PDA

צפה בגרסא המלאה : בעיה - תרגילים לבטן, מחפש המלצות לתרגילים ודעה על דעתם של המדריכים

Scylla
04-04-09, 21:47
אני די חדש במכון הנוכחי, אחרי שנתיים בערך במכון קודם.
הייתי מבצע באימון בטן בדר"כ עליות עם / בלי משקל בשיפוע שלילי - שלילי מאוד (יחסית) (על ספסל של בטן עם מקום לרגליים כזה..) באותו ספסל - להחזיק למעלה ועם רגליים ישרות לעלות ולרדת.
בנוסף, בטן במכשיר עם משקל (קשה להסביר, מן קשת בערך מעל הראש ומאחורה יש מוט למשקל, ברוב המכונים יש את המכשיר בצורה זו או אחרת.)

בכל אופן,
הבעייתיות היא כזאת - אין את המכשיר עם המשקל במכון שלי (וחבל, אני אוהב את התרגיל הזה) יש ספסל בטן, ומקבילים.
שעשיתי בטן בשיפוע שלילי פנו אלי המדריכים (שיחסית מבינים) ואמרו שזה הורס את הגב ומיותר ועדיף בלי שיפוע - ועם משקל, שעשיתי בלי שיפוע ועם משקל, שהגב נשאר ישר והתנועה היא מהאגן, מדריכה אמרה לי שזה גם יוצר לחץ / עומס / פוגע בגב, ועדיף שהתנועה תהיה כביכול קשתית עם השכמות ולא עם כל הגוף העליון.
שעשיתי הרמות רגליים באותו מכשיר המדריכה גם אמרה שזה פוגע בגב ועדיף לעשות במקבילים עם רגליים מכופפות מ90 מעלות ומעלה.

רציתי לשמוע דעה שלכם (בבקשה רק ממי שיודע ומבין על מה הוא מדבר) האם התרגילים פוגעים והאם האלטרנטיבות מומלצות. ואם יש עוד איזה תרגילים מומלצים.

יש לציין - מצבי טוב, וגם הבטן.

תודה מראש,
אופיר.

haim15
05-04-09, 01:02
בתכלס אני חושב שכמעט כל תרגיל מפעיל לחץ על הגב והשכמות מעט אבל הכל תלוי איך אתה מבצע אותו, הכי טוב תעשה כפיפות בטן רגיל בלי שיפוע ותוסיף משקל ע"מ שתהיה התנגדות ותעבוד עם גב כמה שיותר ישר ותנסה שהתנועה תבוא מהבטן ברגע שתרגיש את הבטן עובדת אתה תדע שאתה עובד נכון

Fatboy
05-04-09, 10:57
מדריכים תמיד יגידו לך לעשות בטן עד 30 מעלות כי בצורה שלמלמדים מדריכים לבצע תרגילים זה לבודד שרירים כמה שיותר

כפיפות בטן עד 30 > בידוד שרירי הבטן
כפיפות בטן מלאות > שרירי בטן + כופפי ירך

הבעיה זה ששרירי הבטן לא אמורים לעבוד בבידוד, לבודד שרירי בטן מוציא את הגורם הכי חשוב מהמשוואה שזה כוח פונקציונלי
בקשר ללחץ על הגב, זה נכון שאם תעשה 200 כפיפות בטן ביום כמו בבית ספר/צבא זה יכול לעשות בעיות בגב, אבל גם זו שיטה טיפשית לעבוד על בטן.

מה שאתה צריך להתרכז בוא בעניין בטן זה progressive overload
אני למשל עושה כפיפות בטן מלאות עם משקל על החזה העליון ל10-15 חזרות