PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה- אם מומחים יוכלו להיכנס זה יהיה טוב כי היא קצת מורכבת

idunno
16-12-08, 20:22
אני כבר כמה חודשים מתאמן רצוף למדי, ועוד כמה חודשים לא רצוף, בגדול בחודשיים-שלושה חודשים האחרונים הייתי עושה אימון ab, עכשיו אני בן 14, ומציעים לי לעשות fbw ובהתחלה לעשות סטים עם משקל גוף, אני העדפתי לעשות את האימון משקל גוף בתוך האימון ולא כאימון נפרד, בכל מקרה, 3 סטים מתח, 3 סטים שכיבות שמיכה, ו3 סטים מקבילים, ולאחר מכן 3-5 סטים תרגיל 1-2 לכל שריר.
עכשיו חשבתי על זה, ובעיקרון אני עושה ab כבר כמה זמן, פתאום לחזור ל fbw, יש מצב שלא יצא לי מזה כלום כי זה כביכול תוכנית פחות מורכבת, מה אתם אומרים?

avram1
16-12-08, 20:32
זה לא משנה אם התוכנית יותר מורכבת או פחות זה משנה איך היא עובדת עליך ואיפה אתה רואה תוצאות

idunno
16-12-08, 20:33
כלומר תנסה ותראה, בגדול תוכנית שכיפית לי, יש מצב נגיד שאני מתאמן שנתיים, ואני עושה fbw, ואני משנה תרגילים וכן הלאה, ואני עדיין יגדל טוב כי זה מה שמתאים לי?

the animal
16-12-08, 20:34
אני כבר כמה חודשים מתאמן רצוף למדי, ועוד כמה חודשים לא רצוף, בגדול בחודשיים-שלושה חודשים האחרונים הייתי עושה אימון ab, עכשיו אני בן 14, ומציעים לי לעשות fbw ובהתחלה לעשות סטים עם משקל גוף, אני העדפתי לעשות את האימון משקל גוף בתוך האימון ולא כאימון נפרד, בכל מקרה, 3 סטים מתח, 3 סטים שכיבות שמיכה, ו3 סטים מקבילים, ולאחר מכן 3-5 סטים תרגיל 1-2 לכל שריר.
עכשיו חשבתי על זה, ובעיקרון אני עושה ab כבר כמה זמן, פתאום לחזור ל fbw, יש מצב שלא יצא לי מזה כלום כי זה כביכול תוכנית פחות מורכבת, מה אתם אומרים?

fbwהיא לא תוכינת פחות טובה מab ולרוב אפילו תהיה יותר טובה.
הסטים של משקל גוף קצת מיותרים...

the animal
16-12-08, 20:35
כלומר תנסה ותראה, בגדול תוכנית שכיפית לי, יש מצב נגיד שאני מתאמן שנתיים, ואני עושה fbw, ואני משנה תרגילים וכן הלאה, ואני עדיין יגדל טוב כי זה מה שמתאים לי?

כן
123

idunno
16-12-08, 20:45
אבל אני רוצה לשלב קצת משקל גוף, אז נתחיל עם דבר כזה:
3 סטים לחיצת חזה (כמובן סט חימום וכדומה אבל אני לא מחשיב)
2 סטים שכיבות שמיכה על אגרופים

3 סטים פולי עליון
2 סטים מתח

3 סטים סקוואט
3 סטים תרגיל מסויים להמסטרינג (לא יודע איך להסביר איך לעשות את התרגיל)

3 סטים military press אבל בישיבה עם שיפוע כי זה יותר נוח

3 סטים כפיפות מרפקים למיניהם

3 סטים פשיטת מרפקים

3 סטים לחיצת תאומים

אימון 10 דקות בטן בערך

מה אתה אומר?

ונגיד פעם בחודש לשנות שיפוע ואו תרגיל, אבל שאלה, נניח אני עושה חודש לחיצת חזה, לאחר מכן חודש פרפר, ואז חוזר חודש ללחיצת חזה, זה אפקטיבי?

