PDA

צפה בגרסא המלאה : אהלן סוסים שאלה בקשר לאימון של יד אחורית וקדמית...

meirz15
20-09-06, 00:00
תגידו אני רואה כל פעם משתנה פה המוןן הגירסאות

סופיי מה יותר טוב
חזה ויד קדמית
גב ויד אחורית

או

חזה ויד אחורית
גב ויד קדמית

ולשאלה הסופית אני התחלתי להתאמן עכשיו לאחר הפסקה של 5 חודשים

האם אני צריך להתאמן במשך חודש שלם כל יום על כל הגוף או להתחיל לחלק את האימון שלי ל 3 פעמים בשבוע...

תודה לעונים:)

הפצצה מעפולה
20-09-06, 01:32
הכי טוב לאמן חזה עם יד קדמית וטרייספס עם אחורית כי אם תאמן טרייספס עם חזה הטרייספס יעבוד פחות חזק כי עובד חזק בחזה וככה הוא לא יתן את המקסימום
וכן,אתה צריך שבועיים Fbw של מתחילים

פומה
20-09-06, 04:56
חזה ויד אחורית
גב ויד קדמית

meirz15
20-09-06, 07:37
:):):):) רגע התבלבלתי כל אחד אמר משהו אחר

???

Amit
20-09-06, 07:40
כל אחד והדעה שלו זה גם תלוי איך אתה עובד אם אתה עובד Ab תעשה חזה יד אחורית
אם Abc אתה יכול או חזה יד אחורית או חזה יד קדמית..

meirz15
20-09-06, 07:50
סבבה אני מתאמן Abc עכשיו השאלה היא מה עדיף יענו מה יותר טוב ומה יינפח לי יותר את הצורה

מבין?

Amit
20-09-06, 07:59
אין דבק כזה ש"ינפח לך יותר את הצורה" זה תלוי בנגטיקה שלך ומה שעובד עליך אני היתי מעדיף לעשות חזה יד אחורית אבל זה רק אני כל אחד חושב משהו אחר..

Ori-Silver
20-09-06, 12:36
אם עושים חזה ויד קדמית ולמחרת עובדים גבק ויד אחורית אז היד אחורית שעבדה בחזה וצריכה מנוחה לא מקבלת אותה לכן עדיף חזה כתפיים ויד אחורית ככה גם אפשר לקצץ בכמות הסטים של כתפיים ויד אחורית

OMRI-TURBO
20-09-06, 13:09
אין כזה דבר יותר טוב , זה 2 שיטות שונות,לכל אחת יש את היתרונות והחסרונות שלה.
אני אישית,מעדיף לא להתאמן גב ויד קדמית באותו אימון וחזה יד אחורית.
אבל זאת הרגשה שלי, אין שום הוכחה שזה יותר טוב או פחות טוב.

surfface
20-09-06, 13:38
חזה ויד קדמית
גב ויד אחורית
עם Abc

Bodybuilder
20-09-06, 13:42
חזה + גב
ביספס + טריספס
כתפיים + טרפז + רגליים + תעומים
ככה אני מתאמן !

Red_Hot
20-09-06, 19:14
אני מעדיף לשלב קדמית עם גב ואחורית עם חזה כדי לתת לידיים זמן מנוחה ראוי. אחרת יצא מצב שיום אחרי שעבדתי על יד אחורית אני עושה אימון חזה וזה לא מסתדר.

Tnavon
20-09-06, 19:21
אני מתאמן חזה ויד אחורית וגב ויד קידמית
לדעתי תלך על מה שנוח לך יותר

Psychopath
20-09-06, 19:29
אני עושה טרייספס עם גב וחזה עם בייספס..
כי בכל התרגילים של החזה הטרייספס עובד ולהפך...
ואותו דבר עם הגב והבייספס.. לכן אני מעדיף לא להפציץ את השרירים כל אימון אלא לחלק את זה
בעיקרון זה החלטה שלך... אפשר להתחיל עם תוכנית כמו שלי ואז לעבור לתוכנית חזה ויד אחורית וגב ויד קדמית...
בקיצור
A = Push
B = Pull
C = כתפיים ורגליים

shahaflol
20-09-06, 22:12
חזה + גב
ביספס + טריספס
ככה אני מתאמן !
איזה חלוקה גרועה... עדיף שתשנה

