PDA

צפה בגרסא המלאה : צריך כמה תרגילים לכתף אחורית...

boris12
19-02-09, 23:31
אחד האיזור הבעייתים אצלי זה הכתף האחורית.. אם יש תרגיל ספציפי שעובד על האיזור אשמח לשמוע עליו:)

obzion
19-02-09, 23:45
פרפר הפוך, חתירה רחבה - מרפקים יוצאים החוצה (90 מעלות)
אבל בדרך כלל, אם תעבוד מספיק חזק וכבד בגב, הכתף האחורית גם תגדל

The-One
20-02-09, 00:12
חתירה/מתח על תעבוד על כתף אחורית אן ששום סיבה לבודד לה תרגיל.

Fatboy
20-02-09, 00:21
חתירה/מתח על תעבוד על כתף אחורית אן ששום סיבה לבודד לה תרגיל.

בדיוק

WEST $ SIDE
20-02-09, 00:27
http://exrx.net/WeightExercises/DeltoidPosterior/DBLyingRearLateralRaise.html

moo
20-02-09, 02:16
יש סיבה לבודד
כיוון שזהו החלק בכתף שמפגר אחרי הכתף קדמית (שעובדת בכל הלחיצות)
ואחרי האמצע של הכתף שעובד בעיקר ברוב האימון כתפיים (לחיצות והרחקה לצדדים)

אז אם אתה רוצה כתף פרופורצינאלית ממולץ לעבוד תרגיל אחד על כתף אחורית (על אף אימוני הגב האינטנסיביים)

kapulsky
20-02-09, 05:35
יש סיבה לבודד

אז אם אתה רוצה כתף פרופורצינאלית ממולץ לעבוד תרגיל אחד על כתף אחורית (על אף אימוני הגב האינטנסיביים)

wrong!!!
there is no reason to isolate
all presses should follow rows!!!, not saying on the same day but you should have the same amount of rows as presses

StaSus
20-02-09, 09:01
לא סתם קיימים כל מיני סוגים של תרגילים לכל חלקיי שריריי הכתף ועוד.

Fatboy
20-02-09, 10:46
בידוד שרירים לכל אחד חוץ ממפתחי גוף מתחרים זה טפשי

"Ive never seen someone deadlift 500 with skinny arms"

The Sun
20-02-09, 10:48
בידוד שרירים לכל אחד חוץ ממפתחי גוף מתחרים זה טפשי

"ive never seen someone deadlift 500 with skinny arms"

גם לי לא יצא עדיין לראות מישהו נותן דדליפט של 500 פאונד. אני מחכה לדאוס :)
(יוטיוב לא נחשב!)

ובנימה אופטימית זאת: יום חמישי - 3 פלטות.

Fatboy
20-02-09, 11:11
גם לי לא יצא עדיין לראות מישהו נותן דדליפט של 500 פאונד. אני מחכה לדאוס :)
(יוטיוב לא נחשב!)

ובנימה אופטימית זאת: יום חמישי - 3 פלטות.

אצלנו בחדר כושר יש רופא אחד בן 50 שראיתי אותו עושה 500x1 חוץ מזה בחיים לא ראיתי מישהו עושה אצלנו יותר מ60 קילו דדליפט (חוץ ממני)

נ.ב כל הכבוד~

The Sun
20-02-09, 11:26
אצלנו בחדר כושר יש רופא אחד בן 50 שראיתי אותו עושה 500x1 חוץ מזה בחיים לא ראיתי מישהו עושה אצלנו יותר מ60 קילו דדליפט (חוץ ממני)

נ.ב כל הכבוד~

פאק איזה מוט סקסי זה 500 פאונד.
אצלנו אנשים לא עושים דדליפט. יש שניים בערך שראיתי עושים: 1 שתמיד עובד עם רצועות ומרים סה"כ 85 קילו לחזור ותמיד עובד על קופסא ואף פעם לא מעלה משקל.

השני עובד כמו שצריך ונדמה לי שיש לו 140 ל3 חזרות.

