PDA

צפה בגרסא המלאה : תקוע במשקלים

avram1
20-04-09, 14:14
אני במאזן נטרלי וכבר כמעט חודש תקוע במשקלים אני מתאמן יחסית מתחיל שצריך לעלות משקלים מאימון לאימון
אני עובד בתוכנית fbw 3 פעמיים בשבוע
אם אני יחליף תוכנית אימונים לab זה יכול לעזור?

Max90kg
20-04-09, 14:18
אני במאזן נטרלי וכבר כמעט חודש תקוע במשקלים אני מתאמן יחסית מתחיל שצריך לעלות משקלים מאימון לאימון

אם אתה במאזן נייטראלי איך אתה מצפה לעלות משקלים???

Supernimer
20-04-09, 14:41
א. זה שמעליי צודק בבסיס, אתה צריך לאכול. אלא אם כן אלו החודש-חודשיים הראשונים שלך שבהם אתה באמת אמור להעלות משקלים בתדירות גבוהה.

ב. אם אתה באמת הגעת למיצוי ואתה תקוע מזה זמן מה עם התוכנית - בלי קשר כדאי להחליף תוכנית. מקובל בפיתוח גוף להחליף תוכנית כל חודש-חודשיים. לעתים גירוי חדש שיכול להיות למשל תרגיל בזווית אחרת, תנועה קצת אחרת או סגנון עבודה (רגיל, סופר סטים, דרופסטים, התשה וכו') ייתן לך את הבעיטה הקטנה שאתה צריך כדי לעבור הלאה. מומלץ שתיוועץ במדריך.

ג. "יחסית מתחיל" זה לא כל כך אינדיקציה. אם אתה "בינוני" אפשר גם לשקול שימוש בקריאטין למשך חודש (ואז להפסיק חודש, ואז שוב..), זה גם חומר שמסייע לעבור תקיעות (אבל שוב - קודם כל תטפל בעניין התזונתי ובתכנית אימון שלך)

obzion
20-04-09, 14:48
קודם כל תאכל יותר (אלא אם כן יש סיבה מסויימת שאתה על נייטרלי?), תישן יותר (8-10 יהיה נהדר).

חוץ משני אלה, כנראה תוכנית האימונים שלך עמוסה מידי, או שהגיע הזמן לצאת למנוחה (מלאה או אקטיבית).

Masquerade
20-04-09, 16:02
לאיזה תרגילים את מתייחס כשאתה אומר את זה, אם אפשר לשאול?

avram1
20-04-09, 17:11
לאיזה תרגילים את מתייחס כשאתה אומר את זה, אם אפשר לשאול?

בנץ פרס (קראתי את המאמר עם הטיפים)

hypertrophy
20-04-09, 17:15
א. זה שמעליי צודק בבסיס, אתה צריך לאכול. אלא אם כן אלו החודש-חודשיים הראשונים שלך שבהם אתה באמת אמור להעלות משקלים בתדירות גבוהה.

ב. אם אתה באמת הגעת למיצוי ואתה תקוע מזה זמן מה עם התוכנית - בלי קשר כדאי להחליף תוכנית. מקובל בפיתוח גוף להחליף תוכנית כל חודש-חודשיים. לעתים גירוי חדש שיכול להיות למשל תרגיל בזווית אחרת, תנועה קצת אחרת או סגנון עבודה (רגיל, סופר סטים, דרופסטים, התשה וכו') ייתן לך את הבעיטה הקטנה שאתה צריך כדי לעבור הלאה. מומלץ שתיוועץ במדריך.

ג. "יחסית מתחיל" זה לא כל כך אינדיקציה. אם אתה "בינוני" אפשר גם לשקול שימוש בקריאטין למשך חודש (ואז להפסיק חודש, ואז שוב..), זה גם חומר שמסייע לעבור תקיעות (אבל שוב - קודם כל תטפל בעניין התזונתי ובתכנית אימון שלך)

לא מסכים
שינוי תכנית שיהיה נכון זה לא לשנות זווית או כל דבר אחר כזה
נתקעת בתכנית המאסה שלך?[תעבור לתכנית כוח [5x5 ss יהיו טובות בישבילך כרגע]
תעשה אותם למשך חודש [או עד שתתקע] ואז תחזור לתכנית המקורית שלך ותראה התקדמות

זה הזמן צוות ישראלבודי להעלות את המאמר שלי!!!!! הוא פשוט יסדר להרבה אנשים את העיניינים בנושא הזה!
בחייייאת!!!

the animal
20-04-09, 17:19
לא מסכים

זה הזמן צוות ישראלבודי להעלות את המאמר שלי!!!!! הוא פשוט יסדר להרבה אנשים את העיניינים בנושא הזה!
בחייייאת!!!

