PDA

צפה בגרסא המלאה : אימון גב

מדוזה
03-01-09, 23:10
מה ההבדל בין מסור עם משקולות חופשיים לחתירה במכונה ?

אם אני עובד עם פולי עליון לפנים עם מוט ארוך לרוחב מה ההבדל בינו לבין המוט v מבחינת עבודה על השריר ?

אני מעוניין לעבוד חזק על הגב , אני מרגיש שניהיה לי פערים בין כנף שמאל לימין (אני ימני ויש פיגור ענקי בצד שמאל) , לכן אני עובד עם משקלים נמוכים מימה שאני יכול לעבוד בשביל לעבוד בעוצמת הכוח של צד שמאל .

אני עושה 5 סטים פולי עליון , 3 סטים לפנים 2 לאחור .
ו4 סטים כל יד עם משקולות חופשיים מסור על הספה .

והאם חשוב לעשות לאימון גב תרגיל לגב תחתון ?

תודה לעוזרים .

!Demon!
03-01-09, 23:26
מה ההבדל בין מסור עם משקולות חופשיים לחתירה במכונה ?
גיוון וגם העדפה

אם אני עובד עם פולי עליון לפנים עם מוט ארוך לרוחב מה ההבדל בינו לבין המוט v מבחינת עבודה על השריר ?
יש הבדל קטן בעבודת הביצפטס אם אני לא טועה אבל אין לזה חשיבות גדולה , הכי טוב לגוון משניהם
אני מעוניין לעבוד חזק על הגב , אני מרגיש שניהיה לי פערים בין כנף שמאל לימין (אני ימני ויש פיגור ענקי בצד שמאל) , לכן אני עובד עם משקלים נמוכים מימה שאני יכול לעבוד בשביל לעבוד בעוצמת הכוח של צד שמאל .
תעבוד לפי מספר החזרות והמטרה שלך
אני עושה 5 סטים פולי עליון , 3 סטים לפנים 2 לאחור .
ו4 סטים כל יד עם משקולות חופשיים מסור על הספה .

אפשר להוסיף 3 סטים-להחלטתך
והאם חשוב לעשות לאימון גב תרגיל לגב תחתון ?
זה כמו שתשאל אם חשוב לאמן חזה..
אם השאלה היא אם זה חייב להיות באותו אימון אז לא...
תודה לעוזרים .

בכיף
..

מדוזה
03-01-09, 23:36
אממ לא בדיוק , אני מתאמן על חזה כי זה יפה וזה הכרחי לא מתאים שיהיה ידיים מנופחות וחזה שטוח , לאומת זאת גב תחתון זה דבר שלא ממש רואים , ואם זה רק ליופי ולא בגלל שזה חשוב לעבוד עליו אז אני לא יעבוד עליו ...

!Demon!
03-01-09, 23:41
אממ לא בדיוק , אני מתאמן על חזה כי זה יפה וזה הכרחי לא מתאים שיהיה ידיים מנופחות וחזה שטוח , לאומת זאת גב תחתון זה דבר שלא ממש רואים , ואם זה רק ליופי ולא בגלל שזה חשוב לעבוד עליו אז אני לא יעבוד עליו ...

תשמע הרבה תרגילים שגורמים לגדילה שהם תרגילי הבסיס(תרגילים מורכבים) כוללים בתוכם עבודה על גב תחתון...סקוואט , דדליפט , מיליטרי פרס בנט אובר רו וגם המשיכות הרגילות ככה שאין הרבה ברירה :)

Multi Trainer
03-01-09, 23:45
צודק ב - 100%

מדוזה
03-01-09, 23:46
אני יוסיף 3 סטים של 10 חזרות לגב תחתון , לגבי האימון לגב (רובו כנפיים ) מה ההבדל בין מסור לחתירה במכונה ? האם אני יכול להוסיף עוד סטים לגבי העבודה על הכנפיים ? או שזה יהיה סתמי וחסר תועלת ?

