PDA

צפה בגרסא המלאה : הנשימה בסקוואט

vamosh
20-01-07, 02:21
עשיתי חיפוש בפורום לסקוואט וזה מה שמצאתי לגבי הנשימה
כשאתה מוריד-תשאף אוויר אל תוך הבטן ולא החזה.
בנקודה התחתונה, תעשה שריר בבטן ותוודא שהוא קשיח כמו אבן. ואז תעלה ותוציא קצת אוויר.

7. למדו להשתמש בבטן שלכם!

השימוש בבטן חשוב מאוד בביצוע סקוואט. המטרה שלנו היא להכניס כמה שיותר אויר לבטן , לכווץ את השרירים ו"לנפח" את הבטן לכיוון חוץ. עמדו מול מראה ונשמו עמוק. אם הכתפיים עולות , אתם נושמים לחזה וזה לא מה שאנחנו רוצים. עליכם ללמוד כיצד לנשום מהבטן. שימוש בחגורת גב עם חור אחד משוחרר יעזור ללמוד כיצד להשתמש בבטן. נוח ללמוד כשצריך לנפח את הבטן לתוך החגורה. כהערת אגב , מומלץ לא לעבוד עם חגורה באופן קבוע בסקוואט , דדליפט ולחיצות חזה. אנו משתמשים בחגורה רק כדי ללמוד כיצד לנשום מהבטן. השתמשו בחגורה רק אם אתם מרגישים צורך בכך.בנוסף , כשהבטן מלאה באויר יש לכם בסיס רחב יותר לתמיכה בביצוע הסקוואט. זו אחת הסיבות לכך שאנשים עם אגן רחב נוטים לבצע סקוואטים יותר כבדים. חשוב לנו לקבל כמה שיותר תמיכה ומתח בשרירים של הבטן , האלכסונים וזוקפי הגב.

O.K הבנתי שצריך לנשום לבטן ולא לחזה...אצלי זה קורה כאשר אני נושם מהאף ולא מהפה

1.אבל לא הבנתי את הקטע של לכווץ את הבטן/לעשות שריר בבטן....לכווץ/לעשות שריר לכל אורך התרגיל ? בירידה ובתנועה ?
או כמו שבולט רשם רק בעלייה ? בתחתית התנועה(המעבר ממצב ירידה למצב עלייה) לכווץ ת'בטן/לעשות שריר בבטן, ורק אז....לעלות ?

2.הנשימה, בירידה לנשום ובעליה להוציא ת'אוויר או רק בסוף העלייה להתחיל להוציא אוויר?

תודה מראש לעונים

Nimrod
20-01-07, 11:11
אצלי הבטן עובדת קצת בירידה בשביל לייצב ובעלייה אני מרגיש את הבטן אוטומתי עובדת ממש מממש חזק כאילו היא אחראית לתנועה יותר מהקוואדס, אני לא מקווץ אותה היא פשוט מתקווצת זה העניין;)

vamosh
20-01-07, 12:28
אז אתה אומר לא לכווץ ת'בטן בירידה ?

vamosh
23-01-07, 00:57
הקפצה

נו מה ? אין עוד תגובות ? אין עוד אף אחד שיכול לעזור ?
הרי לא ייתכן שרק שני אנשים בפורום עושים סקוואט..:whistle:

תענו בבקשה
תודה מראש

Bullet
23-01-07, 01:33
זה מצחיק שצטטת אותי, אני לא יודע לגבי הטכניקה שלי, אבל משקלי העבודה שלי בסקוואט ובכל תרגילי הארבע ראשי מביישים.

ואני אומר כן לכווץ את הבטן בכוונה.

Takima
23-01-07, 01:42
וזה מצחיק שאני לא יודע מה לענות כי או שאני לא מכווץ את הבטן או שאני מכווץ אותה אוטומתית מבלי לשים לב, ככה שאני לא זוכר. בכל מקרה, נראה שכן צריך לכווץ אותה, לאורך כל הדרך ולשמור על קשת קטנה בגב התחתון או לפחות שיהיה ישר. בעניין הנשימה, קראתי פעם על טכניקת נשימה נכונה לתרגילי כוח אבל אני נושם בצורה טבעית איך שנוח לי.

vamosh
23-01-07, 13:38
אז בקיצור
צורת הנשימה לא חשובה
העיקר לנשום ?
אני ינסה פעם לכווץ לכל אורך התרגיל ופעם רק בעלייה ונראה איך הולך
אבל לנשום לבטן ולא לחזה...נכון ?