תודה רבה על העזרה.

the animal
16-12-08, 20:51
אבל אני רוצה לשלב קצת משקל גוף, אז נתחיל עם דבר כזה:
3 סטים לחיצת חזה (כמובן סט חימום וכדומה אבל אני לא מחשיב)
2 סטים שכיבות שמיכה על אגרופים תעשה 2 סטים של מקבילים רחב במקום

3 סטים פולי עליון תעשה 3 סטים של חתירה במוט במקום
2 סטים מתח

3 סטים סקוואט
3 סטים תרגיל מסויים להמסטרינג (לא יודע איך להסביר איך לעשות את התרגיל) אני מניח שזה כפיפת ברכיים, תעשה 2 סטים מזה או 2 סטים דדליפט רומני

3 סטים military press אבל בישיבה עם שיפוע כי זה יותר נוח 2 סטים ותעשה בעמידה ברגליים צמודות, זה יוצר פחות עומס על הגב

3 סטים כפיפות מרפקים למיניהם 1-2 סטים

3 סטים פשיטת מרפקים 1-2 סטים

3 סטים לחיצת תאומים 1-2 סטים

אימון 10 דקות בטן בערך 2-3 סטים של כפיפות בשיפוע, הוספת משקל בעת הצורך

מה אתה אומר?

ונגיד פעם בחודש לשנות שיפוע ואו תרגיל, אבל שאלה, נניח אני עושה חודש לחיצת חזה, לאחר מכן חודש פרפר, ואז חוזר חודש ללחיצת חזה, זה אפקטיבי?

תודה רבה על העזרה.

יש תרגילים שאתה לא אמור להחליף כמו לחיצת חזה, סקוואט וחתירה במוט\דאמבלים...
מה הטווח חזרות שלך?

idunno
16-12-08, 21:03
קודם התאמנתי על טווח חזרות יחסית נמוך 7-8, אבל עכשיו אני יחזור ל10-12 חזרות, ואני לא מצליח כמעט מקבילים בגלל זה אני רוצה לעשות שכיבות שמיכה, ולמה הפולי לא טוב?, יש לך תמונה של החתירה?, ה military press, לעשות 2 בעמידה ו1 בישיבה?, והתרגיל ל hamstring הוא כזה בשכיבה ושאני מרים את הגוף בעזרת רגל אחת, משהו כזה, קשה להסביר.
מה אתה אומר?, ותודה רבה על העזרה גבר, אני מעריך את זה.
אולי אני גם ישלב עם זה אומנויות לחימה, והמאמן מתעקש שאני ירוץ 2-3 פעמים בשבוע, מה אתה אומר?

the animal
16-12-08, 21:09
קודם התאמנתי על טווח חזרות יחסית נמוך 7-8, אבל עכשיו אני יחזור ל10-12 חזרות, ואני לא מצליח כמעט מקבילים בגלל זה אני רוצה לעשות שכיבות שמיכה, ולמה הפולי לא טוב?, יש לך תמונה של החתירה?, ה military press, לעשות 2 בעמידה ו1 בישיבה?, והתרגיל ל hamstring הוא כזה בשכיבה ושאני מרים את הגוף בעזרת רגל אחת, משהו כזה, קשה להסביר.
מה אתה אומר?, ותודה רבה על העזרה גבר, אני מעריך את זה.
אולי אני גם ישלב עם זה אומנויות לחימה, והמאמן מתעקש שאני ירוץ 2-3 פעמים בשבוע, מה אתה אומר?

1. אז במקום השכיבות שמיכה תעשה 2 סטיםפ של לחיצה עם משקוליות יד בשיפוע.
2.חתירה במוט בעמידה: http://uk.youtube.com/watch?v=6CNtPvIbXy8&feature=related
3. 2 סטים בעמידה וזהו.
4. תעשה להמסטרינג את התרגיל הזה:http://uk.youtube.com/watch?v=5eZA_QDy9cY
או התרגיל הזה: http://www.exrx.net/WeightExercises/Hamstrings/LVLyingLegCurl.html
או התרגיל הזה: http://www.exrx.net/WeightExercises/Hamstrings/LVSeatedLegCurl.html

לגבי הטווח חזרות:
בתרגילים סקוואט, לחיצת חזה וחתירה במוט בעמידה תעשה 6-8 חזרות, ובשאר התרגילים תעבוד 8-12 חזרות

the animal
16-12-08, 21:10
אומנות לחימה רק עם בא לך...
לגבי הריצה, לדעתי זה חשוב, אבל זה לא חובה.

idunno
16-12-08, 21:10
אני ילד בן 14, אבל אני מתאמן כבר כמה חודשים, 100% שזה סבבה?

idunno
16-12-08, 21:12
וואי גבר, התרגיל נראה לי קצת בעיתי, להישאר ככה עם הגב מקופף וזה, אתה בטוח שלא עדיף פשוט פולי עליון?

the animal
16-12-08, 21:15
אני ילד בן 14, אבל אני מתאמן כבר כמה חודשים, 100% שזה סבבה?

