PDA

צפה בגרסא המלאה : בעיה רצינית עם הסקוואט. מה עושים?

haas
22-10-08, 20:42
מאז שהתחלתי לעשות סקוואט הייתה לי בעיה של חוסר יציבות בעת הירידה כלפי מטה. אני מרגיש שאני פשוט נופל אחורה לא משנה כמה אני מתאמץ להשאר בשיווי משקל, פשוט זה לא מצליח. אמרו לי בהתחלה שצריך להתרגל לתנועה ואז לאט לאט זה מסתדר אבל אני כבר כמעט חודש וחצי מנסה ואין שום שיפור. זה מציק מאוד כי זה בלתי אפשרי להעמיס ככה משקלים כבדים יותר. בקיצור זה תוקע אותי אחושרמוטה . בסמית משין ניסיתי לעשות אבל זה לא זה. אני מבין לבד את היתרונות של הסקוואט החופשי לכן חשוב לי מאוד להצליח לעשות את זה כמו שצריך. אז פה אני פונה אליכם, מה אפשר לעשות כדי לשמור על שיווי משקל? ניסיתי לשים ספה מאחורה ולהתיישב עלייה, ניסיתי לעשות את זה בעמידה רחבה יותר, אבל כלום לא עוזר. מה אתם מציעים לי?

תודה

the animal
22-10-08, 21:49
יכול להיות שאתה יורד עם ברכיים קדימה ולא עם התחת אחורה.
תנסה לעשות את הסקוואט אפילו בלי המוט וככה תתרגל לתנועה. אחרי זה תוסיף מוט ואז לאט לאט תעלה משקלים.
אם עדיין לא הולך כלום, תעלה לפה סרטון וננסה לתקן לך מה לא נכון.

The Sun
22-10-08, 21:52
http://www.t-nation.com/free_online_article/sports_body_training_performance_bodybuilding_supp lements/squatting_from_head_to_toe

תקרא, ותעשה בוקס סקוואט.

haas
22-10-08, 21:54
אני יורד עם התחת פשוט בנקודה מסויימת אני מאבד שיווי משקל . כשאני עושה את זה בלי משקל אז גם קשה לי.
ממה שאני מרגיש זה פשוט חוסר גמישות בתאומים או משהו באיזור הזה:\

haas
22-10-08, 22:01
http://www.t-nation.com/free_online_article/sports_body_training_performance_bodybuilding_supp lements/squatting_from_head_to_toe

תקרא, ותעשה בוקס סקוואט.

נשמע קצת קשה אבל אני אנסה באימון הבא,תודה
מישהו הציע לי לשים משהו מתחת לעקבים כדי להגביה אותם וככה אולי זה יעזור לשמור על שיווי משקל...מה דעתכם על זה?

the animal
22-10-08, 22:02
אני יורד עם התחת פשוט בנקודה מסויימת אני מאבד שיווי משקל . כשאני עושה את זה בלי משקל אז גם קשה לי.
ממה שאני מרגיש זה פשוט חוסר גמישות בתאומים או משהו באיזור הזה:\

איבוד שיווי משקל לא יקרה בגלל חוסר גמישות, חוסר גמישות יכול רק להקטין את טווח התנועה שלך.
תכניס את הבטן פנימה ותכווץ את הרחב בטני, זה יעזור לך לשמור על יציבות

The Sun
22-10-08, 22:07
איבוד שיווי משקל לא יקרה בגלל חוסר גמישות, חוסר גמישות יכול רק להקטין את טווח התנועה שלך.
תכניס את הבטן פנימה ותכווץ את הרחב בטני, זה יעזור לך לשמור על יציבות

רק מוכיח שגם אתה חייב לקרוא את המאמר, להכניס את הבטן פנימה יעשה ההפך מלייצב אותך.

The Sun
22-10-08, 22:08
Haas
להכניס משהו מתחת לעקבים זה לא פתרון, ההאמס והגלוטס שלך חלשים כמו אצל רוב המתאמנים, סקוואט לקופסא יסדר את זה.

Vodex
22-10-08, 22:10
תעשה סקווט כשאתה שם ספסל מאחורה ויורד הרגלים יתפתחו גם ככה יפה!
ובבית פשוט כל הזמן תתרגל את התנועה אתה לא צריך מכון בשביל זה

haas
22-10-08, 22:11
טוב סבבה אני אנסה את זה באימון הבא ..מקווה שיסתדר לי החרא הזה
תודה רבה

alfi
22-10-08, 22:12
רק מוכיח שגם אתה חייב לקרוא את המאמר, להכניס את הבטן פנימה יעשה ההפך מלייצב אותך.

