחתונים.

hypertrophy
29-09-08, 16:49
זה לא שעובד רק "החזה עליון" או רק "החזה תחתון",אם לחיצות בשיפוע גורמות לסיבים העליונים של השריר לעבוד יותר מאשר בלחיצות ללא שיפוע ו/או בשיפוע שלילי.
אותו דבר לגבי הבטן,זה שריר אחד,כל הסיבים שלו תמיד עובדים אבל לפעמים הסיבים העליונים עובדים יותר ולפעמים הסיבים התחתונים.

?!?!?!?!!?!!?!?!
לבטן אין סיבים תחתונים וסיבים עליוניים!!
שריר הבטן מתחיל בחזה ונגמר באגן

כדי שיהיו סיבים עליוניים ותחתונים השריר היה צריך ללכת ממותן למותן ואז התנועה הייתה קיפול הגוף לצד....

slim shady
29-09-08, 20:01
סלים...בוא ננסה לפשט את הדברים...
סיב שריר מכווץ לאורכו-סבבה?
יש שרירים כמו הבייספס לדוגמא שכל סיבי השריר הולכים לאותו הכיוון לדוגמאת הבייספס מהאמה עד לכתף מפה אפשר להבין שהפעולה היחידה שהוא מבצע היא כפיפה במרפק
יש שרירים שיש להם כיוון אחד עיקרי אבל יש בהם זויות[למשל הפקטורליס מייג'ור שהוא החזה הגדול] כך שבגדול התנועה העיקרית כשכל סיבי השריר מתכווצים ביחד הם יוצרים את התנועה של קירוב של הכתף ושוב אבל גדול בגלל שיש להם כמה זויות יש לנו אפשרות לתת לחלק מהסיבים התייחסות מיוחדת אם מומנט ההתנגדות הוא כביכול בהמשך ישיר[למשל בביספס ההתנגדות מגיעה כהמשך ישיר לאמה]לכיוון הסיבים....
מפה אנחנו יכולים להסיק שכן יש אפשרות לבודד פעולה של חלק מהסיבים[זה לא אומר שכל שאר הסיבים נחים הם גם עובדים אבל העומס העיקרי הוא על הסיבים הספציפים]
תסתכל על המצגות שעידן שם לנו פה ותראה את כיווני הסיבים של החזה...ככה תוכל להבין וויזואלית למה התכוונתי
מקווה שעזרתי
שנה טובה ואנאבולית שתהיה לך

אוקיי תודה רבה אני חושב שהבנתי..
בשביל להרחיב ככה.. השריר שהתייחסתי אליו כחזה עליון מה הוא? חלק מה חזה הגדול? כאילו מהמניפה או שהוא משהו אחר?
העבודה הזאת על הסיבים הספציפיים היא אפקטיבית בכלל שווה את העבודה עליה? כי מהניסיון שלי לא כל כך..
איזה עוד שרירים יש חוץ מהחזה ומהכתף שהם שרירי מניפה כאלה?

טוב תודה רבה על הארות. באמת שאני כבר המון זמן קורא ולומד והכל וכל פעם אני לומד דברים חדשים וזה תמיד טוב.. אז תודה
שנה טובה וחג שמח :king:

Dark_Muse
29-09-08, 21:40
אתה לא צריך להתייחס לזה במיוחד. אם זכור לי נכון, כשאתה עושה בנץ רגיל אז הסיבים התחתונים של החזה עובדים ב85% (קראתי את זה איפשהו מזמן), כך שלטעמי שיפוע שלילי וכל זה הוא מיותר לגמרי. גם כשהחזה עובד בתור סנרגיסט, תיהיה יותר פעולה של החזה התחתון בכל תרגילים שבהם יש קירוב ופשיטה בכתף (תרגילי גב בעיקר). בגלל זה, לדעתי, מיותר לתת דגש לאזור שנקרא "חזה תחתון".

החלק העליון של שריר החזה משתתף כסינרגיסט רק בכפיפה בכתף, והוא מעוצבב בנפרד אם אני לא טועה. אם נתייחס רק לנתון הראשון, זה כבר סיבה טובה לתת לחלק העליון יותר דגש.(גם מבחינת מראה זה נחמד :-) ).