תודה - אבל זה עדיין לא עלה, אני צריך לתת שם 5 חזרות :disgust:

doldol360
20-02-09, 17:11
אני נותן תרגיל 1 בידוד לכתף אחורית. לדעתי יש טעם לתת לכתף אחורית תרגיל 1 בסוף האימון כתפיים זה עוזר להשתפר גם בתרגילים של גב וגם תורם לאסטטיקה, בקיצור- צריך

hypertrophy
21-02-09, 00:15
יש סיבה לבודד

אם אתה לא יודע על מה אתה מדבר עדיף שתשתוק....
בלחיצות כתפיים עובדת הכתף הקידמית מהסיבה הפשוטה שיש רוטציה בכתף מה ששגורם לראש הקידמית להיות עליון לאמצעי לרדת אחד אחורה ולמטה [ולהיות אחורי] ולאחורי להיות תחתון
תלמד אנטומיה בסיסית ואז תגיב על הדברים האלו
כתף אמצעית מבצעת הרחקה בכתף[כשהיד נמצאת במנח ניטראלי זאת אומרת כמו שבנאדם רגיל עומד כשכפות הידיים מופנות לכיוון הירך]
כתף אחורית מבצעת הרחקה אופקית [פרפר הפוך] והיא עובדת חזק מאוד בחתירות עם אחיזה רחבה יחסית[כמו בנט אובר] ומתח/פולי רחב
הסיבה שלא עובדים על כתף אחרוית בנפרד ברוב תכניות האימונים היא הסיבה הפשוטה שלא עובדים גב וכתפיים באותו אימון וזה יכול ליצור התנגשויות...
ואי אפשרלהוסיף באימון גב תרגיל מבודד לכתף אחורית בגלל שבתכנית גב ממוצעת יש לך שני תרגילים בערך שמערבים חזק מאוד את הכתף האחורית ואין אפשרות להוסיף לה תרגיל מבודד

אז רגע...למה מוסיפים תרגילים ליד קידמית באימון גב?היא הרי עובדת בתרגילי גב-אז זהו שלא מדויק
היד הקידמית [הכוונה היא לבייספס] לא מקבלת גירוי ישיר בתרגילי הגב בד"כ כי אנחנו עובדים במנחי כף יד שגורמים לכך שהשריר הדו ראשי מקבל עומס ממש מינורי [בד"כ עובדים בפרונציה-כף יד מופנית קדימה או במיד פוזישן-כפות ידיים שפונות אחת לשניה] זאת הסיבה שאפשר לתת גירוי ליד קידמית כשעובדים על תרגילים בסופינציה [כף יד מופנית כלפי מעלה] כי שאר כופפי המרפק עובדים אבל הבייספס עובד חלש מאוד יחסית

הבנתם???

עריכה-פייי יא ראבי...אני צריך להתחיל לכתוב מאמרים או להעביר הרצאות :)

The Sun
21-02-09, 00:26
Ht אחלה תשובה.
תלחץ כתפיים וזהו: כתף אמצעית, כתף אחורית, כתף קיבינימט. כשהלחיצת כתפיים כבדה הכל עובד.

hypertrophy
21-02-09, 00:32
ht אחלה תשובה.
תלחץ כתפיים וזהו: כתף אמצעית, כתף אחורית, כתף קיבינימט. כשהלחיצת כתפיים כבדה הכל עובד.

האמת שגם זה נכון...
אם צריך תרגיל אחד לכתפיים עדיף לחיצת כתפיים[אבל בחייאת אנשים תעשו לחיצת כתפיים כמו שצריך...בלי אחיזה רחבה וכל מיני שטויות]

The Sun
21-02-09, 00:47
האמת שגם זה נכון...
אם צריך תרגיל אחד לכתפיים עדיף לחיצת כתפיים[אבל בחייאת אנשים תעשו לחיצת כתפיים כמו שצריך...בלי אחיזה רחבה וכל מיני שטויות]

בעמידה.

hypertrophy
21-02-09, 02:28
נכון ושאף אדיוט לא יאמר שזה לא בריא לגב

לחיצה כתפיים בישיבה פחות בריאה לעמוד השידרה ולבריאות וההתמודדות היומיומית של הגב