PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה לגבי תכנית אימונים שקיבלתי

subi
11-10-08, 10:19
שלום אני חדש בפורום ורציתי להתייעץ איתכם בתוכנית אימונים שקיבלתי מהמאמן שלי...
אני מתאמן כמה חודשים, המשקל שלי הוא 74 והגובה 1.75 והתוכנית לא כ"כ מוצאת חן בעיניי...

האימון הראשון הוא :

סקוואט 3 סטים של 5 חזרות
לחיצת חזה עם מוט 3 סטים של 5 חזרות
בדליפט רומני 3 סטים של 10 חזרות
יד קידמית עם מוט 3 של 10
ויד אחורית עם המכונה (לא יודע איך קוראים לזה) 3 של 10

אימון שני:

סקוואוט 3 של 5
לחיצה בעמידה עם מוט 3 של 5
מקבילים 3 סטים
יד קידמית ויד אחורית כמו למעלה.

בתכלס אני רואה שאני משתפר, אבל לא שמעתי יותר מידי אנשים שממליצים לעשות סטים עם חזרות קצרות וכמעט רק תרגיל אחד לכל שריר... אשמח לקבל את תגובתכם....

trx--->sus
11-10-08, 11:41
יופי של תכנית אחלה מאמן יש לך חוץ מזה שהוא שכח לתת לך תרגיל לרחב גבי

תעשה חתירות/מתח

subi
11-10-08, 12:01
באמת? וואלה אני שמח תאמת הוא מאמן חדש ויש מאמנים שהמליצו לי לשנות את התוכנית ולא לעשות את התוכנית שלו, אז בלל שכבר התבלבלתי אני שואל כאן... אבל שמעתי שסטים קצרים ותרגיל אחד לכל שריר זה לא מסיק טוב, אז אתם יכולים להסביר לי את ההיגיון? תודה...

trx--->sus
11-10-08, 12:02
באמת? וואלה אני שמח תאמת הוא מאמן חדש ויש מאמנים שהמליצו לי לשנות את התוכנית ולא לעשות את התוכנית שלו, אז בלל שכבר התבלבלתי אני שואל כאן... אבל שמעתי שסטים קצרים ותרגיל אחד לכל שריר זה לא מסיק טוב, אז אתם יכולים להסביר לי את ההיגיון? תודה...

אחי אתה מתאמן מתחיל לא?

מתאמן מתחיל יגדל מכל דבר וגם אמרת בעצמך שאתה רואה שיפור אז מה אתה מתלונן?

Bono
11-10-08, 12:03
הוא לא מתחיל...

subi
11-10-08, 12:05
אני מתאמן כמה חודשים... אני לא מתלונן, אבל אם פה באתר ממליצים על מלא תוכניות של 15 חזרות וכמה תרגילים לכל שריר, אז אני כולה רוצה לדעת מה ההיגיון של לעשות תרגיל אחד עם 5 חזרות...

the animal
11-10-08, 13:19
אני מתאמן כמה חודשים, המשקל שלי הוא 74 והגובה 1.75 והתוכנית לא כ"כ מוצאת חן בעיניי...

האימון הראשון הוא :

סקוואט 3 סטים של 5 חזרות
יד קידמית עם מוט 3 של 10

אימון שני:

סקוואוט 3 של 5
מקבילים 3 סטים

בתכלס אני רואה שאני משתפר, אבל לא שמעתי יותר מידי אנשים שממליצים לעשות סטים עם חזרות קצרות וכמעט רק תרגיל אחד לכל שריר... אשמח לקבל את תגובתכם....

