PDA

צפה בגרסא המלאה : לא הבנתי משהו לגבי פחמימות

senate
25-12-08, 06:21
אם כל הסוכרים או פחמימות שאוכלים הופכים בסופו של דבר לגלוקוז
(קראתי את זה באיזה אשכול לפני כמה ימים ולא ראיתי שמישהו שלל את זה)

אז מה רע אם אחרי אימון אני יאכל שקית נחשי גומי בתור פחמימות פשוטות

Bono
25-12-08, 07:53
קודם כל אחרי אימון צריך פחמימה בעלת א"ג גבוהה כדי שיקפיץ את האינסולין... לכן בד"כ אוכלים סוכר ענבים\ תמרים שהן בעלות א"ג גבוהה יותר מזו שציינת
דבר שני כן כל הפחמימות מתפרקות לגלוקוז, הפחמימה שאתה ציינת זה סוכרים שיתפרקו יותר מהר מפח' מורכרבות (אורז ש"ש וכו..).
הבעיה עם אכילת פחמימה כמו שאתה ציינת ביום יום היא שהיא יכולה להקפיץ את האינסולין( קרא על סכרת מבוגרים) אבל אם תאכל בנוסף חלבונים ו\ שומן הא"ג של הארוחה ירד.

Eyeseen
25-12-08, 07:54
קודם כל אחרי אימון צריך פחמימה בעלת א"ג גבוהה כדי שיקפיץ את האינסולין... לכן בד"כ אוכלים סוכר ענבים\ תמרים שהן בעלות א"ג גבוהה יותר מזו שציינת
דבר שני כן כל הפחמימות מתפרקות לגלוקוז, הפחמימה שאתה ציינת זה סוכרים שיתפרקו יותר מהר מפח' מורכרבות (אורז ש"ש וכו..).
הבעיה עם אכילת פחמימה כמו שאתה ציינת ביום יום היא שהיא יכולה להקפיץ את האינסולין( קרא על סכרת מבוגרים) אבל אם תאכל בנוסף חלבונים ו\ שומן הא"ג של הארוחה ירד.

מחזק, מה גם שנחשי גומי זה לא אוכל. זה גומי.:shok1:

Holy_Templar
25-12-08, 07:55
מחזק, מה גם שנחשי גומי זה לא אוכל. זה גומי.:shok1:

lol

זה אכיל אחי...

Eyeseen
25-12-08, 07:59
lol

זה אכיל אחי...

חח ברור, עדיין חרא.

Holy_Templar
25-12-08, 08:01
חח ברור, עדיין חרא.

אין ספק זה כמו להשלים קלוריות עם שוקולד וסופגניות...

:)

Max90kg
25-12-08, 08:13
מישהו יכול להגיד לי מה זה א"ג?

Holy_Templar
25-12-08, 08:14
מישהו יכול להגיד לי מה זה א"ג?

אתה מתכוון אולי ל ע"ג ?

ערך גליקמי של פחמימה ?

Max90kg
25-12-08, 08:19
קודם כל אחרי אימון צריך פחמימה בעלת א"ג גבוהה כדי שיקפיץ את האינסולין

זה מה שbono כתב. וכתוב שם א"ג

Eyeseen
25-12-08, 08:23
אינדקס גליקימי, אותו דבר.

Holy_Templar
25-12-08, 08:24
אינדקס גליקימי, אותו דבר.

נכון

אינדקס או ערך

same same but different

Max90kg
25-12-08, 08:25
תודה :)

agrox
25-12-08, 10:43
נחשי גומי זה הכי הארדקור אחי.
:)

m0she
25-12-08, 12:08
לא היה לי זמן להגיב על הפוסט ההוא, היו בו כמה טעויות.

לא כ-ל פחמימה נכנסת לגוף כגלוקוז, זאת טעות מרה. יש כמה סוכרים בגוף שלנו: גלוקוז, ריבוז, מנוז, גלוקוז, גלקטוז ועוד. הפחמימות העיקריות מהתזונה הן גלוקוז, גלקטוז ופרוקטוז. כל פחמימה שאנחנו צורכים נספגת כחד-סוכר, משמע כל מולקולת סוכר נכנסת לגוף כשהיא לא מחוברת כימית למולקולת סוכר אחרת (במזון הרבה מהסוכרים קשורים אחד לשני בשרשראות).

