PDA

צפה בגרסא המלאה : כאב מוזר בביצוע הרמת משקולות בישיבה(יד קדמית)

radio111
18-01-09, 19:58
שלום, אני מתאמן חודשיים במכון, התאמנתי 5 שנים בג'ודו (ככה שעבדתי הרבה על תוכניות כושר ביתיות וסיבולת), ולפני חצי שנה "פרקתי" את פרק כף יד שמאל שלי(פרק כף היד פשוט התנתק מהיד). עכשיו לפני שבוע , כאב לי באזור השבר לראשונה מאז שנשברה לי היד. נתתי לאזור מנוחה וזה עבר. אימון אחר כך, הרמתי משקולות והרגשתי כמו מין זרם מוזר כזה, כמו שנרדמת יד או רגל,באזור המרפק ומעל פרק כף היד כל פעם שהורדתי את המשקולת למטה, עכשיו זה לא כל כך כואב, אבל אני מפחד עוד פעם לפרוק את היד והורדתי את המשקלים וכבר שבוע זה לא עובר.
זה קשור לזה שפרקתי את היד? ואיך אני מטפל בזה? :s
מצטער על החפירה והניסוח המעפן אבל זאת הדרך היחידה שאני יכול לתאר את הבעיה :/

bodybuilding4everr
18-01-09, 20:47
גם לי זה קרה (עד שנפצעתי-לא יודע אם מזה...)
תוריד משקל ותחכה לתשובה מהמומחה.

talp
18-01-09, 22:38
קרה לי גם אחי..
ברגע שאתה יכול לעשות סטים של שכיבות שמיכה בלי שיכאב לך(אני מדבר על 20x4 בערך) אז אתה יכול לעשות את כל האימונים בלי חשש לדעתי.
אם טיפה כואב אז תעזוב את התרגיל או שתוריד משקל

radio111
19-01-09, 14:58
אני עושה בוודאות...גם לפני כמה ימים היה לי מבדק כוח חזה לעשות 40 שכיבות שמיכה רצוף ועשיתי...

obzion
19-01-09, 17:11
תנוח אחי, לא משחקים עם בריאות...
נשמע לי גם מפחיד הסיפור הזה של לפרוק את פרק כף היד

radio111
21-01-09, 14:57
הקפצה :/

ד"ר עופר בר
27-01-09, 08:31
שלום, אני מתאמן חודשיים במכון, התאמנתי 5 שנים בג'ודו (ככה שעבדתי הרבה על תוכניות כושר ביתיות וסיבולת), ולפני חצי שנה "פרקתי" את פרק כף יד שמאל שלי(פרק כף היד פשוט התנתק מהיד). עכשיו לפני שבוע , כאב לי באזור השבר לראשונה מאז שנשברה לי היד. נתתי לאזור מנוחה וזה עבר. אימון אחר כך, הרמתי משקולות והרגשתי כמו מין זרם מוזר כזה, כמו שנרדמת יד או רגל,באזור המרפק ומעל פרק כף היד כל פעם שהורדתי את המשקולת למטה, עכשיו זה לא כל כך כואב, אבל אני מפחד עוד פעם לפרוק את היד והורדתי את המשקלים וכבר שבוע זה לא עובר.
זה קשור לזה שפרקתי את היד? ואיך אני מטפל בזה? :s
מצטער על החפירה והניסוח המעפן אבל זאת הדרך היחידה שאני יכול לתאר את הבעיה :/

לא כ"כ ברור לי מה עברת.
אם יש לך מסמך מקצועי- אתה מוזמן לסרוק.
בכל מקרה, אחרי שבר בשורש כף היד חובה להיוועץ באורטופד,
ולבקש הדרכה בנושא אימון גופני.

רפואה שלמה.

dimax
03-02-09, 22:24
הקפצה קלה, talp הרגשת גם כאבים במפרק כף היד בעת ביצוע שכיבות שמיכה? אם כן אני אשמח אם תגיד לי איך טיפלת את זה ותוך כמה זמן זה עבר, תודה מראש, דימה.

dordavid
05-02-09, 17:25
היה לי את זה כשעשיתי יד קדמית בדיוק כמו שאתה מתאר,נשארתי שבוע לא עזר אז הלכתי לשאול תמאמן הוא אמר של לנוח עוד ואז היתי עוד שבוע בבית ועבר לי ... מקווה שעזרתי

talp
07-02-09, 09:47
הקפצה קלה, talp הרגשת גם כאבים במפרק כף היד בעת ביצוע שכיבות שמיכה? אם כן אני אשמח אם תגיד לי איך טיפלת את זה ותוך כמה זמן זה עבר, תודה מראש, דימה.

אממ בעיקרון אצלי זה קרה פעמיים.
פעם שברתי את העצם שמחברת את הכף יד ליד, ובפעם אחרת שברתי את האיזור שבין האגודל לאצבע(יותר בבסיס של האצבע מאשר של הבוהן).
זה קרה לפי פעמיים בחצי שנה.
אז קודם כל חיכיתי קצת זמן, בהתחלה היה קשה אפילו להזיז את האצבעות.
עם הזמן מתחילים לעשות סיבובים של הכף יד וכל מיני תנועות, וגם לקחתי כדור טניס ומערכתי הכל כדי לחזק את האיזור שם.
אחרי חודשיים בערך של דברים כאלה זה עבר לבד.
אבל קרה לי כמה פעמים שחזרו הכאבים, נחים שבוע ואז חוזרים.
מנוחה זה המפתח

dimax
07-02-09, 14:07
תודה רבה, מלבד כדור הטניס היו עוד תרגילים שעשית על מנת לחזק את המקום?

talp
07-02-09, 22:50
תודה רבה, מלבד כדור הטניס היו עוד תרגילים שעשית על מנת לחזק את המקום?

אמממ כדור טניס, יש גם מן כדור כזה שמשחקים "חיי שרה" או "פיצוצים" כדור כזה עם מלא שיערות רכות, הוא גם טוב.
בעיקרון תנסה להזיז את המפרק כמה שיותר כדי שהמקום יאבד את החלודה שלו והשרירים יתחזקו קצת(כן אחרי טראומה של שבר וכו', השרירים שלך חלשים עד כדי כך שתנועה שלהם תחזק אותם).
מה שכן אל תאמץ את האיזור הזה הרבה.
וכמו שאמרתי קודם המפתח זה מנוחה