PDA

צפה בגרסא המלאה : אירובי בבוקר

Antonator1
19-09-06, 21:04
האם לדעתכם שווה לעשות את האירובי (של איזה 20 - 30 דקות) בבוקר על קיבה ריקה? או שנגיד אפשר לאכול רק חלבון. נראה לי שהבנתם את השאלה. עד כמה זה כדאי ממספר בחינות - איבוד שומן ושריר וכו...

Bullet
19-09-06, 21:05
כל עוד אתה לא עושה עצימות גבוהה מדי יהיה בסדר.
בעצימות גבוהה עדיף לאכול חלבון לפני רק ליתר בטחון

Antonator1
19-09-06, 21:07
תשובה מצויינת, תודה. בכל מקרה, אם אוכלים חלבון לפני, זה לא משפיע על איבוד השומן, נכון? כי מאגרי הגליקוגן הם באחראיות הפחמימות.

power_hour
19-09-06, 21:44
תשובה מצויינת, תודה. בכל מקרה, אם אוכלים חלבון לפני, זה לא משפיע על איבוד השומן, נכון? כי מאגרי הגליקוגן הם באחראיות הפחמימות.

על מנת שיהיה לך אנרגיה בזמן פעילות רצוי לאכול משהו קטן לפני האימון (כריך+גבינה או משהו בסגנון).על מנת לגרות את המערכות ולמנוע תשישות בזמן האימון (לדעתי גם בעצימות בינונית,ובטח שבעצימות גבוה).נסה יחס 2:1 פחמימה:חלבון וקצת שומן.
אני חושב שרצוי שיהיה מקור פחמימה זמין (מעיין "מחסן גליגוקן"),כדי למנוע פנייה של הגוף אל עבר רקמות שריר כמקור אנרגיה.

Bullet
19-09-06, 21:52
על מנת שיהיה לך אנרגיה בזמן פעילות רצוי לאכול משהו קטן לפני האימון (כריך+גבינה או משהו בסגנון).על מנת לגרות את המערכות ולמנוע תשישות בזמן האימון (לדעתי גם בעצימות בינונית,ובטח שבעצימות גבוה).נסה יחס 2:1 פחמימה:חלבון וקצת שומן.
אני חושב שרצוי שיהיה מקור פחמימה זמין (מעיין "מחסן גליגוקן"),כדי למנוע פנייה של הגוף אל עבר רקמות שריר כמקור אנרגיה.
מקור פחמימה זמין יש תמיד בשרירים, אלא אם כן הוא לא אכל פחממות מזה זמן רב.
בדם אין כ"כ הרבה פחממות כמו שאתה חושב. פחממות זמינות מהאוכל בדם רק עוזרות בקטע הפסיכולוגי של התשישות.

power_hour
19-09-06, 21:58
מקור פחמימה זמין יש תמיד בשרירים, אלא אם כן הוא לא אכל פחממות מזה זמן רב.
בדם אין כ"כ הרבה פחממות כמו שאתה חושב. פחממות זמינות מהאוכל בדם רק עוזרות בקטע הפסיכולוגי של התשישות.

בין 6-10 שעות ללא פחמימות זה זמן רב יחסית או שאני טועה?

Bullet
19-09-06, 22:00
בין 6-10 שעות ללא פחמימות זה זמן רב יחסית או שאני טועה?
לא, כי הוא אכל פחממות ביום שלפני (אני מניח).
ואם אני לא טועה, שינה בצום לוקחת פחממות מהכבד ולא מהשרירים.
ו... הדופק בשינה נמוך מאוד. אז רוב האנרגיה באה משומן.

Antonator1
19-09-06, 22:02
נראה לי שהבחירה האולטימטיבית היא - לאכול חלבון טהור, ולעשות פעילות יחסית עצימה, ואז לאכול את הפחמימות. בגלל שמאגרי הגליקוגן ריקים בבוקר, הרבה אנשרגיה תבוא מהשומן, לא כך?

power_hour
19-09-06, 22:03
לא, כי הוא אכל פחממות ביום שלפני (אני מניח).
ואם אני לא טועה, שינה בצום לוקחת פחממות מהכבד ולא מהשרירים.
ו... הדופק בשינה נמוך מאוד. אז רוב האנרגיה באה משומן.

מכאן שיש לקחת בשיקול אם הוא עושה אירובי בבוקר ולשלב בארוחת הלילה (לפני השינה) גם פחמימות מורכבות המתפרקות לאט,כמובן יחד עם חלבון קזאין.

Bullet
19-09-06, 22:11
נראה לי שהבחירה האולטימטיבית היא - לאכול חלבון טהור, ולעשות פעילות יחסית עצימה, ואז לאכול את הפחמימות. בגלל שמאגרי הגליקוגן ריקים בבוקר, הרבה אנשרגיה תבוא מהשומן, לא כך?

הם לא כאלו ריקים...
אתה לא מתאמן בזמן השינה נכון?

