PDA

צפה בגרסא המלאה : בעיה באימון חזה

Woofer
09-11-08, 17:58
שלום לכולם

שאני עושה Bench Press או bench press עם דאמבלים חופשיים אני מרגיש את הכתפיים שלי כאבות הרבה לפני החזה ככה שהאימון שלי פשוט לא אפקטיבי

יש פיתרון? בעיה שכיחה?

תודה על העזרה

Holy_Templar
09-11-08, 18:03
שלום לכולם

שאני עושה bench press או bench press עם דאמבלים חופשיים אני מרגיש את הכתפיים שלי כאבות הרבה לפני החזה ככה שהאימון שלי פשוט לא אפקטיבי

יש פיתרון? בעיה שכיחה?

תודה על העזרה

יש מצב שהכתפיים שלך עובדות יותר מהחזה , בכדי לפצות על כך שאולי החזה חלש אצלך ...
עבודה במשקל נמוך יותר תוך שמירה על טכניקה מדוייקת תמנע מהגוף לתקן עם המייצבים בתרגילים האלה... והעבודה תיהיה נטו על החזה..

למרות שבתרגילי חזה הכתפיים שלי והיד האחורית בוערת ...

היום יש אימון חזה יד קידמית :)

ת-ע-נ-ו-ג

Woofer
09-11-08, 18:05
לא כדאי לשלב אימון חזה עם כתפיים בגלל זה? (עד היום לא הייתי עושה אבל ממחר אני יתחיל)

כי אז אתה באמת עובד נטו על שני שרירים באימון

Holy_Templar
09-11-08, 18:08
לא כדאי לשלב אימון חזה עם כתפיים בגלל זה? (עד היום לא הייתי עושה אבל ממחר אני יתחיל)

כי אז אתה באמת עובד נטו על שני שרירים באימון

אימון חזה וכתפיים לא כדי לך ...

כי עד שתגיע לכתפיים לא ישארו לך כתפיים לעבוד איתם :)

כתפיים אני עושה עם תאומים . עבודה נטו נקייה.

חזה יד קידמית

גב יד אחורית

רגליים

Woofer
09-11-08, 18:14
אימון חזה וכתפיים לא כדי לך ...

כי עד שתגיע לכתפיים לא ישארו לך כתפיים לעבוד איתם :)

כתפיים אני עושה עם תאומים . עבודה נטו נקייה.

חזה יד קידמית

גב יד אחורית

רגליים

ככה עשיתי עד היום..

אבל זה לא טוב לשלב כתפיים עם חזה או שזה פשוט קשה? כי אני חושב שזה יוצא אימוןן נורא אפקטיבי כי אז פשוט יש מנוחה מוחלטת לכתף עד של חזה כתפיים הבא.

כנ''ל לגבי גב ויד קידמית.

אצלי זה
a - כתף + חזה
b - יד קידמית + גב
c - רגליים + יד אחורית

לא נישמע לך הגיוני?

Holy_Templar
09-11-08, 18:16
ככה עשיתי עד היום..

אבל זה לא טוב לשלב כתפיים עם חזה או שזה פשוט קשה? כי אני חושב שזה יוצא אימוןן נורא אפקטיבי כי אז פשוט יש מנוחה מוחלטת לכתף עד של חזה כתפיים הבא.

כנ''ל לגבי גב ויד קידמית.

אצלי זה
a - כתף + חזה
b - יד קידמית + גב
c - רגליים + יד אחורית

לא נישמע לך הגיוני?

לא כי הכתף עובדת כשאתה עובד חזה... וזה לא אפקטיבי אתה מגיע לאימון המרוכז שאתה אמור לתת את הכל לכתף, שהכתף כבר גמורה מעבודה כמייצבת בתרגילי חזה.

אני שם כתפיים עם תאומים כי זה אימון נטו לכתף , שבו אני נותן את ה 100% לכתף . פעם בשבוע 3-4 תרגילים שונים . בטווח חזרות של 6-8

תחלק אם כבר.

חזה+יד קידמית
גב+יד אחורית
כתפיים+תאומים
רגליים

Woofer
09-11-08, 18:44
סבבה, הייתי עובד כמוך עד היום שהחלטתי לשנות אבל אני יחזור לשיטה הטובה והישנה.

