PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה על אימון חזה

LHO
02-10-08, 20:11
רציתי לדעת האם זה משנה לטובה או לרעה אם אני מתחיל את אימון החזה עם תרגילים לחזה עליון ורק אחר כך עובר לחזה הגדול?

תודה

The Sun
02-10-08, 20:23
לא משנה, רק תדאג להתחיל את האימון בתרגיל לחיצה.

Dark_Muse
02-10-08, 20:31
למה? ואם הוא יתחיל עם מקבילים?

The Sun
02-10-08, 20:34
אל תתחכם.
1. אין מה להתווכח על העובדה שלחיצת חזה היא התנועה הכי טובה לפיתוח החזה, לך תתווכח עם שנים של מאמנים.
2. גם מקבילים היא תנועת לחיצה.

Dark_Muse
02-10-08, 20:52
אל תתחכם? תפסיק לכתוב שטויות אז אני אפסיק להתחכם.

1. לחיצת חזה הוא אכן תרגיל טוב לפיתוח החזה. להגיד "תדאג להתחיל איתו" היא דעתך בלבד.
2. גם שכיבות סמיכה היא תנועת לחיצה. גם בפרפר יש קירוב אופקי כמו בכל התרגילים האלו.
3. אם הוא רוצה לעבוד בשיטת התשה מוקדמת, בא לו להתאמן ככה, מה הדאגה שלו צריכה להיות שהוא צריך להתחיל עם לחיצות?

אם כבר תרשום לו "ממליץ לך להתחיל עם תרגיל מורכב בתחילת האימון החזה" אבל להדאיג אותו? מה יקרה? הוא חס וחלילה לא יגדל?

Mad_dog
02-10-08, 21:26
מצויין שאתה מתחיל מתרגיל לחיצה עליון זה לא משנה מאיזה תרגיל אתה מתחיל העיקר סוג של לחיצה :)

The Sun
02-10-08, 21:39

1. לחיצת חזה הוא אכן תרגיל טוב לפיתוח החזה. להגיד "תדאג להתחיל איתו" היא דעתך בלבד.
2. גם שכיבות סמיכה היא תנועת לחיצה. גם בפרפר יש קירוב אופקי כמו בכל התרגילים האלו.
3. אם הוא רוצה לעבוד בשיטת התשה מוקדמת, בא לו להתאמן ככה, מה הדאגה שלו צריכה להיות שהוא צריך להתחיל עם לחיצות?

אם כבר תרשום לו "ממליץ לך להתחיל עם תרגיל מורכב בתחילת האימון החזה" אבל להדאיג אותו? מה יקרה? הוא חס וחלילה לא יגדל?

אתה חושב שתתקדם יותר אם תתחיל אימון בפלייס או מקבילים על פני בנץ' פרס?
אם תגיד כן אתה פשוט תוציא את עצמך "מנסה להיות צודק ושם זין על כולם" : ג-ב-ר.

Dark_Muse
02-10-08, 22:08
אני חושב שהטענה הטיפשית שלך "תדאג להתחיל עם לחיצה" היא בלתי מבוססת, מסתמכת על הדעה האישית שלך בלבד שכנראה קראת באיזה ספר pl כלשהו שזה התרגיל הכי טוב לחזה (לא שאני לא מסכים איתך פה עקרונית), ותלויה במטרות ספיצפיות שאתה בלבד שואף אליהן.

אם מישהו יתחיל את אימון החזה שלו במקבילים ב rm נמוך בתוספת משקל, לא יהיה פה שום שוני מאשר לעשות בנץ' פרס מבחינת "פיתוח החזה". לכל אחד יש מטרות שונות וברגע שתשכיל להבין זאת, אולי תצא מהמנטרה הטיפשית שלך ותפסיק "להדאיג" אנשים.

תחשוב שבן אדם שוקל 80 קילו והוא מוסיף עוד פלטה של 20 קילו בין הרגליים ועושה 6 חזרות של מקבילים. זה נראה לך משחק? אני אצטט תשובה אפשרית שמישהו רשם פעם:
"אם תגיד כן אתה פשוט תוציא את עצמך "מנסה להיות צודק ושם זין על כולם" : ג-ב-ר."

The Sun
02-10-08, 22:31
אני חושב שהטענה הטיפשית שלך "תדאג להתחיל עם לחיצה" היא בלתי מבוססת, מסתמכת על הדעה האישית שלך בלבד שכנראה קראת באיזה ספר pl כלשהו שזה התרגיל הכי טוב לחזה (לא שאני לא מסכים איתך פה עקרונית), ותלויה במטרות ספיצפיות שאתה בלבד שואף אליהן.

אם מישהו יתחיל את אימון החזה שלו במקבילים ב rm נמוך בתוספת משקל, לא יהיה פה שום שוני מאשר לעשות בנץ' פרס מבחינת "פיתוח החזה". לכל אחד יש מטרות שונות וברגע שתשכיל להבין זאת, אולי תצא מהמנטרה הטיפשית שלך ותפסיק "להדאיג" אנשים.

תחשוב שבן אדם שוקל 80 קילו והוא מוסיף עוד פלטה של 20 קילו בין הרגליים ועושה 6 חזרות של מקבילים. זה נראה לך משחק? אני אצטט תשובה אפשרית שמישהו רשם פעם:
"אם תגיד כן אתה פשוט תוציא את עצמך "מנסה להיות צודק ושם זין על כולם" : ג-ב-ר."

אמרת בעצמך.
בקשר למקבילים - תרגיל מעולה, אני עושה אותו גם בתוספת של משקל מן הסתם, אבל הוא לא התרגיל המרכזי, לא בתוכנית אימונים שלי ולא באף תוכנית אימונים של אף מאמן עם טיפה מושג בעולם.

לא חושב ש"הדאגתי" אף אחד, אבל מזל שאתה כאן, לוחם הצדק.

עריכה:
שלא תבין אותי לא נכון, אני דווקא כן חושב שאתה אחד מהבודדים כאן שכן מדבר לעניין, רק שההתעקשות שלך בנושא הזה לצאת "צודק" היא ממש לא לעניין.

itaiprz1
02-10-08, 22:32
לגוון זה חשוב,
לפעמים אני עושה תרגיל ראשון לחיצות חזה עליון כי הרגיל תפוס אין שום דבר רע בזה,

Dark_Muse
02-10-08, 23:12
אמרת בעצמך.
בקשר למקבילים - תרגיל מעולה, אני עושה אותו גם בתוספת של משקל מן הסתם, אבל הוא לא התרגיל המרכזי, לא בתוכנית אימונים שלי ולא באף תוכנית אימונים של אף מאמן עם טיפה מושג בעולם.

לא חושב ש"הדאגתי" אף אחד, אבל מזל שאתה כאן, לוחם הצדק.

עריכה:
שלא תבין אותי לא נכון, אני דווקא כן חושב שאתה אחד מהבודדים כאן שכן מדבר לעניין, רק שההתעקשות שלך בנושא הזה לצאת "צודק" היא ממש לא לעניין.

1. אמרתי בעצמי, ובאף מקום לא סתרתי את זה.

2. אני מניח שאתה מאמן עם טיפת מושג, נניח ובא אליך מתאמן שאומר לך: "שמע, אני רוצה לפתח כוח ולהגדיל קצת שרירים. אני גם עושה פארקור פעמיים בשבוע עם חברים שלי חוץ מהפעילות שלי פה". אתה באופן אוטומטי תתן לו לחיצות חזה או אולי דווקא תתן לו דגש לעשות מקבילים עם משקל כתרגיל ראשון לחזה? (או שבכלל אפשר לשלב לו MUSCLE UP כתרגיל ראשון).