מה מהדברים?

the animal
16-12-08, 21:16
וואי גבר, התרגיל נראה לי קצת בעיתי, להישאר ככה עם הגב מקופף וזה, אתה בטוח שלא עדיף פשוט פולי עליון?

הגב אמור להיות ישר, ואפילו אמורה להיות לורדוזה (עיגול של הגב כלפי פנימה)

idunno
16-12-08, 21:34
כן התכוונתי מוטה קדימה אבל ישר, אבל בטוח שזה כזה תרגיל טוב ולא עדיף פולי עליון במקום?

idunno
16-12-08, 22:05
מה אתה אומר עדיף את התרגיל שהצעת או פולי עליון?

!Demon!
16-12-08, 23:22
כל התרגילים שאמרת יכולים לשמש אותך כתוספת ..אלה לא תרגילי בסיס כמו לחיצת חזה , כתפיים סקוואט \דדליפט

Dark_Muse
17-12-08, 01:23
2 סטים ותעשה בעמידה ברגליים צמודות, זה יוצר פחות עומס על הגב

מאיפה הבאת את זה?

hypertrophy
17-12-08, 05:02
fbwהיא לא תוכינת פחות טובה מab ולרוב אפילו תהיה יותר טובה.
הסטים של משקל גוף קצת מיותרים...

לרוב תהיה יותר טובה?....מעניין...לא זכור לי שראיתי את זה קורה על אף מתאמן...אלא אם הוא עובד על כוח נטו...

תתרגילים בעמידה מפחית עומס מהגב??אתה רוצה לקחת אחריות על מה שאמרת?כי לי ידוע שכשאתה מפסק רגליים הלחץ שמופעל על עמ"ש מתחלק לחצי חצי בין הרגליים מה שלא קורה כשהגליים סגורות[או בישיבה]
אני מציע שתבדוק כמה דברים לפני שאתה מיעעץ

the animal
17-12-08, 10:38
לרוב תהיה יותר טובה?....מעניין...לא זכור לי שראיתי את זה קורה על אף מתאמן...אלא אם הוא עובד על כוח נטו...

תתרגילים בעמידה מפחית עומס מהגב??אתה רוצה לקחת אחריות על מה שאמרת?כי לי ידוע שכשאתה מפסק רגליים הלחץ שמופעל על עמ"ש מתחלק לחצי חצי בין הרגליים מה שלא קורה כשהגליים סגורות[או בישיבה]
אני מציע שתבדוק כמה דברים לפני שאתה מיעעץ

אמרתי לרוב לא ביחס לab אלא ביחס לתדירות נמוכה. (abcd\e)
כן, לחיצת כתפיים בעמידה מחלקת את העומס יותר טוב מאשר בישיבה, חלק מהעומס מועבר מהגב להמשך של הפוסטריור צ'יין אל הגלוטאוס וההמסטרינג (בקשר לרגליים סגורות או לא אני לא ממש יודע... אשמח אם תגיד לי מה ההבדל)

the animal
17-12-08, 10:38
מאיפה הבאת את זה?

אתה מדבר על הרגליים צמודות או בכלל על עמידה?

the animal
17-12-08, 10:39
מה אתה אומר עדיף את התרגיל שהצעת או פולי עליון?

לדעתי כן, אבל אם תעשה פולי ההבדל לא יהיה גדול...

hypertrophy
17-12-08, 14:33
אמרתי לרוב לא ביחס לab אלא ביחס לתדירות נמוכה. (abcd\e)
כן, לחיצת כתפיים בעמידה מחלקת את העומס יותר טוב מאשר בישיבה, חלק מהעומס מועבר מהגב להמשך של הפוסטריור צ'יין אל הגלוטאוס וההמסטרינג (בקשר לרגליים סגורות או לא אני לא ממש יודע... אשמח אם תגיד לי מה ההבדל)

ניתן לך את הדוגמא הטובה ביותר
אם תשב עלך מסמר אחחד מה יקרה?
אם תשב על מאה מסמרים מה יקרה?
אותו הדבר עם הרגליים....העומס מתחלק לשני עצמים נפרדים [שני רגליים] אם תעמוד עם רגליים סגורות מה שיקרה זה שהעומס ישאר אותו הדבר כי יש לך כאילו המשך ישר לעמ"ש....
הצלחת להבין? צריך דימיון ציורי כדי להבין בלי לראות

the animal
17-12-08, 14:35
ניתן לך את הדוגמא הטובה ביותר
אם תשב עלך מסמר אחחד מה יקרה?
אם תשב על מאה מסמרים מה יקרה?
אותו הדבר עם הרגליים....העומס מתחלק לשני עצמים נפרדים [שני רגליים] אם תעמוד עם רגליים סגורות מה שיקרה זה שהעומס ישאר אותו הדבר כי יש לך כאילו המשך ישר לעמ"ש....
הצלחת להבין? צריך דימיון ציורי כדי להבין בלי לראות