במשך חודש אתה רק מגיע למשקל המקורי שלך... חודשיים-שלושה מינימום

hypertrophy
20-04-09, 18:58
במשך חודש אתה רק מגיע למשקל המקורי שלך... חודשיים-שלושה מינימום

זה אם אתה עושה את זה עם ההפחתת משקל ההתחלתית....אני אישית התחלתי את התכנית הזאת שלי ישירות מה-rm5 שלי אחרי שבועיים של תכנית קלילה [חצי משקל 75% מאמץ] והיה בסדר גמור

the animal
20-04-09, 20:58
זה אם אתה עושה את זה עם ההפחתת משקל ההתחלתית....אני אישית התחלתי את התכנית הזאת שלי ישירות מה-rm5 שלי אחרי שבועיים של תכנית קלילה [חצי משקל 75% מאמץ] והיה בסדר גמור

אם אתה תקוע, אתה תצטרך להוריד לפחות 10% מהrm5 שלך. אם אתה מציע לשלב תוכנית קלילה לפני, תרשום קודם, כדי שלא יהיו אי הבנות כאלה..

barakav
20-04-09, 21:22
לא תוריד משקל באיזה 10-30% בכל התרגילים ותעלה בהדרגה מאימון לאימון, כשתחזור לשם אחרי כמה אימונים אתה תשבור את המחסום.

hypertrophy
20-04-09, 21:23
לא תוריד משקל באיזה 10-30% בכל התרגילים ותעלה בהדרגה מאימון לאימון, כשתחזור לשם אחרי כמה אימונים אתה תשבור את המחסום.

זאת גם אפשרות....אישית הייתי מעדיף לעבור לתכנית כוח לתקופה קצרה ואח"כ לחזור לתכנית המטרה שלי

צות ישראל בודי תעלו את המאמר שלייייי

hypertrophy
20-04-09, 21:24
אם אתה תקוע, אתה תצטרך להוריד לפחות 10% מהrm5 שלך. אם אתה מציע לשלב תוכנית קלילה לפני, תרשום קודם, כדי שלא יהיו אי הבנות כאלה..

צודק אבל אני לא רוצה לחשוף את כל הקלפים עד שהמאמר שלי יפורסם :)

OmG
20-04-09, 21:29
נו אז תפרסם אותו כבר בעצמך

hypertrophy
20-04-09, 21:33
נו אז תפרסם אותו כבר בעצמך

דווקא לא!

avram1
20-04-09, 21:58

להוריד משקל ולהשאר על אותו טווח חזרות?

barakav
20-04-09, 22:11
כן... זה מה שקרוי דלוד, תקופה שבה אתה נח ומכין את מערכת העצבים להעלאה במשקלים. עצם זה שאתה עולה במשקל מאימון לאימון יגרום למספיק גירוי כדי שתתקדם, גם אם המשקל לא מקסימלי. אחר כך כשתגיע למשקל המקורי תוכל להמשיך להעלות ואז תוכל שוב לרדת קצת ואז שוב לעלות ושוב תשבור שיא. ככה עובדים לכוח...

hypertrophy
20-04-09, 22:21
כן... זה מה שקרוי דלוד, תקופה שבה אתה נח ומכין את מערכת העצבים להעלאה במשקלים. עצם זה שאתה עולה במשקל מאימון לאימון יגרום למספיק גירוי כדי שתתקדם, גם אם המשקל לא מקסימלי. אחר כך כשתגיע למשקל המקורי תוכל להמשיך להעלות ואז תוכל שוב לרדת קצת ואז שוב לעלות ושוב תשבור שיא. ככה עובדים לכוח...

אתה לא חושב שעדיף במתכנית מאסה לעבור לתקופת כוח כשנתקעים בתכנית המטרה?
ולעבוד על כוח בתכנית כוח?

barakav
20-04-09, 22:29
זה לא ממש משנה מה הוא יעשה כל עוד הוא יעלה בהדרגה במשקלי הרמה בכל אימון/שבוע בווליום מספיק. גם מה שאתם הצעתם הוא בסדר, זה עניין של העדפה.

טווח החזרות משחק תפקיד משני מול המשחק במשקלים, הנפח הכולל של האימון יותר חשוב(יותר נכון משך הסטים, אבל זו כבר חפירה).

hypertrophy
20-04-09, 22:34
זה לא ממש משנה מה הוא יעשה כל עוד הוא יעלה בהדרגה במשקלי הרמה בכל אימון/שבוע בווליום מספיק. גם מה שאתם הצעתם הוא בסדר, זה עניין של העדפה.