אני לא אוהב את הקביעות. יש אנשים שמתאמנים בצורה מסויימת כי הם מתבססים על ידע מסויים וחושבים שכל העולם צריך לעבוד על פי זה. בפועל זה לא עובד ככה, לאנשים יש מטרות שונות ויכולות שונות. אפשר ואף רצוי להמליץ על לחיצות חזה כתרגיל בסיס (בלי שיפועים ובלי נעליים), אבל זה לא אומר שאי אפשר להתפתח מעולה גם עם תרגיל ראשוני שלא דורש שכיבה ומוט שלוחץ עליך, ובטח שלא צריך לדאוג בגלל זה.

בוא נגיד שקיבלת אינפקציה בגב ואתה לא יכול לשכב עליו ולעשות לחיצות חזה יותר במשך חודשיים :eek:. אני מבטיח לך שתוכל להתפתח יפה מאוד עם מקבילים ולאחריו פרפר בקרוס ;)

The Sun
02-10-08, 23:19
בבנץ' פרס הוא יוכל להעמיס יותר משקל, שמן הסתם יגרום ליותר סיבי שריר להפגע וישרת כל מטרה שהיא בצורה טובה יותר

לגבי בחור שעושה פארקור או כל דבר אחר ומגיע לחד"כ כדי להתחזק - יש תוכניות שבנויות לספורטאים וגם שם התנועה הבסיסית לחזה היא הבנץ' פרס.

ברור שאם אתה לא יכול לעשות בנץ' מסיבה זו או אחרת אין שום בעיה להחליף במקבילים, אבל האפקט שתקבל מבנץ' פרס יהיה גדול יותר

denous
02-10-08, 23:40
זה לא ישנה שום דבר לרעה מה שכן זה יהיה מין דגש על חזה עליון כלומר תמקד עליו את העבודה אם תתחיל עם לחיצה עליונה וזה בסדר גמור לחלק מהאנשים שצריכים דגש בחזה עליון והחלק האחר לא צריכים את זה אבל זה לא רע ולא ממש משנה....

דבר שני אני לא מתחיל אימון עם לחיצה אלא עם פלייס עליון... כמובן יש סיבה מוצדקת ואם לא הייתה הייתי מתחיל עם לחיצה... אבל כן יש אפשרות כזאת לא להתחיל עם לחיצה... שוב זה לא מה שיגרום לחזה לא לגדול או לגדול פחות לדעתי.

Dark_Muse
03-10-08, 00:26
בבנץ' פרס הוא יוכל להעמיס יותר משקל, שמן הסתם יגרום ליותר סיבי שריר להפגע וישרת כל מטרה שהיא בצורה טובה יותר

לגבי בחור שעושה פארקור או כל דבר אחר ומגיע לחד"כ כדי להתחזק - יש תוכניות שבנויות לספורטאים וגם שם התנועה הבסיסית לחזה היא הבנץ' פרס.

ברור שאם אתה לא יכול לעשות בנץ' מסיבה זו או אחרת אין שום בעיה להחליף במקבילים, אבל האפקט שתקבל מבנץ' פרס יהיה גדול יותר

מסכים עם הפסקה הראשונה.

לגבי הפסקה השניה - התנועה הבסיסית בתקופה מסויימת. אם בן אדם הוא לא ספורטאי והוא חובבן והמטרות שלו די ברורות, דווקא להדבק לעקרון הספציפיות יכול לשרת אותו יותר טוב. צריך ראש פתוח בנושא הזה (מה שבעצם אני מלין עליו כאן :p).

לגבי הפסקה השלישית - קשה לי להגיד לך חד משמעית "צודק". חזה דווקא זה שריר שהוא יותר בעייתי כי אין הרבה תרגילים טובים (וכן, הסכמנו שבנץ' זה התרגיל הכי טוב לחזה).
אבל אתה מכיר את זה שיש אנשים שעושים מתח ופולי וחתירה בהטיה עם משקולת וכל מיני כאלה ובסוף התרגיל שנתן להם "אפקט" הכי טוב היה איזה T-BAR או משהו :11:

לא יודע, אולי אפשר לשאול פה את חבריי הפורום שהתאמנו והוסיפו איזה תרגיל מבודד לחזה וזה גרם להם "להוציא" את החזה. תמיד אפשר לשמוע סיפורים על איזה אחד שתרגיל מסויים עבד עליו ממש טוב.

The Sun
03-10-08, 00:45
מסכים עם הפסקה הראשונה.

לגבי הפסקה השניה - התנועה הבסיסית בתקופה מסויימת. אם בן אדם הוא לא ספורטאי והוא חובבן והמטרות שלו די ברורות, דווקא להדבק לעקרון הספציפיות יכול לשרת אותו יותר טוב. צריך ראש פתוח בנושא הזה (מה שבעצם אני מלין עליו כאן :p).

לגבי הפסקה השלישית - קשה לי להגיד לך חד משמעית "צודק". חזה דווקא זה שריר שהוא יותר בעייתי כי אין הרבה תרגילים טובים (וכן, הסכמנו שבנץ' זה התרגיל הכי טוב לחזה).
אבל אתה מכיר את זה שיש אנשים שעושים מתח ופולי וחתירה בהטיה עם משקולת וכל מיני כאלה ובסוף התרגיל שנתן להם "אפקט" הכי טוב היה איזה T-BAR או משהו :11:

לא יודע, אולי אפשר לשאול פה את חבריי הפורום שהתאמנו והוסיפו איזה תרגיל מבודד לחזה וזה גרם להם "להוציא" את החזה. תמיד אפשר לשמוע סיפורים על איזה אחד שתרגיל מסויים עבד עליו ממש טוב.

כל מה שאתה אומר אמת ויציב - אבל "התרגיל שהוציא להם את החזה" יכול להיות גם זה שהם פתאום ישנו טוב יותר בלילות, אכלו טוב יותר בימים ועוד מיליון ואחד דברים.

בקיצור - זה לא משנה מה תעשה, כל עוד תעשה את התנועות הבסיסיות (סקוואט,דדליפט,לחיצה בעמידה,בנץ' פרס וחתירה), תאכל ותישן כמו שצריך אתה תגדל גם מלשחק גולות בחצר.
אם תתחיל להתעסק בקקה אתה תבזבז אנרגיה יקרה (אולי אני יעשה כפיפות מרפק בזווית 60 במקום 90? אולי אני אוסיף חזרה לפשיטות ברכיים? אולי דרופסט בכתפיים וכו')

לל"ט :clap:

Sugarzaza
03-10-08, 01:23
כל מה שאתה אומר אמת ויציב - אבל "התרגיל שהוציא להם את החזה" יכול להיות גם זה שהם פתאום ישנו טוב יותר בלילות, אכלו טוב יותר בימים ועוד מיליון ואחד דברים.

