PDA

צפה בגרסא המלאה : מזה??

haim15
04-02-09, 14:16
משהו מאוד מוזר קורה לי בתרגיל מתח אני יורד בחזרות באופן דרסטי ובמסור אני עולה כל אימון כמעט מזה? עליתי באימון האחרון ב2.5 ק"ג במסור ובמתח ירדתי ב3 חזרות ואני לא מבין מזה יכול להיות?? ואימון יתר זה לא כי אני נח ומרגיש דווקא מאוד בריא ובסדר ובלי שום כאבי שרירים או משהו דומה ופעם אני הייתי באימון יתר אז אני יודע מה ההרגשה, אולי זה בגלל שמתח אני מבצע רק באימונים פעמיים בשבוע וחוץ מזה אני לא עושה יותר או שזה לא קשור?? והירידה במתח באמת דרסטית לפני חודשיים עשיתי 15 חזרות ועכשיו 8 כבר נראה לי בעיה וזה ממש מעצבן כמובן שאני יודע שיכול להיות שזה בגלל העלייה במשקל אבל בכל זאת בצורה כזאת דרסטית?? בחודשיים האלה עליתי 5 ק"ג ואני מתאמן חצי שנה! אפשר עזרה???

hypertrophy
04-02-09, 14:19
תגיד אתה רציני?
אתה גם ענית לעצמך...
עלית מהר יחסית במשקל אז יותר קשה לך לעשות מתח.....אתה מבדר...

guyhazi
04-02-09, 15:42
הוא עלה אבל הוא שוקל 78 אז הוא שקל לפני זה 72 אם הוא רצליח להרים 72 קילו ל 15 חזרות אז אין שום סיבה שהוא יצליח להרים 78 קילו רק ל 8

obzion
04-02-09, 15:46
אתה עושה מסור לפני מתח?

hypertrophy
04-02-09, 15:56
הוא עלה אבל הוא שוקל 78 אז הוא שקל לפני זה 72 אם הוא רצליח להרים 72 קילו ל 15 חזרות אז אין שום סיבה שהוא יצליח להרים 78 קילו רק ל 8

למה בדיוק?
ועוד במיוחד במתח שבו אתה יכול להפיק פחות כוח מאשר בחתירות למיניהן...

haim15
04-02-09, 16:33
אני עושה קודם מתח! ובמסור המשקל שלי כרגע 26.25 לא שאני מתגאה בו ומקווה שהיום אני ישפר ל27.5!
היום יש לי אימון b- גב,יד קדמית,רגליים
נראה מה יהיה! ובאימון גב זה שני תרגילים: מתח- 3x8 מסור- 4x8

little_friend
04-02-09, 16:42
יש כמה הסברים.

1- באמת עלית מהר ואתה לא רגיל להרים את עצמך עם עוד 5 קילו או יותר..
והסיבה שבמסור התחזקת כי המשקל של המסור לא השתנה (כי אחרי הכל משקולת לא מעלה 5 קילו מעצמה) ופשוט עלית במשקלים באופן טבעי.

2- הסיבה השניה יכולה להיות שאתה לא מבצע את תרגיל המסור בטכניקה נכונה וכך פחות מערב את הרחב גבי.
כאשר מרימים את משקולת יותר קדימה משתמשים יותר בטרפזים כתף אחורית ויד קדמית.
כאשר מרימים אותה אחורה (אל המותן) מערבים יותר את הרחב גבי (וזו הצורה הנכונה, שאני די בטוח שאתה לא מבצע)..
זה כנראה גם בגלל שאתה עושה מתח קודם- הרחב גבי מתעייף- ואתה מוותר לעצמך
ומשתמש בטכניקה לא נכונה בכדי להרים משקל גבוה יותר ממה שבאמת מתאים לך.
במתח לעומת זאת אי אפשר לרמות.

יכול להיות שזה שילוב של שתי הסיבות.

haim15
04-02-09, 21:12
כן נראה לי זאת באמת הבעיה אז מה אתה אומר לרדת במשקל במסור ולהקפיד על טכניקה?או שזה בסדר עם יש צ'יט קטן אם הרגל ?