- Idan -
20-09-06, 22:34
אין כזה דבר יותר טוב , זה 2 שיטות שונות,לכל אחת יש את היתרונות והחסרונות שלה.
אני אישית,מעדיף לא להתאמן גב ויד קדמית באותו אימון וחזה יד אחורית.
אבל זאת הרגשה שלי, אין שום הוכחה שזה יותר טוב או פחות טוב.
אין פה עניין של "שיטות". מדובר כאן בעובדות פזיולוגיות. כמו שאתה לא תעבוד על חזה כל יום מבלי לתת לו מנוחה, ככה גם עבודה של גב ויום למחרת בייספס - תפיק את אותה תועלת לגבי הבייספס כאילו עבדתם עליו יום יום.

תסלחו לי, אבל אני לא מבין את הנימוק הטיפשי הזה ש- "לטרייספס לא יהיה מספיק כח לעבוד אחרי אימון חזה". נו ברור שלא, כי הוא עובד עם החזה. על אותו משקל אני אגיד לא לעשות לחיצת חזה בשיפוע חיובי אחרי בנצ' שטוח, כי תפוקת התרגיל (שיפוע חיובי) תרד לאחר הבנצ' השטוח. תעבדו עם שיפוע חיובי ביום נפרד מאימון החזה הכללי. נשמע קצת מצחיק, לא?
ואם אני אקצין את זה עוד יותר, אז אל תעשו יותר מתרגיל אחד לחזה, כי תפוקת התרגיל השני תרד לעומת הראשון. תעשו כל יום תרגיל אחר. :huh:

Gil-G
20-09-06, 22:35
שמע אני הכי מעדיף לעשות
גב+יד אחורית
חזה+יד קדמית

כי כשאתה עובד על החזה, היד אחורית שלך ממש מתאמצת ואז קשה לעבוד עליה כשסיימת חזה
אותו כנל לגבי הגב+יד קדמית

AAA
20-09-06, 22:36
תראה אם אתה מתאמן גב ויד קידמית אז תיקח בחשבון שאחרי שקרעת את הגב שלך וסביר להניח שזה השריר הראשון שתתחיל איתו, היד הקדמית שלך תהיה עייפה קצת, כי היא עובדת חזק בכל תרגילי הגב, אז המשקלים שאתה תרים ביד קידמית יהיו נמוכים יותר ממה שהיית יכול להרים כשאתה רענן, נגדיר את זה ככה. אבל בעלייה במאסה העניין הוא לא המשקלים אלא להתיש את השרירים. אם פוזות זה הקטע שלך לך על חזה ויד קידמית, כך תוכל להרים משקלים מקסימליים בשתיהם, וכמו כן גב ויד אחורית, אבל אם זה לא מעניין אותך, עשה את זה הפוך, חזה ויד אחורית, גב ויד קידמית. זו ההמלצה שלי, כמו כן אני הייתי מציע גב + כתפיים ויד קידמית, חזה + רגליים + יד אחורית. אם זה Abc, אז חזה + יד אחורית, גב + יד קידמית, כתפיים + רגליים.

AAA
20-09-06, 22:38
אין פה עניין של "שיטות". מדובר כאן בעובדות פזיולוגיות. כמו שאתה לא תעבוד על חזה כל יום מבלי לתת לו מנוחה, ככה גם עבודה של גב ויום למחרת בייספס - תפיק את אותה תועלת לגבי הבייספס כאילו עבדתם עליו יום יום.