בקיצור - זה לא משנה מה תעשה, כל עוד תעשה את התנועות הבסיסיות (סקוואט,דדליפט,לחיצה בעמידה,בנץ' פרס וחתירה), תאכל ותישן כמו שצריך אתה תגדל גם מלשחק גולות בחצר.
אם תתחיל להתעסק בקקה אתה תבזבז אנרגיה יקרה (אולי אני יעשה כפיפות מרפק בזווית 60 במקום 90? אולי אני אוסיף חזרה לפשיטות ברכיים? אולי דרופסט בכתפיים וכו')

+11^11 + 1

hypertrophy
03-10-08, 01:23

מה שמבדיל בנאדם ממוצע שבא להתאמן בישביל הכיף ולבנאדם רציני שרוצה לראות תוצאות מסוימות מאוד[ולא נאמר מקצוען כי זה לאו דווקא נכון]
הוא ההתעסקות בקקה....כי אין מה לעשות יש המון הבדל בין לעשות למשל כפיפה במרפק בזווית מסוימת לבין זווית אחרת או הזוית שהגו שלך נמצא בה כשאתה עושה חתירה או גובה הידיים שלך באותו תרגיל ולא משנה מה תגיד זה לא ישתנה
ואם אתה לא מצליח להבין את זה אז מצבך לא מזהיר
אולי תלך ותגיד לbb מתחרה שהוא מתעסק בקקה באימונים שלו...?
זה פשוט מרגיז שפישר כמוך שמגיע למכון כושר ומתחיל לשחק קצת עם המכשירים והמשקולות בא ואומר על אנשים שמשקיעים שאימונים ותזונה את רוב רובו של הזמן שלהם שהם מתעסקים בקקה....

reshos123
03-10-08, 02:54

אתה סתם מתווכח כדי לצאת צודק אבל צודק אתה לא תצא בטיעון כזה

אימון חזה מתחילים בלחיצת חזה like it or not - אתה רוצה להיות מסוגל לתת הכל.

Dark_Muse
03-10-08, 02:57

כן, רק שרוב האנשים לא עושים את התנועות הבסיסיות, ותראה איזה פלא, הם גדלים יפה מאוד (ולעניות דעתי, הם משחקים הרבה בקקה).
ואל תגיד לי "הם לא חזקים כמו אחד שעושה דדליפט". לאותם אנשים זה לא ממש אכפת, הם באו לפתח את הגוף, לא להרים 300 קילו ב2 חזרות.
וכן, כוח ומסה הולכים יד ביד, אבל הם הגיעו לגודל כזה שמבלי לעבוד על כוח, כל מה שנשאר להם זה לשמר את המסה שפיתחו (רוב האנשים לא מפתחים גוף בשביל להתחרות).

לא מזמן פורסם פה מאמר שבשביל פיתוח גוף, יש לתרגילים מבודדים חשיבות. עזוב, גם לייל מקדנולנד לא נמנע מלהוסיף אותם לתוכנית נרחבת של פיתוח גוף. אז הטענה שלך שהם ישנו או אכלו טוב פתאום, היא אולי נכונה - אך לא בהכרח הסיבה.

מדריך כושר טוב זה מדריך שלא נדבק למנטרה מסויימת, אלא אחד שיודע להשתמש במגוון רחב של כלים וידע שהוא רכש. לדעת להעזר בהן מול מטרות ויעדים שעומדים בפניו. תקן אותי אם אני טועה, אבל גם באימוני כוח, יש שמתשמשים בתרגילים מבודדים על מנת לעזור לחזק ספציפית אזור מסויים (אני לא סגור על זה, זה משהו שמתקדמים עושים לא?).

אם נדבר תכלס, לא כולם בנוים מנטלית לעבודה קשה במכון כושר עם דדליפט סקוואט וכל התרגילים שציינת, בשביל זה המציאו להם את המכונות. :crazy: ;)

אתה סתם מתווכח כדי לצאת צודק אבל צודק אתה לא תצא בטיעון כזה

אימון חזה מתחילים בלחיצת חזה like it or not - אתה רוצה להיות מסוגל לתת הכל.

לא רוצה!!111
בא לי לתת הכל במקבילים, יש לך בעיה?!!111

reshos123
03-10-08, 03:02
מה שמבדיל בנאדם ממוצע שבא להתאמן בישביל הכיף ולבנאדם רציני שרוצה לראות תוצאות מסוימות מאוד[ולא נאמר מקצוען כי זה לאו דווקא נכון]
הוא ההתעסקות בקקה....כי אין מה לעשות יש המון הבדל בין לעשות למשל כפיפה במרפק בזווית מסוימת לבין זווית אחרת או הזוית שהגו שלך נמצא בה כשאתה עושה חתירה או גובה הידיים שלך באותו תרגיל ולא משנה מה תגיד זה לא ישתנה
ואם אתה לא מצליח להבין את זה אז מצבך לא מזהיר
אולי תלך ותגיד לbb מתחרה שהוא מתעסק בקקה באימונים שלו...?
זה פשוט מרגיז שפישר כמוך שמגיע למכון כושר ומתחיל לשחק קצת עם המכשירים והמשקולות בא ואומר על אנשים שמשקיעים שאימונים ותזונה את רוב רובו של הזמן שלהם שהם מתעסקים בקקה....

כל הכרישים של הבאדיבילדינג (ובכוונה אני לא מזכיר מאמנים או כאלה, אני אומר כאלה שחוו את הדברים על עצמם) אמרו את זה במפורשות:
"תדבוק בתנועות הבסיסיות כל הזמן, הם העיקר, אבל עלינו, עם כל החומרים, כל הוותק, כל השנים על גבי השנים במכון, כל התוכניות שהחלפנו, אנחנו חייבים לגוון ולפעמים לשחק עם התרגילים המבודדים ובסוף המשפט מסייגים את זה - אבל זה בגלל שאנחנו מי שאנחנו

הקיצר אם אתה קאטלר אז תפאדל, אבל אף אחד פה לא.
ואולי, רק אולי, שכבר הגעת לקצה גבול היכולת ואתה בבנץ' כבר לא יכול לשים עוד עשירית קילו תנסה לגוון שם, אבל איפה זה ואיפה זה

reshos123
03-10-08, 03:12
כן, רק שרוב האנשים לא עושים את התנועות הבסיסיות, ותראה איזה פלא, הם גדלים יפה מאוד (ולעניות דעתי, הם משחקים הרבה בקקה).
ואל תגיד לי "הם לא חזקים כמו אחד שעושה דדליפט". לאותם אנשים זה לא ממש אכפת, הם באו לפתח את הגוף, לא להרים 300 קילו ב2 חזרות.
וכן, כוח ומסה הולכים יד ביד, אבל הם הגיעו לגודל כזה שמבלי לעבוד על כוח, כל מה שנשאר להם זה לשמר את המסה שפיתחו (רוב האנשים לא מפתחים גוף בשביל להתחרות).

לא מזמן פורסם פה מאמר שבשביל פיתוח גוף, יש לתרגילים מבודדים חשיבות. עזוב, גם לייל מקדנולנד לא נמנע מלהוסיף אותם לתוכנית נרחבת של פיתוח גוף. אז הטענה שלך שהם ישנו או אכלו טוב פתאום, היא אולי נכונה - אך לא בהכרח הסיבה.

מדריך כושר טוב זה מדריך שלא נדבק למנטרה מסויימת, אלא אחד שיודע להשתמש במגוון רחב של כלים וידע שהוא רכש. לדעת להעזר בהן מול מטרות ויעדים שעומדים בפניו. תקן אותי אם אני טועה, אבל גם באימוני כוח, יש שמתשמשים בתרגילים מבודדים על מנת לעזור לחזק ספציפית אזור מסויים (אני לא סגור על זה, זה משהו שמתקדמים עושים לא?).

אם נדבר תכלס, לא כולם בנוים מנטלית לעבודה קשה במכון כושר עם דדליפט סקוואט וכל התרגילים שציינת, בשביל זה המציאו להם את המכונות. :crazy: ;)

לא רוצה!!111
בא לי לתת הכל במקבילים, יש לך בעיה?!!111

נתחיל מהסוף - חח תעשה מה בא לך

לתרגילים מבודדים יש חשיבות, אבל למה להתחיל תא-ב מהאות ח?

