PDA

צפה בגרסא המלאה : רכיב מפרק/דוחס/סיבובי

Fatboy
01-10-08, 17:40
מישהו יכול לתת לי דוגמאות תנועתיות לשלושת הרכיבים?

- Idan -
01-10-08, 17:46
רכיב מסובב - מפרק המרפק ב-90 מעלות בזמן כפיפות מרפקים בעמידה
רכיב מפרק - אותו תרגיל, הפעם המרפק נעול (נקודת ההתחלה של התרגיל)
רכיב דוחס - מרפקים נעולים בלחיצת חזה, אחיזה ברוחב כתפיים (זרועות אנכיות לקרקע)

Fatboy
01-10-08, 18:22
הרכיב המפרק מתייחס למפרק הכתף ולמרפק?

Dark_Muse
01-10-08, 19:26
בדיוק, מומנט ההתנגדות כלפי מטה רוצה לפרק את המרפק הכתף.

Fatboy
01-10-08, 19:29
תודה רבה

shikoLM
01-10-08, 21:10
בדיוק, מומנט ההתנגדות כלפי מטה רוצה לפרק את המרפק הכתף.

לא מדוייק. בלי להתייחס לפעילות אקטיבית של השרירים במפרק הכתף, במצב נייטרלי ותקין של הסקפולה ובשילוב עם החלק העליון של הקפסולה הגלנו-הומרלית (כולל הרצועה הקוראקו-הומרלית)
מומנט ההתנגדות דווקא דוחס את הראש של ההומרוס לתוך הגלנויד פוסה ומעניק למפרק הכתף יציבות סטטית.

Dark_Muse
02-10-08, 08:51
ידוע, אבל לא מייחסים את זה כמפרק כפי שזכור לי. שאלתי את השאלה הזאת בקורס שלי שכן הכתף הוא מכתש ועלי וכאשר מחזיקים משקולות נניח, הכתף אכן נדחסת ולא נמצאת ברכיב מפרק ישיר (מצב שהיה נגרם נניח כשהיד מורמת ומומנט ההתנגדות מושך לצד).

שישאל בקורס אם יהיה לו בילבול.

shikoLM
02-10-08, 11:25
לא כל כך הבנתי, את מה לא מחשיבים/מייחסים כמפרק?

הדחיסה של ההומרוס כנגד הסקפולה היא לא ממש כתוצאה מהמבנה הגרמי עצמו של המפרק (ההטיה קטנה מאוד של הגלנויד פוסה ביחס לגבול המידיאלי של הסקפולה ובסה"כ רק שליש מהראש של ההומרוס בה במגע עם הגלנויד פוסה), אלא מדובר בשילוב של מנח תקין של הסקפולה (מעט רוטציה לטרלית) ומתח פסיבי בחלק העליון של הקפסולה.

hypertrophy
02-10-08, 14:11
:):):):) אם מישהו מבחוץ היה נכנס לפוסט הזה הוא היה חושב שאתם מחרטטים מילים

ענת ברמי
01-01-11, 10:21
סחתיין על התשובה... תוך דקה הבנתי מהו רכיב מסובב מפרק ודוחס הללויה !!:clap:

אם המורה שלי היתה עונה לי ככה בתחילת שיעורי קינסיולוגיה - לא הייתי בוהה בה בעיני עגל והייתי מבינה את החומר יותר טוב.

subzero1122
01-01-11, 15:49
וואו, טוב שלא הקפצת נושא מתקופת התנ"ך.

עוד רגע יבוא לפה משה וישאל מה היתה הכוונה ב"של נעלך מעל רגליך"

ח1צן
01-01-11, 16:19
ענת ברמי.
אולי יש לו קשר לענת בנאי.

lifton
01-01-11, 16:21
אם כבר הוקפץ...
הרכיב המסובב יהיה הכי גדול ב90 מעלות , אבל זה מתייחס רק למרפק כי אותי שאלו על הכתף כמה פעמים..לדעתי זה לכל מפרק בגוף..

ושאלה שהיתה לי במבחן, למה ב90 מעלות הרכיב הממפרק הוא ההכי גדול?

!Demon!
01-01-11, 16:28
סחתיין על התשובה... תוך דקה הבנתי מהו רכיב מסובב מפרק ודוחס הללויה !!:clap:

אם המורה שלי היתה עונה לי ככה בתחילת שיעורי קינסיולוגיה - לא הייתי בוהה בה בעיני עגל והייתי מבינה את החומר יותר טוב.

תשמע אתה ללא ספק המוביל בפינת הבלוט השבועי...:clap:

תמשיך ככה

TUXLIGHT
01-01-11, 17:14
אם כבר הוקפץ...
הרכיב המסובב יהיה הכי גדול ב90 מעלות , אבל זה מתייחס רק למרפק כי אותי שאלו על הכתף כמה פעמים..לדעתי זה לכל מפרק בגוף..

ושאלה שהיתה לי במבחן, למה ב90 מעלות הרכיב הממפרק הוא ההכי גדול?

הרכיב המסובב [מומנט]

יהיה תמיד הכי גבוה ב 90 מעלות להתנגדות

בכתף לדוגמא... כשאתה מזחיק משקולת ביד ישרה.. הרכיב המסובב יהיה גבהו ביותר בזוית 90 מעלות

או נניח שאתה מחזיק כבל של מכונה.. והכבל מגיע אלייך בזוית 30 מעלות נניח
אז הרכיב המסובב יהיה הגבוה ביותר כשהכתף תיהיה ב 120 מעלות ..

