PDA

צפה בגרסא המלאה : 2 שאלות

joy1
12-12-08, 16:11
שלום לכולם,

קראתי הרבה מאמרים בנושא תזונה ופיתוח גוף, וגם את ההודעות כאן בפורום, ועדיין יש שני דברים שלא ברורים לי עד הסוף.

1. 6 ארוחות קטנות ביום במקום 3 ארוחות "רגילות"- אם אני מבין נכון, העקרון בלאכול בהפרשי זמן קטנים זה כדי שהגוף יקבל את הקלוריות שהוא צריך לפעילות השוטפת שלו, מבלי שיהיה לו צורך לפרק חלבונים מהשרירים כדי להשיג אותם. קראתי את הדיאטות של חלק מהמשתמשים כאן, שרובן דלות שומן ועתירות פחמימות וחלבונים.
ידוע שפחמימות מתפרקות בעיכול הכי מהר, אח"כ חלבונים ואח"כ שומנים. אז ההגיון שלי אומר שאם אני אוכל בבוקר 2 פרוסות לחם, עם גבנ"צ או ממרח אחר שמכיל גם שומן באחוז לא נמוך, אז במשך ה3-4 שעות שלאחר הארוחה הגוף עדיין מקבל קלוריות מהשומן שהוא צרך בבוקר, עד שמגיעים לארוחת הצהריים וכנ"ל מארוחת צהריים עד לארוחת ערב.
אם הסיבה העיקרית לפריסת הארוחות לאורך כל היום היא לספק לגוף קלוריות, אז נדמה לי שדברי למעלה שווים בערכם ל6 ארוחות קטנות עם אחוז שומן נמוך או אפסי...

2. לאכול אחרי האימון- מיד אחרי האימון אני אוכל בננה או אשכול ענבים, וכ30 דקות אח"כ אני אוכל את הארוחה העיקרית ביום, שמטבע הדברים מכילה מספיק חלבונים, פחממות ושומן. האם זה באמת מאד משנה אם אני אוכל את החלבונים 2 דקות אחרי האימון, או 30 דקות אחריו? אכילה מיד בתום האימון תעלה לי בנוחות של אכילה בבית. (שוב, מאמרים גם אני קראתי הרבה, וחלקם מעלים מסקנות שונות. אני פונה לכאלה שמנסיונם באמת שמו לב להבדל כלשהו בתגובות של הגוף)

תודה מראש לעונים.

king l8
12-12-08, 16:54
1. שאומרים 6 אורחות ביום מתכוונים לנוחות יותר קלה וככה אתה גם מספק חלבון כל איזה 2-3 שעות לגוף שזה מצוין ..אבל כמו שאמרתי זה בשביל הנוחות .. אתה יכול לאכול 3 ארחות גדולות ומלאות ביום אשר יספקו את כל הערכים שלך וזה גם בסדר גמור..
2. אחרי האימון תאכל פחמימה זמינה כמו: בננה , סוכר ענבים, לחם לבן, תמרים וכו' !! כל עוד אתה משלים את החלבון שלך במשך כל היום אז אתה לא חייב לקחת חלבון ישר אחרי האימון ... הפחמימה הזמינה זה מה שחשוב אחרי האימון .. החלבון כל עוד אתה משלים את כל החלבון שאתה צריך במשך כל היום אז אתה לא תצטרך ישר אחרי האימון ..
אבל אם אתה יכול לקחת חלבון עם פחמימה זמינה ביחד אחרי אימון אז מצויין גם!

hypertrophy
12-12-08, 19:38
נכון בקשר לתשובה השנייה...
בקשר לראשונה זה לא מדויק...
6 ארוחות ביום זה כדי לגרום למערכת במטאבולית לעבוד כמו שצריך וגם כי ליצור כל הזמן רצף של חומצות אמינו בגוף...ולא להפציץ ב3 ארוחות הון חלבון שלא כולו ינוצל בגוף עד תום אלא יפונה לשתן או למאגרי שומן כמו עם פחמימות...בגלל זה צריך לאכול כל 3 שעות בערך

the animal
12-12-08, 21:41
נכון בקשר לתשובה השנייה...
בקשר לראשונה זה לא מדויק...
6 ארוחות ביום זה כדי לגרום למערכת במטאבולית לעבוד כמו שצריך וגם כי ליצור כל הזמן רצף של חומצות אמינו בגוף...ולא להפציץ ב3 ארוחות הון חלבון שלא כולו ינוצל בגוף עד תום אלא יפונה לשתן או למאגרי שומן כמו עם פחמימות...בגלל זה צריך לאכול כל 3 שעות בערך

זה לא נכון... הגוף יעמוד גם בכל הכמות היומית של חלבון בארוחה אחת, פשוט ייקח לו יותר זמן לעכל את הכמות...

Holy_Templar
12-12-08, 22:24
זה לא נכון... הגוף יעמוד גם בכל הכמות היומית של חלבון בארוחה אחת, פשוט ייקח לו יותר זמן לעכל את הכמות...

חברים.... בואו נדבוק בכךשאמנם באופן עקרוני זה נכון ניתן להכניס את כל הכמות היומית בארוחה אחת ... אבל לא עושים את זה.

אף אחד לא עושה את זה.

צריך לאכול לפחות 5-6 ארוחות ביום, לאכול כל 3 שעות זה רק עניין של נוחות . גם אם תאכל כל 4 שעות או כל 5 שעות זה בסדר.