אמרת רוב האנשים - רוב האנשים יגדלו כמעט מכל תכנית אבל עד גבול מסוים.
רוב האנשים גם לא באים בגישה "הארדקורית" של סקוואט טיל יו דרופ אבל כמעט כולם מכירים בחשיבות של בניית כוח כדבר שיוביל איתו גם עליה במאסה

וכן אתה צודק, יש הרבה שלא נוגעים בתרגילים האלה ומשתמשים רק במכונות ודווקא מרוצים מעצמם ולפעמים מתקדמים אחלה (לא חסרים אנשים אהבלים חסרי ידע שבנויים טוב)
אבל למה להתעסק בספקולציות במקום ללכת לפי דרך מסוימת מאוד, שתמיד עובדת ותמיד מצליחה, תמיד תתן תוצאות טובות יותר, וזה במקום להתחיל להתפלסף עם כל מיני מכשירים ותרגילים מוזרים שהמציאו אתמול

ובגלל ש"לא כולם בנויים מנטלית", לא כולם מתמידים בספורט הזה, למען האמת מעטים מצליחים בספורט הזה, ומעטים פחות מצליחים לשמור על ההישגים לאורך זמן
הידע והכלים זמינים לכולם - השאלה מה הם בוחרים לעשות איתם.

Dark_Muse
03-10-08, 03:32
נתחיל מהסוף - חח תעשה מה בא לך

לתרגילים מבודדים יש חשיבות, אבל למה להתחיל תא-ב מהאות ח?

אמרת רוב האנשים - רוב האנשים יגדלו כמעט מכל תכנית אבל עד גבול מסוים.
רוב האנשים גם לא באים בגישה "הארדקורית" של סקוואט טיל יו דרופ אבל כמעט כולם מכירים בחשיבות של בניית כוח כדבר שיוביל איתו גם עליה במאסה

וכן אתה צודק, יש הרבה שלא נוגעים בתרגילים האלה ומשתמשים רק במכונות ודווקא מרוצים מעצמם ולפעמים מתקדמים אחלה (לא חסרים אנשים אהבלים חסרי ידע שבנויים טוב)
אבל למה להתעסק בספקולציות במקום ללכת לפי דרך מסוימת מאוד, שתמיד עובדת ותמיד מצליחה, תמיד תתן תוצאות טובות יותר, וזה במקום להתחיל להתפלסף עם כל מיני מכשירים ותרגילים מוזרים שהמציאו אתמול

ובגלל ש"לא כולם בנויים מנטלית", לא כולם מתמידים בספורט הזה, למען האמת מעטים מצליחים בספורט הזה, ומעטים פחות מצליחים לשמור על ההישגים לאורך זמן
הידע והכלים זמינים לכולם - השאלה מה הם בוחרים לעשות איתם.

אני מסכים עם זה סך הכל, לא צריך להוסיף יותר מילים :)

נ.ב
למה אתם לא ישנים?! אתם צריכים לגדול.

shahar-king
03-10-08, 03:38
את האמת קורן זה לא ממש נכון שתגיד הכי טוב להתחיל עם לחיצת חזה מצד שני גם אני תומך בך בטענה הזאת
ובקשר לשאלה אין בעיה שתתחיל עם לחיצת חזה בשיפוע

reshos123
03-10-08, 04:33
אני מסכים עם זה סך הכל, לא צריך להוסיף יותר מילים :)

נ.ב
למה אתם לא ישנים?! אתם צריכים לגדול.

אני אוכל בלילה
שתיתי גם איזה בקבוק קולה שלם אני לא מצליח להרדם חחחחחחחחח

hypertrophy
03-10-08, 10:49
כל הכרישים של הבאדיבילדינג (ובכוונה אני לא מזכיר מאמנים או כאלה, אני אומר כאלה שחוו את הדברים על עצמם) אמרו את זה במפורשות:
"תדבוק בתנועות הבסיסיות כל הזמן, הם העיקר, אבל עלינו, עם כל החומרים, כל הוותק, כל השנים על גבי השנים במכון, כל התוכניות שהחלפנו, אנחנו חייבים לגוון ולפעמים לשחק עם התרגילים המבודדים ובסוף המשפט מסייגים את זה - אבל זה בגלל שאנחנו מי שאנחנו

הקיצר אם אתה קאטלר אז תפאדל, אבל אף אחד פה לא.
ואולי, רק אולי, שכבר הגעת לקצה גבול היכולת ואתה בבנץ' כבר לא יכול לשים עוד עשירית קילו תנסה לגוון שם, אבל איפה זה ואיפה זה

חחחחחחחבבקשה בבקשה אל תגיד לי שאתה חושב שהתכנית שלהם זה בנץ' מילטרי דד ליפט וסקוואט!
להגיד שזה אימון בודיבילדינג זה יהי יותר מצחיק מאשר אדיוטי....
אני גם דוגל שתרגילים שרשמת בתור תרגילי חובה בתכנית אבל אחרי שאתה מסיים עם התרגילים האלו ונשאר לך עוד כמה תרגילים אז פה נכנסת ההתעסקות בקקה.....של איזה תרגיל ואיזו אחידה ואיזה גובה ומי שיגיד לךשלא ככה עובדים ולא צריך העיקר שתעשה את התנועה הבסיסית של התרגיל ישקר לך!

וגם במה שדה סאן כתב....נראה אותך גבר עושה פרונט סקוואט-8 חזרות או דד ליפט על rm 5-8 ולא מתעסק בקקה של התרגילים האלו! אז אל תשחק אותה מתאמן על שכלום כבר לא מגרה לו את השריר והוא בא למכון רק כדי לשמר שריר

The Sun
03-10-08, 10:52
זה ויכוח עקר, אני ומיוס כבר "סגרנו" בינינו את החילוקי דיעות לכאן ולכאן ואתם סתם טוחנים מים.
היפרטרופי בנתיים מי שעושה מעצמו צחוק זה אתה, כי ההשפעה של הזווית בכפיפות מרפק מכל סוג שהוא היא מזערית בהשוואה לתנועה כמו דדליפט או סקוואט.

יש אימרה בקרב מפתחי גוף שאומרת: "Want bigger arms? then shut up and squat!"

עריכה: טוב ראיתי שכבר סגרתם את זה :)

עוד נקודה מעניינת: איך אתם חושבים שנראות ידיים של מישהו שעושה 200 קילו בדדליפט ? עכשיו אני בטוח שהבהרתי את עצמי.

The Sun
03-10-08, 11:04
אני אוסיף עוד איזה קטע קצר שקראתי לאחרונה:

You want to get big and strong?
Then do these exercises:

THE SQUAT

Okay I already discussed this in a previous post but it certainly is worthy of reiterating. This is the king! Nothing will make you grow like the squat. Our legs are our foundation, and since they have more musculature than any other body part, your whole body will be forced to grow when targetting them with the brute force of the king of exercises. Remember......"want bigger arms, then squat!"

THE DEADLIFT

Well the squat is king, so that would make the deadlift the queen. Make no mistake though cause there is nothing feminine about it. In fact, the deadlift is on par with the squat, but still the squat has the edge and hails as #1. BUT, the deadlift is the undisputed, best fucking lift there is for back development. Nothing blasts the back like the deadlift.

And the back is the second biggest part of musculature within our bodies. Added mass to the back will give you that v taper you so desire and make your whole upper body appear freakish. The deadlift is also regarded as the ultimate test of strength. There is no cheating it. No gear will do much of anything to help you. It is primitive in nature, cause, in simplest of terms, you're picking heavy shit up off the ground.

Just you, a bar, and dead weight. Like the squat, this exercise will entice the "spillover" effect and up your test. So get to deadlifting!

THE PRESS

Okay now I know the coveted bench press is a big one, but I believe the standing overhead press (properly termed as the press) is better for grwoth, and I will explain why.

