PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה בקשר לדד ליפט ומתח

rg12
21-01-07, 16:51
היום התחלתי לעשות לראשונה דד ליפט וכמובן זה הרג לי את הגב התחתון ואני מרוצה, אבל חוץ משיפור הכוח, האם אפשר לראות משהו מהשרירים בגב התחתון מבחינת התפתחות?
לגבי המתח, היום עברתי למתח רגיל ולא בישיבה כמו שהייתי עושה, רק שבישיבה הייתי עושה משקלים שנותנים לי להגיע עד 8-10 חזרות ועכשיו אני עושה מתח (אחיזה רגילה, לא סופר רחבה כמו שהייתי עושה בישיבה) אני מצליח 6 חזרות.
עכשיו אני לא יודע עם זה עובד אותו הדבר, אם זה יעיל, הייתי לפני זה עושה 2 מתח אחיזה רחבה בישיבה ו2 מתח אחיזה צמודה בישיבה גם ועם ארבעת הסטים האלה הייתי מתחיל גב.
אז איך אני יכול לעצב מחדש את התוכנית שלי מבחינת גב? אני עושה פעמיים בשבוע גב
אלה התרגילים שאני רוצה לשים בתוכנית:
מתח רגיל (לא ישיבה, אם זה יותר טוב מישיבה בלבד)
חתירה
דד ליפט
טרפזים עם עמוד ישר מאחורי הגב (שאלה קטנה, מה ההבדל אם העמוד מאחורי הגב או מקדימה?)
והתרגיל הזה שעושים לכנפיים ששוכבים ומעבירים משקולת ממאחורי הראש לכיוון החזה עם ידיים ישרות כמעט.
ועוד תרגיל שאני לא יודע את שמו שיושבים הפוך על ספה ופותחים אחורה (כמו חזה רק הפוך).
תודה מראש לכולם.

DropDead
21-01-07, 19:32
מתח בישיבה ? מזה? זה משפר את המתח הרגיל ?!

Bullet
21-01-07, 19:45
כן, ניתן לראות את השרירים בגב התחתון...

iNFace
21-01-07, 21:29
מתח בישיבה ? מזה? זה משפר את המתח הרגיל ?!
אני חושב שהתכוון לפולי עליון.

Leo
21-01-07, 21:31
זה למה צריך לעבוד תמיד על מתח ולא פולי , בן אדם שלא מתאמן עושה 10+ מתח במבחנים בשיעורי ספורט בלי גב בכלל

Amit
21-01-07, 21:45
זה למה צריך לעבוד תמיד על מתח ולא פולי , בן אדם שלא מתאמן עושה 10+ מתח במבחנים בשיעורי ספורט בלי גב בכלל
בן אדם שלא מתאמן שוקל בדרך כלל 50 קילו שזה כבר אירובי שתשקול 80 קילו תדבר:)

DropDead
21-01-07, 22:52
אבל כסמאק אני כזה גרוע בתרגיל הזה ..
זה נראה כאילו הגוף שלי לא בנוי לבצע אותו אני יודע שזה נשמע מוזר אבל ככה אני מרגיש ... לא יודע איך לשפר את זה אני חייב עצהה

סהר!
22-01-07, 09:42
תראה לגבי המתח תעשה עם עזרה אם אתה עושה פחות מ10.
אבל 10 נקיים בלי דחיפות מהרגליים,וכל מיני כאלה שטויות אלא רק ידיים וגב.
מבחינת רוחב תעשה כמו שאתה שכיבות סמיכה רגילות לא יהלום.
מתח כמה שאחיזה יותר רחבה יותר קשה לעלות.
אז תעשה בנתיים עם עזרה ככה לאט לאט תוריד עזרה ושאתה עושה נגיד 25 נקיים עם עזרה תנסה לעשות בלי עזרה איזה 8-10 וזה יהיה טוב.
אבל כמובן זה יקח לך הרבה זמן זה תקופה גם אני פעם לא יכול לעשות אפילו 1 אבל זה בא עם הזמן

Leo
22-01-07, 17:41
אני שוקל 77

Leo
22-01-07, 17:44
תראה לגבי המתח תעשה עם עזרה אם אתה עושה פחות מ10.
אבל 10 נקיים בלי דחיפות מהרגליים,וכל מיני כאלה שטויות אלא רק ידיים וגב.
מבחינת רוחב תעשה כמו שאתה שכיבות סמיכה רגילות לא יהלום.
מתח כמה שאחיזה יותר רחבה יותר קשה לעלות.
אז תעשה בנתיים עם עזרה ככה לאט לאט תוריד עזרה ושאתה עושה נגיד 25 נקיים עם עזרה תנסה לעשות בלי עזרה איזה 8-10 וזה יהיה טוב.
אבל כמובן זה יקח לך הרבה זמן זה תקופה גם אני פעם לא יכול לעשות אפילו 1 אבל זה בא עם הזמן
למה לא , לעשות צ'יטינג במתח ולהגיע ל 10 חזרות ולקבל אותו אימון על הגב בלי מכשירים וספוטאים זוללי זמן הכי העומס אותו דבר ואפילו גדול יותר בחלק השלילי של התרגיל

ואז לעלות ל 5 נקיים ו5 אחרונים עם צ'יטינג וכו'

rg12
23-01-07, 01:42
אז להשאר עם מתח רגיל ולעשות סטים של 5-6 חזרות?
כמה סטים?

rg12
23-01-07, 22:15
מקפיץ

Amit
23-01-07, 22:19
אני שוקל 77
אז השתקת אותי:)