הנה יצירת אומנות שציירתי בצייר בישבילך

http://up351.siz.co.il/up2/y1mrhtkjyywo.jpg (http://www.siz.co.il/)

החץ הירוק מסמל מאיפה מגיעה ההתנגדות [למעלה.. משקולת חופשייה.. כוח המשיכה מושך ישירות למטה... למטה במקרה השניש ציינתי.. כבל ממכונה מושך לכיוון המכונה]

היד האדומה מסמלת איפה המומנט [הרכיב המסובב] הוא הגבוה ביותר.. בדיות במקום שבו הזרוע יוצרת 90 מעלות בינה לבין ההתנגדות

כל שער הידיים זה סתם

lifton
01-01-11, 19:35
אז מבחינתי ולהבנתי רכיב מסובב זה התנגדות שיוצרת תנועה.

TUXLIGHT
01-01-11, 20:34
רכיב מסובב = מומנט ..

תחפש באינטרנט מה זה..

לא עשית את הקורס כבר? .. לא לימדו אתכם את זה?

lifton
01-01-11, 20:46
פסדר הבנתי את זה..

ולימדו אותנו בקורס..רק שהקורס שלי היה מזמן ואחרי 4 פעמים שנכשלתי אני חוזר לנסות שוב.

יניב צוות ישראלבודי
02-01-11, 22:36
פסדר הבנתי את זה..

ולימדו אותנו בקורס..רק שהקורס שלי היה מזמן ואחרי 4 פעמים שנכשלתי אני חוזר לנסות שוב.

אל תיעלב אבל אחד שנכשל 4 פעמים בקורס מדריכים זה בדיוק מה שהמדינה הזאת לא צריכה.
לא הייתי רוצה להיות מתאמן שלך ולא הייתי שולח אנשים שאני מכיר אליך.
זה כולה קורס מדריכים לא פרופסורה בתורת הקוואנטים.
אם נכשלת במבחן העיוני, סימן שאין לך שום ידע, מצד שני אם נכשלת במבחן המעשי סימן שאתה לא יודע אפילו להתאמן.
תעשה לציבור טובה ואל תהיה מדריך.

SmokingSnake
03-01-11, 01:08
אם נכשלת במבחן העיוני, סימן שאין לך שום ידע, מצד שני אם נכשלת במבחן המעשי סימן שאתה לא יודע אפילו להתאמן.

וואלה אחי איזה חריף אתה:eek:
אני סיימתי את הקורס גם, ממוצע ציונים 84 עם למידה מינימלית, בלי מועדי ב' סלמתאק לא רוצה לראות יותר מרצים לכושר:no:

עכשיו ברצינות, מי שאחרי הקורס לא יודע מה זה רכיב מסובב ואיפה המומנט המרבי בכל התרגילים או מבצע יותר מתרגיל אחד בטכניקה לקויה לא צריך להיות מדריך...
כמו שראיתי מישהו במכון, בן 50+, חדש בחדר כושר, שמן המטרה שלו זה חיטוב, בא 3 פעמים למכון, בנה לו מאמן תכנית ABC, התבאסתי רצח שמגיעים אנשים עם רמה כזאת לחדרי כושר

*המומנט המרבי יימצא בזווית של 90 מעלות בין ההתנגדות למפרק הפעיל(קייבל קרוס- שונה כמו בציור ששמו פה, כנ"ל מכונות- שונה לחלוטין עפ"י הכבל)

lifton
03-01-11, 02:21

לא נעלבתי, הקטע שהידע שלי קיים, מבחינת תזונה אימונים קיים הרבה בקופסא..הקטע שמכשיל אותי כל הזמן זה כל הניתוח של התרגילים, רכיבים, מנופים, שפה אני על הפנים..
הבוחן תמיד אומר לי שאני מכניס למבחן ידע שקיים אצלי אבל הוא לא מועבר בקורס ובגלל זה אי אפשר להתייחס אליו , היו לי המון ויכחים בקורס ותמיד אמרו לי לחשוב איך עוברים את המבחנים מבחינת החומר המועבר בוינגייט ולא ידע אישי למרות שהוא נכון ומבוסס.

יש חבר'ה שאני מאמן כבר והולך מצוין..
למבחן המעשי אני מגיע נורא בלחץ, הביצוע של התרגילים 100% הבנה על איזה שרירים ,מסייעים, תומכים ושאר השטויות מובן ועל זה אני מקבל 100..
שוב הכישלון פה הוא יותר בקטע ה"תאורטי" ניתוחים של דברים שצריך לעשות בראש.

ומוזר שאתה אומר את זה..
כי המבחן הזה לא מראה על שום ידע נרחב ובטח שלא על איכות או יכולות המאמן אני עזרתי ל- 3 חבר'ה מהקורס לעבור את המעשי ,הם עברו והיום שאנחנו מדברים אין להם מושג בשיט בתחום, ואני מגיע ושופך להם ידע בתזונה תוכניות אימון שמה שהם יודעים זה ab , בלי להשויץ רק כדי שתבין עד כמה הדבר הזה לא קובע.

ואני לא צריך להגיד עד כמה הרמה של המאמנים בארץ על הפנים ,ואותם אלה שעוברים את הקורס בציון 100.