Bigger shoulders are one of the most aesthetic things a man can develop, and nothing will develop them better than the press. It completely isolates the delts and will turn them into boulders. I have developed very broad shoulders, and owe it all to this exercise.

Also, unlike the bench press, your entire core is forced to support the weight, and so therefore the abs, lower back, and legs are worked as stablizer muscles. The press also, in my opinion, is one of the best ways to develop functional strength cause it trains you to lift heavy shit over your head, now how cool is that?

THE BENCH PRESS

Alright, alright, I know, I know, everyone loves the good ol' bench press! Simply put, the best pec developer there is, bar none! You got to bench press, no getting around it. Another good, similar exercise to throw in the mix for strength and growth is weighted dips, but always be sure to use the bench press as the corner stone of your chest exercise.

THE ROW

Row, row, row your bar! Along with the deadlift, this is another great back masser! You got to do some kind of rowing, aside from chinning, and pullups, nothing will develop your lats better. Grab a barbell, or a dumbbell and get to rowing!

THE POWER CLEAN

You want explosive strength? Then learn to clean. Nothing will develop explosion like the clean. Along with explosion, the clean will also help develop functional strength, and build your back and traps up! Not only does it work your entire upper body, but hits the entire lower body as well. Full body exercise here bros.

Essentially you are picking a bar up off the ground and muscleing it up to your shoulders. This exercise has been around since the dawn of the old time strong men and has stood the test of time as one of the most result producing exercises you can do. Make no mistake and don't be intimidated by it, learn to clean! It will pay great dividends.

Dark_Muse
03-10-08, 11:06
עוד נקודה מעניינת: איך אתם חושבים שנראות ידיים של מישהו שעושה 200 קילו בדדליפט ? עכשיו אני בטוח שהבהרתי את עצמי.

http://www.youtube.com/watch?v=eisd7y_qbs8

קטנות במובנים של פיתוח גוף :wiggle:

The Sun
03-10-08, 11:10
http://www.youtube.com/watch?v=eisd7y_qbs8

קטנות במובנים של פיתוח גוף :wiggle:
לא כאלה קטנות, ברור שזה לא ידיים של bb, אבל אלה עדיין ידיים חזקות וגדולות יחסית לממוצע.

hypertrophy
03-10-08, 12:10
דה סאן אני הייתי שותק במקומך אין לך מושג באימון למטרות מסוימות ואתה מדבר שטויות...
ברור שתיש את התנועות הבסיסיות אבל לא רק עליהן מתבסס האימון!
אם אתה חושב שאפשר לגדול רק מהן עדיף שתפסיק להביך את עצמך ותהיה בשקט...
אין מה להתווכח עם אדם כמוך..

The Sun
03-10-08, 12:15
טוב
12

reshos123
03-10-08, 16:13
חחחחחחחבבקשה בבקשה אל תגיד לי שאתה חושב שהתכנית שלהם זה בנץ' מילטרי דד ליפט וסקוואט!
להגיד שזה אימון בודיבילדינג זה יהי יותר מצחיק מאשר אדיוטי....
אני גם דוגל שתרגילים שרשמת בתור תרגילי חובה בתכנית אבל אחרי שאתה מסיים עם התרגילים האלו ונשאר לך עוד כמה תרגילים אז פה נכנסת ההתעסקות בקקה.....של איזה תרגיל ואיזו אחידה ואיזה גובה ומי שיגיד לךשלא ככה עובדים ולא צריך העיקר שתעשה את התנועה הבסיסית של התרגיל ישקר לך!

וגם במה שדה סאן כתב....נראה אותך גבר עושה פרונט סקוואט-8 חזרות או דד ליפט על rm 5-8 ולא מתעסק בקקה של התרגילים האלו! אז אל תשחק אותה מתאמן על שכלום כבר לא מגרה לו את השריר והוא בא למכון רק כדי לשמר שריר

שמע אתה ממש אהבל אני חייב להגיד לך
באדיבילדר תמיד יתעסק בקטנות כי הקטנות זה מה שמפריד בינו לבין עוד קצת ועוד קצת כי הם גם ככה סוחטים מעצמם 150 אחוז
אבל למתאמן הממוצע, התעסקות יתר על המידה בתרגילים מבודדים ואחיזות מוזרות היא לא יותר מאשר בזבוז זמן

ויצאת עוד יותר טיפש כי מה שציטטת זה מהנקודת מבט של האליט ולא דעה שלי או משהו זה א'
וב' אם היית טורח לקרוא לפחות חלק ממה שכתבתי בהודעות לפני היית מבין שאני דווקא קיצוני במתן החשיבות לתרגילים האלה אז כנראה לא סיימת כיתה ב' כי הבנת הנקרא שלך לא משהו בכלל

hypertrophy
03-10-08, 16:33
שמע אתה ממש אהבל אני חייב להגיד לך
באדיבילדר תמיד יתעסק בקטנות כי הקטנות זה מה שמפריד בינו לבין עוד קצת ועוד קצת כי הם גם ככה סוחטים מעצמם 150 אחוז
אבל למתאמן הממוצע, התעסקות יתר על המידה בתרגילים מבודדים ואחיזות מוזרות היא לא יותר מאשר בזבוז זמן

ויצאת עוד יותר טיפש כי מה שציטטת זה מהנקודת מבט של האליט ולא דעה שלי או משהו זה א'
וב' אם היית טורח לקרוא לפחות חלק ממה שכתבתי בהודעות לפני היית מבין שאני דווקא קיצוני במתן החשיבות לתרגילים האלה אז כנראה לא סיימת כיתה ב' כי הבנת הנקרא שלך לא משהו בכלל

חחחחחחח ואתה אומר שהבנת הנקרא שלי לא טובה..?

אני מדבר על אנשים שמתעסקים בפיתוח גוף אולךי לא תחרותי אבל פיתוח גוף!
תעשה טובה אתה ודה סאן אם המוח שכם לא מספיק מפותח בישביל להבין מה בנאדם כותב עדיף שתהיו בשקט...כי בנאדם בא ואומר אני מחפש לגדול ואתם אומרים לו תעשה דד ליפט סקוואט מליטרי ובנץ' וזהו! מאיפה באתם?מה הרקע שלכם שכתיבת תכניות?כמה מאמרים שמצאתם?כמה דעות של אנשים?ומזה אתם מבססים תורה שלמה....אתם לא מבינים שפיתוח גוף ופיתוח כוח בין אם תחרותי או לא בין אם מקצועי או לא הם שני דברים שונים הן בטכניקות הן בתכניות והן בגישה!
ואם בנאדם כמו דה סאן בא ואומר שלהתעסק בזוויות בתרגיל ובאיך בדיוק מבצעים כל תרגיל לידיים כתפיים ושאר השרירים זה להתעסק בקקה אז זה פשוט לומר למפתחי גוף מקצוענים כחובבנים שהם לא יודעים מה הם עושים ושהם מתעסקים בקקה וזה פשוט מרגיז!!!!!
אז ככה....אתה רוצה לפתח כוח תהנה אני רוצה לפתח מאסה כמה שיותר מי אתה לעזאזל שתתערב לי בזה?!?!?מי אתה שתבוא ותתווכח עם התוצאות שלי ושל אלפי מתאמנים בעולם שעובדים באותה צורה!!
בחיים לא הרגיזו אותי ככה בקשר לספורט וכושר!

shikoLM
03-10-08, 16:43
מה שבאמת עצוב שרוב מפתחי הגוף לרוב לא בדיוק יודעים למה ומה הם בדיוק עושים (כמון מעבר לתשובות האינפנטילות של שריפה/חניקה/רצח עם של השריר).
כשמדובר ברמה של מתאמן מתחיל ובינוני (הגדרה שרוב חברי הפורום ככל הנראה ישארו בה למשך כל תקופת האימונים שלהם) אין יותר מדי במה להסתבך, בהנתן תזונה מתאימה כל מה שצריך מהאימונים זה עומס פרוגרסיבי וזה באמת לא ממש מסובך להפיק ברמות האלה.

hypertrophy
03-10-08, 16:59
מה שבאמת עצוב שרוב מפתחי הגוף לרוב לא בדיוק יודעים למה ומה הם בדיוק עושים (כמון מעבר לתשובות האינפנטילות של שריפה/חניקה/רצח עם של השריר).
כשמדובר ברמה של מתאמן מתחיל ובינוני (הגדרה שרוב חברי הפורום ככל הנראה ישארו בה למשך כל תקופת האימונים שלהם) אין יותר מדי במה להסתבך, בהנתן תזונה מתאימה כל מה שצריך מהאימונים זה עומס פרוגרסיבי וזה באמת לא ממש מסובך להפיק ברמות האלה.