תסלחו לי, אבל אני לא מבין את הנימוק הטיפשי הזה ש- "לטרייספס לא יהיה מספיק כח לעבוד אחרי אימון חזה". נו ברור שלא, כי הוא עובד עם החזה. על אותו משקל אני אגיד לא לעשות לחיצת חזה בשיפוע חיובי אחרי בנצ' שטוח, כי תפוקת התרגיל (שיפוע חיובי) תרד לאחר הבנצ' השטוח. תעבדו עם שיפוע חיובי ביום נפרד מאימון החזה הכללי. נשמע קצת מצחיק, לא?
ואם אני אקצין את זה עוד יותר, אז אל תעשו יותר מתרגיל אחד לחזה, כי תפוקת התרגיל השני תרד לעומת הראשון. תעשו כל יום תרגיל אחר. :huh:
:clap: :clap: :clap:
לא יכולתי לנסח זאת טוב יותר.

Red_Hot
20-09-06, 23:26
אני עבדתי ככה מלא זמן וגדלתי יפה מאוד.

ואם אני אקצין את זה עוד יותר, אז אל תעשו יותר מתרגיל אחד לחזה, כי תפוקת התרגיל השני תרד לעומת הראשון. תעשו כל יום תרגיל אחר.
כל כמה זמן אתה יוצא מהמחילה שלך ומציף את הפורום ואז נעלם :|
איפה אתה בנאדם??

דור לוין
21-09-06, 13:53
אני מעדיף לשלב קדמית עם גב ואחורית עם חזה כדי לתת לידיים זמן מנוחה ראוי. אחרת יצא מצב שיום אחרי שעבדתי על יד אחורית אני עושה אימון חזה וזה לא מסתדר.
מחזק!
גם אני ככה!

Ori-Silver
21-09-06, 15:12
טוב אז ככה אני עשיתי תקופה ארוכה מאוד חזה ויד קדמית ביחד והידיים שלי היו היקף 37 על 77 קילו לאחר מכן עברתי לabc שחזה ויד אחורית ביחד והידיים היו 40 על 80 קילו לאחר מכן עברתי לab חזה כתפיים ויד אחורית והיד אחורית שלי השתפרה משמעותית בחודש כנראה שבגלל שהייתי עושה חזה ויד אחורית ויום למחורת לחיצות כתפיים אז היד אחורית לא נחה ולכן לא גדלה בקיצור היום היד שלי היקף 40 על 78 קילו וכל הגדילה הזאת בידיים אני מאמין נבעה מזה שאני נותן לשריר מנוחה אופטימלית

- Idan -
21-09-06, 15:55
כל כמה זמן אתה יוצא מהמחילה שלך ומציף את הפורום ואז נעלם :|
איפה אתה בנאדם??
באתי להגיב אתמול והפורום פתאום שבק חיים.

בכל מקרה, אני קורא פה כל הזמן, אבל יש כאן לפעמים כאלה טמבלים שמוציאים לי ת'חשק לכתוב הודעות. "אני סוס. אתה שחיף", וכל מיני כאלה... :thumbdown:

דרך אגב, לא זוכר אם אמרתי לך, אבל אין לי אייסיקיו. :sad: למרות שכנראה בימים הקרובים אני אפרמט את המחשב (אני אומר את זה כבר חודשים) ואז אתקין את האייסיקיו 5 מחדש. :boxing:

elad1987
21-09-06, 22:44
טוב אז ככה אני עשיתי תקופה ארוכה מאוד חזה ויד קדמית ביחד והידיים שלי היו היקף 37 על 77 קילו לאחר מכן עברתי לabc שחזה ויד אחורית ביחד והידיים היו 40 על 80 קילו לאחר מכן עברתי לab חזה כתפיים ויד אחורית והיד אחורית שלי השתפרה משמעותית בחודש כנראה שבגלל שהייתי עושה חזה ויד אחורית ויום למחורת לחיצות כתפיים אז היד אחורית לא נחה ולכן לא גדלה בקיצור היום היד שלי היקף 40 על 78 קילו וכל הגדילה הזאת בידיים אני מאמין נבעה מזה שאני נותן לשריר מנוחה אופטימלית
שים פסיקים בן אדם, אז לא הבנתי, מה עדיף...כי גם אני עובד ab עכשיו -קדמית+חזה, אחורית+גב. אז מה עבד עליך טוב יותר? ההפך, או כמוני?