תודה

CBA
09-11-08, 19:58
ממתי כתף עובדת בתרגיל חזה? יד אחורית כן עובדת, אבל אין בכלל נגיעה בכתפיים או שהחזה שלכם ממש חלש או הכתפיים או שאתם לא עובדים נכון לא יודע כי לא אמור להיות שום גירוי לכתפיים (אני לא אומר סתם כי אני גם לא מכיר אף אחד כזה, אם יש פה עוד כאלו שמרגישים תכתף בתרגילי חזה ואני טועה סבבה.)
אולי נתפס קצת הכתף אבל לא משהו מיוחד.
אני גם עושה bench Press ולא נתקלתי בזה מעולם.
בנוגע לחלוקה, בגלל שהיד אחורית כן עובדת בתרגיל של חזה ויד קדמית כן עובדת בתרגיל של גב אני ממליץ לעשות:
חזה + יד אחורית (כתפיים אם ab)
גב + יד קדמית (רגליים ותאומים אם ab)

למרות שהרוב עושים הפוך כדי שלא יהיה גירוי נוסף? רוב הפורום עושה ככה ואני לא מבין.
אחרי החפירה סה"כ בהצלחה .

Mr Big
09-11-08, 20:04
ממתי כתף עובדת בתרגיל חזה? יד אחורית כן עובדת, אבל אין בכלל נגיעה בכתפיים או שהחזה שלכם ממש חלש או הכתפיים או שאתם לא עובדים נכון לא יודע כי לא אמור להיות שום גירוי לכתפיים (אני לא אומר סתם כי אני גם לא מכיר אף אחד כזה, אם יש פה עוד כאלו שמרגישים תכתף בתרגילי חזה ואני טועה סבבה.)
אולי נתפס קצת הכתף אבל לא משהו מיוחד.
אני גם עושה bench press ולא נתקלתי בזה מעולם.
בנוגע לחלוקה, בגלל שהיד אחורית כן עובדת בתרגיל של חזה ויד קדמית כן עובדת בתרגיל של גב אני ממליץ לעשות:
חזה + יד אחורית (כתפיים אם ab)
גב + יד קדמית (רגליים ותאומים אם ab)

למרות שהרוב עושים הפוך כדי שלא יהיה גירוי נוסף? רוב הפורום עושה ככה ואני לא מבין.
אחרי החפירה סה"כ בהצלחה .

אתה צוחק נכון?
דלתא קדמית (כתף קדמית) עובדת בקירוב אופקי בכתף, והיא סינרגט בלחיצות החזה למיניהן, בפלייס...

אם העובדה שאתה לא מרגיש את הכתף בבנץ' היא מוזרה, העובדה שאתה מתיימר לסדר מחדש את היאחזות שרירי השלד בגוף האדם היא מוערכת ביותר...:(

Bono
09-11-08, 20:07
תעשה תרגיל מבודד כמו פרפר זאת בנוסף ללחיצת חזה הרגילה

CBA
09-11-08, 20:08
חחחחחח די חדש לי הסיפור שכתף קדמית עובדת כל כך קשה בחזה, אומנם האזור נתפס קצת אך לא ברמות כמו שהם מדברים.

Bono
09-11-08, 20:09
חחחחחח די חדש לי הסיפור שכתף קדמית עובדת כל כך קשה בחזה, אומנם האזור נתפס קצת אך לא ברמות כמו שהם מדברים.

עם דאמבלים ולחיצת חזה בשיפוע חיובי היא עובדת בטירוף:11:

CBA
09-11-08, 20:12
אני עושה גם שיפוע חיובי... האמת אני בקושי מרגיש אפילו תיד אחורית (נתפסת ממש קצת..).
אני חייב לומר שאני מרגיש חזה נטו.
יכול להיות שאם אני בן 15 וחצי יש קשר? D:

Bono
09-11-08, 20:14
אין קשר... אולי אתה עושה אחיזה מאוד רחבה(+ הכתפיים שלך יחסית חזקות)
אצלי הכתף מגבילה אותי במשקלים של החזה

the animal
09-11-08, 20:19
בabc באמת לדעתי לא צריך לעבוד חזה עם כתפיים, אבל החזה כן אמור להיות משולב עם יד אחורית (בתנאי שאין יום מנוחה בין אימון חזה לאימון גב). אם יש אימון גב למחרת אימון גב, יש לחלק את התוכנית חזה+אחורית וגב+קדמית כדי לא ליצור התנגשות. מה גם שתהיה גדילה של השריר כל עוד יש עלייה פרוגרסיבית בעומס על השריר הוא ייגדל, ושאימון חזה הוא בעקיפין אימון יד אחורית אינטנסיבי למדי.