The Valsalva maneuver

the animal
22-10-08, 22:14

אני יודע שאמורים להוציא את הבטן החוצה, קראתי מספיק מאמרים בשביל לדעת את זה.
אני הייתי גם בהרבה טיפולי פיזיותרפיה בגלל בעיות גב שבהם הייתי צריך לחזק את שרירי הרחב בטני בשביל לשפר יציבות ולשמור על עמוד השדרה. רוב הטיפולים שלי כללו החזקה של הבטן בפנים כדי ליצור מצב של פלקס בשריר, מכאן המקור של מה שאמרתי.
כמו כן, הריכוז בפעולה מסוימת בגוף יכול לעזור לשיווי משקל ע"י הסחת המחשבה מהפחד מנפילה או מכל דבר אחר שיכול לגרום לו ליפול.

The Sun
22-10-08, 22:19
the valsalva maneuver

אני לא מכיר מונחים מקצועיים, אני קורא מאמרים שאנשים מנוסים וחכמים ממני כתבו ולוקח משם מה שאני צריך לשפר :)

אנימאל - במקום לקשקש על הא ודא אולי פשוט תתן צ'אנס למישהו כמו דייב טייט? אני בטוח שיש לו ניסיון יותר מכל מי שכותב בפורום הזה.

the animal
22-10-08, 22:44
אני לא מכיר מונחים מקצועיים, אני קורא מאמרים שאנשים מנוסים וחכמים ממני כתבו ולוקח משם מה שאני צריך לשפר :)

אנימאל - במקום לקשקש על הא ודא אולי פשוט תתן צ'אנס למישהו כמו דייב טייט? אני בטוח שיש לו ניסיון יותר מכל מי שכותב בפורום הזה.

אחי, מי מקשקש?! אני שה"כ מדבר מניסיון אישי, ניסיתי את שתי השיטות ואני הולך לפי מה שנוח לי.

Dark_Muse
22-10-08, 22:51

ואם יש לו לחץ דם גבוה?

The Sun
22-10-08, 23:42
ואם יש לו לחץ דם גבוה?

לא יודע מה ההקשר, אבל אם יש לו מגבלות בריאותיות זה ממש לא קשור לעובדה שבסקוואט צריך לעבוד עם הבטן מלאה ובחוץ.

hypertrophy
23-10-08, 01:15
חחחחח גיא אהובי....אם יש לו לחץ דם גבוה הוא היה מת לעשות סקוואט :)
אתה יודע שבד"כ אני מסכים איתך אבל הפעם לא ממש...
דה סאן....אם לבנאדם יש ל"ד גבוה וולסווה יהרוג אותו

Dark_Muse
23-10-08, 01:41
אין שום מניעה לאדם עם לחץ דם גבוה לעשות סקוואט. המניע היחידי הוא להשתמש במנגנון הולסבה כי הוא זה שמגביר את לחץ הדם בצורה שעלולה לסכן את הבריאות לאותו אדם עם לחץ דם גבוה.

hypertrophy
23-10-08, 02:55
יכול לעשות סקוואט זה נכון...אבל עם משקל ממש ממש נמוך ובד"כ אצל רוב האנשים אפילו בלי משקל נוסף...

ilayzror
23-10-08, 07:19
נשמע קצת קשה אבל אני אנסה באימון הבא,תודה
מישהו הציע לי לשים משהו מתחת לעקבים כדי להגביה אותם וככה אולי זה יעזור לשמור על שיווי משקל...מה דעתכם על זה?

גם לי יש את הבעיה הזו ואמרו לי לעשות את זה גם.
עדיין הסקוואט שלי לא מושלם אבל זה בהחלט יעיל.

Masquerade
23-10-08, 07:48
באמת תגביה את העקבים. ככה אני למדתי מ0 לעשות סקוואט. שים 2 פלטות מתחת לעקבים, כאילו יש לנעליים שלך עקב, וכל פעם שאתה משתפר, תתקדם עוד קצת קדימה, ושחלק קטן יותר מהעקבים יהיה על הפלטות.

coldfire
23-10-08, 11:14
אין שום מניעה לאדם עם לחץ דם גבוה לעשות סקוואט. המניע היחידי הוא להשתמש במנגנון הולסבה כי הוא זה שמגביר את לחץ הדם בצורה שעלולה לסכן את הבריאות לאותו אדם עם לחץ דם גבוה.

אחד המשפטים הכי המטומטמים שאמרת עד עכשיו.

Dark_Muse
23-10-08, 13:55
אחד המשפטים הכי המטומטמים שאמרת עד עכשיו.

מה בדיוק מטומטם בזה?

coldfire
23-10-08, 14:42
מה בדיוק מטומטם בזה?

להגיד לבן אדם לא להשתמש בנשימה נכונה זה חוסר אחראיות. אם יש לבן אדם בעיות בלב, אז הוא צריך לפתור אותן בלי קשר לאימונים ולדעת מה מותר לו לעשות ומה אסור.
אבל אם אתה מרים משקל כבד ולא משתמש ב Valsalva, יש הרבה יותר סיכוי שתפצע את הגב מאשר שיקרה לך משהו אם כן תשמש ב Valsalva.