כמה אימונים בשבוע אתה עושה? מה הותק שלך?
ובאופן כללי, אם אתה רואה שיפור, אז תפנה אלינו כשאתה רואה שכבר אין שיפור

subi
11-10-08, 13:22
אני עושה 3 אימונים בשבוע אני מתאמן שלושה - ארבעה חודשים בערך...
וזה כבר פעם שניה שאני רושם את זה, אני לא מתלונן או משהו פשוט אני מנסה להבין את ההגיון בסטים קצרים ותרגיל אחד על כל שריר

trx--->sus
11-10-08, 14:13
לא ראיתי שאתה לא מתחיל טעות שלי

בכל אופן הבסיס של התכנית מצויין אפשר להוסיף כמה שינויים אני ינסה שלפץ אותה קצת יותר מאוחר עכשיו אין לי זמן

The Sun
11-10-08, 14:31
תוכנית מצויינת לדעתי.
אתה יכול להוסיף 2 סטים של חתירה ולהוריד 2 סטים של ידיים, לשיקולך.

subi
11-10-08, 14:36
תאמת שאני לא כ"כ מבין אז אתה יכול בבקשה להסביר לי מה זה חתירה?

The Sun
11-10-08, 14:40
יש כמה סוגי חתירות, כולן מבוססות על אותה התנועה וכולן מצויינות לגב, כתף אחורית, ידיים ואמות.
Bent over Barbell row
http://www.exrx.net/WeightExercises/BackGeneral/BBBentOverRow.html

בעברית קוראים לזה חתירה בהטיית גב יד-יד\מסור - Bent over Dumbell row
http://www.exrx.net/WeightExercises/BackGeneral/DBBentOverRow.html

T-bar row
http://www.youtube.com/watch?v=8sdt71w-320
http://www.youtube.com/watch?v=nPcJrUt105U

בכללי אני מציע לך על כל תרגיל שאתה לא בטוח או יודע לבצע כמו שצריך פשוט להכנס ליוטיוב, שכיום זה המקום הכי טוב ללמוד ממנו תרגילים.

subi
11-10-08, 14:55
מקודם trx--->sus אמר לעשות או חתירות או מתח... כאילו זה עובד על אותם שרירים? אפשר לעשות או זה או זה?

The Sun
11-10-08, 15:02
מקודם trx--->sus אמר לעשות או חתירות או מתח... כאילו זה עובד על אותם שרירים? אפשר לעשות או זה או זה?

מתח יוסיף לך רוחב כי הוא עובד על הרחב גבי, חתירות גם יוסיפו לך רוחב אבל גם עובי, בעיקרון מתח יתן לך יותר רוחב כי התנועה שונה במישור של העבודה.

אתה יכול להוסיף לאימון השני 2-3 סטים של מתח וחתירות במקום יד קדמית, הכל לשיקולך.

עוד מעט יכנסו בי על זה שאמרתי לך לא לעבוד ידיים <_<

subi
11-10-08, 15:08
:):):):) אם אתה אומר כנראה שאתה יודע, אבל אני אשקול את זה בכל זאת.... בכל מקרה תודה רבה על כל העזרה והתשובות אם רק תוכל לענות על שאלה אחת שעדיין לא קיבלתי עליה תשובה: היה רשום פה בפורום שצריך לעשות סטים של 15 וכמה תרגילים לכל שריר.... בתוכנית הזאת יש רק 5 חזרות לכל סט ותרגיל אחד לכל שריר.... פעם שמעתי שיורדים בחזרות רק בשלב יותר מאוחר כשרוצים ממש להתנפח אז עושים 8 חזרות אבל זה אנשים מתקדמים, אז אם תוכל להסיבר לי מה ההיגיון של רק 5 חזרות ותרגיל אחד לכל שריר אני אודה לך !

trx--->sus
11-10-08, 15:28

האימון הראשון הוא :

סקוואט 3 סטים של 5 חזרות
יד קידמית עם מוט 3 של 10

אימון שני:

סקוואוט 3 של 5
מקבילים 3 סטים

הנה אחי קבל עם קצת שינויים
זה ל3 פעמים בשבוע האימון הראשון יהיה פעמיים בשבוע והשני יהיה פעם 1

סקוואט 3x5
בנצ' פרס (לחיצת חזה עם מוט) 3x5
חתירה כלשהי לבחירתך 3x5

* לא כולל חימום, לא לעבוד לכשל לקחת זמן הפסקה גדול בין הסטים הכבדים מדי פעם עם אתה רוצה תוסיף 1-2 של סטים באותה תנועה או אחרת של 10-12 חזרות

אימון 2
דדליפט 4-5 סטים כבדים
מילטרי פרס 3x5
כאן הייתי מוסיף מתח 2-3 סטים (בתוספת משקל)
ומקבילים 2-3 סטים (בתוספת משקל)
כפיפת מרפקים עם מוט אולימפי 1-2x8-10
בנצ' פרס צר/לחיצה צרפתית 1-2x8-10

האימון הזה עמוס יותר מבחינת סטים אבל הראשון יהיה יותר קשה לדעתי

subi
11-10-08, 15:31
תודה רבה אחי על העזרה, אני אקח את השינויים לתוכנית שלי.....