טווח החזרות משחק תפקיד משני מול המשחק במשקלים, הנפח הכולל של האימון יותר חשוב(יותר נכון משך הסטים, אבל זו כבר חפירה).

אז אתה אומר שההמלצה שלך היא עיניין נטו של העדפה?
אוקי...מקובל :)

tal_s
21-04-09, 03:25
אם אתה במאזן נייטראלי איך אתה מצפה לעלות משקלים???

עוד פעם אתה אם היציאות המטומטמות שלך חסרות כל בסיס או קשר למציאות

Max90kg
21-04-09, 07:21
עוד פעם אתה אם היציאות המטומטמות שלך חסרות כל בסיס או קשר למציאות
תסתום את הפה שלך
אם אתה לא מתאמן טרי שרק נרשם אתה לא תעלה במשקלים במאזן נייטראלי.

Supernimer
21-04-09, 10:17
[QUOTE=hypertrophy;812715]לא מסכים

זה לא סותר את מה שאמרתי.
יש כל מני כלים לשנות. אפשר לעבוד SS או שיטות אחרות, לא לכולם זה נוח או מתאים. לכן, האפשרות ה"סולידית יותר" היא להחליף תרגילים/לשנות את סגנון העבודה באופן זמני. אפשר לשחק עם ההתנגדות או הסדר (בין אם בזוויות או באמצעות עבודה עם דמבלים במקום מוטות, סמית', מכונות או כל דבר אחר) לתקופה קצובה כדי לתת לשריר גירוי שהוא פחות רגיל אליו. מנסיון - זה עובד (וכמו ה5x5 - לא על כולם אותו הדבר) אז אל תפסול ישר. זה הכל כלים שיש לנו, וכל אחד שיתאים למתאמן מה שנכון.

OmG
21-04-09, 11:46
מקס יחתיכת אידיוט כשאתה במאזן קלורי נייטראלי אתה כן יכול להעלות במשקלים אם אתה מתחיל וגם אם אתה לא

מתחיל כך לפחות גיל גרנות אמר לי באימייל

hypertrophy
21-04-09, 12:58
[QUOTE=hypertrophy;812715]לא מסכים

זה לא סותר את מה שאמרתי.
יש כל מני כלים לשנות. אפשר לעבוד SS או שיטות אחרות, לא לכולם זה נוח או מתאים. לכן, האפשרות ה"סולידית יותר" היא להחליף תרגילים/לשנות את סגנון העבודה באופן זמני. אפשר לשחק עם ההתנגדות או הסדר (בין אם בזוויות או באמצעות עבודה עם דמבלים במקום מוטות, סמית', מכונות או כל דבר אחר) לתקופה קצובה כדי לתת לשריר גירוי שהוא פחות רגיל אליו. מנסיון - זה עובד (וכמו ה5x5 - לא על כולם אותו הדבר) אז אל תפסול ישר. זה הכל כלים שיש לנו, וכל אחד שיתאים למתאמן מה שנכון.

להחליף את התרגילים הבסיסיים זאת לא אפשרות תסלח לי...[להחליף מוטות בדאמבלים זאת אפשרות אבל התרגיל הוא אותו תרגיל]

אופציה אחרת חוץ מלעבור לתכנית כוח היא האופציה שברק הציע-והיא לעשות דילואוד כמו שאני רואה את זה אלו שתי האופציות היחידות כשתנקעים באחד מתרגילי הבסיס

Supernimer
21-04-09, 14:26
למה חשבת שאני מתכוון? להחליף לחיצות ב"פרפרים"? אמרתי לשנות דברים בתוכנית. זה יכול להיות שיפועים, זה יכול להיות שימוש באביזרים אחרים - משקולות, מוטות, סמית', וכו', או מעבר לסוג תכנית אחרת או לצורת עבודה אחרת. הכל עפ"י צורך והמתאמן.
במקרה הזה ממש לא קיבלתי מספיק אינדיקציות האם הבנאדם נוהג לעבוד בrm נמוך, על איזה משקלים מדובר, האם הוא מיומן בדד-ליפט, בנט אובר וכו', ולכן לא ישר רצתי להציע דברים כמו s.s.