CBA
09-11-08, 20:23
מזאת אומרת עלייה פרוגרסיבית בעומס?
אהה ושכחתי לציין שהכתף קדמית שלי די מפותחת.. יחסית לגוף שלי כמובן.
טוב תכל'ס יום שלישי אני כבר ידבר עם המאמן והחברה אם אני אמור להרגיש תכתף קדמית.

digidigi
09-11-08, 20:24
גם לי זה כואב ככה וגם במוט זה נראה לי צריך להתחזק וזה יעבור

the animal
09-11-08, 20:25
מזאת אומרת עלייה פרוגרסיבית בעומס?
אהה ושכחתי לציין שהכתף קדמית שלי די מפותחת.. יחסית לגוף שלי כמובן.
טוב תכל'ס יום שלישי אני כבר ידבר עם המאמן והחברה אם אני אמור להרגיש תכתף קדמית.

זה שכל אימון-שניים-שלושה אתה מעלה בעומס על השריר, בין עם זה מספר חזרות עם אותו משקל או משקל יותר גבוה על אותו מספר חזרות.
אתה בוודאות אמור להרגיש את הכתף שלך באימון חזה, ואפילו חזק.

CBA
09-11-08, 20:29
בעיקרון כשאני עושה חזה אני מוריד תמוט לאמצע.. אני לא חושב שאני עובד לא נכון כי אני מרגיש תחזה מצויין. טוב צריך לברר ^^ תודה.

the animal
09-11-08, 20:31
בעיקרון כשאני עושה חזה אני מוריד תמוט לאמצע.. אני לא חושב שאני עובד לא נכון כי אני מרגיש תחזה מצויין. טוב צריך לברר ^^ תודה.

מז"א לאמצע? האמצע של מה?

CBA
09-11-08, 20:35
זה בערך נוגע מעל הפיטמות ככה..

Mr Big
09-11-08, 20:36
מז"א לאמצע? האמצע של מה?

בטח האמצע של התנועה/האמצע של החזה/האמצע של הספה/האמצע של המכון משהו כזה...

the animal
זה בערך נוגע מעל הפיטמות ככה..

המוט אמור לרדת לקו הפטמות, אבל איך זה קשור לזה שאתה לא מרגיש את הכתפיים?

Holy_Templar
עם דאמבלים ולחיצת חזה בשיפוע חיובי היא עובדת בטירוף:11:

בדיוק... לזה התכוונתי ... אחרי הדאמבלים אני מרגיש אש בכתפיים וביד האחורית ..
ולא כי הטכניקה לקויה כלל לא , החזה שלי עובד בצורה נהדרת ..

the animal
09-11-08, 20:37

חחחחחחחחח

CBA
09-11-08, 20:39

חחחחחח
כן בערך על הקו של הפיטמות.. אני פשוט משתדל שלא לרדת אותם כי אז אני מאבד לחץ על השריר.

Dark_Muse
09-11-08, 22:24
אם כואב לך בכתפיים זה יכול לנבוע מכמה סיבות:

1) הכתפיים חלשות, אך זה לא נראה לי סביר כמו שאתה חושב, כי...
2) אתה מבצע את התרגיל לא נכון. יכול להיות שההרחקה האופקית שאתה מבצע היא כשהמרפקים בגובה הכתף. תוריד אותם. ושלא נתבלבל, בתרגיל חזה עושים קירוב אופקי :) המרפקים נמוכים מהכתפיים.
3) יכול להיות שחסרה לך גמישות בחגורת הכתפיים וטווח תנועה מלא גורם לך לעומס על הדלתא הקדמית.

Holy_Templar
10-11-08, 00:31
אם כואב לך בכתפיים זה יכול לנבוע מכמה סיבות:

1) הכתפיים חלשות, אך זה לא נראה לי סביר כמו שאתה חושב, כי...
2) אתה מבצע את התרגיל לא נכון. יכול להיות שההרחקה האופקית שאתה מבצע היא כשהמרפקים בגובה הכתף. תוריד אותם. ושלא נתבלבל, בתרגיל חזה עושים קירוב אופקי :) המרפקים נמוכים מהכתפיים.
3) יכול להיות שחסרה לך גמישות בחגורת הכתפיים וטווח תנועה מלא גורם לך לעומס על הדלתא הקדמית.

בגדול כתפיים עובדים בחזה... גם כשעובדים נכון והטכניקה נכונה .

והכתפיים שלי למשל הם אחד הדברים הכי חזקים אצלי :)

Dark_Muse
10-11-08, 00:42
כתפיים עובדים כי הדלתויד משתתף בתנועה כמסייע, אך צריך לבחון קודם שהכל תקין ואז להסתכל על מצב שבו אכן יש חולשה באזור.