PDA

צפה בגרסא המלאה : חיזוק אחיזה?

Fatboy
16-12-08, 14:48
בשבועות האחרונים שאני מעלה משקלי עבודה על בסיס קבוע, שמתי לב שנהיה לי קשה להחזיק את המוט בדדליפט (גם בrestpause) ואפילו במשיכת פולי עליון

עקב זאת התחלתי לעבוד כל יומיים עם הגריפר (סטטי), אני חושב להתחיל לעשות גם את התרגיל הזה פעמיים בשבוע אחרי אימון: http://www.youtube.com/watch?v=cfqK_YgnmsM (שני עם המוט)

השאלה שלי היא כמה פעמים בשבוע כדאי לאמן אחיזה, כמות סטים/חזרות ותרגילים מסויימים גם יעזור

תודה

the animal
16-12-08, 15:05
פשוט תעבוד פעמיים בשבוע על החזקה של מוט\דאמבלים כבדים למקסימום זמן. 2-3 סטים כל פעם.
לדעתי יש לך שתי אופציות של מתי לעבוד, או כתרגיל לאחר דדליפט או בהפרש של 48 מימי ההדדליפט שלך.

הרעיון לקוח מתוך ws4sb של די פרנקו

The Sun
16-12-08, 15:08
אתה יכול לעבוד בפרונציה (hook grip) בכל התרגילים עד שאתה לא סוחב יותר ומשם לעבוד עם רצועות.
את העבודה עם הגריפר תשלב או ביום אימון של הדדליפט או ביום שייתן לך מספיק זמן להתאושש עד לדדליפט הבא.
אגב פולי עליון - אם היית עושה מתח האחיזה שלך לא הייתה מאבדת את ההתאמה עם המשקל.

Dark_Muse
16-12-08, 15:08
שני דברים:

א) אתה עושה דדליפט כתרגיל ראשון בתוכנית ab\abc שלך?

ב) איך הטכניקה שלך בפולי? סביר להניח שאם אתה לא יכול להחזיק את הפולי כשאתה מושך, אז גם הטכניקה שלך לא טובה בגלל המשקל.

last motherfucker
16-12-08, 15:20
הייתה לי את אותה אותה בעיה..(שלי יצרה בסופו של דבר דלקת במרפק)
קח משקולת ותעשה כיפופים ופשיטה של פרק כף היד..(שכל שאר האמה נשענת על ספסל)..

Fatboy
16-12-08, 15:26
שני דברים:

א) אתה עושה דדליפט כתרגיל ראשון בתוכנית ab\abc שלך?

ב) איך הטכניקה שלך בפולי? סביר להניח שאם אתה לא יכול להחזיק את הפולי כשאתה מושך, אז גם הטכניקה שלך לא טובה בגלל המשקל.

א. כן, ab דדליפט פעמיים כל 3 שבועות

ב. אני בודק את הטכניקה בתרגילים מסויימים לפי שיטת הPAUSE; מתחיל תרגיל עם משקל עבודה, עוצר בנקודות אקראיות ומחזיק את המשקל שנייה, אם אני לא יכול לעשות את זה בכל נקודה בתרגיל, צריך להוריד משקל
חזרה ממוצעת שלי זה: 2 שניות קונצנטרי, 3 אקצנטרי

יש על הנקודות אחיזה של הפולי שכבה עבה (מאוד) של גומי שמחליק אחרי כמה חזרות, כנראה בגלל זה

itaiprz1
16-12-08, 15:43
אין בבעיה כזאת גם, אני מתחיל לעשות סינגלים אבל זה לא הכי נוח ניסתי רצועות אבל האמות לא עובדות,

אי יתן לזמן לשפר אולי זה יעבור כי אני לא מאמין ממש בעומס על האמה

agrox
16-12-08, 21:03
הפתרון הכי טוב לדעתי זה אחרי הדדלפיט פשוט להחזיק משהו כבד עד כשלון כמה פעמים. פעם-פעמיים בשבוע.

Cookie
16-12-08, 21:11
יש על הנקודות אחיזה של הפולי שכבה עבה (מאוד) של גומי שמחליק אחרי כמה חזרות, כנראה בגלל זה

אז לך תעשה מתח

VIKING
16-12-08, 21:19
כמו שאנימל המליץ לך, פשוט תתפוס דאמבלים הכי כבדים שתשיג ותטייל איתם, תקפיד ללכת זקוף כמובן, קוראים לתרגיל farmers walk.
עוד תרגיל מעולה פשוט להיתלות על מתחעם יד אחת, בישביל הנוחות שיהיה מידפוזישן, לזה קוראים gorilla hang.
אלה התרגילים הסטטיים, את הדינמיים כבר כולם מכירים.

the animal
16-12-08, 21:22
כמו שאנימל המליץ לך, פשוט תתפוס דאמבלים הכי כבדים שתשיג ותטייל איתם, תקפיד ללכת זקוף כמובן, קוראים לתרגיל farmers walk.
עוד תרגיל מעולה פשוט להיתלות על מתחעם יד אחת, בישביל הנוחות שיהיה מידפוזישן, לזה קוראים gorilla hang.
אלה התרגילים הסטטיים, את הדינמיים כבר כולם מכירים.

