PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה| סיבולת שריר

hutorihunzu
13-10-08, 10:34
אוקי לפני איזה שנה התאמנתי חזק רק על כוח ומסה ואחרי איזה 6 חודשים לא אהבתי את זה אז עברתי לעשות אימונים שונים עם משקל גוף, לשחות ולרוץ...
עכשיו אני רוצה לחזור לחדר כושר אבל אני רוצה לפתח סיבולת לשריר שלי, לא מעניין שיהיו תוצאות אחרי יותר זמן פשוט אני ממש רוצה לחזק את הסיבולת של השריר....
כמה שאלות:
1. האם יהיו שיפורים בכלל (גם אחרי הרבה זמן) ואחרי כמה זמן?
2. מה אני משיג שאני עובד בצורה כזאת???
3. האם אתם יכולים להביא לי תוכנית לעבודה מסוג שכזה??

תודה רבה!

john.
13-10-08, 10:40
כפשוטו: כמו כשאתה מפתח סיבולת לב-ריאה אתה מסוגל לרוץ למרחקים ארוכים יותר,כך אם תפתח את סיבולת השריר במקומות מסויימים,השרירים שלך יוכלו להתמודד תחת לחץ קבוע למשך זמן ארוך יותר.

hutorihunzu
13-10-08, 10:45
סבבה עוד שאלה קטנה...
1. אם אני רוצה לעבוד בחדר כושר רק 3 פעמים בשבוע ולרוץ אחרי כל פעם... האם כדאי לי לעשות סיבולת או כח???
כי אני ממש לא מעוניין בכזה להתנפח ובקושי להזיז את הידיים את הרגלים אבל להיראות סוס.. זה לא מה שאני רוצה אני רוצה להתחזק לא להתנפח ... (אם יש הבדל)... אז מה אני צריך לעשות???
אתה גם יכול להביא לי תכנית???

אני די בור בנושא אז סלח לי אם אמרתי שטויות

hypertrophy
13-10-08, 13:02
סבבה עוד שאלה קטנה...
1. אם אני רוצה לעבוד בחדר כושר רק 3 פעמים בשבוע ולרוץ אחרי כל פעם... האם כדאי לי לעשות סיבולת או כח???
כי אני ממש לא מעוניין בכזה להתנפח ובקושי להזיז את הידיים את הרגלים אבל להיראות סוס.. זה לא מה שאני רוצה אני רוצה להתחזק לא להתנפח ... (אם יש הבדל)... אז מה אני צריך לעשות???
אתה גם יכול להביא לי תכנית???

אני די בור בנושא אז סלח לי אם אמרתי שטויות

אין לך מה להתנצל אתה בא כדי ללמוד ואתה מבין שצריך לעבוד בישביל כל תוצאה שהיא...
לעינינו...אין קשר בין איזה סוג של אימון אתה עושה לבין סיבולת ריאה אתה יכול לשלב הכל מהכל....

אבל יש לך פה שני דברים שמתנגשים....אם אתה מפתח כוח אתה לא יכול לפתח סיבולת ולהיפך בגלל שזה סוג עבודה שונה לגמרי....בעצם אלו שני סוג עבודה מהקצוות השונים של הסקאלה...
כדי לפתצח כוח אתה צריך לעבוד בטווח חזרות של-1-6 [באימונים תעבוד על הטווח של 5-6rm[
הכוונה היא כמו המשקל המקסימלית שאתה יכול להרים באותו טווח חזרות
בעיברית....אתה מתאמן להרים את הכי הרבה משקל כדי להגיע לכשל בחזרה ה-5
כדי לעבוד על סיבולת שריר אתה צריך לעבוד על טווח של 20-25 חזרות על אותו העיקרון
בנוסף אתה יכול לעבוד על כוח מתפרץ שזה עבודה עם המשקל המקסימלי שלך במהירות המקסימלית שלך בטווח של-10-15 חזרות....זאת אומרת עבודה די כבדה ונורא מהירה...

לכוח וכוח מתפרץ תצטרך תקופה של כמה חודשים של עבודה סטנדרטית בחדר כושר כדי למנוע פציעות שנובעות מטכניקה לקויה...
בהצלחה!

St.SillaNF
13-10-08, 13:46
תודה רבה

hutorihunzu
13-10-08, 15:02
אוקי סבבה עכשיו למדתי משהוא מעולה אז תודה רבה רק עוד 3 שאלות קטנות...
1. האם גם סיבולת מגידלה את השריר??(כי בסך הכל אני רוצה ליראות תוצאות חוץ מלהרגיש אותם)
ובאיזה קצב?
2. אתה יכול לתת לי קישור לתוכנית של סיבולת לדוגמה???
3. האם אתה ממליץ לי על זה???

hutorihunzu
15-10-08, 19:15
מישהוא יכול בבקשה לענות לי על שלושת השאלות הללו בבקשה...
אם אתם לא יודעים תכתבו ואז אני אדע ללכת לישאול מישהוא אחר רק בבקשה תגיבו... אני נישארתי בחוסר מידע...

hutorihunzu
20-10-08, 11:44
-מקפיץ -
למישהוא יש תשובה?

DanielP
20-10-08, 11:48
לא הבנתי למה אתה מתכוון בסיבולת שריר.. יש סיבולת לב ריאה כדי לפתח סיבולת לב ריאה שוחים/רצים וכ'ו
אם תפתח סיבולת לב ריאה(ריצות וכ'ו)אתה לא תתנפח אם כבר רק תרזה~
זה לא בא כדי לנפח אותך זה בא פשוט לפתח את סיבולת הלב ,שהלב יהיה בנוי ליותר עוצמות (זה חשוב מי שעושה אימוני כוח חייב לפחות 3אימוני אירובי(סיבולת לב ריאה)בשבוע)

shahar-king
20-10-08, 12:27
אוקי סבבה עכשיו למדתי משהוא מעולה אז תודה רבה רק עוד 3 שאלות קטנות...
1. האם גם סיבולת מגידלה את השריר??(כי בסך הכל אני רוצה ליראות תוצאות חוץ מלהרגיש אותם)
ובאיזה קצב?
2. אתה יכול לתת לי קישור לתוכנית של סיבולת לדוגמה???
3. האם אתה ממליץ לי על זה???

1.גם לסיבים הסיבולתיים בשריר יש חלק בנפח שלו לכן גם אם תעבוד על סיבולת יהיה שינוי מסויים מבחינת נפח השריר אבל הפוטנציאל גדילה של הסיבים הללו נמוך מאוד לסיכום אני יכול להגיד לך שהשינוי יהיה קטן מאוד מבחינת נפח השריר

2.אין לי שום תוכנית מוכנה אבל זה פשוט מאוד קח תרגיל ותעבוד בטווח חזרות גבוהה מעל 20 בערך

3.לא כל כך הבנתי מה השאלה אבל אני ינסה לענות לפי מה שהבנתי. האם אני ממליץ לעבוד בתוכנית סיבולת?.... הכל תלוי במטרה שאתה רוצה להשיג אבל אם אתה רוצה לראות איזשהו היתפתחות גם אם קטנה יחסית אני ממליץ לשלב גם טווח חזרות שמתאים למטרה זו (6-12)