PDA

צפה בגרסא המלאה : התנגשות בתרופות

Ori-Silver
23-01-07, 12:33
שלום לפני יומיים התחלתי טיפול במוקסיויט פורטה 500 ובנסינופד עקב דלקת באוזן שאמרתי לרופא שאני לוקח דוקסילין הוא אמר לי שאין התנגשות בתרופות ואין בעיה לקחת אותם ביחד איך שהתחלתי לקחת התחילו לי למחרת בבוקר בחילות שעדיין נמשכות לי עד עכשיו ללא הפסקה וקצת כאבי בטן הסתכלתי באינטרנט באתר Infomed וראיתי שכן יש חפיפה בין התרופות ושאסור לקחת אותם ביחד האם המידע שם מעודכן ונכון?ואם כן מה לעשות? הרופא לא מקבל היום ואין לי עם מי לדבר....

Bullet
23-01-07, 12:36
תשאל רוקח, ולך לרופא אחר

ran_z
23-01-07, 13:22
המידע באינפומד אמין ומעודכן,
כעיקרון כאשר יש התנגשות בין תרופות כפי שציינת, החשש הוא שאחת התרופות או שתיהן לא "יקלטו" כמו שצריך, ולכן זה מוריד מיעילות התרופה, החשש השני וקצת פחות חשוב הוא הגברת תופעות הלוואי אצל אחת התרופות.

תבדוק בהוראות השימוש מה תופעות הלוואי האפשריות, מה שאתה מציין נראה לי תופעת לוואי חריגה ואתה צריך להפסיק אם השימוש ולגשת שוב לרופא.
כעקרון רופא מוסמך צריך לדעת ויודע אל שילובים שלא נותנים לתרופות, ומוזר שהוא הביא לך תרופות שאתה טוען שבדקת ומתנגשות, יכול להיות שזה מסוג התרופות שאפילו שכתוב שיש התנגשות נסבלות אצל רוב החולים ואז אולי זה כן הליך מקובל.

בנסינופד - לא מוצא תרופה כזאת...אתה בטוח שרשמת נכון? אולי התכוונת לסינופד, תרופה לבעיות גוש באף?

דוקסילין - למה אתה לוקח דוקסילין? זה אנטיביוטיקה וגם מוקסיויט אנטיביוטיקה, למה שתי סוגים? הדלקת כ"כ חריפה או שזה לטיפול בבעיה אחרת שיש לך? (מתי התחלת עם התרופה הזאת? כי אחת מתופעות הלוואי שלה, זה בחילה והקאות, אבל זה נדיר ויכול לקרות רק לחלק מהאנשים, כנראה שאתה מהחלק הזה).

תיהיה בריא אחיין שלי :flowers:

Ori-Silver
23-01-07, 13:47
המידע באינפומד אמין ומעודכן,
כעיקרון כאשר יש התנגשות בין תרופות כפי שציינת, החשש הוא שאחת התרופות או שתיהן לא "יקלטו" כמו שצריך, ולכן זה מוריד מיעילות התרופה, החשש השני וקצת פחות חשוב הוא הגברת תופעות הלוואי אצל אחת התרופות.

תבדוק בהוראות השימוש מה תופעות הלוואי האפשריות, מה שאתה מציין נראה לי תופעת לוואי חריגה ואתה צריך להפסיק אם השימוש ולגשת שוב לרופא.
כעקרון רופא מוסמך צריך לדעת ויודע אל שילובים שלא נותנים לתרופות, ומוזר שהוא הביא לך תרופות שאתה טוען שבדקת ומתנגשות, יכול להיות שזה מסוג התרופות שאפילו שכתוב שיש התנגשות נסבלות אצל רוב החולים ואז אולי זה כן הליך מקובל.

בנסינופד - לא מוצא תרופה כזאת...אתה בטוח שרשמת נכון? אולי התכוונת לסינופד, תרופה לבעיות גוש באף?

דוקסילין - למה אתה לוקח דוקסילין? זה אנטיביוטיקה וגם מוקסיויט אנטיביוטיקה, למה שתי סוגים? הדלקת כ"כ חריפה או שזה לטיפול בבעיה אחרת שיש לך? (מתי התחלת עם התרופה הזאת? כי אחת מתופעות הלוואי שלה, זה בחילה והקאות, אבל זה נדיר ויכול לקרות רק לחלק מהאנשים, כנראה שאתה מהחלק הזה).