זה נכון אבל תסכים איתי ושכן צריך לבצע את התרגילים בטכניקה נכונה?
וגם תסכים איתי שלא תתן למאתמן אך ורק את חמשת התרגילים שהם דוחפים לכל אחד?

The Sun
03-10-08, 17:42
:(
123

hypertrophy
03-10-08, 17:59
:(
123

בדיוק...

reshos123
03-10-08, 22:40
חחחחחחח ואתה אומר שהבנת הנקרא שלי לא טובה..?

אני מדבר על אנשים שמתעסקים בפיתוח גוף אולךי לא תחרותי אבל פיתוח גוף!
תעשה טובה אתה ודה סאן אם המוח שכם לא מספיק מפותח בישביל להבין מה בנאדם כותב עדיף שתהיו בשקט...כי בנאדם בא ואומר אני מחפש לגדול ואתם אומרים לו תעשה דד ליפט סקוואט מליטרי ובנץ' וזהו! מאיפה באתם?מה הרקע שלכם שכתיבת תכניות?כמה מאמרים שמצאתם?כמה דעות של אנשים?ומזה אתם מבססים תורה שלמה....אתם לא מבינים שפיתוח גוף ופיתוח כוח בין אם תחרותי או לא בין אם מקצועי או לא הם שני דברים שונים הן בטכניקות הן בתכניות והן בגישה!
ואם בנאדם כמו דה סאן בא ואומר שלהתעסק בזוויות בתרגיל ובאיך בדיוק מבצעים כל תרגיל לידיים כתפיים ושאר השרירים זה להתעסק בקקה אז זה פשוט לומר למפתחי גוף מקצוענים כחובבנים שהם לא יודעים מה הם עושים ושהם מתעסקים בקקה וזה פשוט מרגיז!!!!!
אז ככה....אתה רוצה לפתח כוח תהנה אני רוצה לפתח מאסה כמה שיותר מי אתה לעזאזל שתתערב לי בזה?!?!?מי אתה שתבוא ותתווכח עם התוצאות שלי ושל אלפי מתאמנים בעולם שעובדים באותה צורה!!
בחיים לא הרגיזו אותי ככה בקשר לספורט וכושר!

הם יתעסקו בזווית וגם באורך הציפורניים, כי עליהם יש 50 קילו מאסת שריר יותר, ומה שעובד על כולם ממזמן הפסיק לעבוד עליהם.

וואי אני ממש מצטער שהרגזתי אותך....... .....לא.............
אתה בא לשחק אותה ענטר וואלאק אני מווינגייט נראה מי מתווכח איתי
אתה יכול לדחוף את כל מה שהסבירו לך לתחת, הקורס המעפן שם ממש לא החותמת לידע.
אני לא בא לריב חס וחלילה אבל אתה עקשן ועוד על שטויות

ואף אחד לא בא לאף אחד ואומר לו תעשה רק ככה ככה וככה
המ שכן אומרים לו הוא לתת דגש עליהם כי הם המתגמלים הגדולים, זה הכל

VIKING
03-10-08, 23:38

איזה מפתח גוף לא יודע מה הוא עושה בידיוק?

Dark_Muse
04-10-08, 01:33
איזה מפתח גוף לא יודע מה הוא עושה בידיוק?

מפתח הלב.

נ.ב

סליחה, יצאתי דביל ברמות, אבל אני ממש מסטול מעייפות :d

hypertrophy
04-10-08, 18:28
הם יתעסקו בזווית וגם באורך הציפורניים, כי עליהם יש 50 קילו מאסת שריר יותר, ומה שעובד על כולם ממזמן הפסיק לעבוד עליהם.

וואי אני ממש מצטער שהרגזתי אותך....... .....לא.............
אתה בא לשחק אותה ענטר וואלאק אני מווינגייט נראה מי מתווכח איתי
אתה יכול לדחוף את כל מה שהסבירו לך לתחת, הקורס המעפן שם ממש לא החותמת לידע.
אני לא בא לריב חס וחלילה אבל אתה עקשן ועוד על שטויות

ואף אחד לא בא לאף אחד ואומר לו תעשה רק ככה ככה וככה
המ שכן אומרים לו הוא לתת דגש עליהם כי הם המתגמלים הגדולים, זה הכל

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
אתה פשוט טיפש!!!!!!!!!!!
אעלק אני מווינגייט ניראה מי מתווכח איתי!!!!!
יאללה ילד לך למרוח את עצמך בווזלין ולך לגן החשמל יא טמבל!

reshos123
04-10-08, 18:47
עלק אני ילד...
יא טמבל חח אני יכול להיות אבא שלך יא אהבל

hypertrophy
04-10-08, 20:26
די הבכת את עצמך מספיק לך לישון

פוסט זה ננעל נחתם ונסגר!!
יום טוב ואנאבולי לכולם!

reshos123
04-10-08, 21:06
אני הבכתי תעצמי כן יא טמבל
אתה יודע לאן אתה יכול להתחבר לי, גבר מאחורי מסך

Bono
04-10-08, 21:07
טוב חלאס מה אתם בגן ?! חלאס עם הריבים האלו מה זה מוסיף לפורום?

Danzig
04-10-08, 22:21
יצאתם אהבלים, מקבילים זו גם תנועה מורכבת וגם כן עובדת על 95% מהשרירים שעליהם עובדת הלחיצה, אז שיחקתם בקקה כל הזמן הזה, תודה ולהתראות :)

Dark_Muse
04-10-08, 22:43
יצאתם אהבלים, מקבילים זו גם תנועה מורכבת וגם כן עובדת על 95% מהשרירים שעליהם עובדת הלחיצה, אז שיחקתם בקקה כל הזמן הזה, תודה ולהתראות :)

No shit
על זה דיברתי כל השרשור, ומעניין אותי על איזה 5% שרירים "אחרים" לא פועלים D:

The Sun
04-10-08, 22:44
אף אחד לא אמר שזה לא

mmaorc
04-10-08, 22:58
כמה זיוני מוח
למתאמן רגיל מספיקות 5 התנועות הבסיסיות כדי לגדול.
מתאמן מקצועי קרוב או הגיע לקצה גבול היכולת הגופנית שלו מבחינת מסה כללית. לכן הוא מחפש לא רק להוסיף מסה אלא גם לשפר פרופורציות, דבר שמשפיע בצורה משמעותית על הניקוד שלו בתחרות.
אם מתאמן רגיל רוצה לשפר פרופורציות, נניח לחזק כתף אמצעית, הוא יכול להוסיף עוד תרגיל מבודד כדי לעבוד עליה נקודתית.

reshos123
05-10-08, 01:33

אף אחד לא אמר שזאת לא תנועה מורכבת
המשקל שאתה מעמיס בבנץ' פרס זה היתרון

reshos123
05-10-08, 01:34
טוב חלאס מה אתם בגן ?! חלאס עם הריבים האלו מה זה מוסיף לפורום?

