PDA

צפה בגרסא המלאה : דחיקת חזה: דמבלים vs. מוט

KOKO16
21-10-08, 01:20
בגלל הזמן הפנוי לאימונים השבוע יום חמישי אני עושה אימון חזה נוסף והחלטתי לגוון קצת ובמקום לפתוח את האימון עם הדחיקה במוט הקבועה (180) לעשות דחיקה עם דמבלים.

כמה שאלות: מה ההבדל בין דחיקת חזה במוט לבין דחיקה עם דמבלים? יש הבדל כלשהו באופן שזה עובד על החזה או על חלק מסויים בשריר?
מה החסרונות של הדמבלים מול המוט ומה היתרונות? מה יותר ממליצים/כדאי?

בקשר למשקל, אם נגיד מישהו דוחק עם מוט משקל כולל של 120 ק"ג לדוגמה אז בדמבלים הוא יעשה 60 ק"ג כל יד? זה שונה נכון? בדמבלים מעמיסים פחות...

Shahaf123
21-10-08, 01:39
אני לא יודע בדיוק מה ההבדלים אבל יש במייצבים אבל אני לא רוצה להגיד לך סתם ושיצאו עליי פה אז רק תדע שיש הבדל ואני יגיד לך אישית מה אני עושה ... כי יוצא לפעמים שאיזה הר בא ומחליט להקים מחנה איפו שהבנץ' פרס(שם עושים סקוואט דד ליפט וכל מיני כאלה והוא עושה את כל האימון שלו שם אז אין כ"כ סיכוי לקבל את המקום)
אז אני לוקח בדאמבלים האמת, אני אוהב יותר בדאמבלים כי אני מרגיש יותר את התנועה גם במוט זה אחלה אבל יש משו אחר ...
ובקשר למשקלים אי אפשר לעשות מה שאמרת זה לא נראה לי הגיוני כי גם בלחיצת חזה במוט, המוט גם שוקל ולא מרגישים את זה כ"כ ...

בשורה התחתונה , תגוון לא יקרה כלום וזה רק יועיל לך תעשה פעם שלושה שבועות רק דאמבלים ואחרי זה מוט ...

בהצלחה ..!!

hypertrophy
21-10-08, 03:01
יש הבדל במייצבים...בגלל זה עם מוט אפשר לדחוק יותר משקל....אבל בדאמבלים א]שר לבצע יותר טווח תנועה..אני אישית מעדיף דאמבלים

toxicity
21-10-08, 03:22
בדאמבלים יש קצת יותר טווח תנועה, טווח תנועה שאי אפשר להגיע אליו בלחיצת חזה במוט
בדאמבלים הכי כיף זה ממש למתוח את החזה בכל חזרה, יש אחרי זה פאמפ מטורף

Masquerade
21-10-08, 04:06
מגוון. עושה הרבה בשיפוע עם דמבלים.

Danzig
21-10-08, 05:33
טווח התנועה בדאמבלים רחב יותר, המלצה - תגוון.

trx--->sus
21-10-08, 11:50
אני אישית בדאמבלים עושה הרבה פחות משקל מבמוט

KOKO16
21-10-08, 11:55
מגוון. עושה הרבה בשיפוע עם דמבלים.

גם אני, בתוכנית הקבועה שלי של חזה יש דחיקה בשיפוע חיובי עם דמבלים. עכשיו אני אנסה גם לעשות דמבלים ללא שיפוע.

ועוד משהו: גם לכם קורה שיש כאבים בכתפיים (אצלי זה בעיקר כתף שמאל) כשדוחקים חופשי בחזה עליון? כנראה שהשיפוע שם גדול מידי או לא יודע מה אבל אני כבר הרבה מאוד זמן עושה את התרגיל בסמית משין עם ספה שאני יכול לעשות בה שיפוע קצת יותר נמוך וככה אין לי כאבים בכלל בכתפיים.
לעוד מישהו זה קרה?

TheRock
21-10-08, 12:33
גם אני, בתוכנית הקבועה שלי של חזה יש דחיקה בשיפוע חיובי עם דמבלים. עכשיו אני אנסה גם לעשות דמבלים ללא שיפוע.

ועוד משהו: גם לכם קורה שיש כאבים בכתפיים (אצלי זה בעיקר כתף שמאל) כשדוחקים חופשי בחזה עליון? כנראה שהשיפוע שם גדול מידי או לא יודע מה אבל אני כבר הרבה מאוד זמן עושה את התרגיל בסמית משין עם ספה שאני יכול לעשות בה שיפוע קצת יותר נמוך וככה אין לי כאבים בכלל בכתפיים.
לעוד מישהו זה קרה?

