PDA

צפה בגרסא המלאה : פציעה בברכיים

Aviv669
18-04-09, 22:24
אהלן,
לפני כחצי שנה הייתי רץ בערך 40 ק"מ בשבוע ,עד שהתחילו לי כאבים ב"פיקה" של הרגל בברכיים. אחרי איזה שבועיים הלכתי לרופא והוא שלח אותי לצילום רגיל וגם למיפוי עצם , ולא גילו כלום. הוא אמר לי שזה כנראה משהו עם הגדילה (אני בן 18) ושזה יעבור תוך חודש בערך אז אין מה לדאוג , אבל הקטע הוא שעברה כבר חצי שנה והפציעה הזאת עדיין קיימת.
הפציעה מופיעה לי אחרי בערך 30 שניות אחרי שאני מתחיל לרוץ (וזה כמעט תמיד על משטחים קשים) , ואז אני מתחיל להרגיש את הכאבים ב"פיקה".
בהליכה זה לא כואב לי כעיקרון , למרות שאחרי הליכה מרובה אני יכול להרגיש את זה קצת...
גם לפעמים אחרי שאני קם משינה ועושה קצת הליכה (נגיד הליכה לבית ספר) אני מרגיש את זה במידה מסוימת.

אני אשמח אם תוכלו לעזור לי ,
אביב.

israelijedi
18-04-09, 22:41
נשמע כמו אוסגוד שלטר, לוקח לזה זמן להיעלם תבדוק טוב טוב אם זה באמת זה, בהצלחה.

AlphaMale
19-04-09, 14:46
ממליץ לך להיבדק שוב כדי להיות בטוח.

Aviv669
19-04-09, 18:24
אני חושב שאם היה לי את זה , אז האורתופד היה מגלה את זה די בקלות , כי אחרי הכל כמו שזה נראה זה די בולט לעין:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6e/Osgood-Schlatter_disease_X-ray.JPEG
--
הצילומים שאני עשיתי (כולל המיפוי עצם) כולם היו תקינים.

Aviv669
19-04-09, 18:38
מצטער שאני עושה דאבל אבל משום מה אני לא מצליח לערוך... חשוב לציין שזה בשני הרגליים שלי (פחות או יותר).

Masquerade
20-04-09, 22:49
אני עם זה כבר קרוב ל4 שנים. גם אצלי הוא לא עשה הבחנה מדוייקת, כיוון שלא רואים סחוס ברנטגן. אמר שיש שחיקה מסויימת בפיקה ונתן לזה איזה שם בשביל הבית ספר והצבא (שלא התייחס לזה כלל).
מה שעזר לי זה לעבור לרוץ על משטחים ישרים (בלי שיפוע - עלייה או ירידה..), ו\או באמת על חול או דשא וכדומה. אל תרוץ בכל מקרה על מכשיר(!).
מה שעוד מאוד עוזר לי זה סקוואטים, כמובן. ממליץ שאם אתה לא עושה, תתחיל. תנסה גם לבודד עבודה על הראש הפנימי ב4 ראשי (זה מה שניסו לעשות איתי בפיזיותרפיה. בתרגילים לזקנים שלהם זה לא ממש עזר, אבל בלג אקסטנשן עם אצבעות הרגליים כלפי חוץ זה עוזר יפה).

israelijedi
21-04-09, 20:33
4 שנים?! לא צריך לסבול כל כך הרבה זמן, מתקמצן על MRI :fellow:?

ד"ר עופר בר
05-05-09, 20:39
אהלן,
לפני כחצי שנה הייתי רץ בערך 40 ק"מ בשבוע ,עד שהתחילו לי כאבים ב"פיקה" של הרגל בברכיים. אחרי איזה שבועיים הלכתי לרופא והוא שלח אותי לצילום רגיל וגם למיפוי עצם , ולא גילו כלום. הוא אמר לי שזה כנראה משהו עם הגדילה (אני בן 18) ושזה יעבור תוך חודש בערך אז אין מה לדאוג , אבל הקטע הוא שעברה כבר חצי שנה והפציעה הזאת עדיין קיימת.
הפציעה מופיעה לי אחרי בערך 30 שניות אחרי שאני מתחיל לרוץ (וזה כמעט תמיד על משטחים קשים) , ואז אני מתחיל להרגיש את הכאבים ב"פיקה".
בהליכה זה לא כואב לי כעיקרון , למרות שאחרי הליכה מרובה אני יכול להרגיש את זה קצת...
גם לפעמים אחרי שאני קם משינה ועושה קצת הליכה (נגיד הליכה לבית ספר) אני מרגיש את זה במידה מסוימת.

אני אשמח אם תוכלו לעזור לי ,
אביב.

מומלץ להיבדק ע"י אורטופד.
ייתכן ומדובר ב cmp על רקע שימוש יתר בברך.
אולי מדובר בתופעה אחרת.
האורטופד יאתר את הבעיה ויתן טיפול מתאים.

רפואה שלמה.