אם פרוקטוז נכנס לגוף, ההתנהגות שלו שונה מזו של גלוקוז. אחת התכונות שלו היא שהוא יותר ליפוגני - קל יותר לצבור שומן מצריכה של פרוקטוז מאשר צריכה של גלוקוז. דבר שני, יש לו אינדקס גליקמי יותר נמוך. בנחשי גומי יש המון סוכר לבן, שזה חצי גלוקוז חצי פרוקטוז - האינדקס הגליקמי לא יהיה גבוה. דבר שלישי, פרוקטוז לא יכול למלא גליקוגן - רק אם הוא יעבור המרה לגלוקוז. כמויות נמוכות של פרוקטוז יכולות לעודד בניית גליקוגן וזה אחלה אחרי אימון, אבל המון פרוקטוז לא מומלץ.

בקיצור, לא ה-כ-ל נכנס לגוף בתור גלוקוז.

Bono
25-12-08, 12:11
לא היה לי זמן להגיב על הפוסט ההוא, היו בו כמה טעויות.

לא כ-ל פחמימה נכנסת לגוף כגלוקוז, זאת טעות מרה. יש כמה סוכרים בגוף שלנו: גלוקוז, ריבוז, מנוז, גלוקוז, גלקטוז ועוד. הפחמימות העיקריות מהתזונה הן גלוקוז, גלקטוז ופרוקטוז. כל פחמימה שאנחנו צורכים נספגת כחד-סוכר, משמע כל מולקולת סוכר נכנסת לגוף כשהיא לא מחוברת כימית למולקולת סוכר אחרת (במזון הרבה מהסוכרים קשורים אחד לשני בשרשראות).

אם פרוקטוז נכנס לגוף, ההתנהגות שלו שונה מזו של גלוקוז. אחת התכונות שלו היא שהוא יותר ליפוגני - קל יותר לצבור שומן מצריכה של פרוקטוז מאשר צריכה של גלוקוז. דבר שני, יש לו אינדקס גליקמי יותר נמוך. בנחשי גומי יש המון סוכר לבן, שזה חצי גלוקוז חצי פרוקטוז - האינדקס הגליקמי לא יהיה גבוה. דבר שלישי, פרוקטוז לא יכול למלא גליקוגן - רק אם הוא יעבור המרה לגלוקוז. כמויות נמוכות של פרוקטוז יכולות לעודד בניית גליקוגן וזה אחלה אחרי אימון, אבל המון פרוקטוז לא מומלץ.

בקיצור, לא ה-כ-ל נכנס לגוף בתור גלוקוז.

טוב לדעת, תודה משה!:clap:

dor_dru
25-12-08, 18:08
זה אומר שמתפריט שמורכב יותר מפחממות מורכבות נעלה בפחות שומן מאשר בתפריט שמורכב יותר מפחממות פשוטות ?- כמובן שאני מתכוון שבשני המצבים זה בדיוק אותו ערך קלורי

m0she
25-12-08, 18:11
איפה זה אומר את זה?

d2idan
25-12-08, 18:23
כמה כפיות סוכר ענבים לוקחים אחרי אימון ?

dor_dru
25-12-08, 18:36
אם פרוקטוז נכנס לגוף, ההתנהגות שלו שונה מזו של גלוקוז. אחת התכונות שלו היא שהוא יותר ליפוגני - קל יותר לצבור שומן מצריכה של פרוקטוז מאשר צריכה של גלוקוז

זה מה שהסקתי מזה
פרוקטוז- זה פירות ופחממות פשוטות. ולפי מה שאתה אומר אני מבין שיותר קל להשמיך מצריכת פחממות כאלו.

m0she
25-12-08, 18:42
גם גלוקוז יכול להיות פחמימה פשוטה (למשל סוכר ענבים).

dor_dru
25-12-08, 18:55
יש טבלה שרשום בה מאכלים והפחממה שהם =\

m0she
25-12-08, 18:56
לא יודע על איזה טבלה אתה מדבר. אני רק אומר שפרוקטוז יותר ליפוגני מגלוקוז. אפשר לצרוך גם גלוקוז שהוא פחמימה פשוטה וזה לא ליפוגני באותה מידה. למורכבות של הפחמימות אין קשר להשמנה, פשוט בד"כ פרוקטוז מגיע כפחמימה פשוטה.