כי כל תרגיל של חזה עליון גם הכתף קידמית עובדת וכנראה יום אחרי יש לך אימון כתפיים וזה יוצר התנגשות.

ולמה אתה עושה חזה עליון בסמית משין?

KOKO16
21-10-08, 12:38
כי כל תרגיל של חזה עליון גם הכתף קידמית עובדת וכנראה יום אחרי יש לך אימון כתפיים וזה יוצר התנגשות.

ולמה אתה עושה חזה עליון בסמית משין?

אין לי יום אחרי אימון כתפיים. והסברתי כבר שבסמית לא כואבות לי הכתפיים. אני לוקח ספסל שאפשר לכוון אותו לזווית קצת יותר קטנה מההספסל הקבוע של חזה עליון והכתפיים לא כואבות.

Shahaf123
21-10-08, 13:03
אז תעשה את זה ?? מה הבעיה אם ב45 מעלות הכתפיים כואבות אבל ב-30 מעלות הם לא עדיף לך 30 מעלות בעיקרון שניהם זה על חזה עליון...

TheRock
21-10-08, 13:51
אז תעשה את זה ?? מה הבעיה אם ב45 מעלות הכתפיים כואבות אבל ב-30 מעלות הם לא עדיף לך 30 מעלות בעיקרון שניהם זה על חזה עליון...

ב45 הכתפיים עובדות יותר מהחזה
ב30 החזה עליון עובד יותר

sbenzaken
21-10-08, 14:06
מבחינה מחקרית, הוכח כי עבודה בדאמבלים מפתחת יותר כח מעבודה עם מוט.

ilayzror
21-10-08, 14:09
יש הבדל במייצבים...בגלל זה עם מוט אפשר לדחוק יותר משקל....אבל בדאמבלים א]שר לבצע יותר טווח תנועה..אני אישית מעדיף דאמבלים

יאיר אתה גאון אני אומר לך עוד אני אגדל בזכותך

WEST $ SIDE
21-10-08, 14:25

אתה יכול להראות לי ת'מחקרים?

arbel2
21-10-08, 14:44

אתה מדבר על המחקרי emg ?
כי אם כן,מדובר בסך הכל באיזה תרגיל השריר בא יותר לביטוי במהלך הביצוע ,לא באיזה תרגיל בונים יותר כח.

Sugarzaza
21-10-08, 14:54

קשה לי להאמין, עם דאמבלים יש הרבה יותר משחק של מייצבים ויותר טווח, זה משמעותית מפחית את המשקל שתשתמש איתו

buff bagwell
21-10-08, 16:31
קשה לי להאמין, עם דאמבלים יש הרבה יותר משחק של מייצבים ויותר טווח, זה משמעותית מפחית את המשקל שתשתמש איתו

זה מפחית את המשקל כי כשאתה מרים דאמבלים כי המשקל דחוס בנפח קטן יותר
ובמוט זה משקל שדחוס בנפח גדול יותר
לכן מי שעושה עם מוט 120 לא עושה עם דאמבלים 60 כל יד

itaiprz1
21-10-08, 17:14
חזה עליוןן דאמבלים חזה שטוח מוט,
כל אחד זה סוג של כיוון מה גם שדאמבלים עובדים יותר על השרירים המיצבים.

buff bagwell
21-10-08, 18:14
תעשה דאמבלים בשטוח כי טווח תנועה גדול יותר יהיה יותר טוב
ובעליון למוט יש גם טווח תנועה גדול ושם תעשה מה שבא לך
אבל בשטוח רק דאמבלים!

Danzig
21-10-08, 18:32
ב45 הכתפיים עובדות יותר מהחזה
ב30 החזה עליון עובד יותר

smells like bullshit

Dark_Muse
21-10-08, 18:32
לא צריך יותר מדי להתלהב מהטווח תנועה. גם במוט יש טווח תנועה מעולה, והיכולת להעמיס יותר משקל יותר חשובה מאשר לשחק עם הדאמבלים.
אפשר לגוון מדי פעם אם באמת רוצים לתת יותר דגש למייצבים של כף היד והכתף, או לעשות זאת כתרגיל בשיפוע אחר כחלק מתוכנית.

The Sun
21-10-08, 18:34
דאמבלים זה כלי שעוזר לשמור על פרופורציות בין הידיים, במוט תמיד יהיה חלק אחד בגוף שיעבוד יותר חזק.
תפסיקו לזיין ת'שכל עם שטויות ותתאמנו.