Dark_Muse
23-10-08, 15:06
להגיד לבן אדם לא להשתמש בנשימה נכונה זה חוסר אחראיות. אם יש לבן אדם בעיות בלב, אז הוא צריך לפתור אותן בלי קשר לאימונים ולדעת מה מותר לו לעשות ומה אסור.
אבל אם אתה מרים משקל כבד ולא משתמש ב valsalva, יש הרבה יותר סיכוי שתפצע את הגב מאשר שיקרה לך משהו אם כן תשמש ב valsalva.

אתה יודע מה הבעיה? זה לא שאני כותב משפטים מטומטמים, זה אתה מטומטם שלא יודע לקרוא.

אנחנו מדברים על אנשים לא בריאים, עם בעיות קיימות. מה זה המשפט האינפנטילי הזה "אם יש לבן אדם בעיות לב, אז הוא צריך לפתור אותן בלי קשר לאימונים". לבן אדם יש בעיה ואתה בתור מאמן (אני מניח שאתה לא, בגלל זה אתה כותב בצורה כל כך טיפשית) צריך להאמן אותו לפי המצב הקיים, עד שבעתיד המצב ישתפר ורופא יקבע אם הוא יכול להתאמן כבן אדם בריא (ולעיתים זה לא יקרה לעולם).

אני דיברתי על בן אדם בריא שמרים משקלים כבדים, ואמרתי להמנע מהמנגנון הזה? לא!

תעשה לי טובה, אמרת שלא תגיב לי יותר נכון? אני מבין שאין לך את הרמה הבסיסית בהבנת הנקרא אז אתה מחרחר ריבים כדי לנסות להיות צודק וחכם (ונכשל כל כך). פעם הבאה אני לא אגיב לך אלא פשוט אדווח בתקווה שהמנהלים פה ימנעו מחברי הפורום המכובדים לסבול את הערות החסרות קשר שנובעות כנראה מכמה שיעורי לשון והבעה שפספסת כשהיית קטן.

coldfire
23-10-08, 15:18
אתה יודע מה הבעיה? זה לא שאני כותב משפטים מטומטמים, זה אתה מטומטם שלא יודע לקרוא.

אנחנו מדברים על אנשים לא בריאים, עם בעיות קיימות. מה זה המשפט האינפנטילי הזה "אם יש לבן אדם בעיות לב, אז הוא צריך לפתור אותן בלי קשר לאימונים". לבן אדם יש בעיה ואתה בתור מאמן (אני מניח שאתה לא, בגלל זה אתה כותב בצורה כל כך טיפשית) צריך להאמן אותו לפי המצב הקיים, עד שבעתיד המצב ישתפר ורופא יקבע אם הוא יכול להתאמן כבן אדם בריא (ולעיתים זה לא יקרה לעולם).

אני דיברתי על בן אדם בריא שמרים משקלים כבדים, ואמרתי להמנע מהמנגנון הזה? לא!

תעשה לי טובה, אמרת שלא תגיב לי יותר נכון? אני מבין שאין לך את הרמה הבסיסית בהבנת הנקרא אז אתה מחרחר ריבים כדי לנסות להיות צודק וחכם (ונכשל כל כך). פעם הבאה אני לא אגיב לך אלא פשוט אדווח בתקווה שהמנהלים פה ימנעו מחברי הפורום המכובדים לסבול את הערות החסרות קשר שנובעות כנראה מכמה שיעורי לשון והבעה שפספסת כשהיית קטן.

אידיוט, אם אתה מאמן בן אדם שהמצב הנוכחי שלו לא מאפשר לו להשתמש בנשימה נכונה בזמן שהוא מרים משקלים (מאוד לא סביר), אתה מסכן אותו בפציעה. עכשיו, רוץ תתבכיין למנהלים.

Dark_Muse
23-10-08, 15:41
נו מילא, אם אדם שלא מבין שאנשים עם לחץ דם גבוה ובעיות לב לא אמורים להרים משקלים גבוהים ולהגיע למצב שיצטרכו את המנגנון ולסלווה, ועוד אומר לי שאני אידיוט שאני מצטט רופאים ופיזיולוגים של מאמץ, אז כנראה שבאמת אין צורף להוסיף במילים.

תנחומיי coldfire, אתה בהחלט האדם הטיפש ביותר שיצא לי לדון איתו בפורום כלשהו.
רצתי להתבכיין d:

coldfire
23-10-08, 16:51
איזה פיזיולוגים אתה בדיוק מצטטט? לצטט רופאים לגבי אימונים זה לא בדיוק הדבר הכי חכם לעשות. רופא יגיד לך להפסיק להתאמן על כל שטות. אם היית מספק הסברים ונתונים כלשהם, היה אפשר לדבר איתך. בינתיים אתה זורק שטויות באוויר.
ואם בן אדם לא יכול להשתמש בולסלווה, אז הוא גם לא יכול להשתמש במשקלים שמאתגרים אותו. אז מה הטעם להתאמן בכלל? אתה בכלל מכיר אנשים כאלה או שאתה סתם מתפלצן פה?