כמובן שגם בכתף וגם בחזה, כשאתה עובד על השריר, כל השריר משתתף. רק יחס הפעולה הוא בהתאם לקו הפעולה של סיבי השריר. כך שאם אתה עושה לחיצת חזה על ספה רגילה, גם החלק העליון והחלק התחתון של החזה יעבדו, אך בהתאם לקו הפעולה, הכיווץ העיקרי יהיה בחלק האמצעי\תחתון. כנ"ל לגבי הכתפיים: כשאתה עושה הרחקת כתפיים לצדדים, יעבדו בעיקר הסיבים האמצעים של הדלתויד. ברגע שתשנה את קו הפעולה של השריר, תעשה רוטציה לאטרלית בזרוע (תעבור למיד פוזישן מפרונציה) קו הפעולה ישתנה, והחלק הקדמי של הדלתויד יהיה העיקרי. תעשה רוטציה מידיאלית בכתף והחלק האחורי של הדלתויד יהפוך לעיקרי (לא מומלץ כמובן, לא בריא לכתף).

לא חושב שיש עוד שרירים כמו החזה והכתף שניתן לחלק אותם לאזורים על פי כיון סיבם.

slim shady
30-09-08, 10:48
אוקיי תודה רבה על התשובות.
:)

Cookie
30-09-08, 15:15

מה עם הרגליים? לא בגלל החיבור בברך אלא החיבור באגן

gilsXM
30-09-08, 15:20
לחיצת חזה
לחיצת חזה שיפוע 30 מעלות (חזה עליון)
פרפר בשכיבה
ואם עוד משהו אז לחיצות חזה בשיפוע שלילי
או פלייס בקייבל קרוס
כמובן אפשר גם מקבילים

hypertrophy
30-09-08, 15:32
אתה לא צריך להתייחס לזה במיוחד. אם זכור לי נכון, כשאתה עושה בנץ רגיל אז הסיבים התחתונים של החזה עובדים ב85% (קראתי את זה איפשהו מזמן), כך שלטעמי שיפוע שלילי וכל זה הוא מיותר לגמרי. גם כשהחזה עובד בתור סנרגיסט, תיהיה יותר פעולה של החזה התחתון בכל תרגילים שבהם יש קירוב ופשיטה בכתף (תרגילי גב בעיקר). בגלל זה, לדעתי, מיותר לתת דגש לאזור שנקרא "חזה תחתון".

החלק העליון של שריר החזה משתתף כסינרגיסט רק בכפיפה בכתף, והוא מעוצבב בנפרד אם אני לא טועה. אם נתייחס רק לנתון הראשון, זה כבר סיבה טובה לתת לחלק העליון יותר דגש.(גם מבחינת מראה זה נחמד :-) ).

כמובן שגם בכתף וגם בחזה, כשאתה עובד על השריר, כל השריר משתתף. רק יחס הפעולה הוא בהתאם לקו הפעולה של סיבי השריר. כך שאם אתה עושה לחיצת חזה על ספה רגילה, גם החלק העליון והחלק התחתון של החזה יעבדו, אך בהתאם לקו הפעולה, הכיווץ העיקרי יהיה בחלק האמצעי\תחתון. כנ"ל לגבי הכתפיים: כשאתה עושה הרחקת כתפיים לצדדים, יעבדו בעיקר הסיבים האמצעים של הדלתויד. ברגע שתשנה את קו הפעולה של השריר, תעשה רוטציה לאטרלית בזרוע (תעבור למיד פוזישן מפרונציה) קו הפעולה ישתנה, והחלק הקדמי של הדלתויד יהיה העיקרי. תעשה רוטציה מידיאלית בכתף והחלק האחורי של הדלתויד יהפוך לעיקרי (לא מומלץ כמובן, לא בריא לכתף).

זה נכון לfbw אבל כשאתה צריך שלושה תרגילים לחזה עדיף לחלק לתחתון אמצעי ועליון במקום עליון ושניים אמצעיים

אל תדליק אותי גיא!