!Demon!
03-01-09, 23:49
אני יוסיף 3 סטים של 10 חזרות לגב תחתון , לגבי האימון לגב (רובו כנפיים ) מה ההבדל בין מסור לחתירה במכונה ? האם אני יכול להוסיף עוד סטים לגבי העבודה על הכנפיים ? או שזה יהיה סתמי וחסר תועלת ?
הייתי ממליץ לך לעבוד על דדליפט או קלאסי או רומי
דבר שני כן אתה יכול 9 סטים זה לא הרבה לגב 2-3 סטים נוספים יהיה טוב

Multi Trainer
03-01-09, 23:51
תעבוד שני תרגילים של חתירה ושני תרגילים משיכה.
כלומר אתה עושה פולי עליון לפנים ולאחור, בנוגע לדחיקה לך על מסור שהוא תרגיל מצויין ובסיסי לרחב גבי, + חתירה בפולי תחתון עם כבלים\מוט בישיבה.
בהצלחה:)

מדוזה
04-01-09, 07:13
אם אפשר סירטון של דדליפט קלאסי או רומי , או תיאור התרגיל או שתגידו לי מה לרשום ביוטייב בשביל שאני יראה את ביצוע התרגיל אני יודה לכם מאוד .

בקשר לחתירה בפולי תחתון עם כבלים\מוט בישיבה זה כמו התרגיל בפולי עליון רק ששמים כבלים של ידיות במקום המוט לרוחב ?

ilayzror
04-01-09, 07:42
קח, יש לך שם הכל על דדליפט
http://www.israelbody.com/showthread.php?t=46585&highlight=%E3%E3%EC%E9%F4%E8

וזה דדליפט רומני אחי

Multi Trainer
04-01-09, 11:18
לשאלתך לגבי חתירה בפולי תחתון.
מה שתיארת - ידיות במקום מוט רחב זה משיכה בפולי עליון.
חתירה בפולי תחתון - כשמה כן היא, חתירה בישיבה לאיזור הבטן תחתונה ולא משיכה כמו בפולי עליון.

מדוזה
04-01-09, 13:15
וואי יש לי מכשיר חתירה עם ידית רחבה וידית צרה , אני חושב שהידית הרחבה זה תרגיל מאוד דומה לפולי תחתון .

המכונה היא כזאת שאני יושב יש מולי על החזה כרית שאני נצמד אליה ובצדדים יש ידיות , צרות ורחבות .

אני נראלי יוסיף 4 סטים במכונה הזאת של 2 צרות ו2 רחבות ואני יוריד סט אחד מהפולי עליון לעורף .
ואז האימון גב שלי יהיה כזה .
4 סטים של פולי עליון , 2 לפני 2 לאחור .
4 סטים של מסור על הספה עם משקולות חופשיים .
4 סטים של חתירה במכונה 2 באחיזה צרה ו2 באחיזה רחבה .
3 סטים לגב תחתון .

איך זה בתור אימון לגב ? אני שוקל אולי להוריד סט בפולי עליון סט במסור וסט בחתירה ולהוסיף 3 סטים של דדליפט .

Multi Trainer
04-01-09, 13:55
לך על פולי עליון - 3 סטים לפנים, 2 לאחור
3 סטים מסור.
3 סטים חתירה במכונה - אחיזה רחבה.
3 סטים גב תחתון.
בהצלחה.

מדוזה
04-01-09, 15:16
תודה רבה אחי ! שיהיה יום טוב ושקט .

!Demon!
04-01-09, 16:12
וואי יש לי מכשיר חתירה עם ידית רחבה וידית צרה , אני חושב שהידית הרחבה זה תרגיל מאוד דומה לפולי תחתון .

המכונה היא כזאת שאני יושב יש מולי על החזה כרית שאני נצמד אליה ובצדדים יש ידיות , צרות ורחבות .

אני נראלי יוסיף 4 סטים במכונה הזאת של 2 צרות ו2 רחבות ואני יוריד סט אחד מהפולי עליון לעורף .
ואז האימון גב שלי יהיה כזה .
4 סטים של פולי עליון , 2 לפני 2 לאחור .
4 סטים של מסור על הספה עם משקולות חופשיים .
4 סטים של חתירה במכונה 2 באחיזה צרה ו2 באחיזה רחבה .
3 סטים לגב תחתון .