ואגב, אין חוק שאומר לא להחליף תרגיל בסיסי... אל תהיה תקוע בשבלונה. זה נכון שאלו התרגילים הכי חשובים ואפקטיביים, ואני מאוד מעודד לבצע אותם. אבל אם נתקעים בהם, לא "חייבים" לבצע אותם מתחילת האימונים ועד יום מותך... אפשר גם לנסות ולשנות בהם משהו. לא קורה שום דבר מלהחליף תרגיל בסיסי לתקופה קצרה. מקסימום זה לא עזר. אני ראיתי שזה כן עובד בלא מעט מקרים אצל מתאמנים שזה נכון להם. (בעיקר ברמות הבינוניות+- רואים את זה)

מה שכן זה לא ויכוח אמיתי, תכל'ס השיטות שלך נכונות, אני פשוט לא יודע אם הן מתאימות לבנאדם הספציפי הזה.

galSH
21-04-09, 20:06
מקס יחתיכת אידיוט כשאתה במאזן קלורי נייטראלי אתה כן יכול להעלות במשקלים אם אתה מתחיל וגם אם אתה לא

מתחיל כך לפחות גיל גרנות אמר לי באימייל

לא.
123

hypertrophy
21-04-09, 21:27
למה חשבת שאני מתכוון? להחליף לחיצות ב"פרפרים"? אמרתי לשנות דברים בתוכנית. זה יכול להיות שיפועים, זה יכול להיות שימוש באביזרים אחרים - משקולות, מוטות, סמית', וכו', או מעבר לסוג תכנית אחרת או לצורת עבודה אחרת. הכל עפ"י צורך והמתאמן.
במקרה הזה ממש לא קיבלתי מספיק אינדיקציות האם הבנאדם נוהג לעבוד בrm נמוך, על איזה משקלים מדובר, האם הוא מיומן בדד-ליפט, בנט אובר וכו', ולכן לא ישר רצתי להציע דברים כמו s.s.

ואגב, אין חוק שאומר לא להחליף תרגיל בסיסי... אל תהיה תקוע בשבלונה. זה נכון שאלו התרגילים הכי חשובים ואפקטיביים, ואני מאוד מעודד לבצע אותם. אבל אם נתקעים בהם, לא "חייבים" לבצע אותם מתחילת האימונים ועד יום מותך... אפשר גם לנסות ולשנות בהם משהו. לא קורה שום דבר מלהחליף תרגיל בסיסי לתקופה קצרה. מקסימום זה לא עזר. אני ראיתי שזה כן עובד בלא מעט מקרים אצל מתאמנים שזה נכון להם. (בעיקר ברמות הבינוניות+- רואים את זה)
מה שכן זה לא ויכוח אמיתי, תכל'ס השיטות שלך נכונות, אני פשוט לא יודע אם הן מתאימות לבנאדם הספציפי הזה.

כל הפסקה הזאת מוטעית מהיסוד

אין חוק שאומר לא להחליף תרגיל בסיסי? אין חוק שאומר שצריך להתאמן עם משקל גבוה....אבל כדי להתקדם אתה לא תראה מישהו משחק עם 50% מהיכולת שלו...

אם0 נתקעים בהם יש מספיק אופציות כדי לשבור את התקיעה מאשר להחליף אותם בתרגילים שלא יתנו כלום
השינוי היחיד שאני חושב שהוא איכותי [אישית אני מעדיף אותו] זה לדוגמא במקום לחיצת חזה במוט לעבור לדאמבלים
במקום בנט אובר לעבור למסור
במקום לחיצת כתפיים במוט שוב...דאמבלים

לא קורה שום דבר מלהחליף תרגיל בסיסי-בדיוק וזאת הבעיה במצב הטוב לא יקרה כלום במקרה הרע אתה תלך אחורה

כשאתה אומר לשנות שיפועים אתה בעצם אומר-תחליף את התרגיל הבסיסי בתרגיל משליםשלא יתן לך כלום
אולי אפשר להוריד מהנפח של התרגילים הבסיסיים [לדוגמא:במקום 5 סטים לעשות 3] ולהוסיף במקום הסטים שהורדת סטים של תרגילים משלימים
נאמר:בכל אימון אתה עושה 3 סטים לחיצת חזה ונתקעת-תוריד סט אחד ותשים במקום לחיצת חזה בשיפוע שלילי/עליון
אני מאמין שההתקדמות עדיין לא תהיה רצינית אבל זה עוד איכשהו אפשרי

שתי האופציות שאני רואה בתור היעילות ביותר הן הדילואוד והמעבר לתכנית אימונים לכוח

לצערי בקורס המדריכים מלמדים שצריך "לגוון" מידי פעם הבעיה היא שלא מלמדים ולא נותנים למאמן כלים איך לגוון
אז ידידי...הגיוון הוא לא בתרגילים בד"כ אלא בתכניות.צריך לגוון בתכניות