PDA

צפה בגרסא המלאה : מכשירים Vs משקולות

keen12
20-01-07, 22:19
אז ככה, שאלה שמאוד מסקרנת אותי היא-מה ההבדל בין תרגילים כשהם מבוצעים במכשיר לבין תרגילים כשהם מבוצעים במשקולות..
לדוגמא
דחיקת חזה במכשיר, או דחיקת חזה עם משקולות
לחיצת כתפיים במכשיר או לחיצת כתפיים במשקולות
פרפר במכשיר או פרפר במשקולות
ויש עוד הרבה דוגמאות
מה עדיף?.

jonathan
20-01-07, 22:22
בחופשי השרירים המייצבים עובדים יותר,קבוצת שרירים יותר גדולה משתתפת.
יש לזה הרבה השפעות טובות.
גם בחופשי הטווח תנועה הוא אחר לגמרי,המתיחה יותר גדולה.
בקיצור,תשלב מדי פעם מכשירים אבל תתבסס על חופשי

kibinimat
20-01-07, 22:23
לדעתי לכל אחד מהדברים יש יתרון
עבודה עם משקולות כמעט ולא מוגבלת במשקל
ומגוונת מאוד.
עבודה עם מכשירים עובדת על טווח תנועה קבוע

jonathan
20-01-07, 22:27
לדעתי לכל אחד מהדברים יש יתרון
עבודה עם משקולות כמעט ולא מוגבלת במשקל
ומגוונת מאוד.
עבודה עם מכשירים עובדת על טווח תנועה קבוע
לא רק זה הייתרונות
והיתרון הזה נותן לחופשי סיבה יותר טובה להתאמן איתה.(להתאמן משקולות חופשי)

keen12
20-01-07, 22:36
אז כדאי לוותר על כל תרגיל שאני עושה במכשיר(תרגיל שיש לו תחליף במשקולת כמובן) ולעבור למשקולת במקום זה?

toxicity
20-01-07, 22:39
התרגילים במכשירים לא סתם במכשירים, אחרי שנים הם כבר יעלים מאוד, כיוונו אותם לזוויות שהם יוציאו את המקסימום מהתרגיל, ובקשר לזה שאם לעשות את זה במכונה או חופשי? תגוון.

igorek
20-01-07, 22:41
את רוב הדברים אני מעדיף לעשות חופשי אבל יש מכשירים טובים שלפעמים אני משתמש בהם.
תכנית טובה צריכה להתבסס בעיקר על משקל חופשי אבל תמיד אפשר גם לשלב מכונות.

keen12
20-01-07, 22:46
האמת שהסיבה היחידה שאני לא עובד הרוב משקולות כי אני מפחד לעבוד לא נכון ולאבד את יעילות התרגיל..

Nimrod
20-01-07, 22:46
את רוב הדברים אני מעדיף לעשות חופשי אבל יש מכשירים טובים שלפעמים אני משתמש בהם.
תכנית טובה צריכה להתבסס בעיקר על משקל חופשי אבל תמיד אפשר גם לשלב מכונות.

כמו?

Antonator1
20-01-07, 22:49
תכנית טובה יכולה להיות בנויה רק ממשקולות.
תכנית טובה לא יכולה להיות בנויה רק ממכשירים.

Gamerrrrr
20-01-07, 22:52
בחופשי השרירים המייצבים עובדים יותר,קבוצת שרירים יותר גדולה משתתפת.
יש לזה הרבה השפעות טובות.
גם בחופשי הטווח תנועה הוא אחר לגמרי,המתיחה יותר גדולה.
בקיצור,תשלב מדי פעם מכשירים אבל תתבסס על חופשי
למה אתה חשוב שהמייצבים לא עובדים בלחיצת חזה במכונה נגיד?
הכתף היא המייצב הכי חשבו בלחיצת חזה (היא גם שריר מסייע בתרגיל הזה) אבל הכתף ממיאל עובדת כשריר מסייע

SiX PACK
20-01-07, 22:53
אין על חופשי, הכי נוח הכי טבעי הכי בריא...