איך זה בתור אימון לגב ? אני שוקל אולי להוריד סט בפולי עליון סט במסור וסט בחתירה ולהוסיף 3 סטים של דדליפט .

תוריד את העבודה על הגב התחתון , ה3 סטים , ושים דדליפט

יש מצב אתה מאשדוד?

מדוזה
04-01-09, 17:23
לא אחי אני לא מאשדוד , אמרו לי אבל לעבוד על גב תחתון כי זה מסוכן לפתח את שאר השרירים בגוף פרט לגב תחתון יש אמת בדבר או להוסיף 3 דדליפט במקום ?

!Demon!
04-01-09, 17:51
אתה לא יכול כמעט ללא פיתוח גב תחתון למה בהרבה רגילים שאתה עושה הוא עובד..זה לא מסוכן , כאילו מבה יכול לקרות מרוב השרירים הגב שלך יהיה חלש מדי להחזיק אותם?אפילו אם היית יכול להגיע למימדים כאלה , אתה לא עושה את זה תוך לילה ככה שהגב "מתרגל"...
אבל עזות את זה תוריד תסטים על הגב התחתון תעשה דדליפט שכולל בתוכוהרבה שרירים כמו :רגליים, גב תחתון , תרפזים בטן ועוד
תבדוק רק שהביצוע שלך נכון שלא יהיו פציעות סתם

מדוזה
05-01-09, 00:10
אני ינסה להתחיל לעבוד על הדד ליפט אני מקווה שאני יצליח להבין את הדרך לבצע את התרגיל ולעשות אותו כמו שצריך .. כי בהתחלה לא נראלי שאני יצליח אין לי ממש קורדינציה ...

דרך אגב הלג דדליפט נראלי קוראים לזה , למה שראיתי שנראלי יהיה לי יותר קל לבצע , ראיתי שרשום שזה עם ברכיים נעולות לא זזות ובסירטון רואים את הברכיים כן זזות אז איך זה נכון לבצע את התרגיל הזה ? והאם הדגש של התרגיל זה על הכנפיים שבגב והאם זה גם עוזר לכתפיים , אם כן לאיזה חלק בכתפיים ? תודה לעוזרים סליחה על כל השאלות .

mmaorc
05-01-09, 00:28
הגב התחתון, שרירי הבטן וכל ה core muscles הם השרירים הכי חשובים בגוף.
אם הם לא יתפתחו ביחד עם האחרים ע"י עבודה רצינית בתרגילים מרוכבים- סקוואט, דדליפט, פרס ובנט אובר, זה יכול להוביל להרבה בעיות שלא נראה לי שאתה רוצה (כאבי גב זה לא כל כך כיף)

מדוזה
05-01-09, 00:33
על בטן אסור לי לעבוד בגלל שבר בשני המפשעות , כנ"ל לגבי הסקוואט (שהוא ביכלל נחשב באימון רגליים הבנתי)

לגבי הדדליפט אני רוצה לבחור משם את הלג דדליפט אבל אני לא הבנתי איך צריך לבצע אותו , אם צריך לכופף את הברכיים או לא .

ולגבי הפר והבנט אובר אני ישמח לראות סירטונים של התרגילים האלה , ואם הם נראים לי טובים ואם הם מומלצים אני ישמח להכניס אותם לתוכנית אימונים שלי .

ולא הבנתי אותך אחי הגב התחתון כן עובד - דדליפט , פרס ובנט אובר או שלא ?

מדוזה
05-01-09, 23:17
up

אם אפשר סירטון של פרס ובנט אובר , והסבר על איזה שרירים זה עובד חזק ועל איזה עוד שרירים זה עובד אבל פחות .

ולגבי הלג דדליפט שמבצעים אותו צריך לכופף את הברכים או שהברכיים צריכות להיות נעולות ?