תיהיה בריא אחיין שלי :flowers:
אני יעשה קצת סדר
1)דוקסילין אני לוקח מעל שנה בשביל פצעי בגרות בפנים ואחד מהתופעות לוואי שרשום על העלון לצרכן זה כאבי בטן ובחילות אבל אם לא היה לי עד עכשיו שום תופעות לוואי זה כנראה לא מזה
2)לפני יומיים הרופא אף אוזן גרון רשם לי סינופד שזה סתם תרופה שפותחת את דרכי הנשימה ומוקסיויט שגם בעלון צרכן שלה כתוב שאחת מהתופעות לוואי שיכולה להיות זה בחילות וכאבי בטן
3) היום התקשרתי לרופא אף אוזן גרון שרשם לי את המוקסיויט והוא אמר שזה לא מתנגש עם דוקסילין למרות שאמרתי לו שגם באינטרנט כתוב שזה מתנגש וגם הרוקח אמר שזה מתנגש הוא אמר לי להפסיק עם הדוקסילין ושזה כנראה ממנה וזה לא נראה לי הגיוני כי שנה לקחתי דוקסילין בלי שום תופעות לוואי ויום אחרי שני לוקח מוקסיויט שאחת מהתופעות לוואי בעלון צרכן זה כאבי בטן ובחילה מתחילות לי בחילות איומות

ran_z
23-01-07, 14:03
אני יעשה קצת סדר
1)דוקסילין אני לוקח מעל שנה בשביל פצעי בגרות בפנים ואחד מהתופעות לוואי שרשום על העלון לצרכן זה כאבי בטן ובחילות אבל אם לא היה לי עד עכשיו שום תופעות לוואי זה כנראה לא מזה
2)לפני יומיים הרופא אף אוזן גרון רשם לי סינופד שזה סתם תרופה שפותחת את דרכי הנשימה ומוקסיויט שגם בעלון צרכן שלה כתוב שאחת מהתופעות לוואי שיכולה להיות זה בחילות וכאבי בטן
3) היום התקשרתי לרופא אף אוזן גרון שרשם לי את המוקסיויט והוא אמר שזה לא מתנגש עם דוקסילין למרות שאמרתי לו שגם באינטרנט כתוב שזה מתנגש וגם הרוקח אמר שזה מתנגש הוא אמר לי להפסיק עם הדוקסילין ושזה כנראה ממנה וזה לא נראה לי הגיוני כי שנה לקחתי דוקסילין בלי שום תופעות לוואי ויום אחרי שני לוקח מוקסיויט שאחת מהתופעות לוואי בעלון צרכן זה כאבי בטן ובחילה מתחילות לי בחילות איומות

1. אוקיי.

2. מוקסיויט זה אנטיביוטיקה ואתה חייב להמשיך איתה עד סוף הטיפול, רק שיש חידק מקבלים אנטיביוטיקה....וכנראה הרופא א.א.ג היבחן אצלך חידק באוזן.
תנסה לזכור או תשאל את אימא שלך עם בעבר לקחת אותה..כי זה האנטיביוטיקה הכי פופולרית והיא בדר"כ נסבלת אצל כולם...מלבד כמובן אנשים שרגישים לפניצילין.

3. יכול להיות שהרופא קצת אהבל...כי עם כתוב באינפומד שיש התנגשות וגם הרוקח אמר לך שיש התנגשות...אז סביר להניח שיש התנגשות...
שאלת השאלות היא, הרי בשני התרופות תופעת לוואי אפשרית זה בחילה/הקאה, אז מה הגביר אצלך את תועפות הלוואי...הדוקסילין הגבירה את תופעת הלוואי של המוקסיויט או להיפך.
בכל מיקרה אתה לא חייב לחפש תשובה לשאלה הזאת...כי אתה צריך להפסיק עם הדוקסילין כפי שהרופא אמר...כי חשוב קודם לטפל בחידק...ובתום הטיפול לחזור לבעית האקנה.

Ori-Silver
23-01-07, 14:12
סבבה תודה רן עזרת לי מאוד קבל במוניטין:jockey:

jonathan
23-01-07, 15:29
רן אהבתי מאוד תתגובות שלך..
זכית בעוד מוניטין ;)

ran_z
23-01-07, 16:04
תודה תודה לכם:blush: , באמת שאין אל מה, אני תמיד כאן לעזור :jockey:

Ori-Silver
25-01-07, 12:44
רן אחי אני מתפחלץ הפסקתי עם הדוקסילין והממשכתי עם המוקסיוט והבטן שלי מתפוצצת הרופא לא מקבל היום ואני לא יודע מה לעשות...

compex
29-01-07, 13:27
רן, אחלה תשובה :)
כל הכבוד :)

אריאל

אורי, אם אתה עדיין לא מסתדר, צור איתי קשר. אבדוק לך את הסיפור מייד.