Bono
25-12-08, 22:29
אז למה "המון פרוקטוז לא מומלץ"?

senate
25-12-08, 23:49
אבל אם לא מעניין אותי ערך גליקמי של פחמימות אז זה בסדר לאכול סוכר לבן בתור חלק נכבד מהפחמימות של התפריט

או שזה יהיה מקביל לשוקולד סופגניה כמו שאמרו ולא הבנתי למה

Bono
26-12-08, 00:26
מה זה לא מעניין אותי א"ג?!
אם בא לך שבעוד כמה שנים תהיה לך סכרת סוג 2 אז למה לא תתחיל לאכול סוכר בקילוגרמים.

m0she
26-12-08, 00:36
למה דמגוגיה.. הקשר בין א"ג לסכרת הוא קצת מסובך, אתה מציג את הדברים בצורה פשטנית.

שאלתם ספציפית על פרוקטוז - קבלתם תשובה - המטבוליזם שונה מזה של גלוקוז ואי לכך ובהתאם לזאת הוא פחות מתאים בתור מקור פחמימה עיקרי. זה לא אומר שא-ס-ו-ר פרוקטוז וגם הדגמתי מתי הוא יכול להיות מועיל, אבל זה לא מקור מומלץ לפחמימות בלי קשר בכלל לא"ג - ולצורך העניין, הא"ג שלו בכלל נמוך.

Bono
26-12-08, 00:50
למה דמגוגיה.. הקשר בין א"ג לסכרת הוא קצת מסובך, אתה מציג את הדברים בצורה פשטנית.

שאלתם ספציפית על פרוקטוז - קבלתם תשובה - המטבוליזם שונה מזה של גלוקוז ואי לכך ובהתאם לזאת הוא פחות מתאים בתור מקור פחמימה עיקרי. זה לא אומר שא-ס-ו-ר פרוקטוז וגם הדגמתי מתי הוא יכול להיות מועיל, אבל זה לא מקור מומלץ לפחמימות בלי קשר בכלל לא"ג - ולצורך העניין, הא"ג שלו בכלל נמוך.

אז למה מומלץ לא לצרוך הרבה סוכר "פשוט " אם לא הבעיה עם הקפצת האינסולין ( שבסופו של בר מביאה לססכרת מבוגרים?
הפוסט הזה בלבל אותי לאללה

St.SillaNF
26-12-08, 01:41

מה זה אינסולין?

Bono
26-12-08, 01:49
מה זה אינסולין?

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%99%D7%A0%D7%A1%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%9F

m0she
26-12-08, 02:59
אז למה מומלץ לא לצרוך הרבה סוכר "פשוט " אם לא הבעיה עם הקפצת האינסולין ( שבסופו של בר מביאה לססכרת מבוגרים?
הפוסט הזה בלבל אותי לאללה

הגורם העיקרי לסכרת "מבוגרים" (שכבר נפוצה גם אצל ילדים) הוא השמנה וחוסר פעילות גופנית, זה דבר ראשון. מאכלים בעלי א"ג גבוה יכולים להיות מקושרים להשמנה בכך שהם פחות משביעים ועשויים להוביל לצריכת קלוריות מוגברת. בנוגע לא"ג עצמו, יש ויכוח האם הוא מהווה גורם לסכרת או לא. הבעיה המרכזית עם צריכה רבה של סוכרים היא שזה בא על חשבון מאכלים אחרים עשירים בסיבים - ולסיבים יש תפקיד בהגנה מפני סכרת מבוגרים.

Bono
26-12-08, 09:13
הגורם העיקרי לסכרת "מבוגרים" (שכבר נפוצה גם אצל ילדים) הוא השמנה וחוסר פעילות גופנית, זה דבר ראשון. מאכלים בעלי א"ג גבוה יכולים להיות מקושרים להשמנה בכך שהם פחות משביעים ועשויים להוביל לצריכת קלוריות מוגברת. בנוגע לא"ג עצמו, יש ויכוח האם הוא מהווה גורם לסכרת או לא. הבעיה המרכזית עם צריכה רבה של סוכרים היא שזה בא על חשבון מאכלים אחרים עשירים בסיבים - ולסיבים יש תפקיד בהגנה מפני סכרת מבוגרים.
תודה על ההסבר.