Sugarzaza
21-10-08, 20:26
זה מפחית את המשקל כי כשאתה מרים דאמבלים כי המשקל דחוס בנפח קטן יותר
ובמוט זה משקל שדחוס בנפח גדול יותר
לכן מי שעושה עם מוט 120 לא עושה עם דאמבלים 60 כל יד

זו ממש לא הסיבה, הסיבה טמונה במה שאמרתי

TheRock
21-10-08, 23:25
smells like bullshit

מה שטויות פה? תנסה את שניהם ותראה מה אתה יותר מרגיש
אני ניסיתי כבר

haas
22-10-08, 00:32
אני אישית משלב , מדי פעם דאמבלים מדי פעם מוט.
ממה שאני מרגיש אז הדאמבלים עובדים עליי יותר טוב , יום אחרי אימון חזה עם דאמבלים כל היד אחורית וכל החזה שלי תפוסים כאילו התחלתי להתאמן רק אתמול. עם מוט החזה נתפס בקטנה אבל אני לא יודע למה אני מרגיש שעם מוט זה בדיוק כמו דחיקה במכונה של חזה...מעדיף דאמבלים באופן אישי

talll
22-10-08, 13:27
אני אישית משלב , מדי פעם דאמבלים מדי פעם מוט.
ממה שאני מרגיש אז הדאמבלים עובדים עליי יותר טוב , יום אחרי אימון חזה עם דאמבלים כל היד אחורית וכל החזה שלי תפוסים כאילו התחלתי להתאמן רק אתמול. עם מוט החזה נתפס בקטנה אבל אני לא יודע למה אני מרגיש שעם מוט זה בדיוק כמו דחיקה במכונה של חזה...מעדיף דאמבלים באופן אישי

+1
אותו דבר אצלי

hypertrophy
22-10-08, 15:27
בואו נצא מנוקדת הנחה שאנחנו מדברים על בנאדם רגיל בלי בעיית יציבה ובלי בעיות ובלי בעייתיות עם הכתף שמחפש מאסת שריר...
אז תאכל'ס עדיף במוט כדי להגיע למשקלים גבוהים יותר.....
אבל[!!]אם לבחור שלנו יש בעיית יציבה שנובעת משריר חזה קצר אז העדיפות היא לתת לו תרגילים עם דאמבלים כדי לאפשר הגעה לטווח תנועה מלא של החזה...מצטרף לזה בנאדם עם מייצבי כתף חלשים יחסית או בנאדם שפרק בעברו הרחוק את הכתף גם עדיפות לדאמבלים כדי לחזק בנוסף לחזה את השרירים המייצבים
כמו כן גם בני נוער שמתפתחים אישית בתור מאמן הייתי מעדיף לתת להם עבודה עם דאמבלים כדי לדאוג להתפתחות גם של השרירים המייצבים....
זאת דעתי אם למישהו יש דעה אחרת הייתי שמח לשמוע:)

trx--->sus
22-10-08, 15:49
על מה אתם מדברים בכלל? אין עם מה להתווכח בנצ' פרס (עם מוט!) זה התרגיל המושלם!

עם דאמבלים זה באמת רק עזר

buff bagwell
22-10-08, 19:43
זו ממש לא הסיבה, הסיבה טמונה במה שאמרתי

זו כן הסיבה
אתה מדבר שטויות

Sugarzaza
22-10-08, 20:28
אין במה שאמרת שום הגיון, הסיבה הרבה יותר מורכבת וטמונה במכניקה של הגוף בדחיקת שני עצמים נפרדים ביחס לעצם אחד, תעביר חיפוש, אם אני לא טועה אלפי רשם פה בדיוק את הסיבות

OverPower
22-10-08, 20:33
אין במה שאמרת שום הגיון, הסיבה הרבה יותר מורכבת וטמונה במכניקה של הגוף בדחיקת שני עצמים נפרדים ביחס לעצם אחד, תעביר חיפוש, אם אני לא טועה אלפי רשם פה בדיוק את הסיבות

הוא אוכל כל 3 שעות? :whistle:

///Efi///
22-10-08, 20:35
על מה אתם מדברים בכלל? אין עם מה להתווכח בנצ' פרס (עם מוט!) זה התרגיל המושלם!

עם דאמבלים זה באמת רק עזר

על פי סטטיסטיקה אישית שלי מסירטונים של BB, רוב הטופ BBרים עושים לחיצה על ספא שטוחה עם דאמבלים וחזה עליון עם מוט. זה דבר שחוזר על עצמו ברוב הסירטונים של אימון חזה של החבר'ה מהאולימפיה וכאלה... אז אל תזלזל :p

Sugarzaza
22-10-08, 20:40
הוא אוכל כל 3 שעות? :whistle:

יש מישהו שלא אוכל כל 3 שעות???

