PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה|סקוואט

Max90kg
15-03-09, 07:03
שמתי לב שבחלק מהמקומות כותבים שמומלץ לעבוד בסקוואט ב-20 חזרות עד גבול היכולת. מה היתרון של זה על סקוואט רגיל של 6-10 חזרות?

Fatboy
15-03-09, 10:18
תעשה ותבין ;)

סקוואטים/דדליפטים של 20 חזרות הכי מתאימים לתכניות hit, סט כבד של 20 חזרות בסקוואט זה הרבה יותר טרמאומטי למערכת מהרבה ממה שהיית עושה בתכנית "רגילה" משולב

king_nash
15-03-09, 20:26
סט של 20 גם הרבה יותר משמעותי לעיצוב\חיטוב...אם אתה רוצה להעלות כח וגודל נטו אז עדיף 6-10

The Sun
15-03-09, 20:57
סט של 20 גם הרבה יותר משמעותי לעיצוב\חיטוב...אם אתה רוצה להעלות כח וגודל נטו אז עדיף 6-10

לך לישון אתה נראה לי עייף.

סט של 20 חזרות מהדק את הקשר לדת, בזמן הסט ואחריו ישנה סבירות גבוהה שתפגוש את הבוראים, ודמויות תנ"כיות ישאלו אותך אם אפשר להכנס איתך לעבוד.

Max90kg
15-03-09, 21:32

סט של 20 חזרות מהדק את הקשר לדת, בזמן הסט ואחריו ישנה סבירות גבוהה שתפגוש את הבוראים, ודמויות תנ"כיות ישאלו אותך אם אפשר להכנס איתך לעבוד.
:)
תודה על התשובה היצירתית

ותודה רבה fatboy.

bored2death
15-03-09, 22:12

חחחחחח ענק!!!

the animal
15-03-09, 23:19
לא רואה היגיון בלעבוד 20 חזרות סקוואט בתור מתחיל-בינוני כשהמטרה היא עלייה במאסה ובניית כוח, ובשביל שיפור הסיבולת, סקוואט זה לא התרגיל שהייתי בוחר.

Fatboy
17-03-09, 11:22
לא רואה היגיון בלעבוד 20 חזרות סקוואט בתור מתחיל-בינוני כשהמטרה היא עלייה במאסה ובניית כוח, ובשביל שיפור הסיבולת, סקוואט זה לא התרגיל שהייתי בוחר.

צריך להסתכל על זה מנקודת מבט של מערכת עצבים, לא רק עבודה של השרירים

the animal
17-03-09, 12:57
צריך להסתכל על זה מנקודת מבט של מערכת עצבים, לא רק עבודה של השרירים

וזה הופך את זה לכן הגיוני?

Fatboy
17-03-09, 13:09
וזה הופך את זה לכן הגיוני?

לי זה הגיוני לגמרי
תגיד לי מה נראה לך לא הגיוני אני אנסה להסביר לך

the animal
17-03-09, 17:11
לי זה הגיוני לגמרי
תגיד לי מה נראה לך לא הגיוני אני אנסה להסביר לך

למה לעבוד 20 חזרות סקוואט? מה זה נותן למתאמן ממוצע, שרוצה עלייה במאסה ובכוח, מלבד האופציה לבקש מאלוהים (או ממלאך המוות, תלוי את מי אתה שואל) באופן אישי עלייה בפרמטרים אלו?

סאראמאגו
17-03-09, 17:15
למה לעבוד 20 חזרות סקוואט? מה זה נותן למתאמן ממוצע, שרוצה עלייה במאסה ובכוח, מלבד האופציה לבקש מאלוהים (או ממלאך המוות, תלוי את מי אתה שואל) באופן אישי עלייה בפרמטרים אלו?

זו לא צריכה להיות שיטת העבודה העיקרית, אבל הרבה אנשים מפתחים מסת רגליים עדיפה בעבודה בחזרות גבוהות (מעל 12).
זו אחת הסיבות לפופולריות הרבה של דרופ סטים לרגליים.

the animal
17-03-09, 17:18
זו לא צריכה להיות שיטת העבודה העיקרית, אבל הרבה אנשים מפתחים מסת רגליים עדיפה בעבודה בחזרות גבוהות (מעל 12).
זו אחת הסיבות לפופולריות הרבה של דרופ סטים לרגליים.

אתה צריך להיות מתקדם מאוד בשביל להצטרך שימוש בדרופ סטים וטריקים נוספים כמו wiodw maker (מקווה שכתבתי נכון)

Fatboy
17-03-09, 18:27
אתה צריך להיות מתקדם מאוד בשביל להצטרך שימוש בדרופ סטים וטריקים נוספים כמו widow maker (מקווה שכתבתי נכון)

אני מסכים שתכניות של 20 חזרות סקוואט על בסיס קבוע זה לא אהיה מתאים למתאמן הממוצע.
אני מסכים גם אם זה ש20 חזרות סקוואט שעושים פעם בתקופה מסויימת ונותנים מספיק זמן התעוששות יכול לעשות פלאים אצל אנשים שהגיעו למישור

זה רעיון טוב לעשות כל שבוע סטים של 20 חזרות כבדות בסקוואט עם עוד הרבה תרגילים אחרי? כנראה שלא

אלה המצבים בהם הייתי משתמש ב20 חזרות סקוואט:

1. מתאמן בכל רמה שהגיע למישור בתרגילי רגליים
2. מתאמן hit
3. מתאמן בכל תכנית אחרת שרוצה לדחוף את עצמו לגבולות היכולת פעם בכמה זמן ובוא זמנית לתת גירוי מערכתי מצויין על מנת לגדול.
*בתכניות שהם לא hit אני מציע להוריד דרסטית את הווליום של האימון בוא עושים סט של 20 סקוואט