זה לא מוסיף כלום אבל עוד יותר לא מוסיף שאיזה אהבל מתפלצף עליך מאחורי מסך כי במציאות הבולבול שלי היה מכפכף אותו
כולם פה דיברו כמו בני אדם עד שהאהבל התחיל לצייץ

hypertrophy
05-10-08, 02:37
שד' ירושלים 123 ביפו אני מחכה לך מחר ב14:00
אני יאיר
הנה עכשיו אני כבר לא מאחורי מסך

Holy_Templar
05-10-08, 06:58
אין כמו ויכוח עברייני מקלדת בסוף תשמעו על דקירה, מעצר וזמן בכלא ... על וויכוח של תרגילים בסיסיים או לא ..

יאללה שניכם .. תעזבו אתכם שטויות.

החיטוב דפק לכם ת'מוח או שזה המחסור בשוקולדים :)

לכו לדפוק יחד איזה סטייק פרגית ותעזבו לריב כמו ילדים קטנים .

Danzig
09-10-08, 16:34
אותו משקל שאתה מעמיס בבנץ' אתה יכול להוסיף על עצמך דאמבל\פלאטה והכל יפתר.
בכל אופן, בהחלט לא יזיק לגוון בין שניהם.

trx--->sus
09-10-08, 16:44
ואוו איזה פוסט מיותר

VIKING
09-10-08, 18:51
עוד לא ענו לי, כמובן.

shikoLM
09-10-08, 22:32
עוד לא ענו לי, כמובן.

רק בגלל שאתה מתעקש...
מתי פגשת לאחרונה מפתח גוף שיודע מה זה פיריודיזציה וגם איך להשתמש בה? לרוב התוכניות (ואני אפילו מדבר גם על כמה מתחרים שאני מכיר אישית ועוסקים כמדריכים) שהם רושמים למתאמנים אחרים עובדות למרות ולא בגלל. המזל שיש לרוב לאותם מתאמנים שנמצאים בתחילת דרכם היא שכמעט כל דבר יעבוד עליהם (ויש דברים שיעבדו הרבה יותר טוב מאותם תוכניות).
מה שיותר גרוע שלרוב הדבר ההגיוני היחיד מבחינתם לעשות ברגע שהם נתקעים באותה תוכנית היא להוסיף עוד ועוד תרגילים,סטים, חזרות שליליות וכו' (אותו "גיוון" מפורסם).

Cookie
09-10-08, 23:03
hypertrophy
נכון יש הבדל בין תרגיל לתרגיל ובזווית של הגו וכו' וכו'
אבל זה להתעסק בשטויות כי המטרה של להתעסק בשטויות זה לתת דגש לכל חלק קטן,ואנחנו בתור מתאמנים מתחילים/ממוצעים פשוט לא צריכים את זה,גם בגלל הזמן הלא גדול שאנחנו מתאמנים וגם בגלל שהרוב לא עולה על במה בכלל ואף אחד לא בודק להם פרופורציות בין החזה התחתון לחזה עליון.

עריכה:
שיקו למה שלא תביא לנו קצת ידע ותשתף אותנו באיך צריך להתאמן, האם באמת צריך כל מיני תרגילים קטנים וכד'?
זה יהיה מאד נחמד מצדך ויעזור להרבה אנשים (גם לי כמובן) :)

VIKING
09-10-08, 23:09
רק בגלל שאתה מתעקש...
מתי פגשת לאחרונה מפתח גוף שיודע מה זה פיריודיזציה וגם איך להשתמש בה? לרוב התוכניות (ואני אפילו מדבר גם על כמה מתחרים שאני מכיר אישית ועוסקים כמדריכים) שהם רושמים למתאמנים אחרים עובדות למרות ולא בגלל. המזל שיש לרוב לאותם מתאמנים שנמצאים בתחילת דרכם היא שכמעט כל דבר יעבוד עליהם (ויש דברים שיעבדו הרבה יותר טוב מאותם תוכניות).
מה שיותר גרוע שלרוב הדבר ההגיוני היחיד מבחינתם לעשות ברגע שהם נתקעים באותה תוכנית היא להוסיף עוד ועוד תרגילים,סטים, חזרות שליליות וכו' (אותו "גיוון" מפורסם).

המושגים בלטינית למיניהם, לא פירודיזציה ולא זובי, לא מענינים אף אחד. גם לא ראיתי מפתח גוף הכי מיקצועי שמבין משהו במערכת האנדוקרינית למרות שאין בלוטה בגוף שהוא לא משחק איתה יויו. העובדות הם החלק החשוב ולא איזה מעלה אחת בזוית. מדע מדוייק אין כאן, בנוסף לזה שכולם כל כך שונים. אם אתה רוצה להתחיל להיכנס להיסטולוגיה בישביל תוכנית אימונים לבריאות, אני מיתערב איתך שהתוצאות זהות כשמודבר בפיתוח גוף.

coldfire
09-10-08, 23:22
המושגים בלטינית למיניהם, לא פירודיזציה ולא זובי, לא מענינים אף אחד. גם לא ראיתי מפתח גוף הכי מיקצועי שמבין משהו במערכת האנדוקרינית למרות שאין בלוטה בגוף שהוא לא משחק איתה יויו. העובדות הם החלק החשוב ולא איזה מעלה אחת בזוית. מדע מדוייק אין כאן, בנוסף לזה שכולם כל כך שונים. אם אתה רוצה להתחיל להיכנס להיסטולוגיה בישביל תוכנית אימונים לבריאות, אני מיתערב איתך שהתוצאות זהות כשמודבר בפיתוח גוף.

תשובה טיפוסית מטומטמת של מפתח גוף.

VIKING
09-10-08, 23:30
תשובה טיפוסית מטומטמת של מפתח גוף.

כן אתה בטוח מהנדס בנאסא. או שעזבת לטובת השגחה על המאיץ חלקיקים.

Cookie
09-10-08, 23:38
לא מתקשר לנושא ישירות אבל נוגע לצורת אימון וכד'
2 שרשורים נחמדים שמצאתי עכשיו בכיכובם של כמה אנשים עם קצת יותר ידע חח (שיקו רן ועוד כמה :))
קבלו:
http://www.israelbody.com/showthread.php?t=29312

http://www.israelbody.com/showthread.php?p=665797

The Sun
09-10-08, 23:43
לא מתקשר לנושא ישירות אבל נוגע לצורת אימון וכד'
2 שרשורים נחמדים שמצאתי עכשיו בכיכובם של כמה אנשים עם קצת יותר ידע חח (שיקו רן ועוד כמה :))
קבלו:
http://www.israelbody.com/showthread.php?t=29312

http://www.israelbody.com/showthread.php?p=665797

אבל מה אני מבין, לי אין תעודה מוינגייט.

coldfire
09-10-08, 23:46
כן אתה בטוח מהנדס בנאסא. או שעזבת לטובת השגחה על המאיץ חלקיקים.

בוא נראה. shikolm ענה לך תשובה אינטלגנטית ולעניין, ואתה ענית תשובה מפגרת, ואחריה עוד תשובה מפגרת...

