PDA

צפה בגרסא המלאה : אימון אירובי לאחר אימון אנאירובי

10GaZ
07-10-08, 17:13
אהלן,
אני מתאמן כ-3 חודשים וכעת אני מתאמן בשיטת ab.
יש לי כ-15% שומן שאני רוצה להיפטר מהם (וככה גם התוצאות מהחדר כושר יראו טוב יותר).
לכן, בנוסף לאימונים התחלתי לרוץ כ-40 דקות בקצב נמוך יחסית (7 דקות לק"מ - או 8.5 קמ"ש).
את הריצה אני מבצע מיד לאחר שאני מסיים אימון אנאירובי.
הרעיון הוא לשרוף את הפחמימות באימון האנאירובי ולהגיע לריצה כשבגוף מלאי נמוך של פחמימות - מה שיוביל אותו להשתמש במאגרי השומן מהר יחסית.
האם יש הגיון מאחורי זה?
האם זה מפריע ל"חלון ההזדמנויות" ללקיחת חלבון שנוצר לאחר אימון אנאירובי?

תודה לעוזרים :winked:

Dark_Muse
07-10-08, 17:37
תראה - עושים בד"כ אימון משקולות לפני אימון אירובי בגלל שבפעילות אנאירובית אנחנו נזדקק ליותר אנרגיה בשרירים, ובכך הפעילות האנאירובית תיהיה יעילה יותר. אחרי אימון אירובי זה לא ממש אידיאלי לעשות אימון משקולות.
הגישה לא צריכה לבוא מבחינה של "מאגרי הפחמימות שלי התרוקנו". זה לא מה שישרוף לך בהכרח יותר שומן. תזכור שעם מאגרי אנרגיה מלאים בפעילות אירובית, אתה תוכל לרוץ מהר יותר בדופק גבוה יותר לאותו פרק זמן או אולי אפילו זמן ארוך יותר, וכך לשרוף יותר קלרויות באופן כללי...

לגבי החלון הזדמנויות, אם נניח שסך הכל האימון שלך לוקח שעה וחצי ואתה אוכל מיד אחרי זה, אז אני לא חושב שזה משמעותי. מה גם שהמטרה שלך היא להוריד שומן, אז כל התזונה שלך במידה ואתה בתפריט להרזיה, לא תתן לך הרבה אם בכלל בפיתוח מסה (ואת זה אני אומר על העקרון שאתה מתאמן מתחיל).

10GaZ
07-10-08, 18:16
כן השיקול של אימון אנאירובי לפני האירובי הוא גם שיקול של אנרגיה זמינה ומאמץ (אחרי ריצה של 40 דקות, אני מרגיש שלגוף יש פחות כוח להתאמץ).

לשרוף קלוריות באופן כללי לא יוביל אותי למטרה של שריפת שומן.
זה לא חוכמה לשרוף את מה שאכלת בלי שישרף לך שומן מהגוף, כי אז אתה פשוט מגיע למצב שאתה צריך שוב לאכול מבלי שאיבדת שומן מהמאגרים בגוף..

אימון לוקח לי בין שעה לשעה וחצי + ריצה 40 דקות = כשעתיים אימון סה"כ.
אחד מהדברים החשובים בתזונה הוא מנת החלבון לאחר האימון. היא אולי החשובה ביותר כדי לתת לשרירים להתאושש ולהתחזק מהאימון.
לכן אני רוצה לדעת אם זה בכלל טוב לדחוף את מנת החלבון הזאת לאחר הריצה.

IsMe
07-10-08, 18:22
אחרי האימון זה מצויין לעשות אירובי תעשה ריצה מהירה כדאי להזיע ולשרוף יותר קלוריות נגיד על 11 קמש ל2 קילומטר ואז תמשיך ב6 דקות על 9 קמש עוד 1 קמ
וזה לא מפריע לחלון ההזדמנויות כל עוד האירובי לא עובר את ה20 דקות והחלון הזדמנויות הזה חצי שעה , אבל אומרים שזה לא כולכך משנה. כי אם השלמת את הערכים התזונתיאים לפני האימון אז אפשר לא לאכול כי הגוף משתמש בחומצות האמינו שאגר
אבל אני הייתי מציע לך לעשות אחרי האימון כאין לך יותר מידי כוח נגיד 2 קמ על מהירות 11 קמש ואז להמשיך במהירות קצת יותר קלה כדאי שיצא בערך ל3-4 ק"מ \ 15-20 דקות.

10GaZ
07-10-08, 18:26
כדי להגיע למצב שבו הגוף משתמש במאגרי השומן ולא בפחמימות, צריך לרוץ לפחות 20 דקות.
מה שאתה מציע טוב לסיבולת ולכושר באופן כללי, אבל אני מחפש שריפת שומן ופחות דגש על סיבולת לב-ריאה.