אבל ככל שיש פחות פחממות בגוף, הגוף יותר יעיל בניצול שומן.

OMRI-TURBO
19-09-06, 22:20
האם לדעתכם שווה לעשות את האירובי (של איזה 20 - 30 דקות) בבוקר על קיבה ריקה? או שנגיד אפשר לאכול רק חלבון. נראה לי שהבנתם את השאלה. עד כמה זה כדאי ממספר בחינות - איבוד שומן ושריר וכו...

תעשה את זה קבוע על בטן ריקה ,וכן אתה תאבד שריר.
המטרה באירובי זה לשרוף קלוריות,אתה תגיע לאותו מאזן שלילי בסוף היום אם תעשה את האירובי גם לא בבוקר.
אני במקומך לא הייתי עושה אירובי על בטן ריקה.

Bullet
19-09-06, 22:31
עומרי אירובי בבוקר מנייד שומן ממקומות עיקשים, זה אחד הדרכים המעטות להפטר ממנו.
אתה חושב שאירובי בבוקר יביא ליותר פירוק שריר מאשר אירובי בצהריים?

OMRI-TURBO
19-09-06, 22:56

לא משנה אם תשרוף את ה-400 קלוריות האלה בבוקר או בערב, אתה תהיה באותו מאזן שלילי בסופו של דבר רק תחסוך את השריר שתפרק.
תראה זה כמו להגיד שעדיף לעשות אירובי על דופק בינוני נמוך כי אז אתה שורף שומן. הכל שטויות.
תעשה אירובי בבוקר ותעשה אירובי אחרי הצהריים עם אותה מסגרת קלורית, אתה תיראה שבשני המקרים אתה תרד אותו דבר.

Bullet
19-09-06, 23:01
יפה :)
אז למה אתה נגד אירובי בבוקר?

power_hour
20-09-06, 00:08

אם אני לא טועה המחקר מדבר על כך שפעילות אירובית מסייעת בניוד שומן ממקומות עיקשיים (גו תחתון,בטן),ואין הוא מדבר נקודתית על אירובי בבוקר.
אם כן שלח לי את הלינק למחקר.

power_hour
20-09-06, 00:12
לא משנה אם תשרוף את ה-400 קלוריות האלה בבוקר או בערב, אתה תהיה באותו מאזן שלילי בסופו של דבר רק תחסוך את השריר שתפרק.
תראה זה כמו להגיד שעדיף לעשות אירובי על דופק בינוני נמוך כי אז אתה שורף שומן. הכל שטויות.
תעשה אירובי בבוקר ותעשה אירובי אחרי הצהריים עם אותה מסגרת קלורית, אתה תיראה שבשני המקרים אתה תרד אותו דבר.

מסכים.
כללי התזונה של לפני ואחרי אימון תקפים בכל שעות היום - גם בבוקר וגם בערב.
חוסר בתזונה מתאימה לפני אימון משמע פירוק מיותר של מסת שריר,שלא נדבר על תשישות בעת ביצוע הפעילות (ובטח בזו עצימה).

gal.T
20-09-06, 08:47
אתם כולכם אומרים דברים נכונה:
א. כמות הקלוריות בפעילות היא מה שמשנה בגדול, אז אירובי בבוקר או בערב לא ישנה דבר.
ב. אירובי בבוקר אכן ינצל יותר שומן לאנרגיה, ובמיוחד ממקומות עקשנים (אלא אם כן זו דיאטה קטוג'נית, שם זה כבר יהיה זהה לשאר היום). פחות גליקוגן בכבד, הרבה ח.ש חופשיות בדם מהלילה שמורידות רגישות לאינסולין, קצת יוהימבין + קפאין לפני, ספרינט של 5-10 דק', לריצה של 45 דק' אחרי זה, בכלל כבר יהיו משמעותיים בנושא השומן העקשן.

אז מה המסקנה כאן; כמו לכל דבר, יש זמן ומקום לביצוע. תלוי באחוז השומן, בסוג הדיאטה (אם המצב הפזיולוגי של הבוקר בכלל שונה משמעותית משאר היום), ובצורך הממשי בשיטה שבאה לעזור להפתר ממאגרי שומן בעייתים, שגורמים לפירוק מסת שריר ולבעיות מטבוליות עקב עקשנותם.

גל

Ori-Silver
20-09-06, 12:15
איך אפשר לרוץ על בטן ריקה פעמיים עשיתי את זה והיו לי פעמיים נפילות סוכר וירידה הלחץ דם

Bullet
20-09-06, 13:41
איך אפשר לרוץ על בטן ריקה פעמיים עשיתי את זה והיו לי פעמיים נפילות סוכר וירידה הלחץ דם
ירד לך לחץ הדם בזמן ריצה?! WTF....

Ori-Silver
20-09-06, 14:25
ירד לך לחץ הדם בזמן ריצה?! WTF....

כן אחי אם אני לא אוכל ואני עושה פעילות גופנית תמיד אני מקבל סחרחורות והלחץ דם שלי יורד