PDA

צפה בגרסא המלאה : כמה שאלות בנוגע לקלוריות שומן וכו'...צריך את עזרתכם

rg12
26-01-07, 22:29
אז ככה...
-עליתי 9 קילו בשלושה חודשים (מ56 ל65 קילו), התפריט שלי לא כל כך מסודר אבל אני משתדל לעקוב (קשה שאני בעבודה שלום פעמים בשבוע ובצבא יומיות), עליתי גם בשומן ואני רוצה להוריד קצת מהשומן, אז מה אני צריך לקצץ מהתפריט? פחמימות? אני לא הכי מבין בזה, תמיד הייתי רזה ואין לי ניסיון בחיטוב.

-האם אני צריך להכניס אימון ארובי בנוסף לאנארובי? אני מתאמן 4 חודשים ומאז עליתי 9 קילו, אני גם רוצה להוריד קצת מהשומן אבל אני מפחד לאבד שריר, מה עושים? אני חייב להוסיף שיש לי ביום רגיל שאני הולך לבסיס הליכה של 20 דקות בהלוך ו20 דקות בחזור עם עליות וירידות ובימים שאני עובד (3 פעמים בשבוע) אני ממלצר בבית קפה ולא מפסיק לזוז מצד לצד והולך המון בעבודה ומרים מגשים והכל בהליכה מהירה כמעט.

-אם אני לא אוכל 4-5 שעות, האם אני מפרק שריר או שקודם שומן?

-מה אפשר לעשות אם יש לי כל היום "בטן"? חוץ מהרגע שאני קם בבוקר הבטן שלי לא שטוחה אף רגע במשך היום וזה ממש מציק, וזה לא שומן, היא פשוט נפוחה, והחזה שלי לא כזה גדול עדיין אז זה לא נראה טוב כשאני מוריד חולצה או יוצא עם איזה חולצת לייקרה.

-במה חלבון לא מלא תורם לגוף? האם הוא משמש כמו חלבון רגיל?

-במה קלוריות עוזרות לבניית השריר? הרי חלבונים הם אלה שבונים את השריר, אז למה בודי בילדרים למשל צורכים כמויות ענקיות של קלוריות ולא רק את החלבונים (ופחות קלוריות).

-מה ההבדל אם אני יאכל 4 פרוסות לחם או את אותה הכמות של הקלוריות בכמה עוגיות מפוצצות בקלוריות?

kibinimat
26-01-07, 23:04
כדי להוריד שומן תוריד בכמות הקלוריות ותכנס למאזן שלילי. אתה צריך תפריט חדש לגמרי וכדי לשמור על שריר אתה צריך 2 גרם חלבון בערך לכל ק"ג ממשקל הגוף שלך כדי לשמר עד כמה שאפשר.
אירובי תמיד יכול לעזור בחיטוב, 3 פעמים בשבוע להתחלה יהיה נחמד.

Shlomik
26-01-07, 23:12
1)
בתור התחלה הייתי מציע לך לקרוא את המדריך לחיטוב באתר ישראלבודי הוא יענה לך על הרבה שאלות בנושא אחר כך נישמח לעזור בכל בעיה שתיהיה:
http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=108&CategoryID=81&Page=1

2)
אירובי יכול לעזור בשריפת השומן בנוסף הוא יעזור לך להכנס למאזן קלורי שלילי על מנת לרדת באחוזי השומן, על מנת לצמצם את איבוד השריר אתה צריך תפריט נכון ומאוזן לא להגזים עם הכמויות של האירובי ובנוסף תוספי תזונה שיכולים לעזור במניעת פירוק שריר בטח לא יכולים להזיק.

3)
זה מאוד תלוי מה אכלת לפני ובאיזה מצב מאגרי הגליקוגן שלך נמצאים ומה עשית ב4-5 שעות האלה אבל כעיקרון יש מצב שתפרק שריר אם לא אכלת 4-5 שעות ואתה במאזן קלורי שלילי.

4)
בטן נפוחה בדרך כלל נגרמת כי אתה אוכל הרבה במהלך היום והבטן פשוט מלאה או שיש לך גזים במערכת העיכול ואז אתה צריך לבדוק אם יש לך רגישיות לדברים מסוימים כמו לקטוז למשל.

5)
בהנחה שאתה אוכל חלבון מלא ליד החלבון הלא מלא אז הוא משלים לו את החומצות האמינו החסרות והוא הופך לחלבון מלא גם שילוב של סוגים שונים של חלבונים לא מלאים יכול להפוך אותם לחלבונים מלאים בכל מקרה בתזונה של אנשים העוסקים בחדר כושר העשירה בחלבון גם ככה מסתובבות לנו מרבית חומצות האמינו בדם ואין לך מה לדאוג בספירה של חלבון מלא ולא מלא פשוט תיספור את שניהם כחלבון.

6)
יש מקסימום של חלבון שהגוף יכול לסנתז ביממה אחר כך הגוף ימיר את החלבון לגלוקוז או יאגור אותו כשומן ככה שבעצם מעל לכמות מסוימות של חלבון כמעט ואין סיבה מוצדקת לצרוך עוד.
ולגבי הפחמימות והשומנים הגוף חייב שומנים בשביל לתפקד בצורה תקינה ופחמימות זה האנרגיה של הגוף כל התהליך של בניית השריר והתאוששות המאימון דורש אנרגיה שהדרך הכי נוחה לקבל אותה היא מפחמימות.

7)
תלוי באיזה עוגיות מדובר מרבית העוגיות יכילו סוכרוז ושומנים מוקשים שהם לא הדברים הכי מומלצים לבן אדם שרוצה לשמור על אורך חיים בריא ולגרום לגוף שלו לתפקד בצורה אופטימלית.