נ.ב-בכל מקרה אני נראה לי ישנה ל-אחורית+חזה, קדמית+גב, כי הגיע הזמן לגוון קצת

Bodybuilder
21-09-06, 22:50

אני לא אוהב זילזול בחלוקה ובלי שום הסברים והוכחות !
קיצור ... תסביר למה אתה חושב ככה ?

סמי21
22-09-06, 11:42
אינדיודאלי לגמרי.. לדעתי תלוי כמה זמן אתה מתאמן אגב אני מתאמן שנתיים וחצי לדעתי עדיף גב עם יד אחורית למה כאשר אתה עובד גב ברוב התרגילים הבייספס גם עובד ... הוא מתעייף לכן עדיף לעבוד על טרייספס שהוא אנטגוניסט(לא עובד) ברוב תרגילי הגב ככה אתה יכול לתת את הmax כוח בטרייספס מה שיותר יעיל לדעתי.....................

ari
22-09-06, 15:20
חזה + גב
ביספס + טריספס
ככה אני מתאמן !

אתה מתכוון שבאותו אימון אתה עושה חזה וגב?

איך אפשר ? .. זה שני שרירים גדולים ביחד, 30+ סטים *קשים* באימון אחד ?

kobiiakobi
22-09-06, 16:01
שאף אחד לא יגיד לך מה לעשות מה שטוב לך תעשה תנסה את שתי הדברים

Psychopath
23-09-06, 08:40
שמע אני הכי מעדיף לעשות
גב+יד אחורית
חזה+יד קדמית

כי כשאתה עובד על החזה, היד אחורית שלך ממש מתאמצת ואז קשה לעבוד עליה כשסיימת חזה
אותו כנל לגבי הגב+יד קדמית

גפ אני חשבתי ככה אבל הסבירו לי שיש משהו שנקרא אימון התשה.. ובעצם זה יעיל יותר

Nimrod
23-09-06, 09:37
עם Abc אני מעדיף את החזה עם יד קדמית וגב עם יד אחורית.

אגב, אני מאמן את החזה ויד קדמית.
יום אחרי זה רק רגליים בשביל שלא יצא מצב שאחד השרירים יתאמן יום אחרי יום (מנוחה מוחלטת לגוף עליון)
יום אחרי זה כתפיים , גב ויד אחורית.

Psychopath
23-09-06, 09:53
עם Abc אני מעדיף את החזה עם יד קדמית וגב עם יד אחורית.

אגב, אני מאמן את החזה ויד קדמית.
יום אחרי זה רק רגליים בשביל שלא יצא מצב שאחד השרירים יתאמן יום אחרי יום (מנוחה מוחלטת לגוף עליון)
יום אחרי זה כתפיים , גב ויד אחורית.

אה סוס... כרג אני בתקופת ניסיון של AB...

shahaflol
23-09-06, 15:03
אני לא אוהב זילזול בחלוקה ובלי שום הסברים והוכחות !
קיצור ... תסביר למה אתה חושב ככה ?
אם אני אגיד לך שלדעתי החלוקה הכי טובה היא חזה+גב+רגליים+יד קדמית+יד אחורית
ו תאומים+בטן מה אז תגיד לי??
תשמע אלא אם כן יש סיבה מיוחדת להתאמן ככה זה דבילי לעשות חזה וגב באימון אחד ואז אחרי זה לעשות טרייספס ובייספס כי זה ממש חוסר פרופורציה בין האימונים!

shikoLM
23-09-06, 18:21
אם אני אגיד לך שלדעתי החלוקה הכי טובה היא חזה+גב+רגליים+יד קדמית+יד אחורית
ו תאומים+בטן מה אז תגיד לי??

אני לדוגמא יגיד לך שאתה ככל הנראה מתאמן בווריאציה מסויימת של FBW, שדרך אגב ממש לא נופלת משום חלוקה אחרת (ואולי אפילו עולה), בלי קשר לכמה שאתה רואה את עצמך כמתאמן מתקדם יותר.