The Sun
11-10-08, 15:40
:):):):) אם אתה אומר כנראה שאתה יודע, אבל אני אשקול את זה בכל זאת.... בכל מקרה תודה רבה על כל העזרה והתשובות אם רק תוכל לענות על שאלה אחת שעדיין לא קיבלתי עליה תשובה: היה רשום פה בפורום שצריך לעשות סטים של 15 וכמה תרגילים לכל שריר.... בתוכנית הזאת יש רק 5 חזרות לכל סט ותרגיל אחד לכל שריר.... פעם שמעתי שיורדים בחזרות רק בשלב יותר מאוחר כשרוצים ממש להתנפח אז עושים 8 חזרות אבל זה אנשים מתקדמים, אז אם תוכל להסיבר לי מה ההיגיון של רק 5 חזרות ותרגיל אחד לכל שריר אני אודה לך !

מה שאנשים עושים זה לא אומר שהם צודקים או יודעים מה הם עושים.
אתה עובד בתדירות גבוהה ( 3 פעמים בשבוע כל השרירים מקבלים גירוי, זאת תוכנית מצויינת לדעתי )
ואנשים אחרים עובדים פעם בשבוע על שריר (ולדעתי זה לא טוב, אבל זה כבר נושא אחר שהתווכחנו עליו מיליון ומשהו פעם בפורום ואין לי חשק להתווכח עליו כאן שוב)

ההיגיון בתוכנית הוא שאתה עובד בתרגילים שמערבים תנועה של הרבה שרירים (וככה גם מרים הרבה יותר משקל).
אתה לא צריך להתעסק בקקי ותרגילים לכל פיפס ופיפס בגוף, שממילא לא יהיו אפקטיביים בשלב הזה של האימונים.
"לפעמים כדי להיות חזק צריך לשחות נגד הזרם בזמן שעל החוף כולם מנענעים את הראש בשלילה."

trx אני רואה שהתחלת להפנים, תקבל מוניטין על זה במקומות אחרים ;)

trx--->sus
11-10-08, 15:41
מה שאנשים עושים זה לא אומר שהם צודקים או יודעים מה הם עושים.
אתה עובד בתדירות גבוהה ( 3 פעמים בשבוע כל השרירים מקבלים גירוי, זאת תוכנית מצויינת לדעתי )
ואנשים אחרים עובדים פעם בשבוע על שריר (ולדעתי זה לא טוב, אבל זה כבר נושא אחר שהתווכחנו עליו מיליון ומשהו פעם בפורום ואין לי חשק להתווכח עליו כאן שוב)

ההיגיון בתוכנית הוא שאתה עובד בתרגילים שמערבים תנועה של הרבה שרירים (וככה גם מרים הרבה יותר משקל).
אתה לא צריך להתעסק בקקי ותרגילים לכל פיפס ופיפס בגוף, שממילא לא יהיו אפקטיביים בשלב הזה של האימונים.
"לפעמים כדי להיות חזק צריך לשחות נגד הזרם בזמן שעל החוף כולם מנענעים את הראש בשלילה."

יודע מה בוא באמת לא נפתח את הויכוח פה

יש לך איסיקיו?

The Sun
11-10-08, 15:43
יודע מה בוא באמת לא נפתח את הויכוח פה

יש לך איסיקיו?

יש לי מסנג'ר שלח לי מייל עם המסנג'ר שלך ל sneakoren2 שטרודל gmail.com

ופיספסת את העריכה שלי

trx--->sus
11-10-08, 15:57
יש לי מסנג'ר שלח לי מייל עם המסנג'ר שלך ל sneakoren2 שטרודל gmail.com

ופיספסת את העריכה שלי