אני מבין למה אתה מתכוון, אבל גם בעמידה ברגליים סגורות וגם בעמידה ברגליים פתוחות יעבור עומס מהגב אל הרגליים, ולפיכך יוריד עומס מהגב.
העומס הכולל הוא זהה, אבל החלוקה שלו היא שונה, ולכן העדיפות היא לעבוד את לחיצת הכתפיים בעמידה.

idunno
17-12-08, 14:42
אימוני היפרטרופיה עם דגש על כוח מתפרץ/כוח כללי לגיל 14, מה אתם ממליצים ab או fbw?, אני מתאמן מספר חודשים בכללי, ו2-3 חודשים ב ab.

hypertrophy
17-12-08, 14:45
אני מבין למה אתה מתכוון, אבל גם בעמידה ברגליים סגורות וגם בעמידה ברגליים פתוחות יעבור עומס מהגב אל הרגליים, ולפיכך יוריד עומס מהגב.
העומס הכולל הוא זהה, אבל החלוקה שלו היא שונה, ולכן העדיפות היא לעבוד את לחיצת הכתפיים בעמידה.

העומס תמיד ישאר דומה..זה נתון לא משתנה...
החלוקה שלו על עמ"ש שונה
אכן העדיפות היא לעבוד בעמידה אבל עם רגליים מפוסקות מעט....כשהרגליים סגורות זה כמעט כמו בישיבה

the animal
17-12-08, 15:07
אימוני היפרטרופיה עם דגש על כוח מתפרץ/כוח כללי לגיל 14, מה אתם ממליצים ab או fbw?, אני מתאמן מספר חודשים בכללי, ו2-3 חודשים ב ab.

שניהם בסדר, זה לא משהו קבוע

the animal
17-12-08, 15:07
העומס תמיד ישאר דומה..זה נתון לא משתנה...
החלוקה שלו על עמ"ש שונה
אכן העדיפות היא לעבוד בעמידה אבל עם רגליים מפוסקות מעט....כשהרגליים סגורות זה כמעט כמו בישיבה

אוקיי, למדתי משהו חדש...

idunno
17-12-08, 15:09
אבל אין משהו שיהיה יותר יעיל או יותר טוב להיפרטרופיה עם דגש על כוח?

the animal
17-12-08, 15:12
אבל אין משהו שיהיה יותר יעיל או יותר טוב להיפרטרופיה עם דגש על כוח?

אתה רוצה היפטרופיה עם דגש על כוח אז תעבוד בתוכנית ws4sb. תרשום בגוגל ואתה יכו גם להעיף מבט בלוג שלי, אני מתאמן בתוכנית הזאת.
זאת רק המלצה, לא חובה (לכל אלו שתכף יאמרו למה אני מקובע על התוכנית הזאת למרות שזאת פעם ראשונה שאני מציע אותה למישהו...)

idunno
17-12-08, 15:16
יש לך מסנג'ר או משהו נדבר כמה דקות, יותר נוח.

the animal
17-12-08, 15:21
יש לך מסנג'ר או משהו נדבר כמה דקות, יותר נוח.

davidovitch11@hotmail.com
אני מופיע כלא מחובר כרגע כי יש מישהו שאין לי ממש חשק לדבר איתו עכשיו...

יש לי ממש איזה 10 דקות עכשיו ואני צריך לצאת, אתה רוצה לנצל את הזמן או לדבר בערב?

idunno
17-12-08, 15:25
בנתיים אני יוסיף אותך ונדבר כבר בערב.
בכל מקרה יש פה עוד הצעות, אני רוצה לדעת מה עדיף ab או fbw, תוכנית יחסית פשוטות, לא מורכבות לאנשים עם שנה+ רצופות באימונים.

the animal
17-12-08, 15:27
בנתיים אני יוסיף אותך ונדבר כבר בערב.
בכל מקרה יש פה עוד הצעות, אני רוצה לדעת מה עדיף ab או fbw, תוכנית יחסית פשוטות, לא מורכבות לאנשים עם שנה+ רצופות באימונים.

למטרות שלך ws4sb תתאים. תתעניין עד הערב, תקרא קצת ותראה מה דעתך... זאת תוכנית ab שמחולקת לפלג גוף עליון\תחתון