IsMe
07-10-08, 18:29
אבל נדמה לי כשאתה רץ יותר מידי קורה לך מצב של שריפת שריר גדולה יותר (לא בדיוק השריר אבל המאגרים שלו) אני משתמש בשיטה שהצעתי לך כל יום אחרי האימון ואני רואה ירידה חדה בשומן.

10GaZ
07-10-08, 18:52
כמה זמן אתה מתאמן ככה?
וכמה ריצות כאלה אתה עושה בשבוע? (או כמה פעמים אתה מתאמן בשבוע)

trx--->sus
07-10-08, 18:55
כמה מיתוסים שנשברו בפוסט אחד פושט לא יאומן

IsMe
07-10-08, 18:57
אני רץ ככה 2-3 שבועות כל יום חוץ מחמישי.
אני מתאמן 4 פעם משקולות ו2 פעמים אימון אירובי (שזה רק ריצות)
אחרי האימון משקולות אני רץ 15-20 דקות
ככה: 2 קלומטר על 11 קמש ואז על 9 קמש עוד 2 קמ בערך עד שיצא לי 3-4

וביום של אירובי אני עושה 60 דקות ריצה
נגיד כל פעם אני רץ 15 דקות אבל על מהירות גדולה ומנסה לא לרדת ממנה כי זה אימון שמתאים רק ריצה ולא התעיפתי לפני.
אני רץ 15 דקות 4 פעמים. מנוחה של 10 דקות בערך

זה משפיע עלי מצויין ירדתי מ17.5% שומן ל15. ב3 שבועות בערך

trx--->sus
07-10-08, 18:57
אהלן,
אני מתאמן כ-3 חודשים וכעת אני מתאמן בשיטת ab.
יש לי כ-15% שומן שאני רוצה להיפטר מהם (וככה גם התוצאות מהחדר כושר יראו טוב יותר).
לכן, בנוסף לאימונים התחלתי לרוץ כ-40 דקות בקצב נמוך יחסית (7 דקות לק"מ - או 8.5 קמ"ש).
את הריצה אני מבצע מיד לאחר שאני מסיים אימון אנאירובי.
הרעיון הוא לשרוף את הפחמימות באימון האנאירובי ולהגיע לריצה כשבגוף מלאי נמוך של פחמימות - מה שיוביל אותו להשתמש במאגרי השומן מהר יחסית.האם יש הגיון מאחורי זה?
האם זה מפריע ל"חלון ההזדמנויות" ללקיחת חלבון שנוצר לאחר אימון אנאירובי?

תודה לעוזרים :winked:

אוקי נרגעתי אני אגיב (אגב מה שהדגשתי זה מה שאתה צריך לשכוח שכתבת)

אין דבר כזה חלון ההזדמוניות

כל עוד האימון של ךלא נמשך הרבה מאוד זמן אין עם זה שום בעיה. אני אישית ממליץ להפריד האימונים האירובים מהאנאירובים אבל איך שאתה רוצה

10GaZ
07-10-08, 19:08
IsMe - תודה על התגובה, זו באמת תוצאה מצוינת.

trx - אני אשמח אם תסביר לי למה מה שאמרתי לא נכון.. הנושא באמת מעניין אותי, תודה.

Dark_Muse
07-10-08, 20:52
אני רואה שאתה עונה לעצמך יופי, אז בשביל מה אתה שואל?

בוא תענה לי על השאלה הבאה:

כשאתה רץ ריצה של 40 דקות, מה יותר טוב לשריפת שומן - ריצה קלה ואיטית מתחת ליכולת שלך או ריצה קלה בינונית שתהיה מעייפת ומאומצת?

iGotMilk
07-10-08, 21:05
מה פתאום..
ריצה רק לפני אימון.. לך תרוץ כשהיידים והגב שך כואבים.. או הרגליים במקרה הגרוע..

ClassicBody
07-10-08, 21:07
מה זה מפריע לך עכשיו? בחיטוב תוריד הכל במילא.

10GaZ
07-10-08, 23:27
אבל בחיטוב אני אוריד גם מסת שריר..
אני מעדיף להוריד שומן עכשיו, להישאר עם המצב החדש ולהגדיל מסת שריר.

לגבי השאלה - כמובן שריצה קלה-בינונית עדיפה לשריפת שומן. אני לא ממש בכושר..
בקצב שרשמתי הדופק שלי נע באיזור ה-160-165 (אני בן 22).

!Demon!
08-10-08, 09:31
אוקי נרגעתי אני אגיב (אגב מה שהדגשתי זה מה שאתה צריך לשכוח שכתבת)

אין דבר כזה חלון ההזדמוניות

כל עוד האימון של ךלא נמשך הרבה מאוד זמן אין עם זה שום בעיה. אני אישית ממליץ להפריד האימונים האירובים מהאנאירובים אבל איך שאתה רוצה

למה אתה שולל את זה?למה בחיטוב יושבים על תפריט נמוך של פחמימות?כדי שהגף ישתמש בשומן כמקור אנרגיה...