OverPower
22-10-08, 20:42
יש מישהו שלא אוכל כל 3 שעות???

לא כי כל 3 שעות הגוף נכנס למצב קטבולי@!$#@!$#@ תראה את פיל הית' וקאטלר שניהם אוכלים כל שלוש שעות ותראה איך הם נראים3$#@dfs#@!@#!@#@!#@!#

;)

trx--->sus
22-10-08, 20:45
על פי סטטיסטיקה אישית שלי מסירטונים של bb, רוב הטופ bbרים עושים לחיצה על ספא שטוחה עם דאמבלים וחזה עליון עם מוט. זה דבר שחוזר על עצמו ברוב הסירטונים של אימון חזה של החבר'ה מהאולימפיה וכאלה... אז אל תזלזל :p

אימונים של אנשים לא טבעיים (ועוד בודיבילדרים) לא צריכים בכלל לעניין אותך ולא צריכים להיות דומים לאימון שלך

hypertrophy
23-10-08, 01:19
אימונים של אנשים לא טבעיים (ועוד בודיבילדרים) לא צריכים בכלל לעניין אותך ולא צריכים להיות דומים לאימון שלך

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח מה קשור?!?!?!?!?
אתה לא באמת חושב שרק מתאמנים לא טיבעייים צריכים להשתמש בדאמבלים!!??
אחי אמרת שטויות...זה היה המשפט הכי לא קשור בפוסט הזה

Danzig
24-10-08, 19:48
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח מה קשור?!?!?!?!?

אתה טועה, הוא ממש קשור, הוא לא אומר לך לא לעבוד בדאמבלים הוא פשוט אומר לך להתעלם מתכניות ואימונים שאתה רואה של באדיבילדרים ואנשים לא טבעיים ולא לעבוד לפיהם, תרגילים כאלאה ואחרים אתה יכול לעשות תמיד.

hypertrophy
24-10-08, 20:48
אתה טועה, הוא ממש קשור, הוא לא אומר לך לא לעבוד בדאמבלים הוא פשוט אומר לך להתעלם מתכניות ואימונים שאתה רואה של באדיבילדרים ואנשים לא טבעיים ולא לעבוד לפיהם, תרגילים כאלאה ואחרים אתה יכול לעשות תמיד.

יופי....והוא עדיים לא קשור כי הדיון מדבר על דאמבלים לעומת מוט....

toxicity
24-10-08, 21:07

מחוק את החיוך מהפרצוף כי או שפשוט לא הבנת למה הוא התכוון או שסלח לי אתה לא חכם במיוחד
אימונים של אנשים מוזרקים לא אמור לעניין אותך באמת ובטח שאתה לא אמור להשתמש בו

xdrunkshadow
24-10-08, 21:08

אפשר קישור לפוסט/ פירוט?

תודה.

hypertrophy
24-10-08, 21:49
מחוק את החיוך מהפרצוף כי או שפשוט לא הבנת למה הוא התכוון או שסלח לי אתה לא חכם במיוחד
אימונים של אנשים מוזרקים לא אמור לעניין אותך באמת ובטח שאתה לא אמור להשתמש בו

תמחוק אתה את החיוך המסגיר טיפשות מהפנים שלך...הוא מפריע לך לקרוא...
אם הפוסט הוא על שימוש בדאמבלים לעומת מוט ואחד החבר'ה פה אמר שכל הבודיבילדרים משתמשים בדאמבלים ואז ענו לו שזה לא צריך לעניין אותו כי הם לא מתאמנים טיבעיים אז צריך להסיק מזה ששימוש בדאמבלים הוא למתאמנים "מוזרקים" ופה הטעות...
גם מתאמנים טיבעיים יכולים להשתמש בדאמבלים ולחלק עדיף להשתמש בדאמבלים...
אולי בכתנית המלאה של בודיבילדרים או או באסטרטגיית אימונים לא צריך לקחת דוגמא אבל בטכניקות אפשר גם אפשר עדיין לא שמעתי על זה ששימוש בדאמבלים אסור על מתאמנים ללא סטרואידים וגם לא אשמע....אז תעשה טובה...אל תביך את עצמך עם הערות טיפשיות שרק מעידות על טיפשותך ובנושא האמור על שימוש בדאמבלים או במוט מעיד גם על חוסר הבנתך הבסיסית בנושא של עקרונות האימון.....
מקווה שעם ההסבר שכתבתי בהתחלה הבנת את הוויכוח שיש פה ותלמד ממנו לא להתלהם בלי טעם ולחפש דברים שלא נאמרו