פחות מחזיק מהתרגילים הדינמיים בשביל שיפור אחיזה...
פרמר'ס וולק זה גם אפשרי, אבל אני חושב שגם סתם בעמידה זה סבבה. אפשר גם לעשות פלייט פינץ'

Dark_Muse
17-12-08, 01:27
א. כן, ab דדליפט פעמיים כל 3 שבועות

ב. אני בודק את הטכניקה בתרגילים מסויימים לפי שיטת הpause; מתחיל תרגיל עם משקל עבודה, עוצר בנקודות אקראיות ומחזיק את המשקל שנייה, אם אני לא יכול לעשות את זה בכל נקודה בתרגיל, צריך להוריד משקל
חזרה ממוצעת שלי זה: 2 שניות קונצנטרי, 3 אקצנטרי

מה העניין בלעשות דדליפט פעמיים כל שלושה שבועות? אתה בטח גם מנסה לעלות במשקלים לא? זה די הגיוני שלא יהיה לך כוח להחזיק אפילו בתור תרגיל ראשון, כי האחיזה לא יכולה להתחזק במרווחי זמן כל כך גדולים.

לא מכיר את השיטה הזו והיא לא נשמעת לי מי יודע מה, אבל בכל מקרה, אם אתה אומר שהמוט של הפולי עבה מאוד ומחליק אז זה די סביר שזה פשוט מחליק לך מהיד יותר מאשר אמות חלשות.

hypertrophy
17-12-08, 05:08
אתה יכול לעבוד בפרונציה (hook grip) בכל התרגילים עד שאתה לא סוחב יותר ומשם לעבוד עם רצועות.
את העבודה עם הגריפר תשלב או ביום אימון של הדדליפט או ביום שייתן לך מספיק זמן להתאושש עד לדדליפט הבא.
אגב פולי עליון - אם היית עושה מתח האחיזה שלך לא הייתה מאבדת את ההתאמה עם המשקל.

אני מניח שאתה מתכוון לסופינציה[כפות ידיים מופנות קדימה]
בכל אופן מעדיף יד סופ' יד פרונ'.....
שמח שהפנמת שלפעמים הרצועות כן באות במקום :)

בקשר לפולי לאו דווקא מסכים איתך....זה אותו עיקרון של הדדליפט....

The Sun
17-12-08, 09:23
אין תחליף למתח ואף אחד לא ישכנע אותי אחרת.
בתכלס לגבי רצועות - התרגיל נגמר כשהיד לא יכולה להחזיק מה שהגוף יכול למשוך. לדעתי זאת טעות להמשיך לעבוד כשנגמרת האחיזה אבל אם מישהו רוצה להמשיך שילך על הרצועות, אחרי שהוא גמר לעצמו את האחיזה כמובן.

hypertrophy
17-12-08, 14:29
אין תחליף למתח ואף אחד לא ישכנע אותי אחרת.בתכלס לגבי רצועות - התרגיל נגמר כשהיד לא יכולה להחזיק מה שהגוף יכול למשוך. לדעתי זאת טעות להמשיך לעבוד כשנגמרת האחיזה אבל אם מישהו רוצה להמשיך שילך על הרצועות, אחרי שהוא גמר לעצמו את האחיזה כמובן.

מסכים איתך
אבל זה בעייתי להרבה אנשים לעשות מתח

אני דיברתי על התאמת האחיזה ללשאר הכוח של הגוף....משום מה האחיזה במתח יותר קלה [לפחות לי] מאשר בדד לייפט כי זה הרבה פחות משקל [אני אישית שוקל 87 ודד ליפט סביבות ה100 קילו]
אבל עדיין...האחיזה לא תתאים את עצמה לפי המתח

The Sun
17-12-08, 14:54
בגלל זה עושים מתח עם משקל :)

Fatboy
17-12-08, 15:27
נתקעתי במשקלים של דדליפט עד שירדתי מכל שבוע ל3@2

כנראה יש לי התעוששות לא משהו

arbel3
17-12-08, 17:24
אני עושה דדליפט באחיזה שהאגודלים פונים לכיוונים שונים שזה אחיזה יותר קשה מהאחיזה הרגילה שיד אחת הפוכה והשניה רגילה,כדי לחזק את האמות שלי שיהיו ממש חזקות וככה האחיזה שלי ממש השתפרה

The Sun
17-12-08, 17:27
אני עושה דדליפט באחיזה שהאגודלים פונים לכיוונים שונים שזה אחיזה יותר קשה מהאחיזה הרגילה שיד אחת הפוכה והשניה רגילה,כדי לחזק את האמות שלי שיהיו ממש חזקות וככה האחיזה שלי ממש השתפרה

חחחחחחחחח
זה היה די מצחיק

Bono
17-12-08, 17:29
ארבל 3?

The Sun
17-12-08, 17:47
ארבל 3?

מישהו שחושב שהוא מצחיק אבל יצא לו משהו די מצחיק