למה אתה בכלל שואל?

shikoLM
09-10-08, 23:46

פיריודיזציה היא ממש לא רק מושג תיאורטי אלא פרקטיקה שמיושמת ע"י כמעט כל מאמן בכמעט כל תחום ספורט. לרוע המזל אחד התחומים היחידים שעדיין מפגרים בנושא (במיוחד בארץ) הוא פיתוח גוף (ככל הנראה בגלל מגזינים כדוגמאת פלקס ושימוש מסיבי בחומרים).
מעבר לכך פשוט מדובר פשוט בדרך היעילה ביותר לשמר התקדמות בהתאם למטרה ולרמה של המתאמן.

VIKING
09-10-08, 23:50
בוא נראה. Shikolm ענה לך תשובה אינטלגנטית ולעניין, ואתה ענית תשובה מפגרת, ואחריה עוד תשובה מפגרת...

למה אתה בכלל שואל?

רק רגע... מה אתה מבין בידיוק מהחיים שלך ? מישהו פנה אליך? שאל אותך? מה אתה בא למחוא כפיים על דברים שאין לך מושג. שתוק וזהו.

coldfire
09-10-08, 23:54
רק רגע... מה אתה מבין בידיוק מהחיים שלך ? מישהו פנה אליך? שאל אותך? מה אתה בא למחוא כפיים על דברים שאין לך מושג. שתוק וזהו.

אני חושב שאתה זה שאין לו מושג. ואני בפורום, מותר לי להביע דעה. אתה לא זה שישתיק אותי, ילד.

אם תתעניין קצת בעולם הספורט, תראה עד כמה הבודיבילדינג מפגר מאחור. בדיוק כמוך.

VIKING
09-10-08, 23:58
פיריודיזציה היא ממש לא רק מושג תיאורטי אלא פרקטיקה שמיושמת ע"י כמעט כל מאמן בכמעט כל תחום ספורט. לרוע המזל אחד התחומים היחידים שעדיין מפגרים בנושא (במיוחד בארץ) הוא פיתוח גוף (ככל הנראה בגלל מגזינים כדוגמאת פלקס ושימוש מסיבי בחומרים).
מעבר לכך פשוט מדובר פשוט בדרך היעילה ביותר לשמר התקדמות בהתאם למטרה ולרמה של המתאמן.

גם אני מעדיף ליקרוא חומר יותר "ספרותי" ולא סגנון "מגזין". אבל אתה לא יכול לצפות ממפתח גוף ליהיות מומחה לביומכאניקה, מאצן ליהיות פיזיולוג ומשחקן כדורגל פיזיוטרפיסט. אידיוטים יש בכל מקום ובכל תחום. ובתחום הזה יש הרבה שהלכו ללמוד בוינגייט עוד ליפני שלחצו עם מוט חופשי. אלה שמדברים שטויות הם בעיקר אלה שלא ממש מעניין אותם הספורט ולא מיתעסקים בשום נושא שקשור בזמנם החופשי.

VIKING
10-10-08, 00:00
אני חושב שאתה זה שאין לו מושג. ואני בפורום, מותר לי להביע דעה. אתה לא זה שישתיק אותי, ילד.

אם תתעניין קצת בעולם הספורט, תראה עד כמה הבודיבילדינג מפגר מאחור. בדיוק כמוך.

אוקיי אין לי מושג ואני בטוח שאוטוטו אתה תואר שני ביד. מבסוט?

coldfire
10-10-08, 00:02
אוקיי אין לי מושג ואני בטוח שאוטוטו אתה תואר שני ביד. מבסוט?

האמת יש לי תואר שני כבר די מזמן. מן הסתם לא קשור בשום צורה לספורט...

Cookie
10-10-08, 00:06
גם אני מעדיף ליקרוא חומר יותר "ספרותי" ולא סגנון "מגזין". אבל אתה לא יכול לצפות ממפתח גוף ליהיות מומחה לביומכאניקה, מאצן ליהיות פיזיולוג ומשחקן כדורגל פיזיוטרפיסט. אידיוטים יש בכל מקום ובכל תחום. ובתחום הזה יש הרבה שהלכו ללמוד בוינגייט עוד ליפני שלחצו עם מוט חופשי. אלה שמדברים שטויות הם בעיקר אלה שלא ממש מעניין אותם הספורט ולא מיתעסקים בשום נושא שקשור בזמנם החופשי.

לאצן יש מאמן שיהיה פיזיולוג שלו ומאמן שנותן לו תוכניות
לכדורגלן יש פיזיוטרפיסט של הקבוצה ומאמן שבונה תוכניות
מפתח גוף מתאמן לבד,אולי עם שותף והוא אמור לדעת בידיוק מה הוא עושה

VIKING
10-10-08, 00:06
לפי איך שאתה נישמע זה תואר שני באינסטלציה...

coldfire
10-10-08, 00:20
לי נשמע שאתה דביל בן 13 שאין לו שום ידע בתחום ורק רוצה לריב קצת. לא הבאת טיעון אחד רציני עד עכשיו.

VIKING
10-10-08, 00:34
איזה טיעון אפשר להביא פה בידיוק? ספורטאי חכם/טיפש זה סטיגמה. לא הוכחה מדעית.
אם תמצא גרף שמראה רמת אינטיליגנציה בסוגי ספורט שונים אני ישמח ליראות (שחמט ודוקים לא נחשב)

coldfire
10-10-08, 00:50
לא מעניין גרף כזה. מה שמעניין זה שרוב הספורטאים בעולם מתאמנים כולם בצורה דומה, כדי לשמור על התקדמות. כולם מתחשבים בפריודיזציה. לעומת זאת בודיבילדרים מתאמנים באופן ש"נראה להם" הגיוני, בלי שום סדר ותכנון מאחורי זה. כמובן שסטרואידים וגנטיקה של פריק מקדמים אותם בכל מקרה.

VIKING
10-10-08, 01:01
בודיבילדרים ועוד איך מישתמשים בפירודיזציה קודם כל. דבר שני אין להם מטרה כמו שאר הספורטים, מהירות, כח, גמישות, או סבולת לא ישנו כלום בתחרות, שזאת המטרה. כל אלה כמובן יעזור מאוד באימונים וצריך לקחת אותם בחשבון. אבל היעד הוא מראה חיצוני בלבד ואם מפתח גוף שניראה גרוע רץ יותר מהר או מרים יותר משקל, לא משנה פה.
ומספיק להכניס גנטיקה לכל נושא.

coldfire
10-10-08, 01:19
גנטיקה זה הדבר הכי חושב אצל בודיבילדר מקצועי, ואי אפשר להכחיש את זה.

ואיך בדיוק בודיבילדרים משתמשים בפריודיזציה? תראה לי בודיבילדר שמתכנן את האימונים שלו שנה קדימה, עם מטרות ויעדים.

VIKING
10-10-08, 01:28
כולם מיתאמנים עם מטרות ויעדים, ההבדל הוא שהם קובעים לעצמם את העונה ומשך זמן של כל חלק בעונה. יש כאלה שיתחרו שתי תחרויות בחצי שנה ויחלקו בהתאם ויש ששנתיים לא מתכוונים להיתחרות. לכל אחד יש משקל יעד, מספר שרירים שדורשים דגש, ומה אפשר לשפר לפעם הבאה.

אנחנו לא מגיעים פה לשום מקום, כמו שאמרתי מהתחלה כל הקטנות האלה והתכנון הנאנו מדוייק לא בידיוק מועילים.

coldfire
10-10-08, 01:32
נכון שלכל אחד יש משקל יעד. אין תוכנית אימונים שמשקפת את זה, ויש סטרואידים כדי לפצות על זה.

VIKING
10-10-08, 01:33
לא נכון בעליל. לילה טוב

coldfire
10-10-08, 01:36
תראה לי תוכנית אימונים של מפתח גוף טיפוסי שמבוססת על התקדמות כלשהי, ואני אקח את המילים שלי בחזרה.

לילה טוב.