אני אישית אוכל כל 3 שעות ארוחות מלאות של חלבון ופחמימה ושומן איכותי .

ויש תוצאות . :)

Bono
12-12-08, 22:26
חברים.... בואו נדבוק בכךשאמנם באופן עקרוני זה נכון ניתן להכניס את כל הכמות היומית בארוחה אחת ... אבל לא עושים את זה.

אף אחד לא עושה את זה.

צריך לאכול לפחות 5-6 ארוחות ביום, לאכול כל 3 שעות זה רק עניין של נוחות . גם אם תאכל כל 4 שעות או כל 5 שעות זה בסדר.

אני אישית אוכל כל 3 שעות ארוחות מלאות של חלבון ופחמימה ושומן איכותי .

ויש תוצאות . :)

תתפלא , אבל יש שעושים את זה ( ב2/3 ארוחות)

Holy_Templar
12-12-08, 22:27
תתפלא , אבל יש שעושים את זה ( ב2 ארוחות)

אתה מספר לי ? :) אני מסוגל לאכול את הכמות הפחמימות היומית של כמעט כל אחד פה בארוחה אחת ... זה עדיין לא אומר שאני עושה זאת או שזה אפקטיבי באותה מידה.

ידידי אמרתי ... באופן עקרוני אתה יכול גם בארוחה אחת .

לא עושים את זה, מטעמי נוחות מן הסתם. ומכך שלא כל אחד יכול לדחוס את כל הכמות ב 2 ארוחות .

לדעתי זה גם לא אפקטיבי באותה מידה.

בואו נדבוק בכך שלא ננסה לחנך אנשים לאכול 2 ארוחות ביום .

5-6 ארוחות ביום זה תפריט מסודר וקליל ונוח כמעט לכל מתאמן מתחיל .

Bono
12-12-08, 22:29
ידידי אמרתי ... באופן עקרוני אתה יכול גם בארוחה אחת .

לא עושים את זה, מטעמי נוחות מן הסתם. ומכך שלא כל אחד יכול לדחוס את כל הכמות ב 2 ארוחות .

לדעתי זה גם לא אפקטיבי באותה מידה. בואו נדבוק בכך שלא ננסה לחנך אנשים לאכול 2 ארוחות ביום .

5-6 ארוחות ביום זה תפריט מסודר וקליל ונוח כמעט לכל מתאמן מתחיל .

מה זה לדעתי? יש מחקרים שמראים שזה אותו דבר
עזוב, לא נכנס לדיון הזה אבל צריך להבהיר לאנשים שאם נוח להם הם יכולים לאכול גם פעמיים ביום
שבת שלום :)

Holy_Templar
12-12-08, 22:31
מה זה לדעתי? יש מחקרים שמראים שזה אותו דבר
עזוב, לא נכנס לדיון הזה אבל צריך להבהיר לאנשים שאם נוח להם הם יכולים לאכול גם פעמיים ביום
שבת שלום :)

בדיוק לא... כי מתאמן מתחיל שלא יודע כלום ולא קרא מאמר יבין ש2 ארוחות רגילות לחלוטין כמו שהוא אכל עד היום יספיקו בשבילו... ויבזבז חודשיים של אימונים ואכילה מועטת.. סתם. יזרוק זמן לפח סתם .

חשוב להבהיר שאתה זורק לאוויר " אתה יכול לאכול גם 3 ארוחות" להכניס שה 3 ארוחות האלה צריכות להיות פאקינג רציניות... שמכניסות בתוכן 120 גרם חלבון 70 גרם פחמימה ו 50 גרם שומן איכותי (סתם לדוגמא המספרים)

אני אגיד לך למה התכוונתי...

אם אני אוכל ארוחה ענקית בבוקר, ומחכה עד 15:00 בצהריים לאכול שוב הבטן שלי תקדח לי בכאלה רמות שאני אמות ..

אני מעדיף לאכול בבוקר 2 ארוחות בצהריים 2 ארוחות ובערב 2 ארוחות .

ככה אני לא מרגיש כאילו יש לי חור בבטן ... קפיש? :)

Bono
12-12-08, 22:31
אני אגיד לך למה התכוונתי...

אם אני אוכל ארוחה ענקית בבוקר, ומחכה עד 15:00 בצהריים לאכול שוב הבטן שלי תקדח לי בכאלה רמות שאני אמות ..

אני מעדיף לאכול בבוקר 2 ארוחות בצהריים 2 ארוחות ובערב 2 ארוחות .

ככה אני לא מרגיש כאילו יש לי חור בבטן ... קפיש? :)

אם תאחד את הארוחות תראה שלא תרגיש רעב... נסה..

Holy_Templar
12-12-08, 22:33
אם תאחד את הארוחות תראה שלא תרגיש רעב... נסה..

מניסיון אחי :) ניהיה לי חור בבטן ...

ולא נוח לי לאכול בעבודה 4 תפוחי אדמה ו 2 קופסאות טונה בארוחה אחת .
:)

king l8
12-12-08, 23:04
קיצר כל אחד לפי איך שנח לו יותר .. יש כאלה שהרבה יותר נוח להם שהארוחות מחולקות בערך 5-6 ארוחות במשך היום .. ויש כאלה שיותר נח להם לדחוף אתה כל התפריט שלהם ב2-3 ארוחות במשך כל היום!