PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה לגבי מעבר ממסה לחיטוב...

chenra
21-04-09, 16:56
שלום לכולם אני מתאמן בערך שנה... עד לפני ארבעה חודשים עשיתי רק ספינינג והורדתי 13 קילו{הייתי דיי שמן} הגעתי ל69 קילו אבל בלי טיפת שריר...
התחלתי לעבוד על מסה ואני מרגיש שיש לי עוד המון להמשיך אבל ביגלל הקיץ וביגלל שאני עובר לחו'"ל ושם לא יהייה לי את האפשרות להמשיך בחדר כושר, אני מעדיף בשלב זה להתחיל לחטב..
עד היום עבדתי במאסה בתוכנית שלקחתי מפה והוספתי לה מעט שינויים שהתאימו לי, התוכנית היא
a1b1a2b2 התוכנית הייתה ממש טובה לי ובוא נגיד שעליתי 80% נקי.
השאלה שלי היא איזה לדעתכם תוכנית תתאים לי לחיטוב של 4 אימונים בשבוע ושאני יוכל לראות את התוצאות המהירות ביותר בלי לאבד המון מאסה...
נתונים:גיל-21
גובה-1.78
משקל- 76

ועוד שאלה אחת קטנה שעכשיו ניזכרתי ...
זה בסדר אם במעבר ממאסה לחיטוב אני ימשיך לעבוד על החזה כמו שעבדתי במאסה ושאר הגוף אני יעבוד לחיטוב? פשוט החזה שלי בפיגור אדיר משאר הגוף וזה גם השריר שהכי חשוב לי לפתח...

Masquerade
21-04-09, 17:21
לדעתי תישאר על התוכנית הזאת בשלב הראשון, אם היית על תוכנית בנפח גבוה יותר הייתי מציע להוריד, אבל ab זה מעולה לחיטוב, בטח אם אתה רוצה לעבוד 4 פעמים בשבוע.
כל הכבוד על הירידה, זה לא קל.
תבין שבחיטוב אין טעם שתעבוד על חזה יותר בשביל שהוא "יתפתח" יותר משריר אחר, בחיטוב אתה לא עולה במסה. המטרה שלך בחיטוב אמורה להיות שימור ככל האפשר על מה שיש, על מנת לעשות את זה אתה תרצה לתת גירוי מספיק בתדירות הנכונה לכל שריר.
לכל אחד יש את השריר הפחות חזק אצלו, וזה גם השריר המיועד לפורענות גדולהיותר בחיטוב, אז לא הייתי במקומך מוסיף עוד סטים לחזה (הבנתי ששאלת על להמשיך אותו הדבר, אבל לדעתי אין טעם שתשנה תוכנית).
זאת בהתחשב שהab שלך היא תוכנית טובה. הייתי מציע לך לפרסם פה את התוכנית בשביל לקבל דעה מדוייקת יותר.

chenra
21-04-09, 19:26
אז בעצם מה שאתה אומר זה שאני יישאר על אותו סדר עבודה של משקלים גדולים ומספר קטן של חזרות? יכול להיות שאני טועה כי לא ייצא לי לעבוד בתוכנית חיטוב אבל הבנתי שבחיטוב מספר החזרות עולה וגם מוסיפים עוד סט לכל תרגיל, ובמידה ואני נשאר באותה תוכנית אז יהייה עליי רק להוסיף עוד אירובי כדי להוריד את אחוז השומן שלי ולשנות תפריט?

Masquerade
21-04-09, 19:37
פרסם את התוכנית שלך. לא חושב שאתה צריך לשנות יותר מדיי. חיטוב זה בעיקר במטבח ובאירובי.

chenra
21-04-09, 19:45
זה טיפה בעיה כי זאת תוכנית שנתנו לי בדף עד ששיננתי אותה והחזרתי אותה ואני פשוט זוכר אותה בע"פ בראש...
אני רואה פה שאנשים רושמים תוכניות ומפרטים על כל תרגיל בשם האמיתי שלו באנגלית וזאת בעיה כי אני לא יודע איך קוראים לכל תרגיל, וזה די קשה לפרט בכתב ולהסביר את התוכנית... אני מחפש כרגע באינטרנט אתר או משהו שיש בו את רשימת התרגילים כולל תמונות המחשה וכך אני יוכל לרשום בידיוק את התוכנית שלי...