- Idan -
26-01-07, 23:44
אחלה תשובה מפורטת שלומיק. קבל במוניטין. :-)

עריכה:

שיט, אני חייב להפיץ קודם קצת מוניטין לפני שאני נותן לך שוב. :/

Moshe
27-01-07, 00:17
1)
בתור התחלה הייתי מציע לך לקרוא את המדריך לחיטוב באתר ישראלבודי הוא יענה לך על הרבה שאלות בנושא אחר כך נישמח לעזור בכל בעיה שתיהיה:
http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=108&CategoryID=81&Page=1

2)
אירובי יכול לעזור בשריפת השומן בנוסף הוא יעזור לך להכנס למאזן קלורי שלילי על מנת לרדת באחוזי השומן, על מנת לצמצם את איבוד השריר אתה צריך תפריט נכון ומאוזן לא להגזים עם הכמויות של האירובי ובנוסף תוספי תזונה שיכולים לעזור במניעת פירוק שריר בטח לא יכולים להזיק.

3)
זה מאוד תלוי מה אכלת לפני ובאיזה מצב מאגרי הגליקוגן שלך נמצאים ומה עשית ב4-5 שעות האלה אבל כעיקרון יש מצב שתפרק שריר אם לא אכלת 4-5 שעות ואתה במאזן קלורי שלילי.

4)
בטן נפוחה בדרך כלל נגרמת כי אתה אוכל הרבה במהלך היום והבטן פשוט מלאה או שיש לך גזים במערכת העיכול ואז אתה צריך לבדוק אם יש לך רגישיות לדברים מסוימים כמו לקטוז למשל.

5)
בהנחה שאתה אוכל חלבון מלא ליד החלבון הלא מלא אז הוא משלים לו את החומצות האמינו החסרות והוא הופך לחלבון מלא גם שילוב של סוגים שונים של חלבונים לא מלאים יכול להפוך אותם לחלבונים מלאים בכל מקרה בתזונה של אנשים העוסקים בחדר כושר העשירה בחלבון גם ככה מסתובבות לנו מרבית חומצות האמינו בדם ואין לך מה לדאוג בספירה של חלבון מלא ולא מלא פשוט תיספור את שניהם כחלבון.

6)
יש מקסימום של חלבון שהגוף יכול לסנתז ביממה אחר כך הגוף ימיר את החלבון לגלוקוז או יאגור אותו כשומן ככה שבעצם מעל לכמות מסוימות של חלבון כמעט ואין סיבה מוצדקת לצרוך עוד.
ולגבי הפחמימות והשומנים הגוף חייב שומנים בשביל לתפקד בצורה תקינה ופחמימות זה האנרגיה של הגוף כל התהליך של בניית השריר והתאוששות המאימון דורש אנרגיה שהדרך הכי נוחה לקבל אותה היא מפחמימות.

7)
תלוי באיזה עוגיות מדובר מרבית העוגיות יכילו סוכרוז ושומנים מוקשים שהם לא הדברים הכי מומלצים לבן אדם שרוצה לשמור על אורך חיים בריא ולגרום לגוף שלו לתפקד בצורה אופטימלית.

לגבי 5 אני לא שמעתי אף פעם שאם אתה אוכל חלבון לא מלא עם מלא זה משלים אחד את השני
רק במקרה של דגן וקיטניות
אבל אם אוכלים בשר עם לחם ,הלחם לא הופך להיות חלבון מלא.

Shlomik
27-01-07, 15:02
לגבי 5 אני לא שמעתי אף פעם שאם אתה אוכל חלבון לא מלא עם מלא זה משלים אחד את השני
רק במקרה של דגן וקיטניות
אבל אם אוכלים בשר עם לחם ,הלחם לא הופך להיות חלבון מלא. תריץ חיפוש בפורום היה על זה כבר כמה דיונים גדולים ופעם אחרי פעם נמצא שסופרים חלבון לא מלא כחלבון מלא כיוון שהחומצות אמינו שחסרות בחלבון הלא מלא מושלמות על ידי החלבון המלא וחלבונים נוספים הרי זה בעצם מה שקורה עם דגן וקטניה הם משלימים אחד את השני אבל נניח אכלת קטניה + חזה עוף אז תחשוב שבחזה עוף יש גם את כל החומצות אמינו שיש בדגנים שהיו הופכות את הקטניה לחלבון מלא וגם עוד חומצות אמינו נוספות.

rg12
27-01-07, 16:21
תודה רבה Shlomik מאד עזרת.
ומה לגבי השאלה של איך קלוריות עוזרות לבניית השריר? ולמה אי אפשר לעלות רק את צריכת החלבון?

Bullet
27-01-07, 16:41
תודה רבה Shlomik מאד עזרת.
ומה לגבי השאלה של איך קלוריות עוזרות לבניית השריר? ולמה אי אפשר לעלות רק את צריכת החלבון?
מפני שכדי לבנות שריר אתה צריך לבנות חלבונים מחומצות אמינו, וזה תהליך שדורש אנרגיה.

Nimrod
27-01-07, 16:47
בקשר לשאלה 3, אני רוצה לחדד את תשובתו של שלומי ולהגיד, שבניגוד למה שכותבים בחלק המהמאמרים באתר, כל עוד אתה במאזן קלורי שלילי כל הזמן אתה תיהיה קטבולי - משמע תפרק שריר (השאלה אם זה יהיה כמות ממש מזערית או הרבה).
במאזן קלורי חיובי אתה לא תפרק שריר גם אם תצום 6-7 שעות (במידה ואתה לא עושה פעילות גופנית).
מכיוון שבחיטוב אתה במאזן קלורי שלילי אתה כל הזמן תפרק שריר ואם תאכל כל 3 שעות או 5 שעות לא יהיה הבדל.