- Idan -
20-01-07, 22:53
אני באופן אישי עובד רק עם משקלים חופשיים, חוץ משריר אחד שכנראה אין לי ברירה איתו - וזה החזה. בנצ' פרס פשוט לא עובד עלי טוב, אז אני נאלץ לעבוד עם מקבילים ופרפר במכונה. לפעמים במקרים כאלה המכונות באות לידי יעילות על פני המשקלים החופשיים.

keen12
20-01-07, 22:55
הכתף היא המייצב הכי חשבו בלחיצת חזה (היא גם שריר מסייע בתרגיל הזה) אבל הכתף ממיאל עובדת כשריר מסייע
נראה לי שהרגע הבנתי למה בלחיצת חזה בשיפוע חיובי אני מרגיש שאני עוד מעט מגיע לכשל בגלל הכתף ולא החזה..:1eye:

Amit
20-01-07, 22:58
השרירים המסייעים עובדים אבל המייצבים לא מהסיבה הפשוטה שאין מה לייצב

Mazoz3
20-01-07, 23:10
לי אין שום מכונה בתכונית, מלבד לרגליים... שגם בהם אני משלב סקוואט תאומים ודד ליפט רומני..

Bullet
20-01-07, 23:12
כמו?
כמו גב, שחוץ ממתח אין ממש אפשרות יעילה לעבוד עליו כמו שצריך.
חתירות אופקיות ולא אנכיות לא דבר ממש יעיל במשקלים חופשיים. מילא אם אתה עושה חתירה ביד אחת, אבל בנט אובר רוו זה תרגיל שיתיש את הזוקפים שלך לפני שתתיש את הגב.
אני מעדיף טי-באר במכשיר, חתירה בכבל, וגם חתירה בפולי עליון בקבל (אני אוהב את הקטע שבסוף הסט אני עוזב את הדבר הזה שתופס את הרגליים שלך ומונע ממך לעלות למעלה, ואז אני עף למעלה כמו טיל :wiggle: )

מכשיר לא יכול להיות מותאים ב100% לכל אדם, ויש המון מכשירים שבכלל לא בנויים כמו שצריך.
במכון שלי לדוגמא FLY במכשיר עושה לי כאבים בעצמות, והמכשיר לכתפיים-בכלל אפשר לשבור איתו את הגב!
לג פרס מכשיר מעולה לרגליים, אם כי טווח תנועה מלא מסוכן לגב.
כפיפות רגליים זה בכלל מכשיר אידיוטי לחלוטין. רוב המתאמנים שעולים עליו יורדים ממנו אחרי סט כי התאומים נתפסים להם. ההאמס בכלל לא אמור לכופף את הרגל, זאת תנועה לא טבעית.

Gamerrrrr
20-01-07, 23:15
השרירים המסייעים עובדים אבל המייצבים לא מהסיבה הפשוטה שאין מה לייצב
מזה משנה אבל אם המייצבים עובדים, לפי דעתי אין לזה משמעות כל כך, כלומר אם אתה עושה דדליפט סקוואט ובנצ' אתה יכול להוסיף שכל שאר התוכנית שלך תהיה מכונות בלבד, לפי דעתי בכל אופן.

- Idan -
20-01-07, 23:28
חתירות אופקיות ולא אנכיות לא דבר ממש יעיל במשקלים חופשיים. מילא אם אתה עושה חתירה ביד אחת, אבל בנט אובר רוו זה תרגיל שיתיש את הזוקפים שלך לפני שתתיש את הגב.
מה אתה גנוב?! בנט אובר רו זה התרגיל הכי קטלני שיש לגב. אתה כנראה לא עובד איתו כמו שצריך.

Amit
20-01-07, 23:31
מזה משנה אבל אם המייצבים עובדים, לפי דעתי אין לזה משמעות כל כך, כלומר אם אתה עושה דדליפט סקוואט ובנצ' אתה יכול להוסיף שכל שאר התוכנית שלך תהיה מכונות בלבד, לפי דעתי בכל אופן.
צודק אבל זה עדיין לא משנה את העובדה שהמייצבים לא עובדים מי שמתעקש לעבוד על מכונות יכול אחר כך גם לעבוד על המייצבים בנפרד

igorek
20-01-07, 23:43
מה אתה גנוב?! בנט אובר רו זה התרגיל הכי קטלני שיש לגב. אתה כנראה לא עובד איתו כמו שצריך.
מסכים.
אם היו אומרים לי לבחור רק תרגיל אחד לגב הייתי עושה בנט אובר רו.
אני אישית עושה את הבנו אובר רו כשהגב מקביל לרצפה והמוט נח על הרצפה אחרי כל חזרה (פנדליי רו - תרגיל בן :):):):)).

- Idan -
20-01-07, 23:52
מסכים.
אם היו אומרים לי לבחור רק תרגיל אחד לגב הייתי עושה בנט אובר רו.
אני אישית עושה את הבנו אובר רו כשהגב מקביל לרצפה והמוט נח על הרצפה אחרי כל חזרה (פנדליי רו - תרגיל בן :):):):)).
Pendlay row זה תרגיל חזק רצח! רק לא מזמן התחלתי לעשות אותו. נאלצתי להוריד מלא משקל מהבנט אובר הרגיל כדי לעשות את הפנדליי כמו שצריך.

dormazor
21-01-07, 00:00
כן בנט אובר רו התרגיל הכי טוב לגב
אני גם מתחיל אימון גב איתו

Yoshi-Moto
21-01-07, 15:01
Pendlay row זה תרגיל חזק רצח! רק לא מזמן התחלתי לעשות אותו. נאלצתי להוריד מלא משקל מהבנט אובר הרגיל כדי לעשות את הפנדליי כמו שצריך.
מה זה? יש תמונה/סרטון?

- Idan -
21-01-07, 15:15
מה זה? יש תמונה/סרטון?
http://www.youtube.com/watch?v=UIUg8nDVEFs

Nadav19
21-01-07, 15:23
רק - חופשי .

Moshe
21-01-07, 15:27
עובדים עם חגורה?

Yoshi-Moto
21-01-07, 15:35
אה אני מכיר, לא הכרתצי את השם.
תודה.

- Idan -
21-01-07, 16:11
הקצ' בתרגיל הזה, שצריך להניח כל חזרה את המוט על הרצפה ולהרים שוב. הרבה אנשים פשוט לא יודעים את זה.

- Idan -
21-01-07, 16:13
עובדים עם חגורה?
אפשרי אבל לא חובה.

Nimrod
21-01-07, 16:38
אני מעדיף טי-באר במכשיר, חתירה בכבל, וגם חתירה בפולי עליון בקבל (אני אוהב את הקטע שבסוף הסט אני עוזב את הדבר הזה שתופס את הרגליים שלך ומונע ממך לעלות למעלה, ואז אני עף למעלה כמו טיל :wiggle: )

מכשיר לא יכול להיות מותאים ב100% לכל אדם, ויש המון מכשירים שבכלל לא בנויים כמו שצריך.
במכון שלי לדוגמא FLY במכשיר עושה לי כאבים בעצמות, והמכשיר לכתפיים-בכלל אפשר לשבור איתו את הגב!
לג פרס מכשיר מעולה לרגליים, אם כי טווח תנועה מלא מסוכן לגב.
כפיפות רגליים זה בכלל מכשיר אידיוטי לחלוטין. רוב המתאמנים שעולים עליו יורדים ממנו אחרי סט כי התאומים נתפסים להם. ההאמס בכלל לא אמור לכופף את הרגל, זאת תנועה לא טבעית.

אבל אחי, זה אומר שלך זה לא יעיל, רוב האנשים הגב שלהם מבוסס על חתירות חופשיות.
גם תחשוב על זה, חתירה חופשית + מתח ממלא מבחינת סטים את רוב תוכנית הA וAB, ברור שמכשירים יכולים להיות יעילים אבל רק למתאמן שמאמין בabc\ abcd כי הוא יצתרך לעשות מכשירים למלות את הסטים.

אני באופן אישי עובד רק עם משקלים חופשיים, חוץ משריר אחד שכנראה אין לי ברירה איתו - וזה החזה. בנצ' פרס פשוט לא עובד עלי טוב, אז אני נאלץ לעבוד עם מקבילים ופרפר במכונה. לפעמים במקרים כאלה המכונות באות לידי יעילות על פני המשקלים החופשיים.

flys ?
אתה יכול גם ללחוץ עם דאמבלים, תיקח את החזה תמלא אותו באוויר ותרגיש מתיחה בחזה ורק אז תעלה למעלה...

Ori-Silver
21-01-07, 16:41
מה הבעיה שלך בבנצ'?

jonathan
21-01-07, 17:00
שים לב,כתבתי שהם עובדים,אבל יותר בחופשי.
וזה נכון.
:basketball:

- Idan -
21-01-07, 17:12
מה הבעיה שלך בבנצ'?
אין לי מושג, אני לא מצליח להשתפר במשקלים. כבר כמעט שנה אני תקוע עם אותו משקל בבנצ' בזמן שבכל התרגילים האחרים אני השתפרתי.